PDA

View Full Version : Preparati za zastitu povrca od stetocina

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Kurkela
28-01-11, 21:16
Vecina povrtara u svojoj proizvodnji ima problema sa stetocinama.
Pored raznih oboljenja biljaka, stetocine poput lisnih vasi, grinja, rovaca donose
veliku stetu u povrtnjaku.
Ubacivam neke informacije, koje cu nadam se pomoci kolegama u daljoj proizvodnji.
Ovde ce biti ubacen deo preparata koji se intezivno primenjuju.
Kao i karence za iste. >:D

STETOCINE I PREPARAT USEV KARENCA
( broj dana )

Bela leptirasta vas

Actellic 50 paradajz, krastavac, paprika 7
Decis 2,5 EC paradajz, krastavac 7
Nuvan 500 EC povrce 7
Talstar 10 EC paradajz, krastavac, (pasulj) 7, (14)
Karate 2,5 EC paradajz, krastavac, (ostalo), (lisnato) 7, (14), (21)
Mospilan 20 SP paradajz 14
Fastac 10% SC paradajz, krastavac 14
Ripcord 20 EC paradajz, krastavac 14
Parametrin 25 EC paradajz, krastavac 14

Lisne vasi

Confidor 200 SL paprika 7
Beta baythroid ECO25 kupus 7
Nuvan 500 EC povrce 7
Hostaquick EC 50 povrce 7
Actellic 50 paradajz, krastavci, paprika 7
Decis 2,5 EC paradajz, krastavac, (ostalo) 7, (14)
Malation E 50 lubenice, dinje, (kupus) 7, (14)
Karate 2,5 EC paradajz, krastavci, (kupus) 7, (21)
Pirimor WP 50 kupus, pradajz, (krastavac), (ostalo) 7, (14), (21)
Lannate 25 WP paradajz, krastavac, papika 14
Mospilan 20 SP kupus 14
Diazinon povrce 21
Sistemin 40 povrce, (luk) 28, (63)

Nastavak u sledecem broju,

Post je spojen: петак, 28. јануар 2011. 07:32:39 CST_______________________________________________ __
STETOCINA I PREPARAT USEV KARENCA
(broj dana)

Lisne sovice[color=black]
Beta baythroid EC 025 kupus 7
Permetrin 25 EC kupus 14
Talstar 10 EC kupus 21
Karate 2,5 EC kupus 21
Ripcord 20 EC kupus 28
Karbaril S 50 povrce 42
Malatin E 50 lubenica, dinja, (ostalo) 7, (14), (21)

[color=red]Podgrizajuce sovice[color=black]
Karate 2,5 EC povrce 21
Volaton G 5 luk 42
Galition G_5 povrce, (korenast, krtol, lukovi,) 42, (70)
Hlorpirifos 480 Ec kupusnjace, (luk) 42,(63)
Acotion G 5 povrce _

[color=#135d37]Post je spojen: петак, 28. јануар 2011. 14:50:36 CST_______________________________________________ __
STETOCINA I PREPARAT USEV KARENCA
(broj dana)

Tripsi
Malatin E 50 lubenica, dinja,(ostalo), (lisnato) 7, (14), (21)
Karbaril S 50 povrce 21
Diazinon povrce 21
Sistemin 40 povrce, (luk) 28, (63)

[color=red]Rovac[color=black]
Volaton G 5 luk 42
Galation G-5 povrce (korenasto, krtolasto, lukov,) 42, (70)
Hlorpirifos 480 EC kupusnjace, (luk) 42, (63)
Acotion G 5 povrce -

[color=red]Grinje[color=black]
Demitan 200 SC krastavac 7
Apollo 50 SC krastavac 7
Malation E 50 krastavac, lubenica, dinja, (ostalo) 7, (14)
(lisnato povrce)
Talstar 10 EC krastavac, paradajz,(pasulj) 7, (14)

lakan
28-01-11, 21:55
Kurkela svaka ti cast za ove informacije mnogima ce biti od velike vaznosti.Samo bih te pitao nisi nigde pomenuo Aktaru dali slucajno ili ona nevalja.

futurefarming
28-01-11, 21:59
::svaka cast::
Ako je neko upoznat koji su preparati za zaštitu sa karencom od 0 dana dostupni na našem tržištu (biološki, neškodljivi) bilo bi dobro da napiše u ovoj temi. >:({

Kurkela
28-01-11, 22:00
Hvala :D

Kao sto sam gore napisao ovo je samo jedan deo preparata.
Dosta nisam obuhvatio, koji su poznatiji od ovih navedenih.
Bice vremena,
Aktaru sam koristio, dobar je preparat.

