Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Samo rano su poceli... Uskoro ocekujem i registraciju hladnjacara na razne poljoprivredne forume pod maskom proizvodjaca, sa tvrdnjom da je realno ovoliko ili onoliko... Mnoge kolege sa foruma mogu da primete da nema nekih clanova na forumu koji su bili u vreme otkupa... Ali vratice se oni... U pocetku se pritaje a onda iz njih progovori hladnjacarska pohlepa...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Samo rano su poceli... Uskoro ocekujem i registraciju hladnjacara na razne poljoprivredne forume pod maskom proizvodjaca, sa tvrdnjom da je realno ovoliko ili onoliko... Mnoge kolege sa foruma mogu da primete da nema nekih clanova na forumu koji su bili u vreme otkupa... Ali vratice se oni... U pocetku se pritaje a onda iz njih progovori hladnjacarska pohlepa...

Imaju oni svoje forume samo nemoguce uci ,,,Izgleda da je istina za neke clanove koisu samo za vreme otkupa,,,
14-og 02- dan vocara--dan interesa- biosam na proslavi u hladnjaci koju IGNORISE vecina hladnjacara. Za razliku od ranijih god. ovaj put su me malo MLITAVO ubedivali da ce cena biti na na proslogodisnjem nivou ,, al zato su za visnju !!! visnja,visnja,visnja!!! izvoz. cena +2.2 eu visnjari radujte se :haha:

MOLIM za pomoc od iskusnih malinara ..... Danas mi stigli bagramovi stubovi :haha:
-* dali da se organizujem da ljustim koru da li je neophodno ili ne dali je bolje sad ili kasnije,, cime je naj boje poprskati:haha:? i da li je pametno u uspravnom stanju da ih cuvam zbog krivljenja do maja kad planiram da ih postavljam unapred HVALA
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Maj je dosta kasno za postavljanje stubova osim ako si ih posadio sada ili jesenas .

Stubove oljusti pa ih izmazi bitulitom deo koji ide u zemlju , a moze i pregorelo ulje .

Cuvaj ih u uspravnom polozaju .
Post je spojen: [time]1298040765[/time]
_________________________________________________
Bilo je ovde takvih clanova koji su branili hladnjacare .

Setite se samo clana @lanjskisneg koji je banovan . Jedan clan je znao sve otkupljivace i hladnjacare iz mog kraja iko nije blizu , a ne secam se sad koji mu je nick name .

Ali ne zaboravimo i kolegu dukanca koga sad nema , ali koji je iskusan malinar . Sada ga nema verovatno jer su mu ove sadasnje rasprave jako dosadne .

Sve te hladnjacarske clanove mozete otkriti ako prolistate deo teme , maline berba 2010 i cene u vasem kraju , koji je pisan u vreme berbe 2010 .

Ove godine ce biti opet tih istih i + ko zna kolko novih . Do berbe 2011 ce biti duplo vise malinara i laznih na ovim malinarskim temama od istog perioda 2010 godine .
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

pole

koru sa direka obavezno ocisti i ja sam se raspitivao i uzimam zato strugane da ne bi cistio...znaci mora ciscenje...

:ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

trenutno u Cileu je velika susa njihove maline su prodavali po 2.9 eur iqf, poljaci njihovu iqf prodavali po 2.4 najmanje a najbolji kvalitet srpske maline po 2.31 eur to su price za malu decu ,internet tehnologije otvaraju oci srpskom malinaru ,svaka informacija koja je kod nas sakrivena dostupna je u zemljama koje uvoze nasu malinu tako da nema vise prevara na taj nacin moraju da smisle nesto drugo,recimo u Cileu trenutno susa prinosi mali cena na proslogodisnjem nivou oni sada svi bojkotuju berbu malina niko ne bere( ako se ne dogovore za cenu), ali oni za razliku od nas imaju jos jednu berbu u kojoj nema pregovora oko cene nego im malinari naplate i za ovo sto se sada desava, inace Cile je prebacio rod prosle godine za 20%,poljaci na istom nivou kao prosle godine i imaju tendeciju da nas preteknu za koju godinu u kolicini ali ne i u kvalitetu
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

gole je napisao(la):
Pozdrav gospodinu Tomazy iz Varazdina.Imate li kakve veze sa Ludbregom.Tamo sam proveo nekoliko nezaboravnih dana 2009 godine. Gole Ivanjica
Post je spojen: [time]1297981305[/time]
_________________________________________________
Pozdrav za sve kolege.Mislim da nas ocekuje teska godina sto se tice cene.Interesuju me Vasa saznanja.
vrlo mi je blizu ludbreg znam nekoliko ljudi tamo, steta sto nisi posjetio varazdin malo http://www.youtube.com/watch?v=XOktZC0v720&feature=related tako je to ljeti kod nas....
Vrjeme mi nejde na ruku snjeg ,hladno,pa kiša, pa bila bolest sve naopako a malinjak stoji. Kolko sam ja sretan covjek mislim zato sto nemam posla s ovom bandom sto ima hladnjace,realno gledajuci te hladnjace ste im vi platili oni mogu uzet toliko da moze njihova obitelj zivjet i to dobro živjet od tog i ostalo mora biti vaše jer da vas nema mogu se hebat! A realno gledajuci nemozete im nista sto je sranje rod dođe vi nemate kuda s malinom morate ju predat posto poto i ova bagra drzi vas u saci. Jedino sto možete iznajmit frigo kamione spremit rod na par dana i nedat im dok ne dignu na pristojnu cijenu. ::namigivanje::
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

