Massey Ferguson

Neki traktori imaju opciju da pale prednju vucu pri kocenju da bi kocenje bilo efikasnije. Mozda to i vasi Massey-i imaju?
 
I Lindner ima opciju da pali prednju vucu pri kocenju.
Rakovica 120/135 ima disk kocnicu na izlaznom vratilu za pogon prednje vuce i kada je kardan namontiran i kocnica propisano spojena, traktor koci sa obe pogonske osovine...
Pricao mi je poznanik koji vozi Lindnere kod jednog privatnika da mora opasno da pazi kako stiska pedalu kocnice jer traktor zdravo dobro koci kad upali prednju vucu jer se pri kocenju prebacuje teziste na prednji kraj (zbog istog razloga su na svim drumskim vozilima kocnice na prednjoj osovini vece i efikasnije od kocnica na ostalim osovinama).
Sorry za off!
Inace, snimke kocenja traktora mozete potraziti na YouTube pa procenite sami ili pokusajte sa vasim ljubimcima da kocite naglo. Samo dobro drzite volan da ga ne zagrizete... :haha: :haha:
:ppozdrav:
 
to je normalno ponasanje jer kod prijatelja na 3065 isto tako radi svaki put ju mora ugasiti kad upali traktor a kad koci ona se pali to je i kod mene na classu isto tako...
 
Zdravo svima . Evo i mene po prvi put u ovoj temi o Maseju. Malo me intrigira trgovona traktora U Rumi. Letos kada sam bio u na odmoru kuci . Ja sam posetio pijacu u Rumi i video sam ogromne maseje po dosta interesantnoj ceni. Naprimer Maseja 150konja sa 4500r.h. 97mo ili 98mo god. Koji se prodao za 20 000e. Meni dodje malo to cudno. A evo i zasto: u tu cenu je uracunata carina , prevoz, zarada gazde i dodatni troskovi oko nabavke tog traktora. Licno sam ga video izgledao je prelepo. A do tog prodavca je bio jos prodavaca sto su prodavali maseje po slicnim cenama. Ja zivim ovde u CH i stalno pratim i cene i stalno obilazim garaze, seljake, pratim novine u kojima se stavljaju oglasi za poljo masine. Ali po toj ceni je nemoguce naci ovde takav traktor, a kamoli uvezti ga u SR. Da li neko zna nesto vise o ovome?
 
Prosta stvar: retko koji traktor ima originalne radne sate, ti sto stoje u Rumi na vasaru su svi farbani sto znaci da su bili dosta izbledeli ili izgrebani a to je posledica exploatacije (jbg, kupljen je da radi i da se naradi pa je zato i dosao kao 'jeftin' u Srbiju) i jos jedna bitna stvar-nije uvezen iz CH jer su tamo poljoprivredne masine dosta skupe! ! !
 
Znam to cicimoric, ali takvi traktori jako retko dolaze kod nas a i kada dodju onda je jako paprena cena. Imao sam priliku da vidim John Deere 4255 oko '90. godista sa 4000 i kusur rh-traktor je izgledao perfektno ali je zato i cena bila perfektna!
Sorry za off.
 
Ma gledam ja sa vremena na vreme na taj Francuski sit. Cak ponekad nadjem traktor koji je jeftiniji u CH nego na taj sit. Naso sam vise puta jeftin trak.. U francusku. Samo , nedaj boze gde se nalazi. Imate adresu na google michelin via . Na tu adresu ukucas mesto polaska i mesto gde se nalazi traktor i tacno dobijete cenu puta i koliko km ima do tamo. Pa ima ovi trgovci kod krusevca. Oni uvoze iz FR ali nisam ja nista dobro video kod njih. Evo i ovde ima jedan Case ih 100konja 95to 6000r.h. za 9500chf. Ali motor otiso. Mogu i sliku da postavim da vidite kako izgleda. :cao:
 
imam jos jedno pitanje,,jedan moj kolega ima mf 3065,,traktor radi normalno,,samo kad upalimo kardan u njemu nesto lupa,,al kardan radi normalno nemoze se zaustavit polugom,,ili rukom,,zakacimo ga za berac,,nista se ne osjeca da ga tusi,,ili zaustavlja,,,,traktor se krece normalno,,samo se cuje da nesto kucka u u diferencijalu,,kada se kardan iskljuci,,nista se ne cuje,,jel mozda zna neko o cemu se radi,,kakav je kvar u pitanju ?
 
Moje misljenje je da vise ne palite kardan nego da ga sledeci put pustite u pogon ili ukljucite.
Ja isto mislim kao i kolega. Morate stopre da ga otvorite inace ce da dodje do veceg kvara. :cao: :ppozdrav:
 
Igorr je napisao(la):
imam jos jedno pitanje,,jedan moj kolega ima mf 3065,,traktor radi normalno,,samo kad upalimo kardan u njemu nesto lupa,,al kardan radi normalno nemoze se zaustavit polugom,,ili rukom,,zakacimo ga za berac,,nista se ne osjeca da ga tusi,,ili zaustavlja,,,,traktor se krece normalno,,samo se cuje da nesto kucka u u diferencijalu,,kada se kardan iskljuci,,nista se ne cuje,,jel mozda zna neko o cemu se radi,,kakav je kvar u pitanju ?
Ja sam imao isti problem . Ispostavilo se da je sajla za izbor rada kardanskog vratila(540/1000) zakovala i da nije lepo uzubljeno i tada lupa. Otkacio sam sajlu ukljucio rucno sve je prestalo i od tad radi bez problema . Sajlu jos nisam zakacio , naravno. Ne rasturaj dok to ne probas.
 
cek malo nije mi jasno koja je sajla u pitanju,,kardan se pali gore na rucici ,,a gdje da upalim kardan rucno,,malo pojasni ako nije problem,,kada kardan prebacim na onoj rucici dole na diferencijalu kada je an 1000 lupa i kada je an 540 lupa,,a kad stavim na srednji polozaj rucicu kardan se ne okrece al opet lupa,
 
Trebalo bi da imas dve rucice za kardan , jedna bira obrtaje kardana a jedna je ako se ne varam redukcija , da na 2200 obrtaja ima 540 ili 1000 na kardanu. Ukljucuje se preko elektro ventila, a te redukcije su mehanicke. E meni je bila jedna od tih salli zaribala i nije mogla do kraja da uzubi nego samo delimicno pa su valjda zupci imali lufta i culo se kao da melje. E kad sam skinuo salu i rucno gurnuo do kraja rucicu pozadi ipod kabine sve je prestalo.
 
na koju rucicu mislis ,imaju samo ove dvije
2a8qk3a.jpg

1zqx0du.jpg
 
Ta na gornjoj slici DA, a na donjoj slici nema veze sa tim , ona ukljucuje kardan preko elektro ventila , ispod nje prema sedistu trbalo bi da bude jos jedna ili dve rucice, mahanicke za izbor rada kardana, e mene su zezale te mehanicke.
 
Nazad
Vrh