PDA

View Full Version : Oprema za seno i senažu

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2 3

Tar
02-05-08, 17:44
Hej mastori ajde mala pomoc u smislu saveta.
Pravim farmu koza. Od hrane planiram ispasu, seno i eventualno senazu a kukuruz, zob itd planiram da kupujem.
E sad Posto ne moze sve odmah polaniram prvo mali traktor( 533,539) kosacicu prvenstveno za leguminoze pa i za trave.
Da li je to ista?
Da li je za to bolja rotaciona ili sa cesljevima?
Onda neki prevrtaci kao sto je sunce ili nesto bolje?
Balirka za cetvrtaste bale?
Pa onda neka mehanizacija za utovar i prikolica

U drugoj varijanti ide isto kosacica* i neka (koja i kakva?) samoutovarna prikolica pa bi se to koristilo (verovatno sa nekim nozevima) za senazu ili samo za transport do susare za seno

Ja licno vise bi voleo ovu drugu varijantu. Ali ne poznajem nikoga ko ima susaru za forsirano susenje sena.
Gledao sanm skice kako to izgleda. Lako se pravi a mnogo manji su gubici i jeftinija mehanizacija. Mozda neko zna gde bi tako nesto moglo da se vidi?
Sta vi mislite o tome?

novii
02-05-08, 22:23
Koliko sam ja čuo sunce prevrtači i nisu najsretnije rešenje.

Čugi
03-05-08, 00:40
Treba znati raditi sa njima, gledao sam ih u radu i dosta su dobri, a i ne treba im kardanski pogon za razliku od drugih sakupljača-prevrtača. Što se tiče kosačica, jedni kažu ove, drugi one...u svakom slučaju biće pokošeno Lkl{{. Balirka ti je ne isplativa za malo bala, po meni neki minimum 2000 bala godišnje, i u tom slučaju ti se isplati za 5 godina.

Tar
03-05-08, 00:59
Uf!
Znaci moze da bidne a ne mora da znaci!

A samoutovarne prikolice?

Čugi
03-05-08, 01:05
Nemam iskustava sa njima, niti poznajem nekoga ko je ima. Pogledaj ovu temu na HR forumu, možda nađeš šta te zanima- http://www.poljoprivredni-forum.com/viewtopic.php?f=27&t=462

Čugi
03-05-08, 19:09
Tar, evo ekskluzivno za tebe danas sa vašara u Rumi, samoutovarna prikolica Sip 1600 eura. >:({

http://img517.imageshack.us/img517/1627/dsc00177mk8.jpg (http://imageshack.us)

Tar
04-05-08, 01:14
Hvala na trudu!

Tar
04-05-08, 11:01
Pronasao sam publikaciju radjenu uz pomoc UN koja objasnjava priprenu stocne hrane:
sena, senaze, silaze i posebno mehanizaciju za te namene
Evo sadrzaja:

Susenje sena
1. kosacice
2. kondicioner
3. uredjaji za rastresanje i sakupljanje
4. prese za seno
5. linije za seno na nagnutim terenima (brda,planine..)

Silaza i senaza od trava
1. linija masina za spremanje silaze i senaze
2. silaza od cele biljke kukuruza

Pitanja i odgovori
1. susare za seno
2. masine za spremanje sena
3. stajnjak i objekti

Meni se cini da je publikacija jako koristna za sve stocare pa je obavezno prelistajte
http://www.agrocentar.org.yu/documents/brosura-mehanizacija.pdf

kroky
22-06-08, 16:10
Planiram, da kupim kosacicu. Imam par jutara lucerke. Neznam dali da bude obicna ili rotaciona? Kakve su razlike u koriscenjuu? Koji je jeftinije koristiti? Mislim na rezervne delove, naftu itd ..

Arsa
22-06-08, 20:49
@ kroky

Za sve vrsre detalina osim ako padnu najbolje su kosacice sa dve rezne letve ili sa cesljevima ( ove prve kod nas proizvodi IMT- , a druge bar za sada su se najbolje pokazale Dubravine , mada ima i ostalih proizvodjaca ) rotcione ti ne preporucujem jer one kose na principu mlacenja i ostecuju koren tako da detaline krace traju , pogotovu ne u prvoj godini kosidbe .

