PDA

View Full Version : Laverda

Advertisement

Strane : [1] 2

Čugi
16-05-08, 21:31
Malo manje zastupljeni i manje poznati na našim prostorima, ali bez sumnje kvalitetni kombajni Italijanskog proizvođača duge tradicije!
http://img88.imageshack.us/img88/909/pict1193oj5.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/4260/pict1191cv5.jpg

gregorije83
06-06-08, 08:29
masina!!!!!!!!!!!!!!!!!

S3RiOUS
06-06-08, 10:30
meni se licno ne svidja ::lose::

banePA
06-06-08, 11:18
ma nema sta tu da se svidja ili ne svidja, svaki novi kombajn lepo izgleda a lepo i radi, a sto kaze cugi svako ima svog miljenika ali su svi dobri

gregorije83
06-06-08, 12:47
ja ti garantujem za ovaj kombajn, radim u servisu za firmu koja ga prodaje.
sisu disel motor, na manjim kombajnima iveko, a glavna prednost mu je cena, za sada skoro duplo jeftiniji od klasa a u istoj su klasi, nemoze se reci da je claas bolji.....koga bas zanima nek mi se javi pa cu mu ga detaljno prezentovati....
cena je za sada niska zato sto smo relativno novi na trzistu i zato sto nismo alavi kao "neke" firme.......

Čugi
06-06-08, 13:42
Ulazite u domen rasprave Audi A8 i Mercedes S klase, oba su fenomenalna i u istoj klasi, imaju različite cene, ali se zna ko je kvalitetniji.
Niko ne osporava kvalitet Laverde, verovatno da je po učinku i nekim karakteristikama u klasi ista ili možda bolja od Claasa, ali to je samo jedan deo celokupnog kombajna, da počnemo od na primer sitnih detallja u kabini pa do kvaliteta izrade i kvaliteta materijala najbitnijih sklopova kombajna, iznenadio bi se kolika je razlika. Laverda može da nastupi sa povoljnijom cenom od Claasa jer je i sama njena izrada jeftinija, što govori o ukupnom kvaliteteu kombajna, nemoj pogrešno razumeti daleko od toga da je loša, ali da je u kvalitetnom rangu sa Claasom-nije. Da bi cena Claasa mogla kod nas biti manja, tu se slažem sa tobom, ali to zavisi od dilera koji su u Srbiji u svim oblastima, ne samo u poljoprivredi, postali ne mogući! Bez obzira i da je cena Claasa realna, opet bi bila jača od Laverdine.
Moj miljenik među kombajnima je New Holland, i ja znam kakav je njegov kvalitet-extra je, ali neću nikoga pokušavati da ubedim da je najbolji, iako ima pojedinih rešenja boljih i kvalitetnijih nego Claas, ali koju god mašinu ocenjujemo, moramo je oceniti kao kompletan proizvod, i sa prednostima i sa manama, tako da Claas ostaje No.1!
Molio bih vas sve da se uzdržite od bespotrebne rasprave i dizanja tenzija. :-*

koga bas zanima nek mi se javi pa cu mu ga detaljno prezentovati....

Bez ustručavanja možeš uraditi detaljnu prezentaciju u ovoj temi.

gregorije83
06-06-08, 15:43
upravu si, nije u redu da ja namecem svoje misljenje nekom, svako ima svoje, ali mislim da negresim sto se ovog tice.
>:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({

SerbiaPaor
06-07-08, 00:40
Slazem se sa Cugijem to je sada rasprava izmedju Mercedesa i Audia "sta je bolje" to se nemoze reci zato sto sam gledao ovaj kombajn uzivo
kako radi i kako su mu resene neke stvari bolje od claasa a takodje i kako su neke stvari resene bolje na claasu od laverde ali to su sada sve finese itd al mogu vam reci da ovaj kombajn moze da parira Claasu jer sam ih gledao bukvalno jedan pored drugog al to sve zavisi od mentalita ljudi razmisljanja i tako dalje nebi sada da ulazimo u raspravu :D
al mogu vam reci da je ovaj kombaj medju prvima ikada napravljen i mnogi su stvari na novim kombajnima su kopirane sa njega
i mogu reci da je kombajn prava azdaja toliko od mene :D
pozdrav

gregorije83
06-07-08, 01:43
Ma kombajn je masina, u fabrici Laverde se pravi Celenger, fendt i mas ferg, sta da se prica dalje.....
ali da ja nebi pricao dalje, vreme ce pokazati svoje..... 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

danger
08-01-09, 21:42
evo proslo vec 6 meseci a vreme nikako da pokaze svoje ^-^,jel to zato sto je napolju hladno :'({,ili to treba cekati godine da prodju ^-^

gregorije83
13-01-09, 13:37
pa ti se jako slabo kreces po terenu, vreme vec pokazuje svoje...... 8) 8) 8)
dodji do mene i eto ti odmah demonstracija....... >:({ >:({
koji ti ono kombajn imas? da idemo na crtu:lol: :D :D :D :D :D

danger
13-01-09, 18:52
netreba meni tvoja demonstracija,nego da se mi nadjemo sa masinama pa da krenemo na priprema pozor sad,sta ti nudis ili cime zelis da se trkas,daj koju fotku tog tvog iveca komonrejla,ja te cekam u svako doba sa ovim..... >:D >:D

mladen
13-01-09, 19:12
dengeru cekas ga sotim za par godina :lol: :lol: :lol:

North ARMY
13-01-09, 19:15
ja cu da navijam,samo dangeru skupi para i tvoj je ::super::

mladen
13-01-09, 19:24
dengeru a ja te cekam sa ovim

http://img160.imageshack.us/img160/7715/prezentacija4cm5.jpg (http://imageshack.us)
http://img160.imageshack.us/img160/prezentacija4cm5.jpg/1/w380.png (http://g.imageshack.us/img160/prezentacija4cm5.jpg/1/)

North ARMY
13-01-09, 19:40
i ja cu doci sa ovim,samo da mu nabacim heder za kukuruz

Čugi
13-01-09, 21:01
:){{

~Kiki~
13-01-09, 21:23
A Admin će da vam dođe i kaže STOP :){{ !! ;D}

gregorije83
14-01-09, 16:07
netreba meni tvoja demonstracija,nego da se mi nadjemo sa masinama pa da krenemo na priprema pozor sad,sta ti nudis ili cime zelis da se trkas,daj koju fotku tog tvog iveca komonrejla,ja te cekam u svako doba sa ovim..... >:D >:D

nebi bas stao na crtu sa ovim klasom :<<> ali cekaj, ovo leto verovatno ne ali sledece cu, ja se nadam imati i masinu koja moze da mu parira pa cemo i sa tim na crtu a sad sam spreman sa ovim,a sliku samo da iskopam i stavljam.... >:({ >:({ >:({ >:({ >:({

danger
15-01-09, 00:14
naravno ovo je malo sala ,znam da nesmes sa ovim zato sam ga i stavio,nego daj malo podatke te tvoje zveri,heder,slamotresi,sirina doba,potrosnja,itd,napisi da vidim sa cime to nesmem da se trkam iako je razlika samo 20 godina Lkl{{ >:D,vise sam se uplasio severne armije ili takozvanog NA

gregorije83
15-01-09, 00:30
ma bojim se kad te obaspem podacima, potrosnjom, ucinkom da ces se uplasiti pa necu imati sa kom da se dopisujem.....salim se, stavicu zajedno sa slikama

danger
15-01-09, 00:45
cega se plasiti,koliko trosi trosi,ja znam koliko moj mecan potrosi i sta moze,ajmo vise te slike da malo komentarisemo laverdu pala tema na dno stranice pa reku ajd da je malo dignemo da nebude samo klas na tapetu i ponekad neki DF Lkl{{,slike slike slike ;D} >:({

markanNo1
15-01-09, 21:25
ja znam da je LAVERDA nekada pravila motocikle i nisu bili losi e sad kombajni to neznam >:D

Čugi
15-01-09, 22:42
Jeste pravila je, a od pre neku godinu je kupljena od strane Piaggio, i ponovo ih proizvodi.

gregorije83
15-01-09, 23:29
sad bi ja komentarisao ali nesmem ;D} , danger ce me odmah prozvati za slike a jebeni kabel od fotoaparata mi se pokidao {"{": , valjda cu naci sutra drugi....
a cugi, opet ja i danger, ma neka, bice ostalima zanimljivije 8) a i nama, a danger se neljuti, preteram ja cesto ":":{ ali nije strasno, bitno da se on neljuti...zar ne danger ^-^

markanNo1
16-01-09, 00:10
evo jedna Laverda 500 zuta :Dhttp://img158.imageshack.us/img158/6238/17705012500wwwfancy2hn2.jpg (http://imageshack.us)
http://img158.imageshack.us/img158/17705012500wwwfancy2hn2.jpg/1/w400.png (http://g.imageshack.us/img158/17705012500wwwfancy2hn2.jpg/1/)

North ARMY
16-01-09, 00:32
razne laverde

KishRobert
16-01-09, 17:34
kad su zabari nesto dobro napravili? :lol:

gregorije83
16-01-09, 18:32
^-^ ^-^ ^-^ sta kazes ^-^ ^-^ ^-^

enco ferari je bio italijan ;D},

lambordzini je iz italije ;D},

iveko motori su italijanski ;D},

nisam siguran drugi ili treci najbolji tenk na svetu je italijanski ;D}.........

