Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Prošle godine, u martu, sam đubrio pola malinjaka đubrivom plavi Entec, a drugu polovinu đubrivom Eurofertil ( oba austrijska ), u kolčini 200 gr. po dužnom metru. Zadovoljan sam sa oba.
Moja zapažanja:
U delu malinjaka gde je korišćen Eurofertil rodne grane su bile malo kraće i branje je bilo mnogo lakše.
U delu malinjaka gde je korišćen Entec branje je počelo tri dana kasnije.
Prinos je bio otprilike isti.
Jedina veća razlika je što u delu gde je korišćen Entec ima mnogo više poteralih izbojaka.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Kod mene opet pada ono belo govno :zli: ,palo pet cm jedino nema onog s grtalicom :haha:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

misa markov je napisao(la):
kad ces da prskas sa ovim preparatima . jel pre vezanja.

Posle vezivanja. Pre ne mogu lako ni proći kroz maline.

Ne bi trebalo biti pomeranja. Mada je rano za bilo kakve prognoze. Sve zavisi od vremenskih prilika i ne prilika. Samo da ne bude mnogo padavina a ni visokih temparatura u sezoni berbe maline.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ma kako stanje stoji ima da kasni malina ove godine u odnosu na prosle najmanje 7 dana
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Zavisi, ume vreme da bude pogodno u vreme grananja, sa dovoljno vlage i sa temperaturom iznad proseka, vetrovito... Sve se promeni za nekoliko nedelja. Evo sad sam gledao dugorocnu prognozu na sajtu RHMZ, od 18. marta idealno malinarsko vreme... :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Nema veze ako zakasni malo .

Sto se tice dugorocne prognoze hidrometeoroloskog zavoda srbije to okaci macku o rep slobodno. Retko se to pogodi da je tacno.
Post je spojen: [time]1299173462[/time]
_________________________________________________
Da vas obradujem : u nedelju opet sneg.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Recite mi na kojoj duzini od druge zice(1.70m) vi rezeta maline ? Vecina ljudi reze posle treceg pupoljka od druge zice . No , ja sam ranijih godina uvek rezao na vecoj duzini. Duplo a mozda i jos vecoj . Reci te mi ima li neko iskustvo sta je bolje ? Mada ja nisam imao dosad problema da mi se maline lome iznad druge zice, a ne vidim iz kog razloga neki drugi ljudi secu tako kratko .
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Razlog skraćivanja izdanka 2-3 pupoljka iznad žice je upravo lomljenje izdanka, usled vetra i težine roda. Ako nisi imao takvih problema ne vidim nikakvu grešku. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh