Massey Ferguson

kiraj dobar ti je traktor lepa kabina sve ocuvamo?nego reci mi jel ima i elektrohidraulicnu hidrauliku vidim tamo neke dugmice pa kako se sa tim rukuje?i menjac me zanima dali je klasicni sinhronizovani ili powershift? :ppozdrav:
 
Hidraulik jeste elektohidraulicni , rukuje se izuzetno lako .Levo gore je dizanje spustanje.ispod je potenciometar za osetljivost , ono najvece je za dubinu. Ostali su za ogranicenje dizanja i brzinu dizanja i spustanja .Sto se menjaca tice ima 32 +32 rikverc.Ono sto vidis kod volana sa leve strane/kao prekidac za zmigavce je dzoistik za promenu brzine bez kvacila. Svaka brzina ima 4podbrzine/desno na komandnoj tabli A B C D/. Otprilike toliko ,ako te jos nesto interesuje pitaj.
 
Neznam pitaj na 0113322544. Onaj sto je radio u pkb je Mica.
 
Pa zar englez /Derek ako sam dobro cuo/ nemoze da resi elektroniku.
 
Takav isti je bio pre godinu ipo dana jedan za 18000eura kod nakupca!
 
Bila licitacija i traktor je prodat za 960000 dinara...+PDV
Masej.jpg
 
Imala je zadruga iz Karadjordjrva par komada,i svi pocrkali zaredom. Ista boljka kod svih,MENJAC. Jako los traktor,totalni promaj maseja. Preko se moze kupiti za male pare.
 
paorpaor je napisao(la):
Jako los traktor,totalni promaj maseja.

Sorry ali ne bi se slozio sa tobom. U selu pored mene u zadruzi ima 3 kom. 8160 i svi su presli 10.000+ radnih sati bez vecih kvarova u jako teskoj zemlji. Cuo sam u ono vreme kada je taj model bio aktuelan da je bila jedna serija koja je bila namenjena za istocno trziste. Moguce da su ovi iz karadjordjeva uboli te traktore pa su zato pocrkali. Takodje u mojoj opstini ima 3 komada kod privatnika i svi su prezadovoljni. Jedan postoji i kod mene u selu i mogu reci da "jede zivu decu" kako ide.

Takodje taj traktor sa slike koju je postavio mityoo je presao 12.000 sati i onda mu je radjen motor. Ali otom-potom. O tom traktoru se raspitajte kod DIDI-ja jer je on radio sa njim i moci ce vise da vam kaze o tim traktorima.
 
Konkretno sam video te traktore kako is odvlace sa njive dignutog zadnjeg dela jer se menjac bukvalno raspao. Sad da li su bili za istocno trsidtr ili ne nemam pojma.
 
paorpaor je napisao(la):
Konkretno sam video te traktore kako is odvlace sa njive dignutog zadnjeg dela jer se menjac bukvalno raspao. Sad da li su bili za istocno trsidtr ili ne nemam pojma.
Intresantna rec! Samo je ja nerazumem.... :haha: :haha: :haha:
 
Idu oni dugo ako se pravilno voze i održavaju.U Mitrosremu imaju nekoliko komada i svi imaju po 17.000 sati ništa nije dirano samo su im motori zaklani.Elektronika i štampane ploče su im najveća boljka.Drugar je kupio jednog u PKB-u veoma povoljno neispravnog uradio motor i menjač remont koštao 16.000eur.i kaže da nisu oni za nas jer stalno nešto jebuckaju.
 
didi je napisao(la):
Svako ima svoje viđenje i mišljenje.Moje je iskustvo stvarno dobro sa ovim traktorom.Vozio sam ga bez malo dve godine i zamerke nemam.Dobar odnos snage i mase je ključan za neke poslove.To ovaj traktor svakako ima.Pošto znate šta je Mercedes u auto svetu e ja mislim da su to Masey-i u svetu traktora
Tu se slazem sa Didijem
 
Nazad
Vrh