Massey Ferguson

@ panonstib kod tece na slavi je bio njagov kum koji je kamiondzija i stalno vozi po terenu(ali ove nase krsine) i kaze da to za kamion nije najsrecnije resenje jer treba oko 2h da zagreje antifriz,inace kaze da se lako napravi od grejaca bojlera ili ves masina i uzme se pupmpa za vodu od ves masine to sam zapamtio a kako pospaja to nisam slusao nije mi bilo nesto zanimljivo jer je i on sam rekao da nema svrhu ako treba odmah vec da se mora sacekati oko 2h a mozda i jace ako masina nije palila par dana
 
Ima prednju vucu,motor nije otvaran....to je odprilike sve sto znam!Mislim da tu nema elektronike,pa mozda pasu delovi sa nasih Imt traktora!Ovaj model...
142wlc9.jpg
 
@ North Army u tome se porpuno slazem sa tecinim kumom.Ovakav uredjaj se moze napraviti u kucnoj varijanti i izaci ce daleko manje od naznacene sume.Cak i oni uredjaji koji se montiraju kao originalni na ovom forumu nazvane zapadne traktore, mora se cekati minimum dva sata da bi imao efekta.Zato sam i napisao da se delimicno slazem sa Vasim odgovorom mada ga ne odobravam u potpunosti.Svaki put kada uspete vodu u cistu vodu u hladnjak imate izdvajanje kamenca koji se talozi na raznim delovima motora (da ne nabrajam) i ima nizu tacku kljucanja i negativno dejstvo kavitacije.....
:D
Post je spojen: [time]1264165518[/time]
_________________________________________________
@mirmag
U pravu ste nema mnogo elektronike.Menjac je ZF sinhronizovani tako da delovi od IMT nebih znao da li ce odgovarati.Sto se motora tice to je perkins, a vidim da se na forumu pojavljuju zastupnici za perkins motore pa njih mozete pitati za delove motora. :ppozdrav:
 
Nemam vodu vec antifriz , svedite pod lapsus calami, ili kako vec hocete. I po tome sto ste napisali zakljucak je da nije lose ali se ceka malo duze , inace nije stetno po masinu.
 
meyconi je napisao(la):
Nešto slično ali prostije(montira se direktno u blok motora) zetor ima kao fabrički predviđenu opciju, a kaže jedan tip koji živi na salašu, da samo uključi u struju i za 15 minuta pali traktor kao da je napolju +20 celziusa... Kaže da za sat vremena ugreje motor na 80 stepeni!
 
Gde u blok mytoo , jer ja sam video u prospektu i mislio sam da se stavlja u hladnjak . :sta:
 
čini mi se da je MERCEDES 123 ili neki drugi stariji su imali seriju u kojoj je fabrički
jednostavno umesto čepa
za ispuštanje ulja bio zavijen grejač sličan kao na bojleru
uključiš u 220v sačekaš i ulje je toplo.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Gde u blok mytoo , jer ja sam video u prospektu i mislio sam da se stavlja u hladnjak . :sta:
Neznam tačno, nisam video samo sam čuo! I ja sam posle obilazio zetora i nisam našao gde treba da se montira..... A u hladnjaku je glupo grejati vodu, ako nema cirkulacije, ništa neće otići u blok!
 
moj pokojni stric je ispod kartera rakovice stavljao neku elektricnu grejalicu i kad se dobroo ugreje palila je extra
 
Evo kako izgledaju deloi i gde se montira na MF 3080.Montira se umesto cepa na bloku motora.
30xhhna.jpg

Na isti nacin se montira i na druge modele.Kod JD je isto samo se montira na predvidjeno mesto i narucuje se kao opcija. :ppozdrav:
 
Ako traktoru treba grejanje tog tipa ,za nase uslove zime,da bi zimi upalio onda taj traktor nije bas "najsretniji". Mada sprava nije uopste losa ali za sibir. Mislim da ovde za to nema potrebe. Po meni je potrebnije da ne smrzne gorivo,jer dzaba toplog motora ako je gorivo neupotrebljivo.
 
Ma za tim grijačem bar na našem području nema potrebe ako su motor i akumlator ispravni. Iako nebi bilo loše ga imati ali mislim da to nije vrijedno truda budženja pogotovo na traktorima za koje to nije ni predviđeno ili nemaju grijanje kabine.. Bolje to stavit u rezervar ili oko filtera.

Mi s traktora po zimi ako se nepale duže vrijeme skidamo akumlatore, napunimo i stavimo na toplo. A onaj koji češto pali nema problema.. Ursus nema nikakvih grijača (zraka, ulja, antifriza) tvornički pa upali bez problema.


edit: paorpaor me preduhitrio
 
Ovaj nacin zagrevanja motora pre startovanja primenjuje se u severnijim krajevima, a ima opcija i sa grejacem za gorivo koji se postavlja ispred filtera.Kod nekih traktora u standardnu opremu spada i sprej za hladan start sa kojim se upravlja iz kabine traktora (JD).
 
Nazad
Vrh