Na veliku zalost, takvih preparata je mali broj, ali ih ima.
(ili bar sa manjom karencom, )
Dopunjavajte temu, da sto vise ljudi bude upoznato sa preparatima
i primenom proizvodnji.

Miladin
29-01-11, 17:26
Kurkela ja sam koristio aktaru kroz sistem protiv bijele vaši ilisne vaši (guba) i veoma je uspiješno. Ali čuo sam za jedan preparat zove se ,,Vudate 15 sc", navodno on kroz sistem suzbija, nemetode, lisne vaši, trips, belu leptirastu vaš i grinje. Dali si ti šta čuo o tome. ::traktor::

Kurkela
29-01-11, 21:02
Na trzistu postoji par preparata, koji koriscenjem preko zalivnog sistema
uspesno suzbijaju stetocine. Znao sam neke nazive, ali ^-^
ako se setim, ubacicu na forum.
Koristio sam ove klasicne, sa manjom karencom. >:D

lakan
29-01-11, 21:25
Miladine koju kolicinu aktare si koristio i na koju povrsinu sa koliko vode.

Miladin
29-01-11, 23:29
@lakan

Aktara se koristi kroz sistem KPK u dozi od 400 do 800 gr/hektar. A 800 gr/ha uništava belu leptirastu vaš i lisne vaši(guba). to je ono što je sigurno što sam provjerio. Dejstvo 800gr/ha traje oko 1 mjesec. Podatak o karenci nemam iz kataloga, ali mi je jedan agronom rekao da su karence kroz sistem KPK kraće od prskanja preko lista. Aktaru pustim kroz sistem oko 20 min. zaljevanja kad je zemlja malo suvlja. :D

lakan
29-01-11, 23:44
Miladine mene interesuje koliko aktare treba za plastenik od 3,2 ara i koliko vode da pustim u 8 reda paradajza.

Miladin
30-01-11, 00:11
@lakan

Ako je 3,2 ara=320 kvadrata onda ti treba 30 gr aktare i zaljevaj 20 min. ako tije traka 10 l/m/h, ako ti je traka 5 l/m/h zaljevaj 30 min. :'({

riciboy
04-02-11, 22:17
Vajdat (Vydate) je nematocid i insekticid prve grupe otrovnosti. Nije nista bolji od ostalih insekticida, ali je vrlo opasan. Najcesca primena je u sistemu KPK protiv nematode. Prema evropskoj regulativi, od ove godine 24%-ni je zabranjen, a najverovatnije ostace u upotrebi 10%-ni.

radujko
05-04-11, 16:55
Zdravo imam jedan problem uzeo sam preparat antrakol za zastitu protiv plemenjace kod paradajza i sad sam nazvao poljo apoteku i oni mi rekose da antrakol ne upotrebljavam u plasteniku vec neki drugi preparat molim recite mi vase misljenje hvala unapred

siki2
05-04-11, 18:49
A šta su rekli zašto ne u plasteniku ja ga upotrebljavam u plasteniku i ne samo njega nego i Antrakol kombi i nema nikakvi problema.::super::

Deda Lala
06-04-11, 21:20
Pitali su me kako se boriti protiv bele leptiraste vaši.Napast prvog reda.Ume da potpuno uništi sav trud i zato se treba svojski potruditi u borbi protiv nje.
Ako je napad veliki ,a obično jeste,preporučujem insekticid ACTARA preko tla najbolje navodnjasvanjem i ACTELLIC folijarno
kada se ispile iz jaja i još nemaju voštanu zaštitu.Za odrasle insekte se između ostalog upotrebljava SHESS i KARATE ZEON.Oni deluju na odrasle jedinke.
Vodite računa o karenci i doziranju.

