Laverda

ma bojim se kad te obaspem podacima, potrosnjom, ucinkom da ces se uplasiti pa necu imati sa kom da se dopisujem.....salim se, stavicu zajedno sa slikama
 
cega se plasiti,koliko trosi trosi,ja znam koliko moj mecan potrosi i sta moze,ajmo vise te slike da malo komentarisemo laverdu pala tema na dno stranice pa reku ajd da je malo dignemo da nebude samo klas na tapetu i ponekad neki DF :osmeh:,slike slike slike :bravo: :ppozdrav:
 
ja znam da je LAVERDA nekada pravila motocikle i nisu bili losi e sad kombajni to neznam :cao:
 
Jeste pravila je, a od pre neku godinu je kupljena od strane Piaggio, i ponovo ih proizvodi.
 
sad bi ja komentarisao ali nesmem :bravo: , danger ce me odmah prozvati za slike a jebeni kabel od fotoaparata mi se pokidao :udri: , valjda cu naci sutra drugi....
a cugi, opet ja i danger, ma neka, bice ostalima zanimljivije :cool: a i nama, a danger se neljuti, preteram ja cesto :zli: ali nije strasno, bitno da se on neljuti...zar ne danger :sta:
 
:sta: :sta: :sta: sta kazes :sta: :sta: :sta:


enco ferari je bio italijan :bravo:,

lambordzini je iz italije :bravo:,

iveko motori su italijanski :bravo:,

nisam siguran drugi ili treci najbolji tenk na svetu je italijanski :bravo:.........


:osmeh: :osmeh: :osmeh:.......malo li je........ :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
Malo je :off_topic: , ali evo još poznatih žabara
Aprilia , Bimota (najbolji sportak) ,Cagiva , Ducati (ima li boljeg) , Gilera , Husqvarna, Malaguti , Moto-Guzzi , Piaggio , Alfa Romeo ...
 
pa dobro imaju dobrih stvari i jedni i drugi ali istina je da se italijani razvijaju u dobrim pravcima, kararo prednji mostovi su neprevazidjeni, svi veliki proizvodjaci ih koriste ali to je sad druga tema.

evo nasao sam par slika i sad cu ih ubaciti :udri:
 
ajd vise prodje vec godinu dana jos malo a fotke nigde i podataka,jel ti to razvijas film ko zikin unuk misa(pauza za topli obrok) :osmeh:
 
evo nekoliko slika koje sam nasao ali nema ni jedne sa hederom, ni zitnim ni kukuruznim ni za suncokret, kad to nadjem ubacicu i to...

sto se tice nekih posebnih karakteristika nebi bas da ih prepisujem pa cu navesti samo najvaznije..
ja sam sa ovim kombajnom radio samo soju i kukuruz jer sam ga kasno kupio...
ima motor od 230 konjskih snaga(Common Rail, sto je veoma bitno) iveko, heder od 5.4m, 5 slamotresa, bubanj 600 x 1340, bunker zapremine 7200 litara, uredjaj za kopiranje terena, sve senzore(rastura na slamotresima, na sitima.....), sumaher tip kose sa naizmenicno okrenutim nozevima sa mislim 1250 oscilacija u minutu, nista mi vise nepada na pamet....
klima, radio cd i te zajebancije, zvucno izolovana kabina, ukljucivanje svih pogona preko dugmica(pecurki)...

u soji sam radi, ako hvatam lep dan pa od 9 ujutru do skoro 9 uvece 51 do 52 jutra, ali to je kvalitetna vrsidba, sa minimalnim gubitcina, sto znaci nema ostavljanja mahuna pri dnu stabljike, odnosno sa iskljucenim uredjajem za kopiranje terena, jer ja radim dosta usluge i ako hocu da me ljudi zovu i iduce godine da radi moram tako da vrsim.
sto se tice potrosnje isla je od nekih 8 litara pa do 11 - 12, u zavisnosti da li mi je secka ukljucena.

to se neke osnovne stvari, kukuruze nisam puno radio, samo moje i jos malo jer sam radio soju do kasno ali kukuruze jede, neznam ni sam koliko moze uraditi za jedan dan, to puno zavisi i od adaptera, ustvari najvise od toga. :D
 
