Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

sve se plasim da ce taj cenovni udar doci ove godine
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Bio sam danas sa prijateljom inace veliki i priznat proizvodjac rakije. Pre dva tri dana je bio u Puli na nekom sajmu vezano za poljoprivredu i proizvode( rakije, vina ....) gde je opsta konstatacija da ce u ovoj i narednim godinama doci do velikih potresa na svetskoj berzi hrane. Plus jedan od velikih faktora je ova karastrofa u Japanu. Svet je gladan ali nece po svaku cenu uzimati robu koja je otrovana ili kontaminirana, kao tu vide plus ovog naseg podrucja i inace celog Balkana, da ce doci do rasta cena ali samo ispravne i zdrave hrane.Kruzi prica da su Rusi vec unapred kaparisali jabuku u Smederevu i okolini iako se nezna jos ni kakva ce godina biti?

Sto znaci da nam bog pomogne da nam ne donese ona sranja iz Japana pa da se necem i nadamo.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

zoran sef je napisao(la):
Kakav paklen dan. Konacno okoncali sa vezanjem kupina (treci kupinjak), povezali 20 ari malina i posadili 800 kom vilameta i 100 kom autumn bliss.Cale i keva posadili luk i krompir, a stric mi orezao ceo sljivik. Sutra kisa, odmaramo, u sredu koljamo i vezujemo proslogodisnji malinjak a od cetvrtka krecemo sa vezivanjem malinjaka od 70 ari. Sreca sto je razredjen i orezan na 190 cm tako da ce brzo ici...
reci mi zorane jel gaji neko tu sortu autumn blis u tvojoj okolino,ja sam se malo raspitivao pa me interesuje da li je plod zaista sitan u odnosu na vilamet,i ja bih probao sa tom sortom jer mi odgovara zbog brebe koja pocinje u avgustu
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Baba i deda mog drugara nabrali sami 4600kg. Od avgusta do kraja oktobra... Radjevske stave...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

2iacy11.jpg
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ponekad je dobro biti tvrdoglav ! Skoro svi u mom kraju ne uklanjaju staru malinu posle berbe , pokusali su i mene da ubede , kazu stiti stara malina novu od mraza pa je bolje da se ne cisti do proleca , srecom ja staru ocistih odmah po branju pa sam se nekako izborio da je vezem i ocistim ovih dana , da to nisam odradio prosle godine sad bih je ocistio sa kantom benzina jer je ovo najgori posao u malinjaku ! Pozdrav malinarima , pocinje cirkus 2011 !
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Danas vadio sadnice. Potražnja je takva da mi pada na pamet da već povezane maline počupam i prodam kao sadnice :haha: :haha:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ajde neka netko okaci sliku pravilno obrezane maline i pravilno povezane da i mi koji smo totalni tupci za to da nesto mozemo nauciti , sta meni vredi pricati ovo ili ono ako ja ne znam sta je sta , ovako okacite sliku pa da vidimo i sami onda znamo sta trebamo.
Ova slika malinjaka mi je preljepa , vidi se da covjek vodi brigu , a i zna svoj posao.
Ja kada sam sadio maline za sebe , zena rekla da su to nekekve niske do 120 cm od zemlje , a ja napravio naslone takve , kad vraga ona preko 2 metra.
Pozdrav svima
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

mojalovaa

Trenutno imam ovo, uslikam pa postavim ovih dana, inče malo unazad i maš slike sistema vezivanja i ponešto o tome. Vazuješ 5 dobrih izdanaka po dužnom metru. Skraćuješ iznad 2-3 pupoljka iznad žice koja je na visini 1.6m-1.7m. Ako možeš dohvatiti da bereš možeš i višlje vezivati (šalim se naravno).

701177125693175.jpg
[/URL]
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

meeker :ppozdrav:
Ako sam dobro primetio da slika od 02 05 2010 je rede vezanje lastara nego sto si to uradio ove sezone ... da li je to eksper...... ili si nesto uocio za ovu sortu .. i ? da li primenjujes nesto za plodonosenje ... ( umnozavanje cvetova) ? sta ,kad i kako . :D ::svaka cast::
 
pole
Na delu malinjaka sam vezivao češće no prošle godine, pa ćemo videti rezultate.Ne koristim nikakve hemije za bolju oplodnju,:pcelac:::pcelac:: bumbari i pčele to savršeno odrađuju. Već sam primetio prisustvo baš krupnih bumbara na korovima koji već cvetaju, moram ih frezovati i kositi pre zaštite insekticidima.:ppozdrav:
 
:ppozdrav:meeker...
Jesil nabavio Tomu

Juce bi u Rumi i vidoh Tomu dobar ( boli glava) al 4000 eu 26 ks mada ima i za 1600 eu 18 ks mogao bi da posluzi al vidoh i 539 englez vodar sirine 1.3m mogao bi da se skupi na 1.15m 3000 eur
 
Nazad
Vrh