radujko
06-04-11, 21:45
ma to mi u poljoprivrednoj apoteci rekla radnica kao da koristenjem tog preparata posle nekog vremena biljka ima vece sanse da oboli od drugih nekih oboljenja mada u drugim apotekama nemaju pojma o tome

ratkoratko
04-05-11, 18:44
Pozdrav svima! U poslednjih par dana pojavili su mi se,u plasteniku,nekakvi leteci insekti (ovi sa slika),pa me interesuje kako da ih se otarasim. Ima ih mnogo,na foliji su vecinom,a od svog povrca i rasade vidjam ih samo na zelenoj salati i rasadu krastavaca kornisona.
http://i56.tinypic.com/34iju35.jpg

http://i55.tinypic.com/96gksz.jpg

http://i55.tinypic.com/2uivui8.jpg

kenco
12-05-11, 10:42
cao svima .mislim da imam veliki problem sa poprikom ali neznam kako da ga resim pa vas molim da mi neko pomogne.osusilo se stablo ispod prvih stalnih listova,a gornji listovi se kovrdzaju i isto suse.dali je to neka bolest ili mozda neka zivotinjica.

Blaza79
13-05-11, 23:37
cao svima .mislim da imam veliki problem sa poprikom ali neznam kako da ga resim pa vas molim da mi neko pomogne.osusilo se stablo ispod prvih stalnih listova,a gornji listovi se kovrdzaju i isto suse.dali je to neka bolest ili mozda neka zivotinjica.
i ja imam problem samo što se meni ne suši stablo već počelo lišće da mi se zakovrće, nema tragova nikakvih živuljki. pogledaj moje slike u "Potrebe biljaka za hranljivim elementima" pa vidi da li je to u pitanju

vebra
04-06-11, 07:34
Na listovima paprike imam mnogo malih rupica.Pošto ne vidim ništa na listovima ne znam šta pravi te rupice a predpostavljam da su mali pužići jer sam ih primetio slučajno u okolini plastenika.Šta može biti i kako da se toga rešim,pitanje je sad?

MilanM
06-06-11, 22:12
Prosle godine sam posle onih obilnih padavina imao pojavu plamenjace i u paprici prvi put mi se susio koren paprike pa sam je nekako spasio Perfitom naziv na boci je napisan cirilicom ali me komp zeza nece da mi prebaci na cirilicu. On ima navodno jedan dan karence i bioloski je preparat kada se koristi u kombinaciji sa secerom deluje i kao insekticid ne mesa se sa drugim sredstvima, mose da koristi kao dezinfekciono sredstvo a ako je biljka mnogo zahvacena plamenjacom kao meni i komsiki prosle godine onda se isprska perfitom a posle nekoliko sati ide zastita nekim fugicido ja sam prosle godine koristio Antracol i Equetion pro. Ja sam naso Perfit samo u jednoj apoteci u Nisu i tu su mi rekli da su oni zastupnici Perfita pa ajd da im verujem na rec ipak jedna od radnica je diplomirani inzenjer za zastitu bilja pa valjda zna nesto :)

vebra
12-06-11, 17:02
niko mi nije odgovorio i morao sam sam istraživati.radi se o PUŽU GOLAĆU.Naselili mi se u plastenik i bršću li bršću.Na jednu stranu ulaza u plastenik sam stavio bakarnu cev a oko paprika sam po zemlji rasporedio mokre daske i sad ih svako jutro skidam sa daske.Manje sa lišća jer zbrišu ujutro sa svetla.Tako mi se smanjio broj rupica na paprikama.

zis
12-06-11, 18:50
Probaj ovo malo smešno ali ako deluje zašto nehttp://www.kurir-info.rs/srbija/pivom-ubio-puzevi-golace-43910.php>:({

milovan64
12-06-11, 18:53
Perfit sam i ja probao, i bio sam zadovoljan kako suzbija plamenjaču. Rekao bih da je neki organski preparat i to sa "prostom" recepturom, čim su je sakrili sa deklaracije, iako su po zakonu obavezni da navedu sadržaj preparata. Onda je pošla kontrakampanja, i Perfit je kod nas retko viđen poslednjih godina.

MilanM
12-06-11, 21:43
Perfit sam i ja probao, i bio sam zadovoljan kako suzbija plamenjaču. Rekao bih da je neki organski preparat i to sa "prostom" recepturom, čim su je sakrili sa deklaracije, iako su po zakonu obavezni da navedu sadržaj preparata. Onda je pošla kontrakampanja, i Perfit je kod nas retko viđen poslednjih godina.