Lkl{{ Lkl{{ Lkl{{.......malo li je........ Lkl{{ Lkl{{ Lkl{{

~Kiki~
16-01-09, 19:24
Malo je :){{ , ali evo još poznatih žabara
Aprilia , Bimota (najbolji sportak) ,Cagiva , Ducati (ima li boljeg) , Gilera , Husqvarna, Malaguti , Moto-Guzzi , Piaggio , Alfa Romeo ...

mityoo
16-01-09, 19:42
Momci zaboravili ste Ferrari! :lol: :lol: :lol: ;D} ;D} Lkl{{

~Kiki~
16-01-09, 19:47
Nije zaboravljen gregorije83 ga pomenu ! Lkl{{

danger
16-01-09, 22:56
zaboravili ste fait punto da budete kompletni Lkl{{

mladen
16-01-09, 23:07
same , landini , kararo, lamburdjini :D

danger
16-01-09, 23:22
i sve valja,bolji su italijani od svaba samo to nemoze niko da shvati Lkl{{

gregorije83
16-01-09, 23:49
pa dobro imaju dobrih stvari i jedni i drugi ali istina je da se italijani razvijaju u dobrim pravcima, kararo prednji mostovi su neprevazidjeni, svi veliki proizvodjaci ih koriste ali to je sad druga tema.

evo nasao sam par slika i sad cu ih ubaciti {"{":

danger
17-01-09, 00:25
ajd vise prodje vec godinu dana jos malo a fotke nigde i podataka,jel ti to razvijas film ko zikin unuk misa(pauza za topli obrok) Lkl{{

gregorije83
17-01-09, 00:32
evo nekoliko slika koje sam nasao ali nema ni jedne sa hederom, ni zitnim ni kukuruznim ni za suncokret, kad to nadjem ubacicu i to...

sto se tice nekih posebnih karakteristika nebi bas da ih prepisujem pa cu navesti samo najvaznije..
ja sam sa ovim kombajnom radio samo soju i kukuruz jer sam ga kasno kupio...
ima motor od 230 konjskih snaga(Common Rail, sto je veoma bitno) iveko, heder od 5.4m, 5 slamotresa, bubanj 600 x 1340, bunker zapremine 7200 litara, uredjaj za kopiranje terena, sve senzore(rastura na slamotresima, na sitima.....), sumaher tip kose sa naizmenicno okrenutim nozevima sa mislim 1250 oscilacija u minutu, nista mi vise nepada na pamet....
klima, radio cd i te zajebancije, zvucno izolovana kabina, ukljucivanje svih pogona preko dugmica(pecurki)...

u soji sam radi, ako hvatam lep dan pa od 9 ujutru do skoro 9 uvece 51 do 52 jutra, ali to je kvalitetna vrsidba, sa minimalnim gubitcina, sto znaci nema ostavljanja mahuna pri dnu stabljike, odnosno sa iskljucenim uredjajem za kopiranje terena, jer ja radim dosta usluge i ako hocu da me ljudi zovu i iduce godine da radi moram tako da vrsim.
sto se tice potrosnje isla je od nekih 8 litara pa do 11 - 12, u zavisnosti da li mi je secka ukljucena.

to se neke osnovne stvari, kukuruze nisam puno radio, samo moje i jos malo jer sam radio soju do kasno ali kukuruze jede, neznam ni sam koliko moze uraditi za jedan dan, to puno zavisi i od adaptera, ustvari najvise od toga. :D

danger
17-01-09, 01:20
ja druze priznajem da nemam kopiranje terena,nemam sumaher jer klas to neradi,imam senzore rasipa sita i slamotresa,al mi nije jasno sto bi se ti trkao samnom sa istim brojem slamotresa i sirinom bubnja ^-^,moj je samo stariji al nije sporiji,i jos imam manji heder od 4m,vidi druze ovako da budemo malo iskreni >:({,ti imas 5.4m a ja 4m(kolega ima maseja sa istim sirinama svega pa i hedera i vidim kako soju radi) ti mozes da imas nesto veci ucinak u tabli dnevno npr.u zitu,jer ja gubim na sirini hedera,nemogu ga bas toliko brzo terati koliko moze da primi a ljudi gledaju i odmah misle kako im rasipas po njivi,znaci mogu istom brzinom i sa 4.5 ili 5.1m, al ta sirina hedera meni neodgovara zbog nekih drugih stvari jer imam problema na pojedinim parcelama sa prolazenjem a isto tako i prolaz do mog hangara to je sad vec druga prica,tako da je za mene ideala 4m,ustvari tacna mera je 3.96m doduse mogu i sa 4.2 al sam ovako dobio u paketu,onda soja,soju mozes dobro da uradis ako je gazda uradio pripremu zemljista kako treba,a posto bar kod mene je takvih malo,kolega sa masejem zbog duzine na jednom kraju hvata zemlju sredina zemlju a ostalo prolazi i po pola reda neodsece,dok ja sa 4m to odradim kvalitetno i zato sam imao dosta posla dok su njega kudili zbog loseg kosenja a nisu svesni da su ustvari oni sami lose obradili zemlju,a meni to ide u prilog,sto se tice tvoje potrosnje to mi je nesto puno,a komonrejl je druze dobar dok je nov,kao prvo kod nas je lose gorivo pa i eurodizel,pazi druze kroz koju godinu dok malo omatori motor,propisa dizna i neosetis i sje...klip istopi ga,ovo ti pricam iz iskustva,italijani imaju dosta problema sa tim kako u putnickom tako i teretnom,malo se raspitaj kod bosista i mehanicara dobrih,npr. JTD sranje,onda 2.5 2.8 fiat dukato pezo boxer isti motori komonrejl ubrizgavanje,crkavaju vec od 90-110.000km propisa dizna i zdrka klip u 30 min.rada ili voznje a to neosetis u voznji ili radu,onda isto reno 2.2 dci,nije bitno koji je auto(al se na talijanima najvise odrazilo) vec sistem ubrizgavanja jer komonrejl radi na velikom pritisku i jednostavno razbusi i istopi klip,to ti je moj savet da kroz koju godinu obratis paznju na dizne jer je ustvari nafta sranje tako da ti iveko sto duze traje >:D

gregorije83
17-01-09, 01:51
e sad druze moram da ti kazem nesto, ovo nije svadja, nema uvrede :<<>

ja sam zavrsio poljoprivredni fakultet, mehanizaciju i radim kao serviser(nemam bog zna koliko radnog staza ali ucim od kolega kolji imaju ali sto se tice ratarenje, tu imam staza) u jednoj firmi na odrzavanju svih poljoprivrednih masina, i traktora i kombajna i sejalica i tifona i prskalica i zelene linije i .....i radio sam za almex jedno kratko vreme a ostao sam dobar tamo sa dosta kolega tako da se solidno razumem i u klasove ,masine...

nikada, ali nikada nemozes da poredis komon reil motor i obican motor, to su nebo i zemlja....
jedino tacno u toj tvojoj prici je to da usled loseg goriva stradaju dizne ali se zapuse, zapeknu, i onda ih odneses kod zeravice u novo milosevo i to je to, kakvo pucanje klipa, pa to je redak slucaj, ja se nijad nisam sreo sa takvom situacijom a ni niko od mojih kolega a oni rade ovaj posao godinama.pa na svim veliki imanjima rade traktori sa novim tipovima motora, i ko zna koliko sati prave godisnje pa im nista nefali....
mi imamo traktor u turiji koji je za malo jace od pola godine napravio 3500 sati, znas li ti koli je to? i nista mu nefali....ima, desava se ali ako pazis sta sipas nema tu problema, kakvo propisavanje dizni, pa to neradi tako druze....

a sto se tice kombajniranja, cenim ja druze tvoj kombajn, ali vidim da ti nikad nisi vozio nov kombajn, pa ako imamo dva kombajna slicnih karakteristika samo sto jedan ima 25 godina a drugi je nov ti hoces da kaze da ce oni priblizno isto i raditi, pa druze neide to tako, pa onda bi svi uzmali stare kombajne za 10 puta manje para, ko je lud da baca pare na novo....
proverena informacija, ja sam radio soju u zadruzi jednoj, radili smo desetak da ali samo po 6, 7 nekad i 5 sati dnevno jer je pored dunava pa rano padne rosa popodne a kasno se uvece povuce, parcel je bila 400 ha, radio sam ja tukano 430 , takodje nov, on je svaki dan imao neke zajebancije pam je posle 5-6 dana i otisao, isao je brzo koliko i ja ali je ima manji heder a to je jaci kombajn od mog, radila je neka mega, nju holand tc 56, dominator 150 i zamenuo ga je dominator 108 ako se nevaram, njega sam obilazio skoro svaki krug a imao sam veci adapter.posle uradjenog posla ja sam uradio 143 he a oni ostalo i da, bio je zmaj 143, stim sto kad se radila semenska soja, 30 ha to smo radili samo ja i tukano. ovu pricu moze da potvrdi 20 ljudi medju kojima su i wondrekovi serviseri koji su dolazili tamo svali dan, nesalim se ja druze kad kazem da je laverda masina....

a ti mi opet nerece koje si godiste i struka, izbegavas...
ponavljam ti druze, nije svadja, ja ti pricam o onome cime se bavim, to mi je struka mada nema bog zna koliko iskustva ali ima vremana

boki
17-01-09, 14:26
Sto se tice tvog izlaganja Georgije to je istina novo je novo pa da ga j...s. Ali i claas je claas nije za podcenit ni jedan. Inace bas je lepo citati te vase prepirke.

markanNo1
17-01-09, 15:25
gregorije koliko kosta ta laverda

gregorije83
17-01-09, 16:08
Sto se tice tvog izlaganja Georgije to je istina novo je novo pa da ga j...s. Ali i claas je claas nije za podcenit ni jedan. Inace bas je lepo citati te vase prepirke.

a jeste druze, novo je novo, a nisu to prepirke, ja i danger smo drugari :D, zar ne danger ^-^, ....
to je kao prica, vidim ja da se on solidno razume i klasove kombajne, i to cenim, svaka cast, to je uredu, svasta sam ja cuo od njega, naucio zanimljivih stvari, zar to nije i smisao foruma, da razmenjujemo iskistva, informacije, ispravljamo jedni druge, osavremenjujemo se....
poljoprivredne masine se brzo razvijaju i svi koji misle da se bave sa njom moraju biti u toku, docice i nase vreme, pa nece u srbiji valjda uvek biti najgore, onaj ko tako misli bolje mu je da odmah sve batali i pravac kafana, ja sam od onih koji veruju u bolje sutra i tako ,bla, bla, bla, da nekenjam vise, bice bolje.....ako nebude, zna se, stranka i preko grane, :<<>, sala....,

ma dobri smo ti danger i ja >:({

gregorije83
17-01-09, 16:12
gregorije koliko kosta ta laverda

a kostala me druze, ko svetog petra kajgana.....
sa zitnim adapterom 5.4m, kukuruznim kapelom 5 redova i adaptacijom za suncokret, normalno i za kukuruze jer se nisam odlucio za univerzalnu korpu i svom tom opremom koju sam trazio oko 165 000 ::novac:: sa pdv-om i kamatom od banke jer sam ga uzeo na lizing, tako nesto ako se nevaran ,nisam tacno ni siguran

cicimoric
17-01-09, 16:45
zamenuo ga je dominator 108 ako se nevaram, njega sam obilazio skoro svaki krug a imao sam veci adapter.

