Lindner

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Cini mi se da je Austrijska firma, ovo je model Geotrac 103 vuce plug 4 brazde
 
Jeste Austrijski. Ti traktori su dosta skupi, ali je u njima vrhunska Austrijska i Nemačka tehnologija, firma koja ih pravi je privatna (porodična), rade ih i po narudžbini, a najveća razlika između njih i drugih trakrora u klasi je ta što imaju dosta nisko težište jer su prvenstveno namenjeni za unutrašnje tržište-planinske predele Austrije.
 
Cetiri brazde su mu bile nakacene samo za sajam, tesko da bi mogao da ore sa svojih 99ks ili 72,5 kw
Na SPIT-u 2007 je zapinjao sa trobraznim. POZDRAV :ppozdrav:
 
banePA je napisao(la):
Cetiri brazde su mu bile nakacene samo za sajam, tesko da bi mogao da ore sa svojih 99ks ili 72,5 kw
Na SPIT-u 2007 je zapinjao sa trobraznim. POZDRAV :ppozdrav:

Upravo tako, kad sam ga video na sajmu s tim plugom, samo sam se slatko nasmejao :)
Nekako mi nije bilo ni do razgovora sa firmom koja bi zakacila takav plug na taj traktorcic,
mogu samo da zamislim kakvu bi pricu jos slozilu uz to...
 
perkonsov motor, bosova hidraulika, lindnerova transmisija.....
obican mehanicki sinhron menac...
oprema slaba.....
imalu problema sa klimom...
motor je euro 2, znaci da nemoze ni da se prodaje u svim evropskim zemljama....
sve u svemu puno para za taj traktor, mada traktor nije los i nije da nema kvalitet ali je mozda malo prevazidjen bas bog euro 2 motora....
 
slozio bih se da je puno para za taj traktor, postoje i mnogo bolje investicije (mislim na druge traktore) ::novac::
 
Ima moj drug Geotrac 103 kupio ga je pre oko 18 meseci, prezadovoljan je snjim za sad ima oko 1800 sati, snjim ore, sprema, tanjira, seje i transport. Ja mislim da je bio oko 47000 evra.
 
Meni jako primamljiv traktorcic, narocito zbog perkins motora (ali englezer) i transmisije od ZF-a (jedna od boljih) i na oko lep jedino mu cena previsoka za mene.
 
Pa koliko sam ja skontao, uzeli su sve gotovo, motor, menjac, hidrauliku, elektroniku, oni samo to sastavljaju i prave kabinu. Takvu firmu mozemo i mi da oformimo samo da imamo porodicno nasledstvo od par miliona ::novac::
 
pa svi danas tako rade.....nemas ni jednu fabriku na svetu gde se pravi ceo traktor........bar koliko ja znam......a sto se tice perkinsa......imas ga i u kejsu i u mc cormicku.........
 
Taj sam terao na prezentaciji mislim da je bio oko90 ili 95ks u Zr i mogu reći da je traktor sasvim ok doduše setvospremirali smo sa njim i išao je 16km/h sa bečejskim setvospremačem od 3.2m.i mislim da bih vukao četvorobrazni plug do 25cm dubine i zahvata oko 120cm.Složio bih se sa vama da je cena previsoka za te ks.
 
u klasi do 100ks je Lindner u Austriji i Svajcarskoj vodeca marka na trzistu iz navedenih razloga da je prvenstveno napravljen za radove u brdskim predelima u spremanju kabaste hrane.Izuzetno je snazan za svoju velicinu, sa napomenutim tezistem i veoma okretan.Komponente koje ste vec naveli su izuzetnog kvaliteta, nista manje od Stayera.Odlicno iskoriscava potroseno gorivo i vrlo malo prblema ima.Ovo sve ne govorim iz svog iskustva vec iz mnogobrojnih razgovora sa farmerima u Austriji i uporednih testova.Ja i brat smo planiraki da za svoje imanje nabavimo Lindnera ali je i za nas malo prejaka cena pa cemo najverovatnije uzeti neki polovan u Austriji.Sa Geotrac 103 pokusavaju da udju u segment traktora za velike povrsine ali trenutno je u tom opsegu konkurencija veoma jaka.Zato mislim da je Lindner idealna masina za posede do 50ha i za raznovrsne poslove bas zbog svoje velicine i okretnosti.
 
miljko je napisao(la):
u klasi do 100ks je Lindner u Austriji i Svajcarskoj vodeca marka na trzistu iz navedenih razloga da je prvenstveno napravljen za radove u brdskim predelima u spremanju kabaste hrane.Izuzetno je snazan za svoju velicinu, sa napomenutim tezistem i veoma okretan.Komponente koje ste vec naveli su izuzetnog kvaliteta, nista manje od Stayera.Odlicno iskoriscava potroseno gorivo i vrlo malo prblema ima.Ovo sve ne govorim iz svog iskustva vec iz mnogobrojnih razgovora sa farmerima u Austriji i uporednih testova.Ja i brat smo planiraki da za svoje imanje nabavimo Lindnera ali je i za nas malo prejaka cena pa cemo najverovatnije uzeti neki polovan u Austriji.Sa Geotrac 103 pokusavaju da udju u segment traktora za velike povrsine ali trenutno je u tom opsegu konkurencija veoma jaka.Zato mislim da je Lindner idealna masina za posede do 50ha i za raznovrsne poslove bas zbog svoje velicine i okretnosti.
Delim ovo misljenje
 
abro je napisao(la):
da ali "made in england" i "licenca perkins" po meni nije isto
u pravu si, nije isto.......ali mc cormick do 105 konja ima perkinsa koji se pravi u engleskoj, sto bi rekli pravi perkins i vecina stvari na njemu su iste kao i na lindneru osim transmisije........a kosta 10 000 manje..........da li je ta razlika vredna toliko para, to je pitanje.......uopste ne stavljam u pitanje da li je to dobar traktor, po mom misljenju odlican ali zbog jake cene nije nasao slavu na nasem trzistu.........
 
Ovo je odlican traktor. U mom selu ima cetiri komada, tri 103 i jedna 83. Moj prijatelj ima 103 i 83 i zadovoljan je. Radi sa njima oko 150 jutara. Ja sam imao prilike da vozim oba u raznim operacijama i mogu da kazem da su odlicni, cak sam teo i da kupim 103, ali je ona sada za kes ako se nevara 54000 evrica i po meni to je glavna mana sto nije uspeo na nasem trzistu...
 
ja posedujem lindner 1055A i veoma sam zadovoljan njegovim performansima na polju ili u šumi veoma je okretan jedina mu je mana sto su rezerni djelovi skupi ko suvo zlato ali zato se puno i nekvare
 
evo malo slika o Geotrack-u 73 koji je bio kod mene u dvorištu i trebao sam da ga pazarim međutim bio puno ::novac::

s4q9a8.jpg


27ysuj9.jpg


5eee4k.jpg


53uwl0.jpg


15rnxok.jpg


wrj9u8.jpg


35ja636.jpg
 
Nazad
Vrh