Primetio sam da ga u drugim apotekama nema i kad im trazim oni kazu sta je to, po mirisu i peckanju po rukama bih reko da u njemu ima supsance od koje je pravljen hidrogin koji se koristi u zdravstvu za ciscenje rana. Kako si ga koristio? Ja sam prosle godine prvo samo njega koristio pa mi kasnije rekli da on sam nije dovoljan za potpunu zastitu nego da prvo njim isprskam i tako biljku dezinfikujem pa posle nekoliko sati kada se on zasusi da idem nekim fugicidom.

milovan64
12-06-11, 22:28
Ne sećam se više doze primene, bilo je to sigurno pre desetak godina, ali je delovao dosta dobro. Tada nisu preporučivali da se odmah iza njega ide nekim klasičnim fungicidom, sada to čujem od tebe. Verovao sam u taj preparat, pre svega jer je organski, a na boci je pisalo, čini mi se, da je hemijski sastav neki nus-produkt iz nekog prehrambenog procesa.

MilanM
12-06-11, 22:44
@Milovan

mislim da sada pise da je bioloski preparat ne secam se da pise iz cega je dobijen

milovan64
12-06-11, 22:58
Jel` i sad piše na njemu da je fungicid, baktericid i virucid ? A proveri ako imaš bocu kod sebe, da li su napisali sadržaj preparata.

topalovic
13-06-11, 08:23
ne nisu nista pisali od cega je pravljen i ako su po zakonu morali to da urade,secam se da je kod nas na pijac dolazio neki sicusni covek nudici ga kao odlicno resenje za mnoge stvari.Ja sam ga uzeo da probam i imao sam cudan osecaj da je pravljen od nekog deterdzenta jer je penio.To je moje iskustvo neznam za ostale.Vidjao sam ga i u poljoapotekama ali u poslednje vreme ne...

pajapatak
13-06-11, 08:56
perfit je pravila/pakovala Monada Lab Beograd
Sastav je vodonik peroksid, ortofosforna kiselina i jos neki tajni sifrovani sastojak (i danas cuvam flasicu) Lkl{{
Na zalost vise ga ne proizvode i nema ga u prodaji.Verovatno su se umesali veci igraci
Bio je neprevazidjen za plamenjacu i vasi

MilanM
13-06-11, 11:21
Sad sam pogledao bocu pise da se koristi za sastitu voca, povrca i semena i sa dezinfekciju, u sastavu pise nesto sto ne razumem slikacu kasnije nalepnicu pa cu okaciti sliku. isprobao sam ga i u ukrasnom cvecu sa malo secera i cvece je poludelo cak je i kala pocela da mi cveta :). Sto se prozivodnje tice kada sam bio u apoteci gde kupujem sredstva nacuo sam razgovor izmedju dva radnika da se perfit vise ne prozivodi i tada nisam hteo da ga kpim, posle mesec dana sam trazio neki savet i prodavacisa mi kaze uzmi perfit i ja joj kazem da sam cuo da se vise ne prozivodi a ona ce meni ma proizvodi se samo smo mi jedini predstavnici u ovom delu Srbije i zato ga nema u nijednoj drugoj apoteci.

pajapatak
13-06-11, 12:19
Sad sam pogledao bocu pise da se koristi za sastitu voca, povrca i semena i sa dezinfekciju, u sastavu pise nesto sto ne razumem slikacu kasnije nalepnicu pa cu okaciti sliku. isprobao sam ga i u ukrasnom cvecu sa malo secera i cvece je poludelo cak je i kala pocela da mi cveta :). Sto se prozivodnje tice kada sam bio u apoteci gde kupujem sredstva nacuo sam razgovor izmedju dva radnika da se perfit vise ne prozivodi i tada nisam hteo da ga kpim, posle mesec dana sam trazio neki savet i prodavacisa mi kaze uzmi perfit i ja joj kazem da sam cuo da se vise ne prozivodi a ona ce meni ma proizvodi se samo smo mi jedini predstavnici u ovom delu Srbije i zato ga nema u nijednoj drugoj apoteci.
Ipak se proizvodi.Sad sam ih kontaktirao.nazalost meni najbliza prodavnica je u Pancevu ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
U Monadi moze da se kupi samo na kutiju od 12 l i cena je 16000 din ::lose::::lose::::lose::

MilanM
13-06-11, 12:27
U Nisu ima pakovanje od 250ml 550 din, od 500ml i 1l ali ne znam koje su cene

milovan64
13-06-11, 12:59
Eto, drago mi je da jedan odličan preparat, i pre svega organskog porekla, nije završio neslavno. Kao i mnogo toga prirodnog i svima dostupnog. Nažalost.

