Ishrana zivine

Tar

Član
Učlanjen(a)
26 Apr 2008
Poruka
1.167
Lokacija
Beograd
U vreme sankcija kupio sam tridesetak jednodnevnih pilica (za toliko sam imao mesta). Puno njih me je upozorilo da je gotova hrana falicna to jest da nema sve komponente a narocito one koje bi trebale da zastite zdravlje pilica. Desilo se da sam imao pun dzak suvog lisca koprive koje je bilo spremljneno za pripremu tecnog djubriva za kevino cvece. Od prvog dana dodavao sam izmrvljeno lisce u hranu. Pilici su nepogresivo startovali na izmrvljeno lisce i nisu dirali koncentrat dok ne pozobaju listice. Sve u svemu uspeh je bio polovican jer je kvalitet hibrida bio los pa je 4-5 komada ostalo krzljavo a ostali su nabacili kilazu u predvidjenom vremenu. Ali najvaznije je da ni jedno pile nije uginulo niti su se pojavili bilo kakvi simptomi nekih poremecaja. Ja ovo pripisujem blagotvornom uticaju kpoprive. :D
 
Ja mojoj živini obavezno seckam koprivu, blitvu i ostale trave, obožavaju je!
 
Čugi je napisao(la):
Ja mojoj živini obavezno seckam koprivu, blitvu i ostale trave, obožavaju je!
u pitanju su bili pilici!!! :zli: :zli:Moji imaju priliku sami da pridju ali ni blizu,za razliku od pataka i curica
 
Zbog nestanka struje pilici su mi bili u mraku oko 3h.po dolasku struje potrosili su gotovo duplo hrane i vode! To bi mogao biti stimulans za brzi tov. ::novac:: Dal je imao neko slicnih iskustva :bravo:
 
Pa ne znaju da jedu bez svetla. Ja na primer mojim nosiljama u kavezu obavezno obezbeđujem svetlo do 9 uveče, naravno sem letnjeg perioda jer se tada još uvek vidi, i uopšte nema poremećaja u cilusu nošenja jaja, probao sam da ih ostavim bez svetla u periodu kao što je sada i odmah se sve poremeti.
 
Pozdrav
Metod sa gasenjem svetla pilicima na par sati dnevno je veoma efikasna i preporucuju je mnogi proizvodjaci. Ovo naravno treba primenjivati od cetvrte nedelje starosti a nikako ranije. za uspesan tov su vazne tri stvari HIBRID, HRANA i USLOVI DRZANJA. Jos neke savete i preporuke mozete videti na www.robins.co.rs
 
Dobro nam dosao u drustvo :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: I ja sam presao na ovaj hibrid sa Hibro_a jer ovde bataci su izrazeniji u oddosu na ostale.
Najzad nadjoh recepturu bez ribljeg i kostanog brasna :D
 
Ivanhoe, koliko se dugo baviš tovom pilića, i koji ti je kapacitet?

Da li si koristio hibrid Arbor acres? Isto jedan odličan hibrid, koji je dugo forsiran ovde u Srbiji.

Stvarno bih voleo da vidim tu recepturu, jer mora da ima sojine sačme preko 35%.
 
branko je napisao(la):
Arbor acres? Isto jedan odličan hibrid, koji je dugo forsiran ovde u Srbiji.
Jesam ali sam brzo napustio zbog malih batkova
branko je napisao(la):
Stvarno bih voleo da vidim tu recepturu, jer mora da ima sojine sačme preko 35%.
http://www.robins.co.rs/preuzimanje.html
Radio sam do rata,i sad sam opet poceo.radim nedeljno po 50 kom.Prestajem do proleca nemam kvalitetan objekat zeza me vlaga :zli:
 
Robins, svaka čast na literaturi. :D

Da li imate prevoz pilića, i na koju udaljenost?
Ja sam u Staroj Pazovi, i trenutno vršim distribuciju za Vranića iz Kaća. Da li se pravi ugovor posebno za tov, a posebno za dalju prodaju? Da li se pravi godišnji plan snabdevanja, ili sve ide prema dogovoru zavisno od trenutne potražnje?
Ovo zadnje mi je jako važno, jer u sezoni uvek imam problem sa isporukom iz Kaća, tj. uvek bude zatezanja oko isporuke.
Takođe, da li je isporuka za tov pilića uvek sigurna, tj. da li i tu postoji odlaganje isporuke kada je sezona?
 
Da li neko zna dobru recepturu za odgoj 18-to nedeljnih kokica. Unapred zahvalan
 
stevan01 je napisao(la):
koliko kostaju kavezi za koke nosilje?

Promašio si temu i to prilično, i zaista je teško verovati da će ti neko odgovoriti kada odeš u offtopic. Ako te zanima nešto, za šta nema otvorena tema, možeš je otvoriti sam. A pre toga se treba obavezno poslužiti pretragom foruma.

Cena kaveza za koke nosilje
 
Pozdrav svima! Kupio sam jednodnevne koke (pilice) nosilje. hranim ih trenutno sa hranom za tov pilica.... sada su vec skoro tri nedelje strai, lepo napreduju, zivahni su.... Yanima me sa kojom hranom treba da ih hranim do 18 -19 nedelje pre nego sto krenem da ih hranim hranom za nosil;je? da li neko moze da mi odgovori? Bio bih Vam zahvalan.

Radovan
 
U ovom periodu vec treba da jedu hranu za odgoj zivine ili priplodni podmladak koja je slicna trecoj hrani za brojlere. Zbog kokcidiostatika koke nosilje ne bi smele da jedu prvu hranu za tov jer im lose deluje na reproduktivne organe. Kod njih nije bitno da dobro napreduju jer nisu za tov vec im treba davati hranu sa sto vise celuloze posto je zivina ne vari ali joj daje osecaj sitosti. Mi ne radimo sa zutim kokama ali mislim da i one u toku odgoja imaju restriktivan program ishrane tj. ne sme im se hrana davati neograniceno.
 
Robins upravu si sto se tice zutih koka,restrikcija hrane je vrlo bitna,cilj je proizvodnja a ne tov!ja doziram ishranu na 120g dnevno po koki i nemam problema sto se tice nosivosti!!!
 
Da li neko zna da mi objasni koja je razlika izmedju sojine sacme i sojinog griza?
Sta dobijem kada bi ispekao sojino zrno i tako celo samleo na prekrupacu? da li je mozda to sojin griz i da li sa tako necim mogu u potpunosti da zamenim sojinu sacmu u receptu.
Unapred zahvalan na odgovorima.
 
Kao 1. dobro nam dosao u drustvo :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Kao 2. nije u redu da spamujes forum,isto pitanje kopiras u 2 teme.
Kao 3.pre postavljanja pitanja pogledaj slicne teme mozda je vec napisano_Ovo je Branko vec pisao
Kao 4.kritika Branku otkako je postao GLOBAL se prokerio,od odlicnog strucnjaka punog saveta kobcima (pticarima) ostade samo plavo ::lose::
 
Prihvatam kritike.
Popraviću se, ali mi treba malo vremena. :D
Sada pratim na forumu i ono što me totalno ne interesuje.
 
Nazad
Vrh