Za par jutara moze i dobra polovna ili servisirana da se nabavi , delova ima na trzistu za sve ove kose

@ Tar

Sto se tice tebe posto imas i trave po meni ti Rot. kosa izgleda kao bolje resenje ( sa cesljom ti ne preporucujem zbog trava ), na trzistu ima siroka ponuda , ali posto si rekao da koristis 539 onda moze sa dva diska SIP ili Poljska 1.35 radni zahvat i IMT-ova 4 diska 1.65 radni zahvat ( ima novih i polovnih sve zavisi od toga koliko si spreman da platis )

Skupljaci : po mom misljenju balerine su najbolje pogotovu one koje ujedno mogu i da rasturaju ( na primer IMT-eov GRS koji rade u saradnji sa KUN-om ) to ti je i najskuplje resenje , najjeftinije je "Sunce" inace zbog Leguminoza ti ne preporucujem Trakasti prevrtac sena

Sto se tice susenja sena u slucaju da radis sa "Balerinom " koja i rastura susara ti netreba jer ako rasturis odmah po kosenju sutra mozes da kupis i baliras , a posto vec baliras onda ne treba da rzmisljas o samoutovarnoj prikolici

Tar
23-06-08, 22:04
@Arsa
dobre informacije samo sto je moj projekat na "cekanju". Da imam zasejane leguminoze i 539 verovatno bi se i ostalo brze odvijalo.
U svakom slucaju hvala.

ZvonaHR
25-01-09, 19:39
Sve to može da se uradi čini mi se i sa sunce grabljama ! Nemora se ni spustiti skroz na zemlju ! >:D

ni sunce ni tračni okretač nemože na razbaca travu kao ovo što ima didi mi to zovemo i pauk

diklofen
25-01-09, 19:51
e pa tako ga neki i ovde zovu.Dobra stvar,stim što ovaj moj ne može da skuplja u otkose.Postoji verzija koja i to može

~Kiki~
25-01-09, 19:55
Kod nas ih zovu BALERINA . Da tvoj nema krivajni mehanizam koji diže vile u određenom položaju !

diklofen
25-01-09, 20:12
Imao je ali sam ga ja skinuo jer više mi je smetao nego koristio.To isto sada radim sa toplingom

~Kiki~
25-01-09, 20:30
Mislim da si ti mislo na visoku navrtku ( toplig , stabilizator donjih poluga - visoka navrtka sa levim i desnim navojem) .
Ja kažem krivajni mehanizam koji diže vile kada dođu u određeni položaj da bi tako moglo skuplati travu...
To je ona budža u sredini .
Znači to je cilindar po čijom obodu je urezan kanal u kome trče valjci (ležajevi) , a kanal ima takav oblika da valjci odrade zakretanje vila i onda vile ostave masu u vidu trake!

ZvonaHR
26-01-09, 17:18
kiki ove dvije zadnje slike jesu skupljači a ne razbacivači

diklofen
26-01-09, 19:09
Pa ja sam i rekao da moja skalamerija ne može da skuplja seno.Ona meni isključivo i služi za razbacivanje otkosa posle žetve.Taj tip je imao i mašinu kao moju koja je imala dva rotora i mogla je da radi obe operacije.Nju nije hteo da proda.
Na mojoj mašini još fale dve velike gume koje limitiraju razbacivanje otkosa.Ja sam na ta mesta stavio male tablice za obeležavanje oruđa.

Šošara
26-01-09, 19:47
Spider400 ili pauk
http://www.inlon.com.au/Sip/Spider400.fs.jpg

Star 360-430 ili balerina
http://www.inlon.com.au/Sip/Star430.fs.jpg

Star 600 duo
http://www.inlon.com.au/Sip/Star600.fs.jpg

Uro 320
http://www.inlon.com.au/Sip/Uro320.fs.jpg

diklofen
26-01-09, 19:54
Super slike!!

Šošara
26-01-09, 19:59
Hvala Didi tu sam da pomognem.

~Kiki~
26-01-09, 20:00

Tu nisi upravu , ako rotira vile oko ose tj. može podigne vile u određenom položaju pri rotaciji oko velikog ležaja onda može i da skuplja ! >:D

Šošara
26-01-09, 20:06

Tu nisi upravu , ako rotira vile oko ose tj. može podigne vile u određenom položaju pri rotaciji oko velikog ležaja onda može i da skuplja ! >:D

Upravo ceradom se regulise da li skuplja ili razbacuje.
Skinuta cerada razbacivanje.
Postavljena cerada skuljanje.

~Kiki~
26-01-09, 20:11
Upravo tako . Može i bez cerade ali onda su širi redovi. Ali bez onog mehanizma za zakretanje nema ništa od skupljanja. Didi-jeva mašina nema taj meh. za zakretanje i samim tim nema skupljanja ! >:D

diklofen
26-01-09, 20:13
Te dve zadnje slike i jesu sakupljači ,a ne razbacivači.Kada te mašine sa te dve zadnje Kikijeve slike razbacaju otkos ja ću da ga skupim sa pincetom.Ta kurbla na sredini oruđa na Šošarinoj drugoj slici je bila i kod mene i ona reguliše nagib prstiju.Na taj način približuješ prste tlu ,a samim tim im dižeš zadnji kraj pa dalje(uvis) bacaju otkos.Samo što kod mene to nije radila u samoj glavi(na zubčanicima) već na celom oruđu podjednako.Ukošavala ga ka napred i samim tim odizala prste u položaju nazad.To sad delimično radim toplingom.

