Massey Ferguson

Nismo se razumeli moj post se odnosi samo na to da nije ZF-ov menjac, a nikako na kvalitet. :ppozdrav:
 
Danas sam terao Masseya i spremač.Pošto prednju vuču koristim stalno kad radim sa njim na njivi,primetio sam u jednom momentu da mi se ugasi kontrolna lampica za prednju vuču.Pošto je zemlja jesenas već jednom bila ispremirana vozio sam dosta brzo 2 na c oko1600 obrtaja.U jednom momentu sam dodao gas na 1900 obrtaja i primetih da se lampica kontrole prednje vuče ugasila.Posle sam probao 2 na b i obrtaji preko 2000 i nije gasio lampicu,Pitanje za poznavaoce mašina :Da li postoji neka kontrola da isključi prednj pogon ako traktor ide brzo?
 
moguce da ima, probaj jos koji put to... u nekoj vecoj brzini.
ja imam mod da bude na automackom, pa kad mu treba upali ju, a kad ne, ugasi... (inace o rusu se radi)

znam da kad je tetak uzeo JD 6630 je procitao, ili su mu rekli da nebi trebao da tera preko 14 km/h sa prednjom vucom


panonstib
imam jedan mali predlog: ako imas volje i vremena da nam napises, ili okacis neku literaturu o ZF i Dynashift menjacima i moze o jos kojem, e da i za moju dusu Reverzer (kako radi, sta se na njemu kida) i moze o EHR-u ali to vec postoji, ako se nevaram.
 
@mucobieno,za rusa znam kako funkcioniše prednja vuča.Desilo mi se da sam zaboravio da je isključim .Sve je išlo normalno dok nisam došao na ravan put i postigao veću brzinu.Tada je počeo da ispušta "čudne"zvuke pa sam se setio da nisam isključio prednju vuču.Prvom prilikom ću probati i masseya.
 
kiraj je napisao(la):
Danas sam terao Masseya i spremač.Pošto prednju vuču koristim stalno kad radim sa njim na njivi,primetio sam u jednom momentu da mi se ugasi kontrolna lampica za prednju vuču.Pošto je zemlja jesenas već jednom bila ispremirana vozio sam dosta brzo 2 na c oko1600 obrtaja.U jednom momentu sam dodao gas na 1900 obrtaja i primetih da se lampica kontrole prednje vuče ugasila.Posle sam probao 2 na b i obrtaji preko 2000 i nije gasio lampicu,Pitanje za poznavaoce mašina :Da li postoji neka kontrola da isključi prednj pogon ako traktor ide brzo?

To se isto desilo i meni jesenas na mom 3080 dok sam vukao repu... druga i pun gas kroz neke vagase i on ugasi lampicu, pustim gas ispod 1600 o/m on je opet upali.... Ekstra stvar, ne mora covek da misli! Ista situacija i sa blokadom u oranju... blokada radi, na ovratinama dignem plug ona se ugasi, nateras u brazdu pustis plug, ona se upali... Ma na sve su mislili jos davnih osamdesetih!!! :D
 
To se isto desilo i meni jesenas na mom 3080 dok sam vukao repu... druga i pun gas kroz neke vagase i on ugasi lampicu, pustim gas ispod 1600 o/m on je opet upali.... Ekstra stvar, ne mora covek da misli! Ista situacija i sa blokadom u oranju... blokada radi, na ovratinama dignem plug ona se ugasi, nateras u brazdu pustis plug, ona se upali... Ma na sve su mislili jos davnih osamdesetih!!! :D
[/quote]
E to su traktori. Samo puno para, za moj posed.
 
Danas je Massey dobio servis,Ulje u motoru i filter ulj,filteri goriva filter hidraulike i volana i podmazivanje
s3ert3.jpg
25ibxnc.jpg
2irpg3.jpg
 
To zadovoljstvo me trenutno nije ništa koštalo pošto sam sve kupio još u septembru.Ako se dobro sećam oko 200e.
 
31629n6.jpg

Post je spojen: [time]1269788630[/time]
_________________________________________________
29fs9jc.jpg
za cijenu nisam imao kod pitati malo je bila guzva a inace odlicno izgleda...
 
imam jedno pitanje,,imam mf 3060,,i kad ga upalim gori mi lampica od prve vuce,,da li je to normalno,,ili je neka greska?gasi se tek kad je ja iskljucim na dugme,,i kad kocim ona se pali,,i cim pustim kocnicu gasi se?
 
Kod mene na 3120 dok je upaljen kontakt signalna lampica od prednje vuče gori ,kad upalim motor ona se sama ugasi,pri kočenju se pali lampica.
 
Nazad
Vrh