Massey Ferguson

panonstib je napisao(la):
Ovaj nacin zagrevanja motora pre startovanja primenjuje se u severnijim krajevima, a ima opcija i sa grejacem za gorivo koji se postavlja ispred filtera.Kod nekih traktora u standardnu opremu spada i sprej za hladan start sa kojim se upravlja iz kabine traktora (JD).
све ово се користи из висше разлога: ни за један мотор није добар хладан старт темпратура у цилиндру 800 степени, блок и течност за хлађење -10; брзо постигне радну температуру + кабина топла; мотори са мањим степеном компресије иначе тешко пале,значи лакше палење без грејача/старт спреја. то са старт спрејом се зове старт пилот било је на једној серији локомотива које сам возио и није добро за мотор. ја сам мој стари трактор палио на-15 иц грејалицу 2сата под картер + топла вода +грејач пали из прве. кад сам га прошле зиме упалио са хладном водом на око -10 вода у хладњаку ми се аутоматски заледила ау блоку за 10 мин. прокувала. Мислим да је овај грејач добра ствар за сваког ко ради зими док ти преглдаш уље, ово, оно, сипаш нафту, отвориш капију, мотор и кабина топли. Нисам знао да овако нешто на струју постоји, имало је водено вебасто 24волт пума горионик нафта за 20 мин 70 литара антифриза и мотор топли.
 
@mirko_markovic67
Slazem se donekle o ovome sto ste napisali.Na traktorima JD (malo je off) se ugradjuju uredjaji za start sprejom i zovu se ETHER COLD WEATHER STARTING AID, a kako se na likomotivama zove to stvarno nisam upoznat.Drugo neslazem se da se u traktoru koristi voda, a to sam napisao u ranijim postovima pa cu se opet ponoviti zbog stalnog izdvajanja kamenca i negativnog dejstva kavitacije. :D :ppozdrav:
 
небих ни ја користио воду да мој МХФ није купљен са прслим блоком и тако гуро 41 годину, летос сам га варио иначе су га биле казанџије опшили бакром ево слике
zx3asz.jpg
све бело је пукотина
 
Pa nije to "veseli stroj" pa da se opsiva bakrom :haha: malo sale.Nadam se da je sada dobro zavaren i da vise nece curiti i da ce trajati jos toliki. :D :cao:
 
panonstib je napisao(la):
@mirko_markovic67
Drugo neslazem se da se u traktoru koristi voda, a to sam napisao u ranijim postovima pa cu se opet ponoviti zbog stalnog izdvajanja kamenca i negativnog dejstva kavitacije. :D :ppozdrav:
Voda nevalja ne samo zbog kamenca (začepljenje hladnjaka...) nego i očuvanja vodne pumpe, antifriz je i mastan pa samim tim i vodna pumpa duže traje a i zajebancija sipanja vode, ispuštanja..
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
небих ни ја користио воду да мој МХФ није купљен са прслим блоком и тако гуро 41 годину, летос сам га варио иначе су га биле казанџије опшили бакром ево слике
zx3asz.jpg
све бело је пукотина
koliko mi se cini da je to kalaj a ne var :sta:
 
Pozdrav forumasima. Nedavno sam vozio MF 6150 "96 godiste, opasna masina, dosad sam vozio Zetora i Belorusa ali ovo je stvarno extra. Sta mislite kakav je u odnosu na ova dva?
 
igor74 je napisao(la):
Pozdrav forumasima. Nedavno sam vozio MF 6150 "96 godiste, opasna masina, dosad sam vozio Zetora i Belorusa ali ovo je stvarno extra. Sta mislite kakav je u odnosu na ova dva?
Koji je tvoj zakljucak??
Mislim da je na ovo pitanje komentar suvisan :cao:
 
Ovo sam juce video u jednim nemackim novinama pa sam jutros trazio i nasao slike na netu. Interesantno je i vredi videti. Ovaj dole ima 2 motora...
2elroux.jpg

k9dvgi.jpg
 
Nemogu verovati da ovi naši nisu ništa menjali za skoro 40 godina . Jedino su rupu za kurblu zavarili . :haha: :haha:
 
I to je dosta . Pricao mi stric da sad kuju delove od gvozdja ne od celika. Pa im je kvalitet nula. u mom selu coveku traktor posle 100 sati poceo da prosipa ulje i mora da mu radi generalnu. :zli: :zli: :zli: Mislio sam na IMT bez namere da ga pljujem.
 
pozz forumasi,,ja imama MF 3060,,kupio u francuskoj,11 mjesec 1994 god,,platio ga 14500e(i prevoz,,carina),,bio je utovarivac na njemu,,al mi covjek trazio 4000e za njega,,puno mi to para bilo da dam,,pa bih htio da cujem vase misljenje ..hvala,,
 
Pa mogu ti reci da je cena visoka ,za te pare mozes kupiti novog mtz 820. A ja sam jucer bio da pogledam MF 3080 za 13000e samo neznam dali vredi jel slabo sam upoznat sa MF traktorima Sta ja znam za taj utovarivac cinimi se da se kod nas moze nov kupiti za te pare ali ako imas sta raditi i zaraditi sa njime nije mnogo jer nasi i njihovi utovarivaci se nemogu meriti u hvalitetu.
Post je spojen: [time]1267513219[/time]
_________________________________________________
Zna li ko nesto vise o MF traktorima 3080, 3090
 
Nazad
Vrh