Zmaj 141,142 Opšta tema.

banePA

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2008
Poruka
2.089
Lokacija
Pancevo-Dobrica
Ej, a to je isto i razlika kod 141 i 142, 141 ima veliki volan, kracu cev za praznjenje bunkera, ventilacija od napred, i kabina malo drugacija, to je ono sto se vidi na prvi pogled i sta sam ja primetio, a je mislim da je moja 142ka obicna a ima sve to sto si nabrojao, mozda i gresim ne znam, zato me je i zanimalo to da cujem :D
 
Odg: ZMAJ kombajni

A moj 142rm ima mali volan al ima ventilaciju ispred i filter na hladnjaku mu je ipak najveca tacka,stim sto ima senzore na slamotresu,vetru, levom i desnom apcugu, cim nesto stane odmah se pali alarm,a za soju ce biti i klima ugradjena kupio sam od fiata klimu polovnu tako da sad nemam vremena imam puno spartanja i prskanja a za klimu treba odvojiti vreme i zivce,nebaratam naj bolje sa slikama i kompjuterom tako da neznam poslati sliku ljutog zmaja sto bljuje vatru iz usta
 
Odg: ZMAJ kombajni

e sad kad sam vido sliku shvatio sam sta znaci ventilacija bocno ili u sredini,moj ima bocno a ja sam mislio unutarnji deo ventilatora da stoji sa strane ili u sredini,kod mene je bocno ali ipak ima povisen filter hladnjaka to je 88god.RM,moram da pazim ispod orasa,a sto se tice klime videcu....radi se o tome sto treba da uzmem jos jedan kombaj naj verovatnije klasa,i ako pazarim onda necu ni ubacivati jer ja cu da cepam klasa a uzecu nekog crnca da tera zmaja i onda necu ubacivati klimu nek se pati,vise ce i motor trositi nafte.....ako resim da ubacim obavesticu vas,ideja postoji samo jos odvojiti vreme a to je bogami tesko stici jer sedim na tri stolice a i cetvrta mi se namece.
 
Odg: ZMAJ kombajni

Kroz mog zmaja i dalje duva vetar. Sad je spreman za farbanje
2lax3yp.jpg
 
Odg: ZMAJ kombajni

Evo kako sam ja ojacao felne od 142 posto su poznate da vole da pucaju!:

Slika398.jpg
 
Odg: ZMAJ kombajni

moze li neko ko ima zmaja 141+ da mi izmeri neke duzine kao sto su koliko je siroka kabina koliko je visoka i kolika joj je debljina?? jel moze neko ako mu nije tesko??
 
Odg: ZMAJ kombajni

:sta: neznam ni ja ali visina ok sofer sajbna ona prednja na nju mislim sirina ona je dakle 170 i sirina koliko je 40 50??
 
Odg: ZMAJ kombajni

Na varijatoru voznje mi se pojavio luft, oni diskovi sa kajsevima se mrdaju levo desno i tegli mi kajseve, sta se tu menja i kako se to radi, poskidao sam sve i taj luft je na kombajnu na nosacu varijatora, gde su oni klinovi? Jel neko to radio?
 
Odg: ZMAJ kombajni

Probaj promijeniti kajlu i pregledaj u kakvom je stanju kanal u koji kajla ulazi u remenicu. Ako se pojeo i kanal na remenici, morat ces mjenjati remenicu, ili naci vrlo vrlo dobrog majstora kojem ce se dati zajebavati s tim glavcinama...

Mislim da je kajla oko 10€, a diskovi varijatora oko 60€ komad, pa tko voli nek izvoli... Ljudi u mom kraju su krpali glavcine na diskovima varijatora, ali ne znam na koji nacin i tko im je to uopce htio i raditi.
 
Odg: ZMAJ kombajni

Moj je 89 godiste ima isti otvor za ventilaciju kabine kao ovaj sa donje slike, istu kutiju hladnjaka kao onaj sa gornje slike, fabricki tapaciranu kabinu( koju sam ja nanovo tapacirao jer su stari tapacirung pojeli misevi), reduktor na hederu umesto cigancice( a heder je original njegov jer su im isti serijski brojevi)....Jos jedna razlika koju sam ja primetio je u instrument tabli! Naime moj kum je imao 142 88 godiste koji nije bio RM i nije imao istu instrument tablu kao moj...
Prva slika je od obicnog 142(NE RM) A kod mene ispred poluga komandi varijatora i hedera ima prosiren deo ins.table koji izgleda kao na slici 2
b3k8d0.jpg


2eoh85l.jpg
 
Odg: ZMAJ kombajni

Ovako izgleda tabla kod mog Zmaja
2meu0yu.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]Sun Jun 7 17:15:53 2009[/time]_________________________________________________
Evo i zvuka motora
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4EuDMFiXrBo[/youtube]
 
Odg: ZMAJ kombajni

Tog oblika je i moja samo su signalne lampice iznad prekidaca i nemam onaj mali sat skroz desno i satovi su stariji tip sa belom pozadinom!
 
Odg: ZMAJ kombajni

Onaj mali sat desno je za broj radnih sati kombajna ,momentalno ne broji a i netreba mi.
 
Odg: ZMAJ kombajni

Spreman za zetvu, danas trebali da krenemo
29lxve1.jpg
 
Odg: ZMAJ kombajni

Danger , koji sistem teralice za kosu koristis,klasicnu ciganku ili ono prepravljeno sa lezajem?
 
Nazad
Vrh