Massey Ferguson

Pa valjda su tehničke karakteristike traktora.
 
Vidim da u temi case raspravljaju o potrosnji i obrtnim momentima a ovo sam nasao i treba mi narodno objasnjenje . Da li da teram na vise od 2000 obrtaja ili manje.Citajuci sta je napisano kod casea da li ja treba da radim na 1500 obrtaja .
 
kiraj evo sad sam i ja gledao taj sajt sto si dao i tamo je MF 3120 i potrosnja mu je 260g/kwh ili 26l na sat pri 2200obr i ima najveci obrtni moment od 452nm na 1400obr sto neznaci da treba da ores na tom gasu nego negde od 1600 do 1800 da bi motor lepo radio ili ako hoces punim gasom ali tad ce ti trositi 26lit na sat sto je za mene jako puno za tog maseja jer naprimer fendt jd ili massey iste snage trose znatno manje goriva :cao:
 
Phoenixe nemoj pogresno da objasnjavas coveku. Pa ne mislis valjda da ce potrositi 26 l ako ga na putu vozi sat vremena na 2200 obrtaja?


260 g/kwh ce da potrosi samo ako je motor maksimalno opterecen na 2200 obrtaja. A ubedjen sam da ga on nece 100% opterecivati.
 
mislim da ga nece opterecivati preko 2000obr ali naprimer taj masey 3120 ce i na 1800obr trositi oko 18 do 20litara na sat ako ce ga vozitit samo po putu...jel tako cici :bravo:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244825173[/time]_________________________________________________
cici a sta mislis kolko bi taj massey potrosio goriva na sat pri minimalnom opterecenju i na 2200obr?? ja mislim da ne bi trebao da trosi vise od 20l na sat
 
Decki, da objasnim pojam g/kWh, jer se brkaju neki pojmovi...


MF ima 82.3kW

Potrosnja mu je deklarirana na 260g/kwh

Dakle, 260g/kWh*82.3kW= 21398g/h ili 21.4kg/h. Posto je litra dizelskog goriva teska otprilike 0.85kg, to treba takodjer uvrstiti u racunicu... Dakle:

21.4kg/h*1.15= 24.61l/h
 
E HVALA LEPO BOBO ovo mi je sada jasno i dosad to nisam znao racunati ali sada znam i to... :ppozdrav:
 
Ev, sad obrisa post, bobo me preduhitrio. Nego Bobo tam pišeš oko 0.8 a računaš 0.85 što je u biti i točno (860kg/m3 naš plavi).
 
kiraj je napisao(la):
Vidim da u temi case raspravljaju o potrosnji i obrtnim momentima a ovo sam nasao i treba mi narodno objasnjenje . Da li da teram na vise od 2000 obrtaja ili manje.Citajuci sta je napisano kod casea da li ja treba da radim na 1500 obrtaja .
Pa ja mislim da teras od 1200- 1600 obrtraja tad ti ima najveci moment i najmanju potrosnju tj. najbolje bi iskoristio motor, preko 1600 moment ti pada a potrosnja raste.
 
Ajte ljudi onda kazite kako sam ja trosio 5 litara na sat u zalivanju,a motor mi je bio opterecen 75 %.
 
Jebes racun , Ispade da nemogu sa njim ni 8 sati raditi jer mu je rezervoar oko 165-170 lit.
 
Ajde malo da objasnim ko ne shvata.Dole ( na x-osi su obrtaji) dok je kriva B potrosnja u l/h, kriva be je potrosnja u g/kWh ,M je obrtni moment u Nm a P (ili N) snaga u kw.Tako da se sve lepo moze videti.
 
@ kiraj
Pa na tim obrtajima bi trebalo da trosis oko 18 litara na sat.Tako da ti izađe oko 9.5 sata rada da bi potrosio rezervoar.
 
Pa recimo da znam. Terao sam pumpu koja je potrebno oko 30-ak Kw sa agregatom koji ima 44.5 Kw. To je od prilike nekih 75 % +-. Istu tu pumpu sam terao sa IMT-om 542 koji ima nesto vise od 31 Kw. Znaci gas od 1900 obrtaja pa i vise. Kad dodje do tih 1900 obrtaja gas vise skoro da ni ne prima. I potosnja mi opet nije prelazila 6 litara po satu. Zalivao sam bar deset sezona krompir po 16-20 sati i uvek mi je isto trosio. Znaci li to da su podaci o potrosnji ne ispravni ili ih mi mozda lose tumacimo,NEMAM POJMA.
 
Nije ni meni bas najjasnije ali videcemo u oranju.Na koliko obrtaja bi trebalo da vozim kad orem?
 
Pa napisao sam ti od 1200-1600 obrtaja.Bilo sta da radis tu tom intervalu ti motor najbolje (najkvalitetnije) radi.
 
Nazad
Vrh