Sve je to lepo i dobro i tacno sto si napisao da je nov kombajn nov i da uvek ide bolje od kombajna koji je star 20 godina. Ali nikako ne mogu da progutam gore navedenu recenicu da si obilazio 108 u skoro svakom krugu. Naveo si da soje mozes da ovrsis nekih 51-52 KJ za 12h rada, to ti je nekih 4.25 kj/h. Ja sa mojom 108 ( 5.1 m heder ) vrsim 4 KJ/h a veruj mi bubanj (1.6 m) i slamotresi uopste nisu optereceni. Znaci mogao bi josh vise da proguta samo sto ja ne mogu da pratim teren a i kosa ne stize da sece kako treba. Pa sad ti meni objasni kako su ucinci slicni sa slicnom velicinom hedera ako vozis maltene duplo brze Lkl{{ ?

markanNo1
17-01-09, 16:57
kako si se odlucio za laverdu ,jesili imao i prije iskustva ili po preporuci ,i daj mi reci koliko je kj u hektarima ili dunumima posto ja neznam kod mene je u dunumima 8) >:D

mladen
17-01-09, 17:11
ljepo mi izgleda ta tvoja laverda samo mi jos reci jel hidro pogon mada mislim da bi trebala bit i kolko mozes ici naj brze na asvaltu.
zasto iskljucujes uredjaj za kopiranje.
i jos nesto imas naj bolji kombaj na FORUMU ,svaka cast lepi je i 165 tauzenki :D.

cicimoric
17-01-09, 17:35
i daj mi reci koliko je kj u hektarima ili dunumima posto ja neznam kod mene je u dunumima 8) >:D

1 kj = 0.5755 ha

Sto se te Laverde tice svak cast kako lepo izgleda. Jedan moj poznanik je pre 2-3 godine kupio dve nove Laverde ne znam im oznaku i prezadovoljan je sa njima. Pre toga su sa ortakom zajednicki imali nekog CASE-a i Lexiona 480. Kaze mi da na Laverdi ima mnogo manje elektronike kao na Lexionu ali to je i dobro za nas. Sto manje elektronike manje problema. Inace se odlucio za Laverdu iz razloga sto je doooosta jeftiniji od Claasa

gregorije83
17-01-09, 17:47
zamenuo ga je dominator 108 ako se nevaram, njega sam obilazio skoro svaki krug a imao sam veci adapter.

Sve je to lepo i dobro i tacno sto si napisao da je nov kombajn nov i da uvek ide bolje od kombajna koji je star 20 godina. Ali nikako ne mogu da progutam gore navedenu recenicu da si obilazio 108 u skoro svakom krugu. Naveo si da soje mozes da ovrsis nekih 51-52 KJ za 12h rada, to ti je nekih 4.25 kj/h. Ja sa mojom 108 ( 5.1 m heder ) vrsim 4 KJ/h a veruj mi bubanj (1.6 m) i slamotresi uopste nisu optereceni. Znaci mogao bi josh vise da proguta samo sto ja ne mogu da pratim teren a i kosa ne stize da sece kako treba. Pa sad ti meni objasni kako su ucinci slicni sa slicnom velicinom hedera ako vozis maltene duplo brze Lkl{{ ?

rekao sam da nisam suguran tacno koji je klas u pitanju, mislim da je 108, ali nisam siguran.

a nevozi isto moj vozac koji je placen od dnevnog ucinka i zadruzni vozac koji ima fiksnu platu i kome nije cilj da sto vise uradi nego ceka covek rosu pa da se ide kuci, a i nije svako vican voznji isto, kada ja vozim je neprelazim 6.5 km/h, a momak koji mi vozi kombajn je vicniji od mene, ima bolje reflekse i i brze vozi, to moze biti jedna stvar.... a kj, da li je to jutro, koja je to oznaka

North ARMY
17-01-09, 17:52
KJ je Katastarsko jutro sto mu dodje JUTRO
to kj je ovde uvedeno da bi se ipak postovala definicija jer ima ljudi iz razl.krajeva koji ne znaju oznaku kao sto je jutro,lanac,frtalj i ostalo...

gregorije83
17-01-09, 17:59
hvala mladene.... >:({

jeste hidro pogon a brzina mu je jedan cvor, to je nekih 25 km/h.
uredjaj iskljucujem da bi mogao da spustim nize heder, koristim ga samo u psenici, odnosno koristicu ga, mislim da ne moze da spusti ispod 7 cm sa ukljucenim uredjajem...

a za markana....

to je poznata marka u svetu ali u srbiji su do sada bili losi dileri pa se slabo prodavala i mnogo su se ugradjivali...
sada laverdu zastupa jedna druga firma koja to dosta odgovornije radi i korektnije a od ljudi iz nemacke, engleske, sa celog zapada sam cuo dosta dobrih stvari o njoj, to je valjda i prelomilo, hteo sam ja i klasa da kupim ali sam radio tamo kratko vreme i nisam se bas odusevio nisacim tamo, mislim masine su odlicne ali da dam za kombajn 200 000 evra a da se oni ugrade 50 000 toliko lud nisam....

case ih
17-01-09, 18:06
Uvezi ga sam, sta ima ko da se ugredjuje od ovih preprodavaca kao sto su res-trade ili almex. Znaju da ti uzmu pare a posle se prave ludi, kad treba da se servisira. Jedan moj drugar je prevuko gomilu masina iz slovenije i madjarske.

Čugi
17-01-09, 18:22
mi imamo traktor u turiji koji je za malo jace od pola godine napravio 3500 sati

Jesi ti svestan šta si napisao? 3500rs kada se preračuna je malo jače od 7 meseci , što bi značilo da ga niste bukvalno uopšte gasili!!!

A za dangera ne brini, ima on mićo mehaničarsko iskustvo više nego što ti možeš zamisliti, ne izbegava on da ti odgovori nego te testira i pomalo bocka Lkl{{

gregorije83
17-01-09, 20:27
mi imamo traktor u turiji koji je za malo jace od pola godine napravio 3500 sati

Jesi ti svestan šta si napisao? 3500rs kada se preračuna je malo jače od 7 meseci , što bi značilo da ga niste bukvalno uopšte gasili!!!

A za dangera ne brini, ima on mićo mehaničarsko iskustvo više nego što ti možeš zamisliti, ne izbegava on da ti odgovori nego te testira i pomalo bocka Lkl{{

druze sto te to cudi, kurjacki iz turije nije ugasio traktor mesec dana u oranju u decembru, samo kad smo servis radili....
dzonja iz turije 1000 sati netikao za par nedelja, mlo jace od mesec dana, isto gasenje samo za servis.....to nije cudna pojava u mom poslu

Čugi
17-01-09, 21:36
Kako da ne čudi, kažeš za malo više od pola godine, znači oko 7 meseci, a 3500rs ti je oko 240 dana, ne možeš me ubediti da traktor nije gašen, da je radio non stop 24 sata 240 dana! :<<> a taj iz Turije nije mogao za par nedelja da natuče 1000rs jer mu za to treba više od 2 meseca pod uslovom da ga ne gasi jedne sekunde!

case ih
17-01-09, 21:39
I to na punom gasu, jedino tako okrene 1r.c za 60min

Čugi
17-01-09, 21:45
Da to se podrazumeva, radni čas, tj brojač, varira, zato se uzima da je rs konstantan i pravi pri 1500o/min

Bobo
17-01-09, 21:51
Mnogi noviji traktori okrecu radni sat za jedan "suncani" sat, bio na punom gasu ili leru, tako mu svejedno. SDF, JD.

Stariji traktori su imali ondos izmedju radnog i suncanog sata 1:1 negdje oko 1500-1800 okretaja motora, jer ce se u tim okretajima najcesce koristiti.

Ja mislim da je moguce ispod godine dana natuci 3 000 radnih sati, jer ako IMT moze 1 000 u godini, zasto npr. JD ne bi mogao 3 puta vise?

Pogotovo ovaj kombajn, ako tvrdite da broji sat pri 1500 okretaja u omjeru 1:1 a radi 90% svog vremena na iber gasu, onda sati samo idu i idu i idu...

Čugi
17-01-09, 22:14
Niko ne kaže da ne može ispod godine, ali po ovome, gledajući period koji je naveo, proizilazi da traktor nije gašen konstantno sedam meseci!

Bobo
17-01-09, 22:57
Cuj, ne znam koliko ima sati onaj JD sto je kombinat kupio sto ore ljudima za vinograde, ali je u manje od godinu dana natuko sati i sati, da se ljudi cude kako je to moguce...

Vidio si slike tog traktora na HR forumu kad je svizcu oro za vinograd. Traktor izvana ko nov, a sati ima stvarno nesto nerealno, al tako je kako je...

Jos jednom napominjem ako IMT u godinu dana moze uraditi 1 000 sati, pa onda uz pravilne uvjete bilo koji "zapadni" traktor moze odraditi i 3 ili 4 puta vise.

Kolega mi jednom pricao kako neki njegovpoznanik kupio traktor i mix prikolicu i od prvog dana ih ne razdvaja. Mislim da mi je reko kako taj traktor pravi oko 3 000 sati godisnje samo na miksanju hrane za krave 2 puta dnevno i ne radeci nista vise. A gdje je svo vrijeme tokom dana kad on stoji, a neki drugi traktor radi na zemlji?

Ja i dalje mislim da je moguce da se u 7 mjeseci postigne taj broj sati na traktoru koji radi u kombinatu u 3 smjene, pogotovo ako je malo strojeva, a puno posla.

gregorije83
18-01-09, 01:11
cugi nemoj me bas toliko bukvalno hvatati za rec, kurjacki iz turije ore sa 5 ili 6 traktora 5 000 ha zemlje, pa sta mislis koliko ti traktori naprave za radnih sati za jednu godini a i presovali su oko 13000 he soje sa 3 prese, zasto je to toliko nemoguce.....u srbobranu sam jednom radio servis na traktoru koji je za deset dana imao dvesta trideset i nesto radnih sati, radi se u tri smene po 8 sati u oranju, staje se samo kad se sipa gorivo, izracnaj koliko treba vremene do servisa ako se servis radi na svakih 250 sati....ako covek ima par hiljada hektara zemlje tako se to radi...