MilanM
13-06-11, 14:38
evo deklaracije http://imageshack.us/photo/my-images/850/slika0090.jpg/

danas sam prica sa jednom komsikom i kaze ona da joj za perfit neki agronom reko da je to obican hidrogen i da ne baca pare.

vebra
13-06-11, 15:52
Probaj ovo malo smešno ali ako deluje zašto nehttp://www.kurir-info.rs/srbija/pivom-ubio-puzevi-golace-43910.php>:({
Znam za to,ali nisam sad pokušao jer sam izgleda uspeo sa vlažnim daskama.Inače znam od ranije da se na taj isti štos sa pivom hvataju stršljenovi.

milovan64
13-06-11, 19:35
danas sam prica sa jednom komsikom i kaze ona da joj za perfit neki agronom reko da je to obican hidrogen i da ne baca pare.[/QUOTE]

Šta je, da je, imalo je odličnih rezultata, makar kod mene. A vidim da se i druge kolege nisu žalile. I za gljivična oboljenja i protiv insekata.

monter
21-06-11, 23:03
Koristio sam PERFIT pre par godina i vrlo sam zadovoljan,ali ga kod nas vise nema u prodaji.
A sto se tice hidrogena to je moguce jer u dodirom s'kozom stvara opekotine,ali se on razblazuje vodom.
Na boci je pisalo koliko se secam BAKTERICID , VIRUCID , INSEKTICID I FUNGICID. ON JE U STVARI ''EKOLOSKI PREPARAT''.

kenco
12-07-11, 12:20
nalazim se u nedoumici kolika je karenca za actellic 50 negde pise 3 a negde 7 dana treba da prskam papriku u plasteniku .pozdravLkl{{

niki11
29-08-11, 09:32
POMOĆ
Imam oko 8000 struka paprike slonovo uho,sve je bilo ekstra do prije neki dan kada su se na njoj pojavili neki crvi koji je buše i polažu jaja u njoj.Odmah smo poprskali sa nekim otrovom trenutno ne znam kako se zove i odstranili sve bolesne paprike,ali da zlo bude veće nisam sigurna dali herbicid djeluje jer sad ima dosta onih zelenih buba one iste kao na paradaizu,a te bube smdrljive zelene, čini mi se da stvaraju žute fleke po plodovima paprike.Šta da radim čime da je tretiram,već je počela pomalo crvenit?
Hvala Vam unaprijed i pozdrav

semberac
29-08-11, 18:45
>:({
@lakan

Ako je 3,2 ara=320 kvadrata onda ti treba 30 gr aktare i zaljevaj 20 min. ako tije traka 10 l/m/h, ako ti je traka 5 l/m/h zaljevaj 30 min. :'({
komšo samo još napiši 30gr aktare u koliko litara vode,poz iz ćipirovina

Quercus
02-04-12, 11:24
niko mi nije odgovorio i morao sam sam istraživati.radi se o PUŽU GOLAĆU.Naselili mi se u plastenik i bršću li bršću.Na jednu stranu ulaza u plastenik sam stavio bakarnu cev a oko paprika sam po zemlji rasporedio mokre daske i sad ih svako jutro skidam sa daske.Manje sa lišća jer zbrišu ujutro sa svetla.Tako mi se smanjio broj rupica na paprikama.

Imam manju baštu u blizini kuće,i svake godine muku mučim sa puževima.Koristio sam Pužomor,sa jako slabim efektom.
Moraću da probam ovo sa daskama,a možda i ovo sa pivom...

A možda neko zna još neki efikasan recept protiv puževa?

dzionik
16-04-12, 08:17
Piljevina i pepeo su dobre prepreke za puževe dok je suvo.

komsija
04-03-13, 08:47
Arapadzik zaboden jesenas kad je isterao oko 3 lista protiv crva sam oprskao sa systeminom, karenca je 63 dana, pre 15-dana sam opskao sa Volley-om karenca 14 dana, e sad moje pitanje koliko oni ustvari "drze stvar pod kontrolom" da li onoliko koliko traje karenca ili duze. Mozda malo lajicko pitanje...

