Ugovaranje kukuruza sa zagarantovanom cenom

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
Pošto se u zadnje vreme dosta priča na ovu temu ajde da je otvorimo, dali u vašem kraju ima ugovaranja kukuruza novog roda sa zagarantovanom cenom.Pre nekih mesec dana iz susednoh sela je ugovorena prva količina od 130 evra po toni + pdv.Danas sam imao ponudu od 155 evra i stvarno sam u nedoumici šta uraditi. :cao:
 
To je zagarantovana cena, 130, 155 evra ? Ako bude skuplji biće doplate? Da li može nešto unapred da se dobije?
 
toshiba je napisao(la):
To je "na zeleno" i nema doplate a isporucuje se jus kvalitet!
Tačno tako cena je ugovorom precizirana i fiksna je, dali idu pare jedan deo unapred nisam ni pitao a mislim da neidu ali opet nemojte me držati za reč proveriću pa ću javiti. :cao:
 
Toshiba nije to takozvana prodaja na zeleno nego ugovaranje za poznatog kupca i sa zagarantovanom cenom u evrima i isplatom po predaji kukuruza i odrađenoj analizi.Imali tog ugovaranja u vašem kraju. :ppozdrav:
 
Koliko sam ja upoznat za sada niko ne ugovara tako nesto osim gran exporta.
 
koja je tu tvoja zarada i sta imas ti od toga ako ne dobijes pare? a u obavezi si prema nekom dali te kreditira seme djubrivo ,nafta? a napolju 182 e t madjarska. to ovi nasi pokusavaju da izvacare.
 
I ja sam juce imao ponudu da ugovorim proizvodnju kukuruza za ovu godinu i to po ceni od 155 evra po toni.Pare se isplacuju po predaji kukuruza a unapred moze da se dobije seme,djubrivo i ostali repromaterijal.Da daju i pare unapred mozda bih i prihvatio,ovako cu ipak sacekati :cao:
 
rasa02 je napisao(la):
I ja sam juce imao ponudu da ugovorim proizvodnju kukuruza za ovu godinu i to po ceni od 155 evra po toni.Pare se isplacuju po predaji kukuruza a unapred moze da se dobije seme,djubrivo i ostali repromaterijal.Da daju i pare unapred mozda bih i prihvatio,ovako cu ipak sacekati :cao:
Pa i dosad smo dobijali kukuruzno seme, vestacko... za paritet. Ko je lud jos i cenu da ugovara?? Do prosle godine (jesenas) si mogao od odredjenih firmi "na zeleno" da uzmes pare unapred, tj znam jednog koji ima ogroman kredit za kombajn i uzeo je letos pare za kukuruz po 9din a u jesen svi znate koilko je bio. Jbga trebale coveku pare...
A GE ugovara vec nekoliko godina ali do sad nisu isticali cenu, samo si bio u obavezi njima da predas a cena na dan isporuke. Ovog se setio neki muljaros i ima da nas sjeb. kao za suncokret.
Najbolje je u slobodnoj reziji!
 
Naravno toshiba,zato i necu praviti ugovor,sto narod kaze"use i u svoje kljuse: :ppozdrav:
 
ali preoblem ce biti sta isporuciti kada si uzeo pare unapred a grad uzeo svoj danak
 
Nazad
Vrh