danger
18-01-09, 01:14
@gregorije

sto se tice ko sam i sta sam tek za par meseci Lkl{{,mi tebe ovde cekamo sa slikama vise od pola godine za tvog lava,e sad ti mene cekaj isto toliko Lkl{{,sto se tice onog o diznama,kao prvo znas kad moze na komonrejlu da zapekne dizna,nije to druze golf 1 i da radi na 125 bara,pa da zapekne od garezi ili pregrevanja motora,evo jos malo da ti docaram,npr golf 3 tdi 90ks dizna radi na 190-200 bara i isto sprzi klip motora,ne da sprzi nego razvali,to je jako velika opasnost kod direktnog ubrizgavanja,dok golf 1,2 ima predkomore i moze to da podnese ako dizna nepravilno radi samo nije preporucljivo dugo terati zbog drugih stvari al klip prezivi,dok naprimer laguna 2.2 dci dizna komonrejla otvara tek na 1350 bara druze "1350" a znas tek koji je pritisak u rejlu kad mora sve cetiri dizne da snabdeva sa 1350x4 i sad na 3500 obrtaja u minuti,ducato 2.8jtd isto 1350 bara dizna otvara,ona nemoze da zapekne nego moze da crkne spulna ili namotaj u dizni pa da ona crkne,al to je elektronsko crkavanje a ne mehanicko,zamisli dizna lepo radi,magli do besvesti i sad pocne da crkava(zbog loseg goriva ili istrosenosti zbog predjene kilometraze),pocinje sve losije da stvara maglu i umesto magle pocinje da pisa u jednu tacku klipa,i sad ti zamisli ako uopste mozes sta se dogadja kad 1350 bara pisa u istu tacku klipa i pri tom jos sagoreva,druze da nenabrajam dalje,oticu u servis u kojem sam radio skoro 15 godina i videcu da li je ostao koji klip da slikam da vidis kako je istopljen,ono sto sam zadnje radio bio je ducato 2.8jtd i stilo 1.9jtd i sve ove navedene modele koje sam nabrojao stim sto su italijani na prvom mestu po tom problemu a onda reno sa motorom 2.2 dok 1.9 se i nekako pokazao,druze ovo pricam jer sam radio i stojim iza toga,ako neverujes dodji domene,zovni pa pitaj zeravicu sta moze dizna od 1350 bara da uradi klipu ili ramac,ilija burin sabac,ili licno coveka kojem se to desilo u hr na autoputu pa je doslepan ducato u servis,covek drzi firmu ASO-LER inace prodaje opremu sirom srbije za vulkanizere,auto dizalice balanserke demonterke itd,ima stand na sajmu automobila u BG svake godine,nekazem da komonrejl nevalja ali to sam rekao tebi kao savet da pripazis na svoj stroj,svejedno ja sam za bos pumpu jer smo mi ljudi balkanci a usput kao sto sam rekao ja radim sa 5l jutro a ti druze pola jutra,malo mi puno tvoj trosi al ajd nek te sluzi da zaradis i da ga otplatis da skines banku sa vrata >:D

gregorije83
18-01-09, 01:25
znam ja druze koji su pritisci na dinama, to mi je posao ali ja ti kazem da nikad se kod nas nije desilo da dizna osteti klip, nekazem da je nemoguce, ali nije se desilo, evo do sada mi je bio kolega i res trade-a, ni kod njih taj slicaj nije bio od kako on radi, nisam cak ni cuo da dizna moze da iskrivi klip, znam da usled velikog pritiska mlaz moze da ga probusi kao busilica ali da ga iskivi nikad nisam cuo.....

ali ako je motor komon reil, i masina placena preko 100 000 evra, zasto b neko reskirao i sipao obican d2, zar to nije suludo, nekazem da se ne desava, ali to su balvani....

a sa ramacom i sa zeravicom radimo dugo i znam zasto sam nosio dizne kod njih, ili su u redu ili su zapekle, tako je bar kod nas :D :D :D

Čugi
18-01-09, 01:28
cugi nemoj me bas toliko bukvalno hvatati za rec,

Onda moraš biti precizniji, nisam ja rekao da ne može imati 3500rs u godini, može i više, ali za malo veći period nego 7 meseci, čista matematika. >:D

gregorije83
18-01-09, 01:30
pa dobro za malo veci period od sedam meseci, osam Lkl{{, sad je u redu ^-^

Čugi
18-01-09, 01:31
He, he...

gregorije83
18-01-09, 01:31
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ :D :D :D :D :D :D :D

danger
18-01-09, 01:40
ko sipa d2 u komon krelac,ovo sto sam ti sve pisao stojim iza tog a radi se kako vidis o auto i kombi vozilima,dali se desava i na traktorima kombajima neznam al nesumnjam,komonrejl sistem je relativno mlad program u poljoprivredii al vreme ce pokazati svoje kroz koju godinu pa se mozda setis mojih reci,dok je sve novo mora da radi al godine prolaze nervoznim korakom(pozdrav od bajage) >:D

gregorije83
18-01-09, 01:46
neki JD traktori iz devedesetih godina imaju komon reil motore, za ostale neznam ali znam da ti motori polako zamenjuju obicne motore, pogotovo kod jakih motora....u automobile i kobije se nerazumem bas posebno ali u traktore i kombajne se razumem, zato i pricam ovo....
a nije u redu sto mi nisi odgovorio koje si godiste i stuka koja ti je....
ali ok, nema frke, mozda te slike i nisu od mog kombajna ^-^, mozda ni nema kombajn Lkl{{

danger
19-01-09, 01:02
otvaranjem nove teme "majsor djura" tema "laverda" naglo gubi posecenost i vec je pocela da pada na dno naslovne stranice Lkl{{,polako al sigurno, ::pomoc:;

gregorije83
19-01-09, 15:45
sad planiram da malo predjem na traktore, pa recimo mccormick, prvo on pa svi ostali 8) 8) 8)

diklofen
21-02-09, 20:18
Laverda je trenutno pored Holanda i Clasa sigurno naj kombajn .
U clasa sam se potpuno razočarao od kad je u mojoj okolini zaribalo tri leksiona sa Catepilarovim motorima.Svima su zapekle po dve dizne i došlo je do spiranja stublina i do toga da su ti klipovi jednostavno zapekli.Srećom pa je to na vreme primećeno pa klipovi nisu ugledali sunce.To je velika sramota za švabu a o potrošnji tih kombajna neću ni da govorim.Inače se radi o leksionima 560.
Danas je kolega ugovarao laverdu od 250ks,4.8mheder,sve adaptacije i oba hedera, 5 slamotresa ,dva bubnja(ali prava).Cena je oko 120000e bez PDV.Još se nisu sve dogovorili ali bićete obavešteni ukoliko nešto od toga bude.

~Kiki~
21-02-09, 20:31
Da ali i švaba ne pravi te motore za ovakvu naftu kao što je naša (sa sumporom) . >:D

mladen
21-02-09, 20:53
didi ne ocjenjuju se kombaji po motoru, a naj posle sigurno nije do motora vec je do goriva koje je sipo gazda kao sto je i kiki reko

danger
21-02-09, 23:04
opa..............jel se to vec nesto dogadja o cemu sam ja pisao,comonrejl pravi cudo,rece ja da ce vreme pokazati svoje,normalno i da nasa nafta i eurodizel ::lose::,eh.....bos pumpa i klasicna dizna za nas balkance majka
@didi
netreba se razocarati u marku kombaja,nazalost mnoge marke kombaja danas nemaju svoje motore pa recimo kao klas ugradjuju mercedes katerpilar,perkins.......to sto se dogodilo a i sama potrosnja nije do klasa vec do proizvodjaca motora,nemoj se sekirati,sve ce to klas njima naplatiti a narocito ako su kombaji jos u garanciji,a ako je kombaj u garanciji a svaba dodje(sto je vrlo lako moguce)uzme uzorak goriva iz rezervara,posalje na analizu i...............prc,osta i bez garancije a svaba ti samo kaze aufiderzen >:D,nabavite kvalitetno gorivo pa cemo razgovarati o garanciji, sto je najverovatnije i sam uzrok kvara motora i potrosnje nafte,opet laverda koliko znam koristi iveco motor a i italijani su podlozni istim problemima vise nego svaba,kao sto rekoh,sve ce vreme pokazati svoje,samo polako >:D

Čugi
22-02-09, 21:24
Nastavak diskusije prebačenu temu Claas http://poljoinfo.com/kombajni-i-beraci/claas/msg20328/#msg20328

gregorije83
05-04-09, 12:46
iveko i sisu disel motore....

verovatno je do goriva, slazem se sa tobom, ali bez sumnje ko sipa euro disel na nisovim pumpama, avii ili tako nekim boljim pumpama nece imati problema....

cudni su nasi ljudi, imao sam priliku da odem kod ljudi i vidim da sipaju obican d2, bilo u kombajn ili traktor, kad im kazem da u slucaju da se nesto desi nece im vaziti garancija odgovor je da je ta masina dosta placena i sad najbolje jos da se trosi i na euro dizel...

North ARMY
24-04-09, 17:07
http://www.mojauto.rs/polovni-auto/351960

gregorije83
08-05-09, 21:01
da li se vlasnikj zove endre rizanji

North ARMY
09-05-09, 09:03
ne znam,slucajno sam naleteo u oglasima >:D

gregorije83
09-05-09, 16:48
prepoznao sam kombajn 8) 8) 8)

Bećarina pusta
03-07-09, 17:29
Oće bit šta od obećanih slika od Laverde u radu?

KishRobert
03-07-09, 19:58
ne moze covek da stigne,
koliko usluzno kosi...

gregorije83
04-07-09, 09:25
ne moze covek da stigne,
koliko usluzno kosi...

ala si vickast ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

ponecu danas kameru i aparat pa cu slikati i snimati............

KishRobert
07-07-09, 12:32
ne moze covek da stigne,
koliko usluzno kosi...

bok te mazo,jel ti ljubisa samardzic rezira i pise scenario kako da snimis tu tvoju laverdu?

cicimoric
07-07-09, 16:50
Ajde stvarno mogao bi da snimis voleo bi da vidim kako ide. Po mogucnosti da bude snimka i iz kabine sa mesta vozaca. Hvala unapred.

gregorije83
07-07-09, 18:05
ne moze covek da stigne,
koliko usluzno kosi...

bok te mazo,jel ti ljubisa samardzic rezira i pise scenario kako da snimis tu tvoju laverdu?

kako si znao.......ti si neki pametan............. ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

mityoo
07-07-09, 18:26
Kako ne kontas kish? Sigurno ima autopilota! :D

Bećarina pusta
07-07-09, 18:32
Kako ne kontas kish? Sigurno ima autopilota! :D

No, ima drive by vire from home. ::namigivanje::

gregorije83
07-07-09, 20:10
e to drugo....... :D :D :D

kombajner
07-07-09, 20:18
a gde je snimak :lol:

KishRobert
07-07-09, 20:58
a gde je laverda?
nema kombajnskih slika...

danger
09-07-09, 23:57
gde si gregorije bre,e kad bi mene ovako masirali za slike ja bi se ubio,slikao bi makar i komsiju sa laverdom samo da smirim neke ovde pa nek misle da si to ti samo da te neprozivaju vise

gregorije83
10-07-09, 09:17
gde si gregorije bre,e kad bi mene ovako masirali za slike ja bi se ubio,slikao bi makar i komsiju sa laverdom samo da smirim neke ovde pa nek misle da si to ti samo da te neprozivaju vise

e kralju.....radi se, da ne ureknem.....neznam ni gde mi je kombajn danas......nevozim ja.....vozi tata malo i jedan momak......bice i slika i snimaka, samo se strpi......dobro je dok ima posla da se radi........

