Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Pozdrav za sve forumase imam jedno parce zemle od 1 hektar u selu na nadmorskoj visii od 2oo metara nadmorske visine,dal odgovara ova nadmorska visina za maline,hvala
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ima i mesta sa dosta manje vezanih lastara. Inače vezujem više iz razloga jer me zanima samo količina maline, krupnoća obično bude zadovoljavajuća. Kada se bude plaćala krupnoća, prilagodim se lako. :ppozdrav:

pole ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja sam na 650 metara i sutra pocinjem sa vezivanjem.
Molim za jedan savet.Da li sme da se prska sa uljem galminom ako su pupoljci vec poceli da pucaju.Nisam mogao pre kod mene je na pocetku Golije bilo hladno predhodnih dana.
Inace maline su u dosta dobrom stanju.
Nego ovih dana u Ivanjickom kraju su u poseti neki strucnjaci iz ministarstva poljoprivrede, kazu da ni pola proslogodisnjeg roda nije izvezeno i da je izvozna cena 1.7 e.Sta mislite da li je to propaganda.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G6dkMsogZ30[/youtube]
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Dali imas koju sliku kako malina izgleda prije a kako posle obrezivanja , ja imam nekih 10 metara za sebe , i nemam pojma kako da je pravilno obrezem.
Sadio sam ih proslo prolece , ima 25 sadnica i bilo oko 10 kila ploda , ali nisam nicim tretirao pa mi pola istrunulo o kise.
Ja sam sasjekao sve one koje su rodile a ostavio one koje su lani nikle a nisu rodile , ali imam problem , na stabljici se pojavljuju neke kvrge , a i sama stabljika mi naraste jedno metar u vis a onda pocne da mi se grana.
Sta kazes na to sve.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ludi kada se vrsi prskanje gramaksonom ako moze malo detaljnije i kija je razma
era
 
Odg: nega malinjaka

2ahwd5d.jpg
ja je freziram 2 puta do pocetka branja.
2meph1x.jpg
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ja sam danas poceo sa vezanjem,lastari solidno izgledaju i vezem 6 sipki na metar.pozdrav za sve malinare
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja se ubih da izmenjam kolje po malini i kupini. Izvaljeni, dotrajali, prekratki... Ipak usput danas povezah 10 ari kupina. Ujutru planiram rano da uzorem jos 10-tak ari, pa popodne ako ne bude kise da podrljam ne bi li ubacio jos 1000 sadnica maline sto mi preteklo... Da predjem konacno 1 hektar, posto je dosad bilo 96 ari malina. Maline su mi orezane trenutno na 190 cm, a pupak tek poneki puca. Vezivanje tek krajem sledece nedelje da bih napravio sto bolju selekciju, posto imam oko 12 na metar a vezacu maksimalno 5 komada. Taman mi dobro dodje da zavrsim sa sva tri kupinjaka...Zelim vam svima srecan rad... :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

MEEKER,

Jedno konkretno pitanje, koliki ti je najveci prinos bio procentualno po 1ha?
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

SSTEVAN

20.6t/ha i moglo je biti malo bolje, uvek imam delova malinjaka koji imaju problem sa viškom vode :udri:
Ili nešto malo preko 5kg po dužnom metru špalira. Sve preko 15t/ha je odlično.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja konacno juce zavrsih sa vezivanjem malina . Ceo sam izgreban ne mogu vise ni casu da drzim u rukama .

A rezanje ce malo da priceka . Nikad se nezna dal ce i kad ce biti mraza , a sto je najgore pola malina je gotobo da prolista , raspukli se pupoljci samo sto se ne razviju .

To me strasno plasi. :cao:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

slazem se sa meekerom nebitno koja je sorta u pitanju ( meeker, tuljamen, wilamete) prinos preko 15 t na hektaru je zadovoljavajuci , i cini malinarstvo isplativom donekle, a sve ispod toga je neuspeh, lakse je nama npr ja sam imao sa 10 ari 2 t extra dobar rod,tj sitnijim proizvodjacima,ali uspeh je to uraditi na vecim povrsinama od 1 h pa vise jer tu vec treba ozbiljna organizacija rada, a organizacija rada je nauka tako da proizvodja ce malina sa vecim povrsinama i dobrim rezultatima skidam kapu i divim im se
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Danas stigla sadnica 4000 meekera i 2500 vilameta. Sve sam to utrapio, zalio vodom. Nemogu jos da sadim cekam malo da se zemlja prosusi da izfreziram pa cu onda. Samo me interesuje da li onaj Ridomil da mesam sa stajnjakom i balegom ili posebno da potopim sadnicu u to pa onda u onu smesu pa da sadim?
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Završeno vezivanje i zaštita maline. Kako je bilo trnatih nije normalno :udri: :udri: Sada malo predahnuti :ppozdrav:.

DULE bez straha!
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

2v1puh3.jpg

Ovo je parcela mog komsije oko 4 ha vilamet.. od branja niko nije ulazio u nju ....a ima i drugu parcelu
od 3 ha pet puta jadnije izgleda,,,?
kec960.jpg

Ova je parcela 2 komsije zasad star 5 god...ne treba komentar
141k5dz.jpg

Ova parcela je mog 3 komsije i ovde jos nisu ni iseceni ni stari rodni last...
MOJE pitanje za iskusne malinare da li se moze sta ocekivati na ovim predhodnim parcelama nekakav rod..... ? molim vas prokomentarisite ovo...?
-Evo jos 3 komsije cije parcele imaju 1. branje ove sezone ,,,,,? :sta:
2a5x1dh.jpg
no coment
2rhpv2b.jpg
no coment
1trls4.jpg

coment
Evo i malo vedrije sa,,, coment,,,, imam vise ovakvih komsija......
16kvxuu.jpg
vilmet kod jednog od komsija od boljih
2eo8zo9.jpg
... coment

Post je spojen: [time]1301257318[/time]
_________________________________________________
SStevan
Sadnice sam nakvasiio u rastvoru na 20 L vode 2 kesice Ridomila i 2 kesice Aktre .. a zatim potopio u 1/1 odnos ilovace -balege-vode i odsojale 1-2.5 h u 1/2 sam dodao 1 saku rastopljenog euro fertila ..a moze i vockal i pomesao sa ilovacom a po vrstama sam rabacio RADAR VERSUS otprilike 1 casa od jogurta na 10 m .. ako mislis da ima crve primeni i to poz,,, Sretno
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Hvala Pole na savetu samo mi ovo nije jasno "u 1/2 sam dodao 1 saku rastopljenog euro fertila". U sta si dodao??
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

u ilovacu 1/2 sadnica odnosno u 2 kolica jer sam priboravio da da to stavim od pocetka i u prva 2 kolica ..omaklo mi se
 
Nazad
Vrh