Šošara
26-01-09, 21:45
To zakretanje je u stvari podizanje prstiju ili vila radi ostavljanja sena odn. oblikovanja otkosa.

Konstruktori su napravili dve masine pauk i balerinu koje rade slicno a opet razlicito bas zbog razlicitih operacija.Kome sta odgovara to i koristi a braca farmeri sa zapada koriste obe jer im standard to dozvoljava.

ZvonaHR
27-01-09, 19:09
Gospodo one balerine mogu samo skupljati sjeno a ne i rasturati ili razbacivati sjeno.odnosno mogu ali to nije razbacivanje.Dok tkz pauk neke serije sa dva rotora imaje mogučnost da uz razbacivanje mogu i skupljati otkos u zboj.Zapadni farmeri koriste ta dva stroja ne zato što imaje mogučnost nego što različite operacije rade.

Šošara
27-01-09, 22:44
Pored toga sto si rekao a istina je,nasi ljudi koriste samo sunce ili sunceve zrake i raspali po otkosu..

Voleli bi mi da mozemo priustiti sebi kao zapadnjaci za svaku operaciju po masinu.

Sta ces to ti je standard. >:D

mityoo
28-01-09, 00:19
Zar nije jednostavnije kositi kosom koja razbaci otkos pa ti netreba razbacivac vec samo skupljac otkosa!

RADOVAN
06-05-09, 19:29
Da li ove BALERINA grablje mogu da skupljaju tulaj? Posto hocu da ih kupim... Trebalo bi da su bolje od sunce grabalja...

todor
06-05-09, 19:32
Zar nije jednostavnije kositi kosom koja razbaci otkos pa ti netreba razbacivac vec samo skupljac otkosa!
a koja kosa ga razbacuje kaži i odmah idem da je kupim

kombajner
06-05-09, 20:30
da da koja je ta kosa da razbacuje seno majke ti?? kao sto znamo ja i todor smo pisali postoji kondicioner nase kose ga imaju ali on otkos samo izudara da stoji lepse da se susi da nebude glatko ali isto je on otkos a rotaciona da razbacuje otkos jos nisam cuo barem ja

mityoo
06-05-09, 20:39
Jesili video kako stoji otkos iza IMT kose? On se osusi mnogo brze od onog koji je kosen sa kosom sa dva diska!

kombajner
06-05-09, 21:39
mogce ali ne brze i bolje od moje i todorove jer ujedno ona ostaje i zelena negubi boju jel tako todore??/

KishRobert
06-05-09, 21:49
ni vasa se ne susi brzo,vasa izudara,bolje se osusi kada je iscedi sa valjcima.

BAYA
06-05-09, 22:31
Da li ove BALERINA grablje mogu da skupljaju tulaj? Posto hocu da ih kupim... Trebalo bi da su bolje od sunce grabalja...

Bolje su milion puta... Tulaj? Ne verujem.

todor
06-05-09, 22:34
Jesili video kako stoji otkos iza IMT kose? On se osusi mnogo brze od onog koji je kosen sa kosom sa dva diska!
od ove sa kondicionerom nema šanse da se pre osuši
_________________________________________________P ost je spojen: 1241638524________________________________________ _________

ni vasa se ne susi brzo,vasa izudara,bolje se osusi kada je iscedi sa valjcima.
ali od tvoje se osuši 3 dana pre ja sam u subotu noću kosio i juče već presovao i to zelenu ali suvu
_________________________________________________P ost je spojen: 1241638577________________________________________ _________

mogce ali ne brze i bolje od moje i todorove jer ujedno ona ostaje i zelena negubi boju jel tako todore??/
tako je kombajner
_________________________________________________P ost je spojen: 1241638752________________________________________ _________
[URL=http://img25.imageshack.us/my.php?image=05052009047.jpg][img]http://i evo kako izgleda kad se kosi sa kondicionerom i posle 3 dana kupi

RADOVAN
08-05-09, 11:45
Ajde ako je neko probao da skuplja tulaj nek napise nesto o tome...

nemanja_st01_58
08-05-09, 12:54
Ako ti je tulaj kukuruzovina posle žetve onda je moj stric skupljao trakastim-na kaiševe (mislim da je bio sipov ili tako neki crven eh yu proizvođač) beračem. Izuzetno je jak i može da okreće otkose sena a tako i kukuruzovinu a takođe može sa njim da se ide unazad i prikuplja otkos. Dosta je brz i nije za lucerku, ali je za ljulj i livade odličan

mityoo
08-05-09, 18:59
To je Panonija grablje

Matic
08-05-09, 22:36
Radovane moze da se kupi tulaj(kukuruzovina) sa balerinama.Ja kupim vec godinama.Stvar je samo u brzini kardana.577 3 direktna preko tockova i to je to.Odes na jedan kraj i vratis nazad uz isti i otkos ti je ograbljen.

