Dezinfekcija prasilista/odgajalista

ja kad god izadje nesto iz boksa prvo ga poprskam etinolom za sugu i ostale gamadi i onda ga okrecim i ostavim bar 10 dana praznog...i operem pre svega toga podrazumeva se..poz
 
Hiper hlorid... To je za sad najkvalitetniji asepsol. Ima ga u granulama, razmuti se u vodi i u pumpu i prskaj..Za dva sata po prskanju moze useljenje. :ppozdrav:
 
Karalic je napisao(la):
Hiper hlorid... To je za sad najkvalitetniji asepsol. Ima ga u granulama, razmuti se u vodi i u pumpu i prskaj..Za dva sata po prskanju moze useljenje. :ppozdrav:
gde nabavljaš taj hiper hlorid, da li može da se koristi i za dezinfekciju ovčarnika, kokošinjca.. ? ::namigivanje::
 
Kupuje se u radnjama koja prodaje hemiju za bazene. (dodaje se i pijacoj vodi u vodovodu)..
P.S Inace , puni naziv je natrijum-hipohlorid.
Naravno , pa ja pred svaku sezonu to uradim u prostoriji u kojoj cuvam curke. A curke su mnogo osetljivije od pilica i ovaca , zar ne?
 
Upravo tako druže ::svaka cast::, zato ih više i ne gaimo, msm da sam ga viđao, ali nisam znao za čega se sve tačno koristi, dodavali samo ga na moru u bazen za čuvanje kišnice u kojoj razmeri se koristi, koliko grama na 10 l vode ?
 
Dezinfekcija je veoma vazna operacija a najbolje, najefikasnije i najjeftinije dezinfekciono sredstvo je soda a najbolja je u kombinaciji sa krecenjem i nekim insekticidom zbog suge, vasi ili sl. Ovu kombinaciju koristimo kod pilica koji su mnogo osetljiviji i nikad nije bilo problema. Sigurno je bolji ucinak nego kod nekih novijih skupljih fensi sredstava. Najjace sredstvo za dezinfekciju je formalin sam ili u kombinaciji sa hipermanganom ali je jako opasno i nema potreba raditi ga uvek.
 
Matke, ovo znam iz licnog iskustva ...Imam u dvoristu Bazen dimenzija 7*14m , sa sve pumpama i ostalim cudesima, tako da moram da dodajem i hemiju s` vremena na vreme.. A voda mora da bude uvek 6.8 Ph..Kazu, da ako voda nije za pice , nije ni za kupanje. E sad... ja vodu dovodim u red tako sto sipam natrijum hipo-hlorid u granulama, (ima da se kupi i tecna,ali je skuplja) u skimere stavljam tablete. I jos se dodaje solna kiselina . Naravno , sve se dodaje u odredjenim normativima. A natrijum hipo-hlorid je onog mirisa koji osecamo po bolnicama, bezbojan je .. I pri radu nema iritacije Tj. opasnosti po kozu kao kod solne kiseline. :ppozdrav:
 
robins je napisao(la):
Dezinfekcija je veoma vazna operacija a najbolje, najefikasnije i najjeftinije dezinfekciono sredstvo je soda a najbolja je u kombinaciji sa krecenjem i nekim insekticidom zbog suge, vasi ili sl. Ovu kombinaciju koristimo kod pilica koji su mnogo osetljiviji i nikad nije bilo problema. Sigurno je bolji ucinak nego kod nekih novijih skupljih fensi sredstava. Najjace sredstvo za dezinfekciju je formalin sam ili u kombinaciji sa hipermanganom ali je jako opasno i nema potreba raditi ga uvek.
Koju ti kombinaciju koristis preparata?
Post je spojen: [time]1297418363[/time]
_________________________________________________
Opisi postupak ukratko ako mozes korak po korak.
 
U zivinarstvu je prica malo drugacija jer farme u kojima je roditeljsko jato cistimo jednom godisnje a posle detaljnog ciscenja ide pranje podova, zidova i opreme sa masinama pod pritiskom(hladna voda). Kad se objekat osusi podovi se natapaju 5% rastvorom sode a posle toga ide krecenje i zidova i podova sa krecom u koji se dodaje 5% sode. Oprema se dezinfikuje prskanjem sa rastvorom Desua, Peral S ili neko trece sredstvo ( nisam siguran kako se zove a vise ga nemam). Dezinfekcija u inkubatoru se vrsi naparavanjem formalinom tako sto se hipermangan pomesa sa vodom i u to se sipa formalin tako da se izazove hemijska reakcija u kojoj formalin naglo isparava i onda njegove pare ubijaju sve zivo. Formalin se moze koristiti i za prskanje sa 2% rastvorom ali se mora imati dobra zastita jer je opasan.
 
sto se tice dezinfekcije obijekata koristim ENVIRON, koristi se 1l na 300l vode i moze se koristiti i kada su zivotinje u obijektu. Dezinfekciju u zimskom periodu radim jednom sedmicno a u ljetnjom svaki 3 ili 4 dan prasiliste i odgajaliste a obijekat gdje su nerastovi i krmace na cekanju jednom mjesecno, sa morornom stihl prskalicom koja vodu pretvara u maglu tako da nema mogucnosti da neki dio ostane preskocen, a boksove kada sve operem , mokre podove pospem krecom u prahu i rasporedim po cijeloj povrsini. veliki pozzzzzzzzzzz
 
Ja za derzinfekciju isto koristim sodu a u poslednje vreme i Galisept jer sa njim moze da se radi i dok su zivotinje u boksu
Uglavnom svi preparati za dezinfeciju su na bazi Hipo-hlorida (soda +hlor)
 
Na savremenoj farmi u Francuskoj sam video da covek nema dezobarijeru vec kante od 10 lit. presecene vertikalno i obaljene u kojima se nalazi krec u prahu, kaze da mu je to jednostavnije i jeftinije nego razni preparati koji se rastvaraju u vodu i kvase mu hodnike.
:cao:
 
Nazad
Vrh