Radovi u malinjaku

Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Vise snega nebi trebalo biti , a jos tri cetiri dana ce biti hladnije.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

15xa9o5.jpg

takav je kupljen za 400€
2rhbh3m.jpg

ovo je nakon generalke motora sad se nabavljaju stojevi za njeg mali radi odlicno vuce atomizer za prskanje, super zadovoljan,što se tice KPK crjeva ja imam na žici proizvođac netafim izrael zakacena je na visini od 50 cm.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Da li za obradu malina zadovoljava tv 418 ili je bolje imati 521 ili 523.Koliko vidim 1988. ili 1989.god.moze da se nadje do 2500 eura maksimalno.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ibrkic je napisao(la):
Da li za obradu malina zadovoljava tv 418 ili je bolje imati 521 ili 523.Koliko vidim 1988. ili 1989.god.moze da se nadje do 2500 eura maksimalno.
moj je 318 stara linija i dosta mi je nemam potrebe za jacim,ako uzimas liniju 500 pazi da ne uzmes s diter motorom španjolsko smece nema djelova losa investicija(prva brojka(5) ti je linija,a druge dvije18, 21 ili 23 su konji ) :ppozdrav:
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ja za freziranje koristom dzondir moto kosilicu samo spustim na minimum i rokaj, ona 4 konja i ja jedan to je 5 iza nas samo prashina, mislim freziram krticnjake sa njom
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Ja koristim TV 32ks, mada imam i IMT539 i TV22 ks ovaj mi je najpogodniji, lako se provlaci kroz redove sa frezom i atomizerom (200l). Slabiji TV ne mogu da nose atomizer.

DULEmajstor je napisao(la):
Licno ga ne koristim , ali to je odlicno traktorce za maline. Mozes cak i da poores medjuredni prostor sto dosta znaci , bolji je za freziranje od kultivatora , a sa njim mozes djubre da razvozis po redovima . Jedno recju za maline nema boljeg.

Ima i boljih, na primer Antonio Carraro (samo spremis 22000 eura)
http://www.youtube.com/watch?v=Y2o7QMxanJs&feature=related
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Da li ima neko iskustva u primeni preparata ekobooster.Mislim da je u pitanju biostimulator.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Najbolji traktor za obradu malina je TV732 sa hidraulicnim upravljanjem.
Moj otac ga je kupio novog 1986 i dan danas radi kao sat.Radi sve zivo i nema dana u godini da makar ne radi 1 sat.Ima frezu, plugove, drljacu, prskalicu, cekrk za izvlacenje trupaca i orginalni hidraulicni cistac za sneg.Za ovih 25 godina najmanje je 5 puta otplatio svoju vrednost.
Zbog hidraulicnog volana u malinama moguce je prici uz sami red sa vrezom i prskalicom.To je cudo od masine. "Sta budale napravise od onakve zemlje"
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Uf tih traktorčića ima sjajnih, samo su i cene žešće. I Japnci imaju odlične male traktore.
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

dali postoji neka masinaza vezanje malina i dali zna neko kolika je cena atomizera za tv 521
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

@meeker
Svega ima samo cena nema...
Ja vezujem sa obicnom crvenom vanilom, i povezem za dan sam oko 12-15 ari... Namotam na koren oko 20 m duznih, 4 korena na jednu vrstu...
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

ja sa mojim bato vezo 5 dana 14,5 ari , zoki kolika ti je dnevnica
 
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Milanko je napisao(la):
dali postoji neka masinaza vezanje malina i dali zna neko kolika je cena atomizera za tv 521
Ja imam najmanji atomizer (200 litara) kao na linku http://www.bestco.co.rs/index_files/Page1348.htm
i moj TV od 32ks ga sa mukom nosi. Pri prelamanju prilikom okretyanja se lako prevrce ako je i veom maki nagib. Pored zapremine 200l on je tezak oko 200kg pa propinje traktor.
Mislim da sa manjim traktorima nema sanse da se koristi atomizer.
 
Nazad
Vrh