KishRobert
10-07-09, 20:39
kakav si si to sales manager i servicesman kada neznas gde ti je sopstveni kombajn?

North ARMY
10-07-09, 21:59
uh sunce ti ja da imam takav kombajn u svakom folderu bih drzao 2-3slike a ti nikad da naletis,pa ne radi taj kombajn u rusiji da ne ne mozes uloviti po njivama ;D}

gregorije83
13-07-09, 23:46
evo za sada jedan snimak....bice jos kasnije :D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=Mo2RjFTI1jk
Edited by mityoo: Dodati youtube tagovi

kombajner
13-07-09, 23:53
ko tera ovo ti ??

gregorije83
13-07-09, 23:55
menajmo se, teramo ja i jedan momak....ovo sada tera on a ja snimam...svez snimak od danas.......

Post je spojen: 1247522218________________________________________ _________
snimicu sutra jedan snimak iz kabine da se vidi kako izgleda iz unutra............

kombajner
14-07-09, 00:23
ma idi bre al vozi ovaj ko god da je manijak zivi!!

kiraj
14-07-09, 06:22
Lepo to ide super masina ali mi nije jasno zasto ostavis ono vitlo da zvrnda dok kipujes.Kako mi je jedan vozac objasnio clas moze da nasteluje da kad digne heder automatski kosa i vitlo uspori .Rec je o nekom leksionu.

mali_lala
14-07-09, 09:59
Ala ide masina, svaka cast ;D}

kombajner
14-07-09, 12:09
masina ide (zasto je zito tako nisko)??

kiraj
14-07-09, 12:58
Pa verovatno zato sto nije narastilo. >:({

gregorije83
14-07-09, 14:00
masina ide (zasto je zito tako nisko)??

sve sto kosim za tog coveka su neke nove sorte.....negde je nisko, negde visoko....ima svakakvih....

a neiskljucujem heder....., nema potrebe....u kabini se to necuje jako......a kada ga palim trebalo bi da smanjujem gas.....pa da ga povecavam....ovako sam navikao......

kiraj
14-07-09, 14:30
Da li znas koliki su mu prinosi?

dr Dule
14-07-09, 15:01
da se ne lazemo, ide laverda ko nevreme ::svaka cast::

gregorije83
14-07-09, 21:10
da se ne lazemo, ide laverda ko nevreme ::svaka cast::

hvala 8) 8) 8)

Post je spojen: 1247598696________________________________________ _________

Da li znas koliki su mu prinosi?

nemM POJIM....ovo sto sam mu danas radio je nenormalno......jedva se vratim do kraja da kipujem a kraca je duz od ostalih koje sam mu radio.....pitacu ga sutra koja je sorta

mityoo
14-07-09, 22:05
Dobar kombaj...dobar! Samo sto nije za nas obicne seljake, ja bi morao da spojim sve svoje njive na jedno mesto da bi mi se isplatilo terati ovako strasan kombajn...a i onda bi bio za dan gotov!

kombajner
14-07-09, 22:17
slican slucaj!!

danger
14-07-09, 22:30
e steta sto ja to nemogu da vidim,taj PTT internet {"{": {"{": {"{": ":":{ {"{": ":":{ {"{": ":":{ {"{":

gregorije83
14-07-09, 23:50
e steta sto ja to nemogu da vidim,taj PTT internet {"{": {"{": {"{": ":":{ {"{": ":":{ {"{": ":":{ {"{":

ti imas privilegije....mozes da dodjes kod mene kad hoces i da ga vidis .. >:D >:D >:D

Post je spojen: 1247608307________________________________________ _________

ti imas privilegije....mozes da dodjes kod mene kad hoces i da ga vidis .. >:D >:D >:D

ma svi imate privilegije.......

zezam se.....mislim nezezam se........

ne zato sto je moj ali ja sam prezadovoljan.....

dr Dule
15-07-09, 00:03
nesto mislim, ni ja se ne bi pozalio na ovakvu dres masinu. ne znam samo kako bih je proterao kroz obale i preko skladova. ma ne bi mogao ni da je okrenem a da me bar dvojica ne tuze sudu sto sam im zakacio bagremce

gregorije83
15-07-09, 00:06
nesto mislim, ni ja se ne bi pozalio na ovakvu dres masinu. ne znam samo kako bih je proterao kroz obale i preko skladova. ma ne bi mogao ni da je okrenem a da me bar dvojica ne tuze sudu sto sam im zakacio bagremce

\

e kralju.....kupis kolica....i nemas tih problema.....heder mi je 5.4.....bez kolica nemogu nigde

evo i jedan snimak iz kabine.......

http://www.youtube.com/watch?v=HexkM_jJYY4

dr Dule
15-07-09, 00:29
uopste nisam mislio na voznju sa hederom. kod mene ti je nekad problem proci i sa traktorom, a kamoli sa ovim cudom >:({

danger
15-07-09, 11:43
daj bre koju fotku da i cica nesto vidi ^-^

cicimoric
15-07-09, 12:13
Ide Laverda jako lepo u sta nisam ni sumnjao. Svaki savremeni kombajn je dobar i ima veliki ucinak, razlike su samo u nijansama. Kome se sta vise svidja ili ko sta moze sebi da priusti to kupuje.

Zelim ti sve najbolje u vezi kombajna i da imas puno posla da bez problema mozes da placas rate a i da zaradis koji dinar.

mali_lala
15-07-09, 13:22
Sve je to lepo ali je tiha muzika >:({

gregorije83
15-07-09, 17:19
Ide Laverda jako lepo u sta nisam ni sumnjao. Svaki savremeni kombajn je dobar i ima veliki ucinak, razlike su samo u nijansama. Kome se sta vise svidja ili ko sta moze sebi da priusti to kupuje.

Zelim ti sve najbolje u vezi kombajna i da imas puno posla da bez problema mozes da placas rate a i da zaradis koji dinar.

hvala druze.......... >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({

Post je spojen: 1247671260________________________________________ _________

Sve je to lepo ali je tiha muzika >:({

razmisljao sam bas da ubacim, vufer neki :lol: :lol: :lol:

kombajner
15-07-09, 18:07
dobar dobar! >:({

~Kiki~
16-07-09, 10:19
Prava aždaja od mašine >:D

Bećarina pusta
16-07-09, 21:03
Odličan kombajn nema se tu šta kasti. Fala na video snimcima. >:({

dragan0611
11-10-09, 23:58
Nasa PZ "Nase selo" iz Jagodnjaka, HR, ima Laverdu ali nisam siguran sad koji tip, stara tri godine, radi besprekorno, meni su skidali kukuruz jer sam imo kvar na Zmaju (lane) a nisam mogao cekati moralo se sejati. Odlican kombajn i mislim da nisi pogresio kad si ga pazario, u kukuruzima leti jedva da je ispratimo sa prikolicama, sretno sa masinom i >:({

gregorije83
15-10-09, 00:03
znam za tu laverdu, kolege i ja im odrzavamo a vozac se zove ako se nevaram veroljub.....

to je laverda REW 255

todor
16-10-09, 18:25
pa ako vi sve znate što onda ne kupite i vi laverdu nego čim neko nešto okači od slika i snimaka vi svi na njega navalite gregorije je okačio na vas je red gregorije >:({ >:({

gregorije83
18-10-09, 19:09
imam samo tri u racunaru......

prva je ispred kuce u deronjama

http://i34.tinypic.com/2q9x6k2.jpg

druga je na njivi u lalicu ako se nevaram
http://i33.tinypic.com/1679ro5.jpg

treca je skidanje sa kamiona kada sam ga kupio
http://i34.tinypic.com/25sycea.jpg

Editeb by NA uvredljivi delovi poruka i prozivke obrisani

Post je spojen: 1255885892________________________________________ _________

Post je spojen: 1255902313________________________________________ _________
sto se tice snimaka ima dva na sedmoj i osmoj strani pa nisam hteo da postavljam druge......

dragan0611
29-10-09, 22:46
Jeste zove se Veroljub, kad god radim na njivi sa strojevima zadnja stvar sto mi pane na pamet je snimanje tako da mi nekad bude krivo sto nisam snimio nesto i navece sednem da pogledam forum i onda se sjetim i kazem si sutra cu ali opet od sve strke nista

gregorije83
29-10-09, 22:58
Jeste zove se Veroljub, kad god radim na njivi sa strojevima zadnja stvar sto mi pane na pamet je snimanje tako da mi nekad bude krivo sto nisam snimio nesto i navece sednem da pogledam forum i onda se sjetim i kazem si sutra cu ali opet od sve strke nista

pozdravi mi veroljuba.....zace on ko je......

bewisa
31-10-09, 02:03
;D} Pozdrav ja sam novi clan.Gregorije,bravo za stroj!Da li se pravi manji kombajn Laverda sa kosom od 3-4 metra zahvata?I znas li mozda orjentaciona njegovu cenu?

gregorije83
31-10-09, 19:55
pozdrav druze..........najmanja kosa je 4.8 metara.....motor je obican, nije comon rail, snaga je 175 konja, .......cena je oko 100 000 ::novac:: ::novac:: ::novac::, ako te zanima jos nesto pitaj samo

bewisa
31-10-09, 21:14
100000 sa PDV-om,heder 4,80m zitna varijanta ako sam dobro razumeo.Za njega bi odgovarao kukuruzni adapter od 4 reda?Interesuje me jos koliko traje garantni rok i opskrbljenost rezervnim delovima?

gregorije83
01-11-09, 11:15
ima u srbijinekoliko komada tih manjih....svi nose adapter kukuruzni petoredni....i taman mu je....ima i viska snage i svega sto mu treba....drugar iz lukiceva mi kaze da ga je u jakom kukuruzu terao od 8-15 km/h tako da adapter petoredni je ok za njega.....

sto se tice garancije ona je godinu dana ili 1200 radnih sati, sta pe istekne.....

za edlove nemoj da brines, sve imamo.....normalno nemamo motor na lageru recimo, ali sve sto odlazi i jos mnogo toga sto ne odlazi imamo....lager le velik, a u slucaju da se nesto desi a da mi nemamo deo na lageru, narucuje se dhl postom i tu je sutra ili se ide u italiju po deo......nemoras da brines zbog delova..... 8) 8) 8) 8) 8) 8)

>:({ >:({ >:({

bewisa
01-11-09, 20:18
:D >:({A adapter Kapelo 5-oredni.Kolika je razlika ceni 4 i5 redi?Meni taj 5-oredni nekako asimetrican,a kod nas se seje uglavnom sa 4 reda pa mi to bolja varijanta(mozda gresim).

gregorije83
01-11-09, 22:56
ja sejem sa 4 ili 6 redova i kosim sa 5, ok je.........videcu sutra za cene pa cu pustiti :D :D :D :D :D :D

bewisa
01-11-09, 23:06
Ok druze,sad sam isao na sajt agro-cesle i nisam nasao taj od 175 ks.Koji je to model i serija?

