Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ibrkic je napisao(la):
Pogledajte ovo.http://www.migros-kg.co.rs/Images/OpremaZaVezivanje.htm
Nesto oko toga ima i na ovom forumu,ne znam tacno u okviru koje teme.
ovo ja kupio i nevaljaaa.zimi puca traka jer postne kruta i posao jako dugo traje masina zaglavi svako malo. ukratko sran**
Post je spojen: [time]недеља, 27. фебруар 2011. 12:45:51 CST[/time]
_________________________________________________
MPopovic je napisao(la):
Milanko je napisao(la):
dali postoji neka masinaza vezanje malina i dali zna neko kolika je cena atomizera za tv 521
Ja imam najmanji atomizer (200 litara) kao na linku http://www.bestco.co.rs/index_files/Page1348.htm
i moj TV od 32ks ga sa mukom nosi. Pri prelamanju prilikom okretyanja se lako prevrce ako je i veom maki nagib. Pored zapremine 200l on je tezak oko 200kg pa propinje traktor.
Mislim da sa manjim traktorima nema sanse da se koristi atomizer.
navare se kotaci otraga oni sa sipovog okretaca sijena krme za stoku i deri ti kotaci su podesivi po visini tako ce kod mene bit vec sam ih nabavio.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Zoki
Pojasni nam kako vezuješ malinu :sta:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

zdravo malinari, ja sam novi i na forumu i u proizvodnji malina, a i uopste u poljoprivredi.Ubedila me supruga da posadimo maline jer se njeni rodjaci bave time i dobro prolaze.Tako sam uz njihovu pomoc i savete posadio 40 ari vilameta(te sam sadnice nasao povoljno), proslog proleca i primilose nekih 80%. A onda sam pronasao ovaj forum, procitao sve od pocetka i redovno ga pratim.Kupio samTV 818 i frezu a dvoumio sam se izmedju prskalice i atomizera, pa se zahvaljujem MPopovicu na savetu da mali traktori tesko nose atomizere. Da ja nepreteram sa prvim postom javicu se opet.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

micekeli
Dobro došao :ppozdrav:
Atomizer je bolji od prskalice ima varijanta i za tebe vučeš ga na točkovima :D
Stavimo slike ovih dana.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Najbolji nacin , ne dozvoljava da dodje do pomeranja maline u spaliru duz zice.Ja vezujem na navedeni nacin samo sto koristim obican kanap crveni.Mali rizik postoji da dodje do kidanja kanapa ,ali se to uglavnom ne dogadja.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ja koristim zidarski konac od kudelje , namotan na kolutice velichine jabuke,predhodno potopljen u vodu, tako da nema potrebe da se on kasnije skida nego se sam raspadne
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

@ Meeker
Ja isto tako vezujem samo sa najobicnijim crvenim kanapom koji se raspadne sam u toku zime. Namotavam na svaki koren od kukuruza oko 20 m kanapa. Nece da se odmotava kanap i odlicno prijanja za koren. Za svaku vrstu mi treba cetiri komada, sa jednim krenem, tri stavim u dzep. Treba mi 20 sekundi da nastavim kanap na kanap kad se potrosi namotaj. Inace vezem po istom principu kao ti i vezem izuzetno brzo...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

A sta mislite o onim spravicama za vezivanje? Jeste li vidjali to ? Radi tako sto priheftava kanap . Jedan covek u mom kraju je kupio to. Poprilicno je skupa alatka.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

meeker je napisao(la):
Provereni način vezivanja. Naravno ovo nije pravi kanap za vezivanje a ni vreme (zeleni izdanci).


:ppozdrav:

Ubedljivo najbolji način. U mom kraju malina se gaji zadnjih 40 godina i svi ovako vezuju.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Na isti način i ja vezujem, koristim običan crveni kanap.... Neko dodaje a jedno vezuje. Prvo vezujem za vršnu žicu a kad sve podignem onda ide vezivanje donje....
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

@ Kosjerac
Uglavnom sam, ali pre toga su lastari orezani na 190 cm i proredjeni...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja vezujem samo za gornju zicu zadnjih dve tri godine i cini mi se da nema velike razlike,mozda nikakve.Ako se dobro veze gornja zica da ne dodje do pomeranja lastara duz zice nema velike potrebe za dodatnim vezivanjem.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Moj dobar prijatelj i vrstan malinar ima oko 80 ari pod malinom sorte vilamet i tulamen, jesenas je posadio još 50 ari, u malinjacima ima samo jednu žicu i kao što kaže kolega ibrkic, nema nikakve razlike. Kanap je običan crveni, kao ovaj na slikama koje je postavio meeker.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Pa ovo na slikama nije obican kanap, daleko od toga... Obican kanap sluzi samo jednu godinu, a ovo na slici je sasvim nesto drugo...
Post je spojen: [time]1298923217[/time]
_________________________________________________
I ja vezujem samo za jednu zicu, i svi u kraju uglavnom. Izuzetak su ovi sto imaju meeker i gradinu. Dok kupine vezemo na dve pa i tri zice...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Pa i ja vezujem običnim malinarskim kanapom, ovaj kanap na slici je samo zbog uočljivosti. Vezivao sam nekim tankim crvenim kanapom. Pri kupovini je namotan na plastičnu cev i izvanredan je, međutim više ga nema nigde u prodaji.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Pre nekoliko godina sam vezao jednu vrstu crvenim a jednu belim kanapom i tako redom ceo jedan manji malinjak do puta... Ko god je prosao putem je uglavnom rekao:"On tacno nije normalan" , aludirajuci na moju navijacku opredeljenost. Kad zaduzujem gajbe za sezonu maline i kupine, obavezno odvajam bele gajbe za malinu, da ne bi ne daj boze koja dospela u kupinu, jer bi to bila losa kombinacija boja... Moram da cuvam reputaciju... :haha: :haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Moja greška, nisam najbolje video kakav je kanap, ako je uopšte kanap na slici. Inače sam mislio na taj koji pominješ a koji služi jednu godinu. Što se tiče kraja iz kog sam ja, obično se veže na dve žice.
Što se tiče kupina to zaista ne znam jr ih ovde gde sam ja ima malo. Pozz
 
Nazad
Vrh