topalovic
04-03-13, 08:54
Arapadzik zaboden jesenas kad je isterao oko 3 lista protiv crva sam oprskao sa systeminom, karenca je 63 dana, pre 15-dana sam opskao sa Volley-om karenca 14 dana, e sad moje pitanje koliko oni ustvari "drze stvar pod kontrolom" da li onoliko koliko traje karenca ili duze. Mozda malo lajicko pitanje...
Karenca nema veze sa delovanjem preparata,kareca je ustvari razgradnja preparata u biljkama i posle nje je bezbedno koriscenje za ljudsku upotrebu...

komsija
04-03-13, 09:03
E, sad mi reci molim te,koliko ce da drzi taj Volley, kad bi trebalo da opet oprskam?

topalovic
04-03-13, 09:27
U zastiti luka je veoma bitno obratiti paznju na okvasivac(tecnost za sudove mogu posluziti toj svrsi)Po meni poprskaj aktarom i dodaj 30-40ml ferija ; aktara ima karencu od 3 dana....

komsija
04-03-13, 09:41
Eto to nisam znao,hvala na savetu, al' interesuje me ne znam da li Ti znas koliko ce taj Volley da drzi zastitu ako sam ga oprskao pre 14 dana, dal' bi trebao u narednih par dana opet ili nema jos potrebe. Meni luk nece jos za mesec dana sigurno

BatmanBG
26-04-13, 10:52
Zasadio sam Paradajz Papriku i Krastavce dali bi sada smio preventivno zaliti zemlju oko presadnice (u korjenov sistem) Actarom 25 wg dosad nije ničim tretiran rasad i u kojoj dozi za svaku biljku..
Hvala za odgovor.

djuricic
05-05-13, 23:57
Hristos Vaskrese povrtari sve najvolje i puno uspeha u nasem poslu...

Vec drugu godinu imam problem u jednom plasteniku sa tripsom u cvetu paradajza koja mi ostavlja bele fleke na plodu
{slike cu ubaciti veceras}
tretirano insekticidima kombinacija Harpun-Tonus, Aktara-Harpun i slaba vajda
ako je neko imao iskustva molio bi ga za pomoc? pozdrav

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/t/W/Ib/2SmBPGDt/2013-05-05-152006.jpg (http://www.dodaj.rs/?W/Ib/2SmBPGDt/2013-05-05-152006.jpg)

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/t/2j/jE/4GwmWyNT/2013-05-05-151755.jpg (http://www.dodaj.rs/?2j/jE/4GwmWyNT/2013-05-05-151755.jpg)

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/t/y/yb/3guwwJGU/2013-05-05-151826.jpg (http://www.dodaj.rs/?y/yb/3guwwJGU/2013-05-05-151826.jpg)

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/t/9/Hz/2XRtr7po/2013-05-05-151848.jpg (http://www.dodaj.rs/?9/Hz/2XRtr7po/2013-05-05-151848.jpg)

JuRa
06-05-13, 09:31
Cini mi se da je u tim kombinacijama jedan insekticid Laser.Raspitaj se malo bolje

djuricic
06-05-13, 16:39
Hvala Jura
Sad sam citao Laser jeste za tripsu sutra kupujem
Reci mi molim te sa cime da ga mesam i jel ti poznat Atrakter negde sam procitao da podstice da tripsa izadje iz cveta
ali nemogu da nadjem da kupim

JuRa
06-05-13, 16:56
Pazi ja nisam imao tih problema i nikad nisam prskao protiv tripsa.
Laser ga ubija i solo a mozes dodati actaru i napraviti tu kombinaciju.Znam da to deluje iz prica ljudi koji su imali tih problema.
Tebe je bas briga da li ce izaci iz cveta ili ne,neka crkne gde hoce.

Kutljaca
31-01-14, 15:44
Je li neko upoznat s fungicidom star 80 wp. To je kesica necega sto mi je ostalo od lani, neka malena kesica je u pitanju na kojoj nema nikakvog uputstva a ni internet ne otkriva puno o njemu.
Inace zivim u jednoj od vukojebina srednje Bosne pa mi je mnogo tesko nabaviti kvalitetne preparate za zastitu. Vlasnici poljo apoteka su ljudi koji blago receno nemaju pojma i koji za borbu protiv insekata preporucuju fungicid. Nebitno, mnogo tesko mi je doci do kvalitetnih preparata za zastitu, tj. mnogo mi dize cijenu da se setam po okolnim gradovima ili da mi se isti postom dostavljaju.