North ARMY
01-11-09, 23:09
gregorije nije valda da tvoja masina tera samo 5 redova ^-^

gregorije83
02-11-09, 08:42
gregorije nije valda da tvoja masina tera samo 5 redova ^-^

e kralju. tera on 6 kao od sale ali ima tu nekih drugih stvari koje su prelomile kad sam kupovao..........
trebaju mi zadnji tegovi, nosaci tegova, adapter mora da bude sklopiv jer se puno selim a sestoredni kruti je sirok jako.........e to ti je jos 15 000 eura.....to me je omelo u kupovini sestorednog 8) 8) 8)

Post je spojen: 1257147781________________________________________ _________

Ok druze,sad sam isao na sajt agro-cesle i nisam nasao taj od 175 ks.Koji je to model i serija?

mozda ga kolega jos nije ubacio.....to ti je rew 200

kombajner
02-11-09, 10:56
Evo je ... http://www.youtube.com/watch?v=yjr-9ClYnXY

bewisa
02-11-09, 16:31
^-^Gregorije koliko vidim rew200 se proizvodi u Turskoj a tvoj?Pitao sam za razliku u ceni 4 i 5redova a ne 5 i 6.Sorry

gregorije83
03-11-09, 00:32
^-^Gregorije koliko vidim rew200 se proizvodi u Turskoj a tvoj?Pitao sam za razliku u ceni 4 i 5redova a ne 5 i 6.Sorry

neznam kralju koliko kosta cetvororedni adapter, prodali smo za dve godine oko 60 adaptera ali ni jedan cetvororedni....ima u ponudi, cim saznam cenu javljam, a za koji ti kombajn treba, i od toga zavisi cena.....

ovaj klip je verovatno snimljen turskoj, to je reportaza, reklama za njihivig dilera....nema ni jedan laverdin kombajn veze sa turskom niti bilo kojom drugom zemljom osim italije....svi kombajni, dezervni delovi, sve se pravi na jednom mestu, u fabrici u italiji, bio sam ja u fabrici pre par meseci, nemozes da zamislis koliki je to kompleks, ostao sam bez reci kad sam video.......... :D :D :D

bewisa
03-11-09, 16:04
:DOk druze,to mi se svidja.Na klipu je rew200 bez secke a jel kod nas secka u standardnoj
opremi?Taj motor od 175 ks mora da koristi eurodizel ili moze i D-2?

kombajner
03-11-09, 16:28
i ja mislim da je samo repostaza u turskoj... vidjao sam i REW225 bez secke ...

gregorije83
03-11-09, 20:43
:DOk druze,to mi se svidja.Na klipu je rew200 bez secke a jel kod nas secka u standardnoj
opremi?Taj motor od 175 ks mora da koristi eurodizel ili moze i D-2?

trebao bi euro......secka je u standardnoj opremi

Post je spojen: 1257277447________________________________________ _________

i ja mislim da je samo repostaza u turskoj... vidjao sam i REW225 bez secke ...

100% samo reportaza

bewisa
04-11-09, 17:17
Mogu li da te nazovem u Agro-ceslu?Tvoje pravo ime je Gregorije.

gregorije83
04-11-09, 18:44
nije i ime gregorije, poslacu ti na pp broj pa me nazovi

bewisa
09-11-09, 00:12
Brate Gregorije negde sam procitao da ce nasa drzava subvencionisati 40 posto cene novih
konbajna.Nesto kao kapitalna dobit u Hrvatskoj ako sam dobro razumeo.
Da li si ti nesto cuo o tome?

gregorije83
09-11-09, 22:12
Brate Gregorije negde sam procitao da ce nasa drzava subvencionisati 40 posto cene novih
konbajna.Nesto kao kapitalna dobit u Hrvatskoj ako sam dobro razumeo.
Da li si ti nesto cuo o tome?

evo i ovi moji iz firme kazu da nema nista od toga....tacnije da nisu nista culi

bewisa
09-11-09, 22:53
Znaci kao i do sad ili se i to ne zna? ^-^

kiraj
10-11-09, 06:57
Bewisa, tebi je bar lako,kod Vas u Sapcu je agencija za agrarna placanja pa se raspitaj.Mozda i bude nesto o ko tih dotacija za vece investicije,ali treba sacekati prvo budzet.

bewisa
10-11-09, 16:34
Da,da to je nedavno pocelo da radis.Sutra cu otici pa cu vas izvestiti.

gregorije83
12-11-09, 08:59
ma kralju nema nista od toga......netreba se ni nadati......srbija je ovo

mucobieno
15-12-09, 14:04
gregorije83 svaka cast za masinu... mislim da vise niko na forumu nece nista reci za italijane :)

gregorije83
16-12-09, 15:17
gregorije83 svaka cast za masinu... mislim da vise niko na forumu nece nista reci za italijane :)

hvala, trudim se da opravdam mou masinu....za sada ide ok.....moram samo paziti da je ne ureknem.....

Post je spojen: 1260975583________________________________________ _________
slike sa sajma u nemackoj

http://i50.tinypic.com/2e6hcpi.jpg

http://i47.tinypic.com/2ry4ohu.jpg

http://i45.tinypic.com/4pxs03.jpg

http://i49.tinypic.com/af9gti.jpg

http://i49.tinypic.com/mw8v28.jpg

http://i50.tinypic.com/ffa2pd.jpg

http://i50.tinypic.com/jsgape.jpg

mucobieno
16-12-09, 17:10
na dobrom si putu... :D jel dolazis ti i na sajam u NS-u posto laverda je uvek zakljucana, pa da se malo pogleda... nema smisla gledati ju samo sa stepenica...

gregorije83
16-12-09, 23:38
na dobrom si putu... :D jel dolazis ti i na sajam u NS-u posto laverda je uvek zakljucana, pa da se malo pogleda... nema smisla gledati ju samo sa stepenica...

ma nemas frke druze....samo mene trazi....mozes i da je provozas ako hoces...... :D :D :D

mucobieno
17-12-09, 15:55
bice dovoljno da ju detaljno pogledam, i dobijem poneki prospekat... o njima znam najmanje, a volim svasta da znam, pa kad vec radis za njih, zasto to neiskoristiti... ako se moze... :D

gregorije83
18-12-09, 08:46
naravno :D

zrine892
28-12-09, 03:22
http://img39.imageshack.us/img39/4876/dsc00131ff.jpg
http://img710.imageshack.us/img710/76/dsc00132gc.jpg

evo slike sa sajma od proljeca...inace prekrasan kombajn i jako mi se svidja... >:({

mucobieno
28-12-09, 12:49
a gde je to sajam?

zrine892
28-12-09, 12:56
u osijeku je bio sajam...

gregorije83
28-12-09, 18:30
u osijeku je bio sajam...

mislim da smo mi spremali ovaj kombajn i skidali ga sa kamiona.....nisam siguran.........

zrine892
28-12-09, 22:18
tako je..ja sam odmah taj prvi dan dosao...onda su skidali i DF kombajna sa labudice(to je ona prikolica za vuči strojeve,kombajne i tako)

gregorije83
28-12-09, 23:17
tako je..ja sam odmah taj prvi dan dosao...onda su skidali i DF kombajna sa labudice(to je ona prikolica za vuči strojeve,kombajne i tako)

ako si bio tu kada se skidala laverda onda se mozda i znamo...........

zrine892
28-12-09, 23:25
a moguce...nesjecam se...neznam ni sta sam danas na podne jeo a kamoli jesmo se vidjeli prije godinu dana skoro :D

gregorije83
29-12-09, 09:50
:D a bojana strbca znas?

zrine892
29-12-09, 13:25
neznam ga nazalost...ako zelis mozemo na godinu ako budete opet dolazili otici na koje pice >:({..samo javi na p.p. a sada stvarno dosta off topica ::lose:: :D

gregorije83
29-12-09, 15:16
neznam ga nazalost...ako zelis mozemo na godinu ako budete opet dolazili otici na koje pice >:({..samo javi na p.p. a sada stvarno dosta off topica ::lose:: :D

dolazicu sigurno.....javicu ti se.....pozzzzzzzz >:({ >:({ >:({

IMT i ZMAJ
03-01-10, 18:05
Jel ima ko iskusta sa laverdom L521 kakav je to kombaj koji ucinak, potrosnja, velicina bunkera i ako ima ko sliku od toga kombaja molim da postavi da vidim to cudo

tibor
06-01-10, 19:34
http://www.youtube.com/watch?v=Mz0eZRPuRVU

gregorije83
07-01-10, 23:00
Jel ima ko iskusta sa laverdom L521 kakav je to kombaj koji ucinak, potrosnja, velicina bunkera i ako ima ko sliku od toga kombaja molim da postavi da vidim to cudo

kralju gledao sam je na internetu......probaj je pronaci, ima dosta slika i luterature malo

Lazaaa
04-04-10, 14:18
Evo malo vise informacije o Laverdi http://www.laverdaworld.com/index.php/prodotti/view/19

jovisa
08-07-10, 23:58
meni se laverda najvise svidja zato sto ima modele koji su prilagodjeni losim terenima (brda,obale) te s toga rade pouzdano i vozac moze biti potpuno siguran bez ikakvog straha od poklizivanja ili mozda prevrtanja PREMA TOME 5 BAMBIJA ZA LAVERDU ;D ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :D

gregorije83
17-07-10, 11:38
evo malo zetve 2010...

nisam stigao ranije da postavim slike i snimke, a i nisu neki ali bice ih jos... :D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=mul_vTQ18fg

i malo da se pohvalimo, ali malo, cisto da se ne ureknemo... 8) 8) 8)

http://www.youtube.com/watch?v=-YUwyTlzZds

Spajki
17-07-10, 13:20
Moze li se znati koliki ti je bio rastur (%) dok si se trkao sa class-om? :lol: >:({

Dragan18
17-07-10, 13:57
Pogodite cija je ovo Laverda >:({

http://i32.tinypic.com/2e4lrad.jpg

http://i30.tinypic.com/2w4lo9x.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=sDha8ue6XYY

gregorije83
17-07-10, 14:15
Moze li se znati koliki ti je bio rastur (%) dok si se trkao sa class-om? :lol: >:({

moze se znati, nije ga bilo, bili smo kontrolisani non stop samo sto nije to bila trka, on se jednostavno uvek nalazio ispred mene, bez obzira na to koliko sam ga puta obisao...uvek je u nekom od narednih krugova ispred mene... :lol: :lol: :lol:
ali moze se znati i potrosnja, oko 9 litara, sto je duplo manje nego sto je klas trosio... :D :D :D

