Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

vidoje je napisao(la):
Pogledao sam koje si naveo cevi .Jel ti to (Dripnet PC 16390 0,4m 1,6l/h)? Koliko kostaju te cevi po duznom metru i koji im je precnik?No, ne vredi mi to. Meni treba gde to kupiti u Srbiji? Mislim da bih to mogao uraditi mnogo jeftinije.Samo mi je bitno da izdrze pritisak od 2 bara jer mi je tolika visinska razlika od vrha do dna malinjaka.
da 16 je precnik.
zastupstvo za srbiju
http://www.avital.rs/index.php?page=shop.browse&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=1
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Forest Gamp
Nisam u Visibabi,malo dalje od Pozege prema brdima.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

mene je sistem kpk sa trakama kostao 105 eur 660 met , vodu uzimam sa vodovoda posto mi je malinjak blizu mreze oko 300 met udaljenosti
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

cunami je napisao(la):
mene je sistem kpk sa trakama kostao 105 eur 660 met , vodu uzimam sa vodovoda posto mi je malinjak blizu mreze oko 300 met udaljenosti
Ko ce od tebe zemo da izvuce pare, nema sanse... :haha: :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Stajsko djubrivo sam rasturio uredove krajem novembra i nagrnuo redove sa obe strane,nekako logicno sam smatrao da je tako ispravnije zbog grejanja korena maline(inace vezao sam ih pre toga i tako su ostale tokom zime).Interesuje me da li sam postupio pravilno i da li je bolje da se stajnjak razbaca pre zime ili u rano prolece?
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Stajnjak se po mom misljenju rastura u trake duz redova u sirini od oko 50 cm.Pogresno je stajnjak rasturati neposredno u redove.Sto se tice vremena jesenje djubrenje je bolje.Medjutim jesenjim rasturanjem stajnjaka na nacin kako ste vi uradili da bi grejali koren kako kazete postoji opasnost da se u zoni korena pojave misi i da naprave duge i mnogobrojne busotine pa da imate sasvim suprotan efekat ,jaku cirkulaciju hladnog vazduha kroz izbusene tunele.Uostalom videcete jos malo kad pocne obrada maline.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Da,Ibrkic,isto me je na to upozorio i Cunami,bas cu da odem i pogledam da li ima miseva i voluharica.Ako ih ima mislim da je najbolje da odmah reagujem sa nekim otrovima protiv njih.Hvala.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

O covece zatrpa me ovo belo sranje nacisto. Sad je strasna mecava. Prst pred okom se ne vidi . A sto ga slaaaze. Ko nikad dosad ove zime.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja sad isao da obidjem malinjake. Sneg je 30 cm...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ma uzas zivi. Nikad vise snega kod mene nije bilo ove zime . I jos pada ne promenjenim intenzitetom.

Ja sad iso vozio biciklu jedno sat vremena . Ceo menjac mi pod snegom. Svi koji me sretnu se krste i cude koja li je ovo budala .

Al to je samo ono sto mi odgovara od snega. Obozavam biciklizam , a pogotovo po snegu . Sveke jeseni nove gume kramponke i pici bajo .

Jedan malinjak sam povezao . I za maline je bolji ovaj veliki sneg zbog mraza . A kad cu da stignem da povezem ovaj drugi i da na novom zasadu pobijem kolje i stavim zicu ni sam ne znam. Maline posle cim malo otopli da pocnu da listaju . Sto se jako jako blizi , a pola posla nisam zavrsio .
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Kod mene na Ponikvama je sneg pola metra pa u malinjak izgleda ulaska nema do aprila.Samo me buni to sto vi vezete malinu tako rano.Ja da sam je povezao pocetkom februara ne bi nista ostalo jer bi izmrzlo. zato je ne diram dok nekrenu pupovi.Planina jr to,hladno i vetrovito.Zato joj je bolje dok je pod snegom,a koja stoji uspravno tesko da bude valjala za vezanje.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Moje mesto je na padinama Kopaonika , a maline su mi 5km odavde na jos vecoj nadmorskoj visini. Zime su oste i hladne sa malo snega sto je najgore. Najcesca je golomrazica. Ali ipak ovo je mart i ono glavno je proslo. Ja necu seci nepovezane lastare sve dok maline ne olistaju da bi imao sta da zavezem ako je koja smrzla.

Kada pocne da lista kasno ti je za vezivanje. Moze se vrlo lako povrediti pupoljak . A i ona kad krene da lista , olista za 4-5 dana .

Nego ti lepo kad se otopi ovaj sneg na vezivanje brale. Nista ne cekaj toliko . A posle kad krene da lista samo orezes i kraj price .


Prestade da pada ova nesreca konacno.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Slazem se s tobom da ne treba cekati, Ali mnogo godina dodjemo da vezemo malinu, a ono puno snega samo ponagde po banku kopno,a stotinak metara nize sve kopno i svi zavrsili vezanje.Nema tu cupanja lastara iz snega..Zato i hocu da premestim tej malinjak.To je 970m na planini potpuno ravno.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Iskreno i mene malo zbunjuje ovo rano vezivanje, mada kolege koji su već vezali ili ovih dana vežu malinu, iz iskustva znaju kada se to radi u njihovom kraju. Ovde kod nas vezivanje neće početi još za petnaest dana, sve i da nema snega. Ja sam pre za to da i žrtvujem neki pupoljak u vezivanju, nego da vežem suv ili promrzao lastar.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Meeker, mrzne i to kako! Samo sreca tvoja sto nisi u takvom predelu.Znam kad je vreme bilo lepo pa smo povezali, pa pocetkom aprila padne sneg i sve izmrzlo uz zicu, a i pupoljci sprljeni. Dok se povrati listanje- izgubljena godina.Moze se vezati oko B.Baste, Rogacice ,Sevojna, ali Ponikve J.Gora ne moze.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Sve je moguće. Uvek vezujem čim vremenski uslovi dozvole februar-mart i nisam imao do sada problema. Inače ova sorta koju gajim kreće malo kasnije, pa uvek pomislim baš je loše kod mene, kod drugih olistalo. Međutim kasnije sve bude kako treba.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ima mnogo faktora koji uticu na izmrzavanje maline ima tu da se diskutuje satima al mislim da ove temperature nisu opasne sve do -10 je dobro
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Forest Gamp je napisao(la):
Iskreno i mene malo zbunjuje ovo rano vezivanje, mada kolege koji su već vezali ili ovih dana vežu malinu, iz iskustva znaju kada se to radi u njihovom kraju. Ovde kod nas vezivanje neće početi još za petnaest dana, sve i da nema snega. Ja sam pre za to da i žrtvujem neki pupoljak u vezivanju, nego da vežem suv ili promrzao lastar.
Potpisujem predhodni post... Mislim, moj slucaj...
 
Nazad
Vrh