Kako se koristi star 80 wp i je li smijem njegovim rastvorom da zalijem kontejnere rasada paprike, manji dio posijan prije 15 dana, veci dio danas.

Cause
05-02-14, 00:56
Ako mislis na fungicid Fostonic 80wp (http://agronomija.rs/fostonic-80-wp/)

Evo kod mene na sajtu sam uradio bolesti i stetocine:
http://agronomija.rs/bolesti-i-stetocine/

Preporuke proizvodjaca za zastitu npr: paprike (http://agronomija.rs/preporuka-zastite-za-papriku/)

Za par meseci bi trebalo i ostale proizvodjace sa njihovim asortimanom i preporukama da povezem.

Kutljaca
25-03-14, 12:38
Lijep pozdrav.
Imam po bocicu previcura 607 i actare 25 wg, pa me zanima smiju li se mjesati? Te mogu li ova dva preparata koristiti i na paradajzu(za papriku sam vec procitao previcur da moze ali nisam naso paradajz).

Procitao sam nesto ovako, koncentracija 0,25%, litar na kvadratni metar. Da uradim iskljucivo zaljevanje supstrata ili mogu iz prskalice preko biljaka nanijeti rastvor?

IVAN ILIC
26-03-14, 22:20
Mogu se mesati,a i koristiti u paradajzu.Mozes uraditi zalivanje supstrata,a kasnije i rasada.Mislim da je maksimalna primena jednom za zemljiste (supstrat),a dva puta za sami rasad.

YT1RDI
07-07-14, 11:39
Gadna napast bela leptirasta vaš. Nisam je ranije primećivao a ove godine haos. Ajd' u kupusnjačama i paradajizu al' ima je i na krompiru, malini, smokvi. Prskao Fovosom EC (bifentrin)u propisanoj dozi i slaba vajda. Zatim Cipkord 20 EC (cipemetrin) u duploj dozi, opet slabo. Ne može se uhvatiti prstima, beži.
http://thumbnails110.imagebam.com/33746/c506b0337459834.jpg (http://www.imagebam.com/image/c506b0337459834) http://thumbnails109.imagebam.com/33746/6af619337459835.jpg (http://www.imagebam.com/image/6af619337459835) http://thumbnails112.imagebam.com/33746/956b33337459836.jpg (http://www.imagebam.com/image/956b33337459836)

pajapatak
07-07-14, 11:47
Gadna napast bela leptirasta vaš. Nisam je ranije primećivao a ove godine haos. Ajd' u kupusnjačama i paradajizu al' ima je i na krompiru, malini, smokvi. Prskao Fovosom EC (bifentrin)u propisanoj dozi i slaba vajda. Zatim Cipkord 20 EC (cipemetrin) u duploj dozi, opet slabo. Ne može se uhvatiti prstima, beži.
http://thumbnails110.imagebam.com/33746/c506b0337459834.jpg (http://www.imagebam.com/image/c506b0337459834) http://thumbnails109.imagebam.com/33746/6af619337459835.jpg (http://www.imagebam.com/image/6af619337459835) http://thumbnails112.imagebam.com/33746/956b33337459836.jpg (http://www.imagebam.com/image/956b33337459836)
probaj Movento 100 SC
http://www.bayercropscience.rs/insekticidi/movento-100-sc.html

trebalo bi da deluje

YT1RDI
07-07-14, 12:14
probaj Movento 100 SC
Ajd' da probam. Nisam do sad koristio ovu aktivnu materiju (spirotetramat) pa neće biti rezistentnosti.

reggacci
08-07-14, 12:18
Ajd' da probam. Nisam do sad koristio ovu aktivnu materiju (spirotetramat) pa neće biti rezistentnosti.
Bela leptirasta vas se nemoze ,unistiti bar ne starije jedinke posto imaju opnu ,i hemija joj nemoze nista ali joj mozes unistiti aparat za sisanje preko kojeg bela vas prenosi mednu rosu tako da ako si zakasnio sa prskanjem nemoj da te buni ako vidis da su one jos prisutne bitno je da joj unistis sisaljku,e sada najbolja opcija koja ce ih cak eliminisati i do 90% je confidor ali uzmes SL dakle confidor sl.i neces imati problema

Goran G.
11-07-14, 18:49
reggacci puno ti sanduče

reggacci
14-07-14, 17:35
izbrisao
sanduce

German hunting terrier | Jagdterrier