BAYA
09-05-09, 02:34
Ako mislite na onu kukuruzovinu posle beraca sto ostane, onda se slazem sa Maticem.

RADOVAN
10-05-09, 13:58
Hvala na odgovorima, sad cu sigurno kupiti Balerinu...
Maticu ako mozes malo bolje da mi pojasnis to u vezi sa kardanom...

todor
13-05-09, 00:14
ne ideš preko motora kardan nego preko menjača

kombajner
13-05-09, 09:53
zasto preko menjaca da bude sporije ili brze sta je svrha?? ja koliko znam bolje mi je da rasturim seno sa velikim claasovim rasturacem druga brza i menjac ok brze se okrece ali za kukuruzovinu nerazumem hocete verovatno sporije?? eto todorove slike vidi se kakva je detelina!! a ko kaze da se iza kondicionera sporije susi nego iza valjka hehe neznam sta da kaZem :D kako ide rakovica sa tegovima u dva tocka auuu bas juce sam kosio ide po 2 3 metra u dva tocka sa kosacicom mojom velikom!

todor
13-05-09, 23:48
u pravu su kombajner nešto je brže preko valjaka ali za to treba puno ::novac:: ::novac::ja sam gledao imt ovu sa valjcima pa mislim da bi je moja prambaba od 87god bolje napravila

mile-mile
14-05-09, 00:30
http://i41.tinypic.com/25zjk49.jpg
_________________________________________________P ost je spojen: 1242250325________________________________________ _________
ja ipak mislim da je ovo zakon u odnosu na valjke

todor
14-05-09, 00:32
koja je to kosačica

mile-mile
14-05-09, 00:36
farova km 22 cr 165 zahvat
_________________________________________________P ost je spojen: 1242250654________________________________________ _________
napraviću još koju sliku pa ću poslati

todor
14-05-09, 00:39
bolji su valjci jer bolje je gnječe
_________________________________________________P ost je spojen: 1242250791________________________________________ _________
[img]http:/
_________________________________________________P ost je spojen: 1242250808________________________________________ _________
evo i moje sipove 165 g
_________________________________________________P ost je spojen: 1242250830________________________________________ _________
[url=http://img144.imageshack.us/my.php?image=30042009041.jpg][img] (http://img144.imageshack.us/my.php?image=30042009041.jpg)

mile-mile
14-05-09, 00:44
pa kod tebe je isti princip rada ko i u mene šta misliš dali bi se moglo još i valjci nabudžiti nekako

todor
14-05-09, 00:47
teško jer drugačiji pogon ide a i te sa valjcima su dosta skupe ,ja sam prvu imao od bojanića dok neko nije ubacio parče metala u njivu pa je bila skuplja opravka nego ta sipova

mile-mile
14-05-09, 00:51
mislim da znam koja je to bila bila je oko 180 ili tako nešto
_________________________________________________P ost je spojen: 1242251574________________________________________ _________
jer je on samo tu i dobio iz uvoza sa tim valjcima ,i moja je od njega

todor
14-05-09, 00:53
185 stojala je na salašu kod njega
_________________________________________________P ost je spojen: 1242251633________________________________________ _________
ova je imala isti sistem kao i tvoja

mile-mile
14-05-09, 00:56
znam, e druže toliko od mene za danas čujemo se

~Kiki~
18-05-09, 20:19
Za leguminozne biljke kao što su lucerka i detelina se koriste kondicioneri sa valjcima , jer sa udaračima oštećuju i sitne biljku !! Udarači se koriste za trave. E sad baš ni ona lucerka sa predhodne strane nije nešto zelena , viđao sam i zelenije košenu sa obično rotacijom sa 4(5) diska.

todor
18-05-09, 20:22
kiki ne lupaj više sigurno bi ja koristio kondicioner da nije dobro a to da se detelina bržće suši sa običnom rotaqcionom NEMA ŠANSE

~Kiki~
18-05-09, 20:27
kiki ne lupaj više sigurno bi ja koristio kondicioner da nije dobro a to da se detelina bržće suši sa običnom rotaqcionom NEMA ŠANSE

Nešto ne vidim da sam ja pisao da se brže suši sa običnom rotacijom
, a ja kažem za čega se koriste sa udaračkim elementima, dok su valjci za lucerku . Verovatno si primetio da se na jedan isti tip kosačice ugrađuju valjci i udarači . Kod lucerke je važno da se iz stabljike istisne tečnost i da se isavija za čega služe rebra na valjcima.