Post je spojen: петак, 16. јул 2010. 20:15:44 MST_______________________________________________ __
cek da razmislim... ^-^ ^-^ ^-^

Spajki
17-07-10, 16:54
Neznam koliko je rodila ova psenica sa snimka al ga teras kao da nije tvoj kombajn :lol:
Koliko brzo teras u dobroj psenici (oko 3000 kg/kj)
9l po kj ili po ha?
Ovaj kombajn mi se sve vise svidja... :D >:({

gregorije83
17-07-10, 18:00
Neznam koliko je rodila ova psenica sa snimka al ga teras kao da nije tvoj kombajn :lol:
Koliko brzo teras u dobroj psenici (oko 3000 kg/kj)
9l po kj ili po ha?
Ovaj kombajn mi se sve vise svidja... :D >:({

ovde smo kosili jecam...table su velike, 2 km je duzina parcele i nije falilo prevoza...kosli smo i 30 hektara na dan ako vatamo ceo dan...malo je tesko kositi jer je polegao jecam ali momak koji mi vozi kombajn je virtouz....reflekse ima kao lepard i dize ga uvek i staje pre nego sto se zabije u zemlju...brzina kretanja je od 5.5 do 9.5 km/h...

kosili smo draganu18...on je video kako ide i kako se radi...pa moze da potvrdi pricu... :D :D :D

a sto se tice potrosnje...prvi dam smo kosili par sati sa nasim gorivom, kada smo dosli do rezerve sipali smo pun...465 litara ako se ne varam....od tada pa do kraja dana smo okosili 17.45 ha...i uvece smo opet tankali za ujutru, stalo je 144 litre...e sad ti izracunaj potrosnju...to je naravno bez setanja i na tom delu parcele je koristena secka...

mozda nije najbolji, ali se uopste ne kajem sto sam ga kupio, prezadovoljan sam...imao sam dva stajanja...jedno jer mi je bila popustena neka caura na vitlu i pocelo je da skripi i da se greje vitlo na tom delu ali je cale na vreme primetio i stao, podmazao i dotegao....razvuklo se na sat vremena jer nismo odmah znali sta je u pitanju i drugo stajanje jer nam je pukao lanac za kipovanje, ustvari ispao osigurac u razisao se lanac ali je na svu srecu spojnica pala na tocak i odmah sam je video, ceo posao zavrsen za 15 minuta...to nam je hvala bogu sve stajanje...kao sto sam i rekao, mozda nije najbolji ali za mene nema boljeg... 8) 8) 8)

ali naravno za svoje pare svako kupuje ono sto hoce i sto smatra da mu je najbolje...

milan_spay
18-07-10, 14:51
Svaka čast... >:({

Spajki
18-07-10, 19:38
Kazes "pre nego sto ga zabijes u zemlju"?
Zar ne montiras u tako polegnutom one podizace i koliko oni vrede? A kopir terena,moze li se na njega vozac skroz osloniti ili ne?

banePA
18-07-10, 20:41
u jeee... svaka cast, ala leti po njivi, odlican kombajn!! ::svaka cast:: pozdrav >:D

gregorije83
19-07-10, 00:48
Kazes "pre nego sto ga zabijes u zemlju"?
Zar ne montiras u tako polegnutom one podizace i koliko oni vrede? A kopir terena,moze li se na njega vozac skroz osloniti ili ne?

imam podizace ali je heder takav da ako imas dobre reflekse i ako pazis nema potrebe za njima...a kopiranje terena u takvom polegu iskljucujem...

gregorije83
28-07-10, 07:57
Evo Laverde spremene za extremne uslove!!!!! 8) 8) 8)

http://www.youtube.com/watch?v=B9Z4k49ZCJc

slike montaze cu ubaciti veceras.........

Dragan18
31-07-10, 21:53
http://www.youtube.com/watch?v=Bc-qJ4Oz98U&feature=related

samo za mog drugara >:({

Spajki
01-08-10, 22:46
Ako se njemu zbuni taj komp i ziroskop koji komanduje koji ce klip da izgura ^-^ ,ode kombajn u 3 p..m..Inace je resenje ekstra!!!

gregorije83
15-08-10, 23:30
zavrsena adaptacija za suncokret....evo malo i slika....

http://i34.tinypic.com/2j2jd69.jpg

http://i35.tinypic.com/15ojpkn.jpg

http://i34.tinypic.com/qsqj3t.jpg

http://i34.tinypic.com/wmkid.jpg

http://i38.tinypic.com/xeoiv8.jpg

http://i37.tinypic.com/2uy0ux0.jpg

http://i38.tinypic.com/igkco6.jpg

KishRobert
16-08-10, 14:29
svaka cast!
i za slike i za posao.

gregorije83
17-08-10, 23:07
e da znas napatili smo se....ima posla...

secondgeneration
26-10-10, 22:44
e da znas napatili smo se....ima posla...
Gregorije koliko zemlje radis ako nije tajna?

gregorije83
07-11-10, 23:25
nije tajna, ove godine sam radio nesto malo preko 100 jutara...e sad ove godine js uvek ne znam koliko cu raditi...sto pitas?

Dragan18
16-11-10, 23:35
http://www.mascus.com/Agriculture/Used-Combine-harvesters/Laverda/3700/images/7EF17A74-AD41-408A-8899-3609A370FE48.html

kaki je ovaj ? :D

milan putinci
14-01-11, 23:29
meni se licno ne svidja ::lose::
dodji kod men da vidis sta radim sa laverdom m152 koja je 80 god.... ne bih je dao za 3 zmaja 142

velja imt 540
15-01-11, 20:28
moji su preci imali dreš laverda imam negde sliku pa ako nađem skeniraći i postaviti

bnsbauer
07-02-11, 21:40
evo ja pazario kombajn http://i51.tinypic.com/mug60g.jpg http://i55.tinypic.com/awc2v7.jpg http://i51.tinypic.com/iqzupw.jpg

stiv
07-02-11, 21:52
Lepo :D koliko para ::novac:: ^-^

velja imt 540
08-02-11, 20:17
nešto mu je heder mali

bnsbauer
08-02-11, 21:09
nešto mu je heder mali
kosa 3.60m

spasoje
11-02-11, 22:46
Sta mislite smijem li ja da kupim ovu laverdu, koji je model i koliko vredi realno? Dali je nekom poznato koji je motor u ovom kombajnu i koje snage...

http://i53.tinypic.com/f01dnl.jpg

http://i53.tinypic.com/2zz5206.jpg

http://i55.tinypic.com/j6tp1g.jpg

http://i52.tinypic.com/55pqb.jpg

steva 1984
12-02-11, 00:34
E gledao sam ove snimke maratonskog kombajniranja nemoze me niko ubediti da nema rastura imam kombajn i vozio sam se u novom john deere-u kad ga covek stisne tako brzo skala za rastur ode gore.

bnsbauer
12-02-11, 23:59
spasoje, udi na www.konedata.net, tamo imas karakteristike za laverdu 132

spasoje
14-02-11, 19:06
Hvala drug. Znaci ovo je model 132 i tamo sam nasao da ima motor perkins sto mislim da ima takodje odredjenih prednosti.Ja mislio da je ovo 112.

milan putinci
18-02-11, 18:40
ja sam uvezao pre 2 godine laverdu m152 a ova na slici je m132. moja ima usta 135cm, 5 slamotresa, motor fiat 145 ks..... e moj prijatelju kad taj krene po njivi.... bezite dalje, da vas ne pojede! inace moja trosi oko 7l na kj....

igordulic
20-02-11, 00:01
koliko novaca?

abro
21-02-11, 09:04
@gregorije83
Dali nešto znaš o ovim kombajnima: http://www.polovniautomobili.com/oglas734959/laverda_m_306/#0

spasoje
30-03-11, 18:27
Evo laverda 3350 AL sto znaci automatska nivelacija. Nije mi skupa ova koliko su skupe na zapadu.Heder za zito je 4.80 a za kukuruz i nema.Mnogo je veliki raspon tockova ali bi se lako mogla suziti i fiksirati stim sto bi verovatno suzio i heder na mozda 380 cm. Kombajn je u dobrom stanju sto mu je dobra strana a pokraj nje je BRAUD sa GERINGHOF cetiri reda adapter ali na 80 cm.i on je u exstra stanju.JA sam u dilemi pa pitam za misljenje dali je bolje kupiti obadva i nema nikakvog prestimavanja u sezoni znaci jedan u zito a drugi u kukuruz ili je bolje kupiti za te iste novce deutz fahr.a 1302 komplet ili pak 2680 deutz fahr bez kukuruzne opreme:lol:http://i52.tinypic.com/ziq43l.jpghttp://i54.tinypic.com/sy0apw.jpghttp://i51.tinypic.com/fejj9u.jpghttp://i55.tinypic.com/2ajz98g.jpg

Post je spojen: 1301502595________________________________________ _________
Laverda ima hidro pogon i izgleda da je kabina od nekog dajca jer nisam video ovakve kabine na Laverdi

KishRobert
30-03-11, 20:42
Juce je jedna nova rv 225 u susedno selo doterana.Lepo izgleda,samo nesto sporo spram danasnjih masina.

steva 1984
30-03-11, 21:31
@spasoje to je nabudzena kabina od daica,laverda ima drugaciju kabinu od ove

gregorije83
30-03-11, 21:34
Juce je jedna nova rv 225 u susedno selo doterana.Lepo izgleda,samo nesto sporo spram danasnjih masina.

e jebi ga.....sporo!!!!!sta to znaci?

KishRobert
30-03-11, 21:36
e .... ga.....sporo!!!!!sta to znaci?

Sporo je prosla,ovi danasnji brze prodju!

:lol: :lol:

steva 1984
30-03-11, 22:06
Pa to da ga bolje vide i odmere sto da zuri :lol:

Zrenjaninac
18-05-11, 10:18
Meni je zapao za oko 225 rev.Lep kombaj sa dobrim perfomansama.Želeo biš da čujem loše strane tog kombajna ili te oznake ako je ima.

gregorije83
18-05-11, 15:34
nema tu losih strana Lkl{{

danger
18-05-11, 22:52
da,da.....svako svog magarca hvali......

gregorije83
20-05-11, 23:38
tako mu dodje...

igordulic
30-06-11, 16:17
ovo jedna laverda nije ni skupa samo imali delova za nju,kaze covek oko 10 hektara na dan moze da skine.
http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/747765_LAVERDA_152-specijal_2000_god

marokos
30-06-11, 17:37
prava stvar!!!

igordulic
30-06-11, 17:40
mislite da vredi to? molio bih georgija da napise nesto vise o tim kombajnima ako zna,i o rezervnim delovima za njih.

