Šta od ratarskih useva sejati ove 2011.g.

Šta ćete sejati najviše ove godine

  • Repu

    Glasovi: 0 0,0%
  • Suncokret

    Glasovi: 0 0,0%
  • Pšenicu

    Glasovi: 0 0,0%
  • Povrće

    Glasovi: 0 0,0%
  • Nešto drugo

    Glasovi: 0 0,0%

  • Ukupno glasača
    3
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na trećinu površine posejana pšenica suncokret na nešto malo manje od trećine i kukuruza za to nešto malo više od trećine ukupne površine. :ppozdrav:
 
Kukuruz,soju i suncokret,a secerna repa mozda 1kj radi prevoza ako nebude posla za oranje i tanjiranje. :ppozdrav:
 
Dr.Gruja
pa naveo sam razlog,to je samo radi prevoza, to 1kj ja i ne racunam to je kao i da je nemam,i sto je jos gore samo cu imati zezancije oko nje. mada i to 1kj je veliko pitanje da li cu posejati. :sta:
 
Odgovor

Ja bih probao da sejem stočni sirak za zrno. Nikad ga nisam sejao pa čak ni video očima aniko ga neseje u mom kraju. Čitam ovde da na suši ima stabilniji prinos od kukuruza. Kod mene je zemlja takva da naš hektar rađa kao jutro u Vojvodini ali radimo ono sto imamo. Interesantna stvar ako damo veštačko đubrivo u količini kao što se radi u Vojvodini a bude suša prinosi budu manji nego ako se prihrani samo sa 300kg kana. Neznam kakav je u ishrani stoke pa ću probati sa manjom površinom za početak. Prinos od 4tone sirka na hektar bio bi prezadovoljan.
 
Ja imam u planu 30 lanaca pod kukuruz imam 4.5 lanca psenice planiram jos u ritske zemlje soju na nekih 6 jutara i radim ogled za LG suncokret i malo kukuruza i to je to za ovu godinu. :ppozdrav: ::novac:: :D
 
80 % soje ostalo kukuruz psenicu sam skroz zabatalio imam pola jutra za sebe
 
70% soje 39%kukuruza i 1% zita za sebe imamo tj.predamo da mozemo da uzimamo brasno :cao:
Zita ce biti sve manje i manje ali ce mu cena ove godine biti paprena i vise nego sto mislimo :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh