New Holland

Ja sam imao primese 1.7 - 3.2 ove godine... ono jes da nije New Holland ali ja sam zadovoljan!

A sta je bilo primesa? Jer deru ka ima lom zrna oni sve mere kao primesa! Zato je uvek bolje da ima malo pleve i oslamaka nego da je cisto a izlomljeno
 
ne znam mityoo znas da sama ja u kuci,cale je isao u njivu pa dok mi prepricao nisam ga pitao cega primese,kaze da je prasio dok kipuje(novo pa ne znaju da nasteluju)
 
Ako je prasio onda je verovatno lom... A da je primesa pleva nebi bilo tako puno! 6% neto mase je jako puno pleve u zitu!
 
ima u nasem selu jedan nov kombajn NEW HOLLAND TC56 koji je kupljen pre 2 godine i kostao je preko 100 000e + adapter zitni i kukuruzni geringhof 5 redi + porezi pdv i lizing troskovi i izaci ce ga oko 160 000e

kombaj ne dobar ima jako veliki ucinak i propusnu moc ali ima jedan problem: previse lupa :udri: zrno kukuruza i musterije mu se zale da im na silosima odbijaju 8-10 posto loma (dok zmajevi imaju 2-3 posto)
par puta su bili i serviseri kod njega da nasteluju kombajn da nelupa toliko kukuruz ali dzabe,ili neznaju da ga podese ili je kombaj los? ::lose::
a dati tolike pare za takav kombajn a em nema puno da radi jer u selu ima previse kombajna pa on radi svega 200 300kj godisnje a jos kad pravi veliki lom u kukuruzu,musterije pocinje da gube poverenja u taj kombajn i idu drugim kojima kombajn nelupa zrna pa im i manje odbijaju na silosima za lom zrna.
evo kako izgleda uspeo sam da ga nekako slikam
2s0lp9x.jpg
 
e kish bio je newholan da radi u kumane kukuruz pa ga ja video ali je kao spejs satl,samo sto su ga sporo vozili.sad skoro su dali 150000 eura za taj kombajn.
 
zzivica je napisao(la):
e kish bio je newholan da radi u kumane kukuruz pa ga ja video ali je kao spejs satl,samo sto su ga sporo vozili.sad skoro su dali 150000 eura za taj kombajn.
dosao iz n.beceja?
 
KishRobert je napisao(la):
zzivica je napisao(la):
e kish bio je newholan da radi u kumane kukuruz pa ga ja video ali je kao spejs satl,samo sto su ga sporo vozili.sad skoro su dali 150000 eura za taj kombajn.
dosao iz n.beceja?

glavaski?
Post je spojen: [time]1256945287[/time]
_________________________________________________
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
ima u nasem selu jedan nov kombajn NEW HOLLAND TC56 koji je kupljen pre 2 godine i kostao je preko 100 000e + adapter zitni i kukuruzni geringhof 5 redi + porezi pdv i lizing troskovi i izaci ce ga oko 160 000e

kombaj ne dobar ima jako veliki ucinak i propusnu moc ali ima jedan problem: previse lupa :udri: zrno kukuruza i musterije mu se zale da im na silosima odbijaju 8-10 posto loma (dok zmajevi imaju 2-3 posto)
par puta su bili i serviseri kod njega da nasteluju kombajn da nelupa toliko kukuruz ali dzabe,ili neznaju da ga podese ili je kombaj los? ::lose::
a dati tolike pare za takav kombajn a em nema puno da radi jer u selu ima previse kombajna pa on radi svega 200 300kj godisnje a jos kad pravi veliki lom u kukuruzu,musterije pocinje da gube poverenja u taj kombajn i idu drugim kojima kombajn nelupa zrna pa im i manje odbijaju na silosima za lom zrna.
evo kako izgleda uspeo sam da ga nekako slikam
2s0lp9x.jpg

moguce je da nema blinde......nekad one dolaze kao dodatna oprema pa ako ih ne narucis posebno nema nista od njih......sumnjam na to jer sam radio kukuruze na nekoj parceli gde je radio bas taj tc56 i radio je perfektno posao, ali imao je i blinde...........
 
Lom zrna 8-10%...meni je i 3% prepuno.

1.razmak korpa
2.obrati drumla
3.povrat-donje sito dokraja otvoreno ili uopšte bez povrata

Al neznam šta bi imalo veze brzina kombajniranja?!?!
 
ali i pored onoliko ljudi na snimku opet prosipao a sta kod nas da se tek ocekuje :haha: :haha: :haha:
 
Moje iskustvo , zato sto je tamo bio tim ljudi a kod nas nisu bas precizni ,valsnici kombajna , kombajneri .Vazno da ide i da moze kombajner da poznje sto vecu povrsinu
 
Nazad
Vrh