KishRobert
30-06-11, 17:44
Verujem da za tebe jos nisu kombajn namestili!

deni89
30-06-11, 17:46
Kod nas u selu ima jedan M152,jako dobar kombajn!Koja je prava cena ovog kombajna,jer mislim da nije 1320. Iili mozda 13200,ali i to mislim da je malo para.

igordulic
30-06-11, 19:06
85.godiste je 4.2 kosa iveko motor e sad mozda je bolje to uzeti nego zmaj 142,nisam nikad ni video takav kombajn.

igordulic
30-06-11, 19:07
12000e je msl.

panonstib
30-06-11, 19:14
I gosopodin Zombi666 je pre kupio traktor nego što ćete Vi kupiti kombajn, a sezona prolazi!

igordulic
30-06-11, 19:31
Ja kupujem kombajn za kukuruz,a najveci je fazon sto mozda i necu uzeti kombajn nego placati uslugu,jer moja osnova je stocarstvo koje iziskuje isto velika ulaganja i vreme,e sad nije fazon kupiti to je najlakse samo sta(pa posle da me placem) pa ako vec kupujem onda da kupim nesto sto mi odgovara, ali ako je problem sto me interesuje svaka marka i svaki kombajn sto se pojavi,i ako je problem sto se raspitujem o raznim kombajnima onda ja se izvinjavam necu vise,ali sam mislio da forum za to sluzi.

igordulic
30-06-11, 19:45
Verujem da za tebe jos nisu kombajn namestili!

ovo je meni bilo namenjeno??

nikola ilic
30-06-11, 22:52
Za kuruze je najbolje uzeti aksijalce nesto poput TR od NH ili drugih,a za zito DEUTZ HTS ili .....,a za sve i jedno i drugo ClAAS-a 204 Mega

igordulic
30-06-11, 23:25
Pa da imam jos 30 hiljada evra i ja bi kupio megu 204 ili bi dotero neki novi.

KishRobert
01-07-11, 07:30
ovo je meni bilo namenjeno??
Da.

Pa da imam jos 30 hiljada evra i ja bi kupio megu 204 ili bi dotero neki novi.
I tada bi za svaki kombajn nasao manu i gresku.

panonstib
01-07-11, 07:53
Samo par pitanja da postavim zašto Claas Mega 204?
Zašto kombajn sa aksijalnim bubnjem samo u kukuruzima, a ne u ostalim kulturama?
I na kraju zašto je Deutz HTS najbolji za pšenicu? Još nešto ni jedan ne odgovara teme! ^-^

igordulic
01-07-11, 09:59
Da.

I tada bi za svaki kombajn nasao manu i gresku.

Cekaj u cemu je problem ?? jesam ja nesto pogresno reko? il sta? sad treba sutra da odem da kupim kombajn da bi ti bio zadovoljan ? ? ? ? ?! JeL forum napravljen da bi ljudi kupili kombajne traktore ili ostale masine ? ?! ti si kupio kombajn i sad si pametan ? ? ?! kom sam nasao manu?? Izvini stvarno nek me moderator izbrise sa foruma ocigledno nekim ljudima smetam!!!

panonstip zasto claas mega 204 jer ima solidan kapacitet,uglavno je sa seckom i klimom,moze se zakaciti na njega 6 redi adapter i da peva,ima solidan bunker,uglavnom su kombajni 95.godiste pa na dalje,i dosta su aktuelni.Ne mora biti 204 moze i novi tukano npr.ali Ovo je tema laverda koliko ja znam,nzm zasto i postavljete u ovoj temi takva pitanja.

p.s. kishrobert slodobno daj post nekom moderatoru pa nek me izbrise sa foruma jer sam reko da cu sigurno kupiti kombajn do 01.07.2011. a nisam ga jos kupio.Ili me tuzi privatno ipak je to veliki greh,cast uvrede itd!!!

Matic
01-07-11, 10:30
Al ste vi Dobanovčani svestrani u poslednje 2-3 godine to je čudo jedno.

gregorije83
05-07-11, 18:34
ovo jedna laverda nije ni skupa samo imali delova za nju,kaze covek oko 10 hektara na dan moze da skine.
http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/747765_LAVERDA_152-specijal_2000_god

gregorije se izvinjava sto se toliko dugo cekalo na odgovor, imam puno posla pa nestigne da ode na forum....

nisam bas siguran ali mislim da ovaj kombajn ima jedan privatnik iz backog novog sela, po izgledu rekao bi da je to ta serija, on je prezadovoljan sa njima, mogu te cak i povezati sa njim pa da i od njega cujes...

sto se tice delova, sve imas u novom sadu, firma agro cesla, i za nove i za stare serije, tako da delovi nisu problem...ako je u dobrom stanju samo uzimaj a ako ne uzmes javi se meni pa cu ti skinuti kukuruze!!! Lkl{{ Lkl{{Lkl{{

danger
05-07-11, 22:03
no noooooo,ovo vec spada u reklamu...........

fahrdeutz
08-07-11, 00:20
Evo pre 2-3 nedelje su stigle dve nove Laverde u Padinu. Ja mislim da Gregorije83 zna za to jer mi se čini da smo se i lično sreli kod Ondreja, vlasnika jedne od njih. Probaću da ih uslikam ali tek posle žetve jer su po ceo dan u radu a noću ne vredi da ih slikam.

gregorije83
12-07-11, 11:35
znam za obe, jedna je m 305 a druga m 306, ozbiljni kombajni, slikaj ih pa stavi slike ovde i pozdravi mi martina....

nema reklame druze Lkl{{ , ne radi gregorije vise u cesli, presao je u privatnike!!!

North ARMY
12-07-11, 11:38
Gregorije jel moze malo pojasnjenje sta znace brojevi npr 305 i 306 jel 3 serija a 5 i 6 velicine ili je 3 velicina a 5 i 6 serije,nadam se da si me razumeo.

Spajki
12-07-11, 15:45
Vozio sam u Beceju laverdu 296 lCS, ljudi moji kako to radi i ide .... Gregorije moze li malo objasnjenje razlike izmedju M serije i LCS.Uopste vise ne radis u cesli ili si na godisnjem pa se zezas??

KishRobert
12-07-11, 17:17
Ne radi vise.

Zrenjaninac
12-07-11, 21:18
štooo da se nije zapalio?^-^

Matic
12-07-11, 21:20
Ako ste uopšte čitali postove videli bi da je čovek napisao da je prešao u privatnike i da više nije u Agrocesli.

danger
12-07-11, 22:34
@gregorije
nisam mislio na reklamu firme,vec ono o skidanju kukuruza..................Lkl{{

gregorije83
13-07-11, 18:25
ne radim vise jer imam puno svog posla i ne mogu da stignem da radim na dve strane, bolje raditi jedan posao pa ga valjano raditi nego dva pa da trpe oba...
raylika izmedju m i lcs serije je u spoljasnjem izgledu, unutrasnjost kabine se razlikuje, m serija ima puno komforniju i vecu kabinu, mislim da lcs ima motor jacine do 275 ks a m serija do 335, ima cak i m serija koji je aksijalac sa motorom od 450 ks samo ne mogu da se setim koju oznaku nosi...
a sto se tice reklame, pa moze se reci, ako nekom treba pomoc u vrsidbi kukuruza neka se javi Lkl{{

Laverda.New Holland
13-07-11, 23:04
Pozdrav svima.Radim sa kombajnima Laverda(odrzavanje,logistika).Ukoliko trebate podatke o komb. Laverda.Samo pitajte (ne teska pitanja).
U istim pogonima se sklapaju i kombajni marke:Fendt, Massey Ferguson, i Challenger( od 2004 ...).Od 1956 do 2009 god.Proizvedeno je 61033 kombajna.
Tehnicke informacije novijih modela mozete naci na sluzbenom sajtu, internet stranici.
Snimljeno ispred proizvodnog pogona.Pozdrav.

Laverda.New Holland
13-07-11, 23:12
http://i53.tinypic.com/2ng7blf.jpg http://i56.tinypic.com/69ds39.jpg Slike.^-^

zorancile
13-07-11, 23:53
Ponovo postavi slike, ne vide se.

topalovic
14-07-11, 08:37
Jel laverda naslednik someca kombajna^-^ ili gresim

gregorije83
14-07-11, 10:28
Pozdrav svima.Radim sa kombajnima Laverda(odrzavanje,logistika).Ukoliko trebate podatke o komb. Laverda.Samo pitajte (ne teska pitanja).
U istim pogonima se sklapaju i kombajni marke:Fendt, Massey Ferguson, i Challenger( od 2004 ...).Od 1956 do 2009 god.Proizvedeno je 61033 kombajna.
Tehnicke informacije novijih modela mozete naci na sluzbenom sajtu, internet stranici.
Snimljeno ispred proizvodnog pogona.Pozdrav.

da li imas i rezervne delove?

Laverda.New Holland
15-07-11, 12:32
Da.Imamo i rezervne dijelove.Koje saljemo postom.Od Kube do Japana.
Laverda je osnovana 1873.Osnivac Pietro Laverda.1956 napravljen je prvi kombajn, M 60.
Slike?Nadam se.Mozda sutra. Pozdrav.

Laverda.New Holland
17-07-11, 19:32
Jel laverda naslednik someca kombajna^-^ ili gresim
Skika Laverde M 132 prodavana u Francuskoj od strane kompanije Someca.http://poljoinfo.com/http://i53.tinypic.com/28las03.jpg pozdrav

zorancile
17-07-11, 19:37
Druže, opet ti nije dobar link za sliku. Kopiraj samo taj link koji si dobio kad si uploadovao sliku.

http://i53.tinypic.com/28las03.jpg

Laverda.New Holland
17-07-11, 20:40
http://i53.tinypic.com/10hj8gl.jpghttp://i54.tinypic.com/2568wu0.jpghttp://i51.tinypic.com/fz2hzm.jpghttp://i55.tinypic.com/14wdn3l.jpghttp://i53.tinypic.com/68bf44.jpgIz knjige Piergiorgio Laverda, "Le macchine agricole LAVERDA".
Treba mi objasnjenje kako najlakse da ubacim sliku ili film.Hvala

Slike su sređene.Imate postavljeno detaljno uputstvo oko postavljanja slika i video snimaka pa ga pročitajte.

German hunting terrier | Jagdterrier