Prostorije za držanje kunića - kunićarnici

perje

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2010
Poruka
346
Lokacija
okolica Zagreba - Hrvatska
Evo teme. Gdje držite kuniće, vani, u posebnoj prostoriji ili negdje drugdje?
Ja svoje držim u kavezima u slobodnom dijelu svinjca, ali planiram ih premjestiti u zasebnu prostoriju.
Postavljajte slike :D
 
Mogu li kunici od 2/3 meseca starosti biti po ovom vremenu napolje u kavezima
 
Kako da ne,kunici lakse podnose hladnocu nego vrucinu cak bolje napreduju kada je hladno nego kada je vruce. :D
 
@ gutenberg
Meni su se kunići kotili na -10°C bez problema. Oni su najranjiviji prvih 2 tjedna života jel još nemaju dosta gustu dlaku.Poslije toga ih možeš bez problema držati i na -20 bez problema, kao što kaže banijac bolje podnose hladnoću nego vručinu.
 
Moji su u kavezima u garazi,na stetu mojih kola koja su napolju al sta da se radi,dok su mladi u posebnoj prostoriji koja ima radijator mada im nije neka posebna temperatura jer je to ipak prostorija u sklopu kotlarnice,ali bar nisu na promaji i kisi :kisa:
 
Kod mene su svi kavezi napolju i Bogu hvala nikad nikakav problem sa mladima,a najvise se kote zimi.
 
Tako i kod mene,kavezi mi stoje u supi nisu na direktnom suncu i promaji,a ovu zimu su cak i na - 22stepena,zenke lepo okotile i sve do jednog zecica odgajile...ja ih od 6 do 8 meseca ni neparim!
 
Evo gde ja drzim zeceve starosti do 3 meseca.
dscn0866.jpg

dscn0840.jpg
 
Nazad
Vrh