OKEJ mora ciscenje :haha: celog stuba ili samo donji deo ...Logicno je ceo ocistiti ali u mom kraju niko to nije uradio vec samo donji deo u tom pravcu je moje pitanje

cunamijeve tvrdnje sam proveravao 100% je u pravu ,,,bravo
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Budite oprezni sa stubovima od bagrema (ima raznih) gole ja skoro napisao a i pre je pisano o tome. Ako stavljate pomoćne naslone bar jedna strana stuba mora biti ravna, obrađena.

Inače hladnjačarska priča je klasika. :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

cisti se ceo stub a ono u zemlji preradjenim uljem....
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

kod mene hladnjacari nude djubrivo i sve preparate za prskanje,zicu ,trimere,prskalice ,freze....samo dajte malinu ::namigivanje:: mada imaju i tu pricu u fazonu :vodite racuna kome cete predati ovogodisnji rod! male hladnjace nisu sigurne,ko zna sta ce uraditi velike hladnjace...najbolje da dodju sa kamionom da to otkupe da se ja ne mucim sa prevozom itd....svake godine ista prica! Ja planiram (Boze zdravlja) da malinjake sto bolje obradim i pokusam da ostvarim sto bolji rod! hladnjacu necu menjati jer sam zadovoljna saradnjom prethodnih godina! neka nas vreme posluzi,da nas ne juri kisa!
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

@snezana :

Nesto mnogo hvalis hladnjare , saradnju , zadovoljna si i nikad neces menjati hladnjacu.

Jako, jako , jako si mi sumljiva . Nema te nema-nema-nena pa onda banes jedan dan i hvalis hladnjacare.

Pa kazi nam koja je ta tvoja hladnjaca ! Mozda ti i damo robu .

Jako providno!
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ne znam sta je sumnjivo? nikoga nisam imenovala niti rekla nesto sto bi tebi smetalo! i sam si rekao da ne znas sta da radis da su ti napunili glavu kad si isao po djubrivo. na tu tvoju pricu sam rekla da se i ovde manipulise i da sam i sama imala ponudu od vise razlicitih otkupljivaca da predajem ovogodisnji rod. s jedna strane kukaju na cenu na neprodato na kvalitet a ovamo se utrkuju ko ce vise maline da otkupi i nude kao sto rekoh djubrivo ,zicu preparate za prskanje cak i kanap za vezivanje se moze uzeti. i opet kazem da cu se potruditi da i ove godine ostvarim sto bolji rod maline i da cu primeniti sve agrotehnicke mere jer se sa kvalitetnom i zdravom malinom mogu nadati dobroj ceni. isto sam uradila i prosle godine, (koja je bila kao sto znas kisna) ,i zbog dobre zastite nisam imala problema sa sivom trulezi i nisam imala malinu u drugoj i trecoj klasi kao neki iz okoline. ne razumem sto ti smeta sto sam rekla da necu menjati hladnjacu ? zadovoljna sam dosadasnjom saradnjom sa njima i ne vidim neku bolju varijantu,naravno kad bi neko ponudio vece pare promenila bi i njih.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

da negajis malinu u plasteniku kad nisi imala problema sa trulezi
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

:D naravno da ne! mada nije iskljuceno da necu napraviti plastenike :haha: :haha: :haha: jos jednom kazem da se trudim da maline dobro prihranim i zastitim :cao: :cao: :cao:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

:bravo:
Post je spojen: [time]1298140107[/time]
_________________________________________________
ma ne mi se ne trudimo nista
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

za Snezanu031 obavezno uradi grejanje da imas robe preko cele godine sveze maline u zimu 20 eur kg ima pare da ubijes
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

To cunami care. Sad znam da jos neko deli isto misljenje ko ja . Umalo pomisli da jedino ja sumnjam .

Smatram da prosle godine nije bilo tog ko nije imao problema sa vlagom i trulezi ( izuzev ovih sto gaje maline u plasteniku svakako .

Izvinjavam se ako gresim . Nemojte mi zameriti , greske su uvek moguce . Pa evo i cunami je jedno vreme mislio da sam ja predstavnik hladnjacara .
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

nema nikakve zastite trulezi od onake godine 6 dana kisa non stop pada u najvecem branju teldor je jedino sredstvo kod nas koje je dozvoljeno po zakonu i po eur propisima za maline karenca 3 dana
 
Nazad
Vrh