Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Danas sam bio u malinama i cini mi se da ima malo suvih.Zato bih vezivo malo kasnije kad pocnu da listaju.A tada moze biti kasno za zimsko prskanje,pa sam u dilemi da li da to nekako uradim sada.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Danas sam počeo sa vezivanjem malina. Pošto se plašim da može biti mraza ne prekraćujem vrhove i ne sečem one koje su višak (ako neka slučajno izmrzne imaću rezervu). Čim završim vezivanje ide zimsko prskanje. Posle toga ne ulazim u malinjak bar 15 dana. Kad krenu pupoljci vršim prekraćivanje vrhova i sečenje suvišnih lastara, zatim ide frezerovanje i posle toga prskanje preparatom na bazi bakra. :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja ću da probam za dva tri dana da ih preprskam ovako nepovezane, mada su u nekim redovima baš ukrstile. Ne bih još malo krenuo sa vezivanjem iz istog razloga, odnosno zbog eventualnih suvih.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ја imam,oko kuća ,u dužini od 60m malina. Koristim ,kao i ogradu ,lepo podignut ,kako što sam video na vašim slikama. Ovo, za ono što vi imate skoro ništa ,ali ako radim nešto da to barem bude potpuno profesionalno. Baš zbog toga pitam,sa čime sme prskati ,protiv,korova i trave ,oko malina?
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

To malo malina sto radis za sebe nemoj niposto da prskas protiv korova. To je najveci otrov . Jednostavno ih okopaj , ne vidim da je to neki problem na tolickoj povrsini .

Prskaj protiv plamenjace i nekim manje opasnim preparatima po potrebi.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja sam danas bacio 8-16-24 na dva malinjaka i jedan poprskao crvenim uljem...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Pozdrav, malinari kolege, danas sam kaparisao sadnicu MIKER, definitivno sam se na nju odlucio. pa sta bude, nek mi je bog u pomoci.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

SSTEVAN
Sa srećom ti bilo.

Danas sam išao u malinjak i kao što sam i mislio, sneg je još tu.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

I vilamet i miker su dobre sorte ,svaka sa svojim prednostima i nedostacima.Ako je dobra sadnica i dobra obrada nece biti problema u proizvodnji.Ali ostaje teska borba sa hladnjacarima i njen ishod je kljucni za konacan rezultat.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Pa nemogu ni ti hladnjacari doveka da zafrkavaju ovaj napaceni narod.Dok drzava ne bude stala na put tim prevarantima to ce se uvek desavati.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

meeker je napisao(la):
Vezujete li ovih lepih dana, ili ste završili ? :ppozdrav:
Ja pre dva dana postao otac jednog malog dečaka, pa će maline još malo da pričekaju sa vezivanjem!!!
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

MPopovic je napisao(la):
Ja pre dva dana postao otac jednog malog dečaka, pa će maline još malo da pričekaju sa vezivanjem!!!

Iskrene cestitke :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja pre dva dana postao otac jednog malog dečaka, pa će maline još malo da pričekaju sa vezivanjem!!!
[/quote]





cestitam... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

MPopovic
Iskrene cestitke :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cool:

SStefan gde si nabavio miker ...moze na pp
 
Nazad
Vrh