Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Tu "masinu" za vezivanje sam vido kod svajcaraca i radio sa njom .


Ustvari ta sprava se ne moze zvati masinom - to je heftalica koja hefta kanap . A tu ima jos problema , taj kanap je specijalan . Gde ga naci? Druga mana je sto je to spravica koja se brzo i lako kvari .



A nije ni jeftina. Ispod 5 hiljada je nema nigde. Pa kad je kupis , kupujes specijalni kanap koji uopste nije jeftin , ako ga nadjes , pa ti treba silna municija za heftalicu . Po meni to je samo bacanje para na skupu bezpotrebnu igracku.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

demii je napisao(la):
ibrkic je napisao(la):
Da li neko zna koliko se placa dnevnica za vezivanje maline.
Neznam kolika je dnevnica za vezivanje malina ali znam jedno bolje resenje.Naime,postoji jedna masinica za vezivanje malina,vezacica,koju sam narucio iz Svajcarske(ima je i u Srbiji)i nije skupa,gde nije potrebno kao kod klasicnog vezivamja 2 radnika nego jednom rukom prilepis stablo za zicu i drugom vezes.Ide dosta brzo i vezovi su dosta jaki.


daj slike da vidimo kakva je...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

E da , zaboravio sam glavnu manu:

ta spravica je napravljena za vezivanje vinove loze . Pa kad se svaki lastar sveze sa njom posebnim kanapcicem , koji je i ako se podesava zategnutos labav pa kada je malina u punom roddu dolazi do klizenja lastara niz zicu i do zavalivanja malina , sto nikako nije dobro . Zato ja nisam pristalica ovoga , a u sve sto sam ovde napisao ce se uveriti oni koji je budu kupili .

Neka postavi neko slike ove heftalice ako ih ima.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ibrkic
Danas sam razgovarao sa dvojicom prijatelja koji imaju po hektar i više pod malinom, i nisu mi dali konkretan odgovor na pitanje za visinu dnevnice. Naime, slažu se u jednom da ne bi angažovali nekoga ko nema iskustva u vezivanju, odnosno izboru lastara i koliko brzo veže, bez obzira na koliku dnevnicu pristao.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

taj ko zna da odabere lastar i da ga brzo veze nece da radi kod gazde nego ce da posadi i obradjuje svoj malinjak, tako da je pitanje radne snage oko vezivanja veliki problem, ja mislim da kad bi to mogao bas svako da radi odma bi recimo neki miskovic posadio 50000 h , inace ja danas porskao zimsko prskanje temperatura 12 s c extra dan za posao
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Kolega Malinar!
Pridružujem se čestitkama da te dobro služi i zaradi mnogo ::novac:: ::novac:: ::novac:: :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Vezujete li ovih lepih dana, ili ste završili ? :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Kod mene ima još petnaestak centimetara snega u malinjaku, ali će se valjda do nedelje otopiti. Tek tada ću u vezivanje. Ma kada nam konačno stiže lepo vreme, sada je sve lakše.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Kod mene se sneg nece otopiti bar jos 10 dana...severna strana...

Meeker i Jelisije HVALA :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ::traktor::
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Nista posebno.Formirana niska cena ponude cileanske maline.Ubacili se posrednici i oborili cenu proizvodjacima.Preslikano iz Srbije.Cileanska malina oborila Cenu poljske maline za 10% i vrsi pritisak na obaranje cene maline iz Srbije.Cena jagoda otisla navise.Mislim da je ovo sustina teksta za koji ste dali link.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

bitno je da se nesto desava , bolje 1 vest nego nijedna ,, sad sto kaze kolega zoki sef daleko je do branja maline
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja danas prskao crvenim uljem... I maline i kupine i sljive... Sutra opet... A sneg se nece otopiti jos 4-5 dana... A vezanje tek krajem sledece nedelje...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Jel moze da se ide sa zimskim prskanjem pre vezivanja i orezivanja.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ja moje povezo , poprsko sa neki letol + bakar, bato mi iso po krompir u Gucu kaze da dole malina ima dosta u hladnjacama, kaze jos da je okolini bio strasan grad i da nece imati sta da oberu ove godine,kaze taj gazda sto su kupili krompir od njega ima oko 1 h nema sta da sveze sve grad pobio ostali samo koraci i zica
Post je spojen: [time]1299839769[/time]
_________________________________________________
za ibrikic moze al ako je dobra malina moras je tretirati iz aviona kako ces da prodjes kroz redove malo sale licno mislim da se bolje poprska kad je povezana i lakse je raditi , ja to nisam nikada tako radio , mada kod mene ima malinara nikad neprskaju zimsko prskanje , samo sto kratko budu malinari ::svaka cast:: ::novac:: :udri:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ako su ti siroki redovi da mozes da prolazis a da ne izgazis, samo napred...
 
Nazad
Vrh