Kako ste čuli za poljoinfo forum

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Evo jedne teme koja bi trebala malo više da omogući osmišljavanje strategije za promociju poljoinfo foruma. Samo trebate reći kako ste saznali za njegovo postojanje, pa da se vidi koji je najbolji vid promocije. :cao:

Za početak ja ću reći kako sam čuo za poljoinfo forum, pa da budemo iskreni ja sam ga i napravio, tako da nisam mogao nikako drugačije čuti.
 
Ja sam natrcao kada sam po googlu caprkao koze, kozarstvo i sl, ili koziji sir ne secam se. U svakom slucaju preko googla. Zato je dobro da se ispod naziva teme postavi kratko pojasnjenje koje u sebi sadrzi sto vise kljucnih reci. Time se povecava poseta a deo posetilaca postaju clanovi.
Na primer tema: STOCNA HRANA a u podnaslovu ispasa, seno, senaza, silaza,koncentrati, mehanizacija. To su kljucne reci i tako formirana tema lakse nadje svoj put do korisniika.
Inace je postavljanje tema pipava stvar a cesto nije lako ostati u okviru teme.
Evo, pisem post na temu objekata za drzanje koza. Pa moram da se pozabavim izmuzistem-mlekarom i da opisem sta ona treba da ispuni jer je higijena jedna .....itd i debelo zagazim u temu higijena muze.....Idealno bi bilo da je to sve vec obradjeno pot temom higijena pa da postavim samo link...
 
Kolega paor sa HR foruma, na kojem sam član odavno, me je obavestio o otvaranju ovog forumu! :ppozdrav:
 
A Cugi je nan nasem Hr forumu ostavija u potpisu link ovog foruma. Sto se tice promocije mislim da bi se tribali pristekavat na druge poljoforume i ostavljat u potpisu link ovog foruma :ppozdrav: :ppozdrav:
 
brundalo je napisao(la):
A Cugi je nan nasem Hr forumu ostavija u potpisu link ovog foruma. Sto se tice promocije mislim da bi se tribali pristekavat na druge poljoforume i ostavljat u potpisu link ovog foruma :ppozdrav: :ppozdrav:

Nevoli ljudi da im se to radi po njihovim forumima.Zaista je poljoprivredni forum OK, ali sa nekih drugih bi vas mogli šutnuti jer reklamirate konkurenciju. A to im nagazi sujetu, pa sledi opominjanje i štati znam već. :nono:

A trebali bi svi da se pomognemo koliko toliko, ionako nam neće niko pomoći, pa kako se snađemo. :bravo:
 
Ovo je problem za administratora.
Od ovih koji su se javili 1/2 je naisla na drugom forumu ili su sa drugog foruma dobili obavestenje a 1/2 je natrcala trazeci poljo teme. Po meni taj odnos bi trebalo da bude veci u korist pretrazivaca.

@ novii da bi napravio dobru analizu treba da registrujes Google i druge vaznije pretrazivace kao korisnike(clanove) tako ces imati evidenciju koliko cesto skeniraju sajt i/ili koliko je gostiju pristupilo na taj nacin.

Ja sam ukucao neke karakteristicne reci ili vise reci iz jucerasnjih postova i google ne moze da ih nadje na ovom forumu a nadje na nekim drugim. Znaci da retko skenira sadrzaj ovog foruma jer , tako to objasnjavam, relativno mali broj ljudi ostvari vezu sa forumom preko googla!
 
Surfajuci po Google-u na temu -Koza,Koze,Kozarstvo-sretno sam naletio na vas i sada vas imam u "Favourites" :D :osmeh: :bravo:
 
Mene je prosle godine, da izvinete :osmeh: kolega Čugi, pozvao i obavestio, putem mejla a bio sam na HR forumu, da je otvoren ovaj nas, ili ti Srpski forum o poljoprivredi. Itako da sam od onda ovde.
 
ja sam trazio pec za grijanje na slamu i klasuru pa sam sam slucajno naletio na ovaj forum
 
google.

Pre i posle nikad ne nadjoh nekog traga ovom mestu sto znaci da se ne linkuje nigde ??

Ovo je jedno od onih mesta na koje natrapas slucajno. Nema pomena na TV,nema u poljoprivrednim casopisima,nema ....Pre ovog foruma jedno dve godine sam pratio poljoprivreda.info pa sam valjda jednom nesto ukucao pogresno i pojavi se ovaj frum....

Malo je samo ime nesretno izabrano pa je valjda i to razlog .Poljoinfo nije rec koja je u upotrebi ili koja nekom moze da padne na pamet. Sa te strane administrator je ::lose::.

Mada sve se to resava al treba da se radi ,a onda bi poseta bila samo takva pa baneri pa reklame pa ::novac::.
 
Bobo, kvalitet ih je dovukao :cao: :ppozdrav:

Aleksa, možda si u pravu za ime, a što se tiče tv-a i novina, traže masnu lovu, pogotovo tv, kontaktirao sam neke i ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Nazad
Vrh