Poticaji!

tomieh

Novajlija
Učlanjen(a)
15 Okt 2010
Poruka
28
Lokacija
SIROKI BRIJEG
e ovako zanima me u vezi poticaja sad sam predavo, i sad trebam ispunit formular, i imam prascic do 20kg, prascici od 20 do 50 kg, svinje od 50 do 110kg i svinje preko 110kg, NAZIMICE, KRMACE, nerastovi. Zanima me kakva je razlika izmedu nazimica i krmaca, i sta mi je najbolje upisati za poticaje za sto najvise daju, ja kontam tovit 30 svinja do 130 kg, i 6 cu kupiti svinja koje cu kasnije rasplodit kao krmace. Hvala
 
Nije baš najsrećniji naziv teme. Mnogo ljudi neće znati o čemu se radi. Smatram da ste mislili na državne subvencije u oblasti svinjarstva. Kako ne živimo u istim državama mislim da je bespredmetno otvarati diskusiju po ovom pitanju. Naše ministarstvo se još nije izjasnilo po tom pitanju tako da bi sve bilo po sistemu rekla-kazala.
 
znam to, vec oni meni tamo pitaju da popunim koliko cu svinja imati u kojoj kategoriji, pa me zanima koja je kategorija najvise dobiva? i kakva je razlika izmedu nazimica i krmaca?
 
Nazimice su zenska priplodna grla koja se jos nisu prasila,starosti preko 9 meseci,a koje bi trebalo da budu suprasne,ili da budu spremne za pripust,a krmace su priplodna grla koja su imala prasenja,najjednostavnije receno!
 
Nazad
Vrh