todor
18-05-09, 20:29
isavija ju nju ovi udarači i to još kako a to da je zelenija sa rotacionom bez kondicionera nema teorije ja sam kosio 2 otkosa bez i ostlo sa kondicionerom ta dva otkosa sam morao 3 dana duže da čekam da bude na suncu i požutela je od sunca

~Kiki~
18-05-09, 20:34
Nisam rekao da udarači nisu dobri samo govorim za čega se koriste pretežno . I sigurno da se duže suši bez kondicionera u to ni ne sumnjam .
E sad požuti na suncu , ako se na vreme ograbi bude lepa zelena - isprobano . >:D

todor
18-05-09, 20:35
ja sam probao i požuti jer što duže stoji na suncu sve je žuća

kombajner
19-05-09, 10:49
ma kiki nisi upravu obicna rotaciona i kondicioner nije isto JA ZNAM imam i sa i bez kosacice i znam kako rade sto duze stoje na suncu sve vise pozuti zato je ja za 2 3 dana obavezno baliram i suvaje i zelena odlicna je !!ovde o ovome todor najvise zna tako da je sigurno upravu sta govori ja mu verujem zz

~Kiki~
20-05-09, 16:01
http://www.youtube.com/watch?v=iEUvCg6lnr8

~Kiki~
20-05-09, 21:24
http://www.youtube.com/watch?v=_4W5mfh

? ? ? ?

todor
20-05-09, 21:53
http://www.youtube.com/watch?v=_4W5mfh6mtI
_________________________________________________P ost je spojen: 1242845619________________________________________ _________
evo ti kiki

~Kiki~
20-05-09, 21:59
Taj snimak sam već video negde na forumu . Lepa lucerka kao i otkosi . Pogledaj koliko raširi moja rotacija (to što je pričao Mityoo) .
I nikada nisam rekao da je kondicioner lošija opcija od obične . Ja sam hteo uzeti kondicioner , ali ga tada nije bilo na lageru bilo mi je hitno .

kombajner
20-05-09, 21:59
bas tako pa ti vidi!!i nemojte se vise zezati sa time vi da kosite i sa oltovom starom isto bi ste rekli da je ko rotaciona i kondicioner

~Kiki~
20-05-09, 22:07
Nije bilo rasprave o tome , nego da je za lucerku bolji kondicioner sa valjcima nego sa udaračima . To nisam ja izmislio nego , ima puno testova koje to pokazuju . Što opet ne znači da sa udaračima nije bolji od obične . >:D

todor
20-05-09, 22:20
to je kiki moj snimak od ove godine a na toj lucerki je bilo 250bala po kj
_________________________________________________P ost je spojen: 1242847334________________________________________ _________

Nije bilo rasprave o tome , nego da je za lucerku bolji kondicioner sa valjcima nego sa udaračima . To nisam ja izmislio nego , ima puno testova koje to pokazuju . Što opet ne znači da sa udaračima nije bolji od obične . >:D
to je tačno ali daj ti nama po 12000e za klasovu kosačicu sa gnječilicom ,kondicioner je bolji od ove obične 3 puta ma kako na običnoj otkosi bili razbačeni ovi su još i nadignuti
_________________________________________________P ost je spojen: 1242847493________________________________________ _________
[URL=http://img91.imageshack.us/my.php?image=30042009043.jpg][img]http://i
_________________________________________________P ost je spojen: 1242847533________________________________________ _________
evo ti slika te deteline pred grabljenje posle 4 dana

kombajner
20-05-09, 22:28
EVo prave slike kakva je zelena i prelepa a spremna za baliranje :D

~Kiki~
21-05-09, 23:10
Pa kada sam ja kupovao kosačicu polovan KUHN kondicioner je bio 1400€ (2m) dok je obična 1200€ (2.1m) . Naravno polovna u dobrom stanju bez ulagnja , kači i kosi .

