Massey Ferguson

trazim ja kakvog maseya oko 80 konja, sam sto sam iz bosne mozelise kako do nas dobaciti preko drine
 
abro je napisao(la):
U ovom polozaju kada radis sa plivajucim masinama, tj kopiraju teren ja licno koristim taj polozaj samo za setvospremac (4m), sve ostalo na prvoj, fiksnoj. :ppozdrav:
Ali on netreba mijenjat rupe ako hoće fiksirat, samo izvadi osigurač i fiksira s ovom pravokutnom pločicom u doljnji položaj kad ju rotira za 90 stupnjeva. Al mi nije jasno kako sada stoji ovako gore?
 
@petarHR To nisam znao sada i ja primecujem tvoju konstataciju. :cao:
Ako postavi na onu slobodnu rupu vislje ce da dize orude.
 
To sam i hteo da pitam ,Ako ga postavim u ovu slobodnu rupu verovatno ce vislje da digne orudje a mozda i hidraulika lakse odradi.Za plivajuci hod znam da treba samo premestiti klin u prorezani otvor.To bi bilo dobro ako bi koristio masine koje imaju sopstvene tockove /sejalice ,tarupi ../
Post je spojen: [time]1252237292[/time]
_________________________________________________
Kad se malo bolje pogleda vidi se da tu ima vise kombinacija.
1jq5ah.jpg
 
klosar1 je napisao(la):
malo pomoci
prodajemi covjek masej ferguson 590 prico sam o njemu vec ali ima plug koji bi se moga dobiti povoljno samo me interesuje dali je veliki za njega plug je uvozni 3x14 prevrtac hidraulicni kod mene je zemlja malo teza za obradu prije je sam je orao sa rakovicom 65 i dvobraznim plugom i isllo je dobro sad za ovaj traktor dalije veliki taj plug obrtac
Za njega 3×12-14 ili 2×16...
 
proflahanu rupu koristis za plivajuci polozaj(setvospremac, kultivator) a fiksne rupe za oranje, tanjiranje tako da kombinacija rupa na polugama odredjujes prema otporu zemljista npr. plug iskace ides u blicu rupa ka traktoru, a ako ide duboko ides u rupu blizu prikljucku. isti princip kao i kod rakovice
 
Danas sam malo merio potrosnju kod MF.4 kj oranja ,te pustanje prekopo 4 puta na 8 kj oba kraja , potroseno oko 55 lit. Obrtaje motora sam drzao oko 1500-1600.Dubina od 32-35.Jurto uradim za manje od sata.
 
Cekaj malo,znaci li to da si ti uzorao 12 jutara i potrosio 55 l ili sta vec. Ne razumem bas najbolje :sta:
 
Bilo bi lepo da sam uzorao 12 jutara sa 55 lit. Njiva je 8 kj ,juce sam uzorao pola a danas zavrsio. Juce sam nasuo pun rezarvar i danas uzorao 4 kj i na celu njivu pustio preko i kad sam dosao kuci opet napunio rezervoar u koga je stalo 55 lit.
 
To mu dodje oko 14l/kj.... sasvim fino, sobzirom da zna lako da bude i 25+
 
jedan covek iz kumana je pre dve god kupio nov MF 590 i prosle nedelje mu crkne pumpa visokog pritiska.po meni to je nemoguce ili mozda ko zna sta su radili.
 
I kod mene problem sa pumpom .Danas se dva puta ugasio i jedva se dovukli do kuce i sada nece da upali Gorivo do pumpe dolazi ali neide na dizne.Pumpa je rotaciona Stanadyne /ona mala/ sa elektromagnetnim gasenjem .Sutra cemo probati da ustanovimo sta je.
 
Kiraj htedoh ti reci da kad samo mi trazili traktor jedan masinski inzinjer koga inace zovemo profesor zbog stvarno velikog znanja o masinama(traktori,kombajni) mi rece da nikako ne kupujem maseja bas zbog prrblema sa pumpom i menjacem. Kaze to su im dve najvece boljke i jako se tesko popravljaju. Meni se isto svidjao taj tvoj traktor i umalo ga ne kupismo,al smo poslusali coveka.
Medjutim jednog dana ja na njivi i moj kejs poce da gubi obrtaje i da se gasi. I na kraju se i ugasi. Mi sve zivo isproveravali i kao konstatovali da je u pitanju ac pumpa. Kupili mi novu pumpu i on radi,radi,radi kad ono oped isto sranje. I na kraju ustanovimo da je rezervoar pun prljavstina i da nije mogao da vuce dovoljno goriva. Ocistili rezervoar i sad pici ko lud. Hocu da kazem da i kod tebe moze biti isti slucaj,pa bolje da ocistis rezervoar nego da placas delove kao ja 14000 dinara.
 
hmmm.pa neko mi je rekao da su to bas dobri traktori(mf iz devedesetih)
cak i ovaj drugar sto ga ima(120ks,1997 godiste),doduse on ga je kupio novog,prosle godine mu se nesto desilo sa menjacem,ali generalno,ljudi su sa njim prezadovoljni.sem tog kvara nista ozbiljnije nisu imali,a vec ima dosta hiljada r/s.
 
zzivica je napisao(la):
jedan covek iz kumana je pre dve god kupio nov MF 590 i prosle nedelje mu crkne pumpa visokog pritiska.po meni to je nemoguce ili mozda ko zna sta su radili.
590 i još k tome NOV :sta:?
590 se proizvodio od 76-85godine...I ako je otišla pumpa,nije neki problem,nema on elektroniku u sebi,koja je največi problem kod rabljenih,kao i novih traktora..
 
Jel taj 590 bio Nov Novcijat ili je samo u njegovom dvoristu bio nov? Ili nije MF nego nesto drugo....
 
Nazad
Vrh