ja druze priznajem da nemam kopiranje terena,nemam sumaher jer klas to neradi,imam senzore rasipa sita i slamotresa,al mi nije jasno sto bi se ti trkao samnom sa istim brojem slamotresa i sirinom bubnja :sta:,moj je samo stariji al nije sporiji,i jos imam manji heder od 4m,vidi druze ovako da budemo malo iskreni :ppozdrav:,ti imas 5.4m a ja 4m(kolega ima maseja sa istim sirinama svega pa i hedera i vidim kako soju radi) ti mozes da imas nesto veci ucinak u tabli dnevno npr.u zitu,jer ja gubim na sirini hedera,nemogu ga bas toliko brzo terati koliko moze da primi a ljudi gledaju i odmah misle kako im rasipas po njivi,znaci mogu istom brzinom i sa 4.5 ili 5.1m, al ta sirina hedera meni neodgovara zbog nekih drugih stvari jer imam problema na pojedinim parcelama sa prolazenjem a isto tako i prolaz do mog hangara to je sad vec druga prica,tako da je za mene ideala 4m,ustvari tacna mera je 3.96m doduse mogu i sa 4.2 al sam ovako dobio u paketu,onda soja,soju mozes dobro da uradis ako je gazda uradio pripremu zemljista kako treba,a posto bar kod mene je takvih malo,kolega sa masejem zbog duzine na jednom kraju hvata zemlju sredina zemlju a ostalo prolazi i po pola reda neodsece,dok ja sa 4m to odradim kvalitetno i zato sam imao dosta posla dok su njega kudili zbog loseg kosenja a nisu svesni da su ustvari oni sami lose obradili zemlju,a meni to ide u prilog,sto se tice tvoje potrosnje to mi je nesto puno,a komonrejl je druze dobar dok je nov,kao prvo kod nas je lose gorivo pa i eurodizel,pazi druze kroz koju godinu dok malo omatori motor,propisa dizna i neosetis i sje...klip istopi ga,ovo ti pricam iz iskustva,italijani imaju dosta problema sa tim kako u putnickom tako i teretnom,malo se raspitaj kod bosista i mehanicara dobrih,npr. JTD sranje,onda 2.5 2.8 fiat dukato pezo boxer isti motori komonrejl ubrizgavanje,crkavaju vec od 90-110.000km propisa dizna i zdrka klip u 30 min.rada ili voznje a to neosetis u voznji ili radu,onda isto reno 2.2 dci,nije bitno koji je auto(al se na talijanima najvise odrazilo) vec sistem ubrizgavanja jer komonrejl radi na velikom pritisku i jednostavno razbusi i istopi klip,to ti je moj savet da kroz koju godinu obratis paznju na dizne jer je ustvari nafta sranje tako da ti iveko sto duze traje :cao:
 
e sad druze moram da ti kazem nesto, ovo nije svadja, nema uvrede :nono:

ja sam zavrsio poljoprivredni fakultet, mehanizaciju i radim kao serviser(nemam bog zna koliko radnog staza ali ucim od kolega kolji imaju ali sto se tice ratarenje, tu imam staza) u jednoj firmi na odrzavanju svih poljoprivrednih masina, i traktora i kombajna i sejalica i tifona i prskalica i zelene linije i .....i radio sam za almex jedno kratko vreme a ostao sam dobar tamo sa dosta kolega tako da se solidno razumem i u klasove ,masine...

nikada, ali nikada nemozes da poredis komon reil motor i obican motor, to su nebo i zemlja....
jedino tacno u toj tvojoj prici je to da usled loseg goriva stradaju dizne ali se zapuse, zapeknu, i onda ih odneses kod zeravice u novo milosevo i to je to, kakvo pucanje klipa, pa to je redak slucaj, ja se nijad nisam sreo sa takvom situacijom a ni niko od mojih kolega a oni rade ovaj posao godinama.pa na svim veliki imanjima rade traktori sa novim tipovima motora, i ko zna koliko sati prave godisnje pa im nista nefali....
mi imamo traktor u turiji koji je za malo jace od pola godine napravio 3500 sati, znas li ti koli je to? i nista mu nefali....ima, desava se ali ako pazis sta sipas nema tu problema, kakvo propisavanje dizni, pa to neradi tako druze....

a sto se tice kombajniranja, cenim ja druze tvoj kombajn, ali vidim da ti nikad nisi vozio nov kombajn, pa ako imamo dva kombajna slicnih karakteristika samo sto jedan ima 25 godina a drugi je nov ti hoces da kaze da ce oni priblizno isto i raditi, pa druze neide to tako, pa onda bi svi uzmali stare kombajne za 10 puta manje para, ko je lud da baca pare na novo....
proverena informacija, ja sam radio soju u zadruzi jednoj, radili smo desetak da ali samo po 6, 7 nekad i 5 sati dnevno jer je pored dunava pa rano padne rosa popodne a kasno se uvece povuce, parcel je bila 400 ha, radio sam ja tukano 430 , takodje nov, on je svaki dan imao neke zajebancije pam je posle 5-6 dana i otisao, isao je brzo koliko i ja ali je ima manji heder a to je jaci kombajn od mog, radila je neka mega, nju holand tc 56, dominator 150 i zamenuo ga je dominator 108 ako se nevaram, njega sam obilazio skoro svaki krug a imao sam veci adapter.posle uradjenog posla ja sam uradio 143 he a oni ostalo i da, bio je zmaj 143, stim sto kad se radila semenska soja, 30 ha to smo radili samo ja i tukano. ovu pricu moze da potvrdi 20 ljudi medju kojima su i wondrekovi serviseri koji su dolazili tamo svali dan, nesalim se ja druze kad kazem da je laverda masina....

a ti mi opet nerece koje si godiste i struka, izbegavas...
ponavljam ti druze, nije svadja, ja ti pricam o onome cime se bavim, to mi je struka mada nema bog zna koliko iskustva ali ima vremana
 
Nazad
Vrh