rekreativac
27-06-09, 15:07
to je kiki moj snimak od ove godine a na toj lucerki je bilo 250bala po kj
_________________________________________________P ost je spojen: 1242847334________________________________________ _________

to je tačno ali daj ti nama po 12000e za klasovu kosačicu sa gnječilicom ,kondicioner je bolji od ove obične 3 puta ma kako na običnoj otkosi bili razbačeni ovi su još i nadignuti
_________________________________________________P ost je spojen: 1242847493________________________________________ _________
[URL=http://img91.imageshack.us/my.php?image=30042009043.jpg][img]http://i
_________________________________________________P ost je spojen: 1242847533________________________________________ _________
evo ti slika te deteline pred grabljenje posle 4 dana
gledajuci ovu tvoju detelinu zakljucujem da je ni ne prevrces nego da se tako osusi a sta mislis ako se posle kosenja razbaci sa paukom ili balerinom da li bi se brze osusilo? i da li se moze ici sa takvim masinama u ovakvu pokosenu detelinu?
a interesuje me sta mislite kad se pokosi obicnom rotacionom pa se onda razbaca oce se osusiti za 3-4 dana tj kad se osusi hoce ostati zelena?
>:({

todor
27-06-09, 16:33
naravno da može da se prevrne posle košenja meni sad treba da stigne balerina do sledeće deteline pa ću probati

rekreativac
28-06-09, 00:14
:D to bih bas voleo videti >:({

todor
28-06-09, 01:57
ako kupim videćeš jer sad sam kupio silo kombajn ali isto ostaje zelena kao i sad

kombajner
28-06-09, 10:18
ako je prevrne jos brze se susi ne mnogo ali brze!!eto moja detelina je za 2 dana od kosenja baliram!! jer posle kosenja imam veliki rasturac 5m pa joj udarim jedan rastur i kraj!!a oni otkosi sto mi ostaju netaknuti mozda samo dan vise treba da se suse!!

rekreativac
28-06-09, 16:40
pa to je super kad izbaliras detelinu a ona ima lepu zelenu boju pa kad je prodajes odmah ode
jel ima neko da prodaje takvu detelinu mozda mozemo napraviti neki posao
>:({

todor
28-06-09, 16:42
o kom poslu pričaš

rekreativac
28-06-09, 16:47
pa da kupim nesto deteline uz uslov da prodavac ima svoj kamion da mi preveze za prihvatljivu cenu(gorivo)

todor
28-06-09, 16:54
to ćeš teško naći ako imaš nekoga da mu trebaju ogromne ko0ličine posejaću ja ove godine 5kj pa da trgujemo

mityoo
28-06-09, 17:37
Ja je zasad ne prodajem! Imam gde da je smestim pod krov( stane cca 1500bala) pa planiram da je prodajem nazimu, jer je uglavnom zimi skuplja, nego u sezoni! Inace kodnas u okolini sad moze kupiti za 90-100 din./bala

Matic
28-06-09, 18:11
Kod mene u selu razne cene balirane deteline.Ide od 1e po bali do 11din po kg.
Ja nikada nemam da prodam sve požderu krave a mleko skupo bez veze ::lose:: Trenutno u senjaku 2800bala a tek slede 3 i 4 otkos.

KishRobert
28-06-09, 18:11
ja je prodajem po 120,kad je extra.

mityoo
28-06-09, 18:33
Da ali ti imas sigurno vise deteline! Ja imam ukupno 4kj deteline u 6 parcela, detelina je prosle godine sejana, nije dobila ni stajnjaka ni vestaka...

Boki-Vl
06-08-09, 14:29
Moj skupljac sena
http://i31.tinypic.com/zsjn2p.jpg

Lala iz Banata
31-08-09, 11:27
Stigla je!!!
http://i31.tinypic.com/11hc37t.jpg
http://i25.tinypic.com/1yspee.jpg
http://i32.tinypic.com/2vinuar.jpg
http://i27.tinypic.com/1o29ok.jpg
http://i26.tinypic.com/2eg4j7d.jpg
http://i25.tinypic.com/s450uv.jpg

kiraj
31-08-09, 13:20
Lalo Ti spekulises kad si balerinu uzeo na kraju sezone. :D >:({

Lala iz Banata
31-08-09, 15:08
Ne bih je ni uzimao ove, neg reko zbog povracaja od 40%. Nesto mi se javlja da ce dogodine biti sipak. A ima da skupi 5. detelinu.

draganpan
01-09-09, 09:16
Moze li neko reci kada i kako se sakuplja i balira lucerka da se najmanje isitni i ostane po njivi

~Kiki~
01-09-09, 11:29
@lala iz banata - lepa mašina svaka čast i tandem osovine su baš dobra stvar puno bolje kopira teren nego klasične . >:({

Balerinu treba da voziš jedan stepen prenosa niže sa istim gasom . A presa bi bilo poželjno da ima prihvatače na pick-up-u , a ako nema onda takođe sporije . >:D
http://i26.tinypic.com/2wn44t0.jpg

draganpan
02-09-09, 09:05
Pronasao sam publikaciju radjenu uz pomoc UN koja objasnjava priprenu stocne hrane:
sena, senaze, silaze i posebno mehanizaciju za te namene
Evo sadrzaja:

Meni se cinida je publikacija jako koristna za sve stocare pa je obavezno prelistajte
http://www.agrocentar.org.yu/documents/brosura-mehanizacija.pdf

Ovaj sajt ne radi... Molim vas za novu adresu ovih brosura ako imate ili blize o firmi koja ih je izdala

Rada
07-09-09, 19:10
Dobar dan svima.
Najlepse molim za pomoc. Da li neko zna gde moze da se kupi (u Srbiji) rezervni tocak za grabilicu za seno? Grabilica je SIP FAVORIT 200. Grabilica je kupljena u Agrounivrzalu u G.Molanovcu, ali nemaju trazeni rezervni deo.

