John Deere

e ljudi ima li neko podatke za kombajn JD 630 za brzinu tulumbe njen zazor brzinu korpe brzinu vitla milimetri sita za zito tritikal ovas jecam ??
 
@R.Bradic hahahaa imas i ti 630 druze znam :D pozdrav jel se sprema za zetvu?? znas one osovine caure sto sam reko ? namestio sam a i na iskipnoj cevi (luli) namesticu cilindar za hidraulicno otvaranje !!
 
danas sam dobio listu svih kaiseva za JD 630 dimenzije njihove i oznake koga zanima nek mi se javi da mu kazem brojeve i dimenzije dao je mom dedi to jedan prodavac ima neku levu firmu i goodyear sve vrste kaiseva koi postoje za sve vrste kombajna!
 
pa dobro ali eto ipak imam tacne dimenzije i to nije na odmet!! znam da moja na Jd i na zmaju na tulumbi nisu iste na vitli nisu iste itd itd
 
nego nebih ja sa kukuruznim zanima me za ovaj sto imam ja heder zitni da namestim za suncokret sta je potrebano u najmanjoj ruci!! mislim za moj JD
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245427926[/time]_________________________________________________
imam problem danas uzluzno vrsio jecam i nesto em zeza kod kombajna!!! jecam je bio sitan i redak ali mislim da je to uzrok! OVAKO: pocinjem da vrsim posle 3 4 metara pocinje transporter grlo da vraca masu i tako sve u krug uzima je od kose ide do tulumbe tako se vraca nazad i sve tako u krugu?? :bravo: :bravo: :bravo:
 
MOMCI dali moze na JD da se spusti heder iz grla mislim sa prijemnog bitera gde se slama i klas TULUMBA da mi se sad pojedinci ne smeju !! dali moze i koliko ako neko ima katalog kombajna nek stavi molim va??
 
Kao prvo, ti najvjerovatnije nemas prijemni biter, jer je to zastarjela tehnologija (bez obzira na godiste kombajna, radi se o JD. Ujakov iz 1960 i neke ga nema, pa tako ne bi trebao ni ti), a kao drugo ja uopce ne razumijem tvoje pitanje... Sto bi ti spustao kako i zasto?
 
hmmm znas kako kad kosim neku masu veoma malu i retku vraca mi masu opet nazad ispod je transportuje to tulumbe a gore mi vraca nazad ne uzima je tulumba dalje !!sve mi se vrti tako u krug i odjednom kad se nakupi pusta mi masu padnu obrtaji !! uopste mi se nesvidja dok mi tako vrti masu u grlu ujedno i seme koje vrsim izbacuje ga napolje ispred kose!!! tako da su mi rekli da mi je prestrmo grlo da bi trebao da ga ispustim na dole da bude ravniji kao onda nebi to radio!! a i jedan drug mi je rekao da na njegovom zmaju isto to radi kad je malo da nediram nista !!!jer na zmaju je dosta duze grlo i ravnije mislim na 133!! sta da radim?? jos ga nisam probao u zito danas cu ali mislim da nebi trebalo biti problema jer mi je zito veoma dobro i veliko! ?? ?? ??
 
Nazad
Vrh