Unapred, hvala.

Pozdrav,
Rada

todor
07-09-09, 19:12
jugometal svilajnac oni imaju delove za sipove mašine

vla
10-11-09, 13:49
Gde se mogu kupiti zadnje traktorske vile za rol bale, pravi li to neko u Srbiji?
Hvala za pomoć

mityoo
10-11-09, 15:07
Gde se mogu kupiti zadnje traktorske vile za rol bale, pravi li to neko u Srbiji?
Hvala za pomoć
Zadnje?? Kod nas svi rade sa prednjim vilama....

vla
10-11-09, 15:27
Iste su, nezavisno da li se kače napred ili pozadi.Gde ima i koja je cena, da li neko ima polovne za prodaju?

todor
15-04-10, 14:35
http://img213.imageshack.us/img213/8822/picture004wg.jpg (http://img213.imageshack.us/i/picture004wg.jpg/) zanima me vaše mišljenje o ovoj mašini ili još bolje ako je neko ima http://img441.imageshack.us/img441/6695/picture005gl.jpg (http://img441.imageshack.us/i/picture005gl.jpg/)

Post je spojen: четвртак, 15. април 2010. 07:32:58 MST_______________________________________________ __
http://www.youtube.com/watch?v=8WrHG2xnWME

Lala iz Banata
15-04-10, 17:37
Dobra stvarcica, al IMT to vise ne proizvodi. ::lose::

todor
15-04-10, 17:39
Dobra stvarcica, al IMT to vise ne proizvodi. ::lose::
rade još danas sam zvao 137000din plus pdv e sad me zanima kako se vama čini meni se sviđa što je dve mašine u jednoj jer ipak je novo novo,toliko mi traže za skupljač i rasturač posebno koji su polovni

Lala iz Banata
15-04-10, 17:41
Neznam koliko fino skuplja, ova moja balerina pokupi svaku travku. Nedostatak moje balerine je velika masa, moram sa rusom da radim.

todor
15-04-10, 17:45
jbm ga onda jer ako kupim tu imam 30% povraćaj a polovnu nemam ništa i ko zna u kakvom je stanju

Matic
15-04-10, 21:08
Todore ja sam uzeo pre par godina skupljač i rasturač u jednoj mašini marke Fella polovno iz uvoza.Jedino što sam uložio je promena plastičnih ležajeva a koštalo me je okruglo 1000 evra i ne žalim ni dinara jer je milina raditi.Nema da se namotava i guši,da pravi naviljke,može i zelenu masu da kupi. :D

todor
15-04-10, 21:12
koliki je zahvat matiću,jel imaš neku sliku

Matic
15-04-10, 21:35
Sutra postavljam slike. :D

Sika
16-04-10, 00:02
ja imam balerinu...i zadovoljan sam sa njom...

@todor

dobra je ona masinica imao sam priliku prosle godine da vidim kako radi...bukvalno olize zemlju...nista ne ostaje iza nje... >:({

todor
16-04-10, 14:29
ja imam balerinu...i zadovoljan sam sa njom...

@todor

dobra je ona masinica imao sam priliku prosle godine da vidim kako radi...bukvalno olize zemlju...nista ne ostaje iza nje... >:({
čiju si gledao mene zanima jel može traktor i presa da prođu između otkosa ili gaze otkos

Sika
16-04-10, 18:15
e to nzm da ti kazem...bio sam kod prijatelja gledao neke prasice,i onda dosao njegov komsija i rekao dodjite da vidite sta sam kupio...i onda sam otisao tamo,i video samo kako grabi...nisam zapazao razdaljinu izmedju redova...

todor
16-04-10, 18:21
mene to zanima dali može traktor proći između jer ona kupi 3,2m što znači 2 na 1 otkos dok sam sa suncem išao 3 na 1 pa zbog toga

Sika
16-04-10, 18:23
to stvarno nzm da ti kazem..

Lala iz Banata
16-04-10, 21:13
Todore, sa balerinom ti možeš da pičiš otkos kakav hoćeš, možeš da skupiš 3 metra ili 33 na jedan otkos. Sa ovim sto si naumio kupiti ne možeš. Samo koliko joj je radni zahvat, zato što skuplja na sredinu, ne baca u stranu kao balerina. Razmisli dobro pre neg što kupiš. Šta će ti rasturač kad imaš kondicioner na kosačici.

todor
16-04-10, 21:31
Todore, sa balerinom ti možeš da pičiš otkos kakav hoćeš, možeš da skupiš 3 metra ili 33 na jedan otkos. Sa ovim sto si naumio kupiti ne možeš. Samo koliko joj je radni zahvat, zato što skuplja na sredinu, ne baca u stranu kao balerina. Razmisli dobro pre neg što kupiš. Šta će ti rasturač kad imaš kondicioner na kosačici.
znam ja to druže zato me i zanima dali može da ide između otkosa traktor a rasturač mi treba da još pre osušim jer kad kupujem jednu da odmah kupim i drugu mašinu a i za rasturanje otkosa soje bi je koristio

tine
20-04-10, 00:39
Fabrička stranica s snimkom rada kombinirane mašine (http://www.rozmital.com/?page=en,sp4152)

todor
26-04-10, 15:49
http://img9.imageshack.us/img9/686/fotografija0004z.jpg (http://img9.imageshack.us/i/fotografija0004z.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)http://img714.imageshack.us/img714/5784/fotografija0005.jpg (http://img714.imageshack.us/i/fotografija0005.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) evo koja slika od razbacivača

sumar
27-04-10, 21:17
Pozdrav svim clanovima na forumu >:D >:D >:D citao sam ovu temu od pocetka i mogu vam reci da ste me ubedili danas sam povecao masinski park za jedan rasturac (razbacivac) otkosa na nekoliko sam mesta gledao i u radu i odlucio a i ove godine uzeo u zakup dosta livade a imam i svoje dosta bacio vestaka a i ova :'({ pada svaki dan pa oce i da polegnu pa nisam imo izbora . Sve ce biti u redu samo da ne z...e ova :'({ kada budem susio jer bice stete (pu pu daleko bilo) .
Zelim vam dosta 8) 8) 8) a :<<> :<<> :<<> :'({ dok ne isusite ovaj prvi otkos jer ako se slazete on je i naj vredniji i bice dosta ::novac:: ::novac:: ::novac::
Evo i nekoliko slika :
http://i40.tinypic.com/xcm7sx.jpg
http://i41.tinypic.com/4qsl6h.jpg
http://i42.tinypic.com/vfdnpd.jpg

Sika
27-04-10, 22:07
@todor

jesi ovo kupio ili?

todor
27-04-10, 22:12
@todor

jesi ovo kupio ili?
da u petak od jednog trgvca iz moje okoline zahvat je 5 metara

Sika
27-04-10, 22:15
lepo... :D ;D}a na kom principu ovo radi(msm jel baca otkos na sredinu ili vuce na stranu)...i kolika je cena ako nije tajna??

todor
27-04-10, 22:18
razbacuje otkos kao i svi ostali a cena 400e s tim što ima još jedno kolo koje je skinuto radi remonta

Milanche
09-05-10, 22:35
Moj (kuhn-ov) rasturac otkosa.

http://i42.tinypic.com/258ntdz.jpg

todor
09-05-10, 22:39
http://www.youtube.com/watch?v=zkQ3H4-fHTUevo moje balerine u radu

Bosonoga
10-05-10, 00:04
Ti rotacioni sakupljači sijena su zakon. Imo sam ga 12 godina, zaradio je sam sebe jedno 10 puta. Zezno sam se pa sam ga prodo. Sad sam ponovno u potrazi za novim (polovnim) sakupljačom sijena.

cika_jova
13-05-10, 13:39
Pozdrav ljudi procitao sam sve ovo sto ste napisali i nadam se da mi mozete pomoci u izboru...
Potrebna mi je grabulja za seno i to hitno neznam sta da uzmem..
Dvoumim se da li da uzmem sunce - otprilike cini mi se da je najbolje uradjeno termometal ada - ili nesto od ovih rotacionih sakupljaca...
Uzeo bih novu stvar pa ako neko ima i neku cenu ne bi bilo lose...

Lala iz Banata
13-05-10, 21:55
Evo moje balerine, uparene sa MTZ 820.
http://i40.tinypic.com/efrsk1.jpg
http://i44.tinypic.com/51q6ie.jpg
http://i40.tinypic.com/b8wzsk.jpg
http://i42.tinypic.com/2s6ajon.jpg

milos bota
13-05-10, 22:11
Lalo,
dali je to nova balerina i koliki je zahvat?

Lala iz Banata
13-05-10, 22:11
Kupljena nova jesenas, zahvat 4.1m.

sumar
13-05-10, 22:13
lepa stvar ako moze koliko si je platio i gde si je kupio .

milos bota
13-05-10, 22:15
I koje proizvođač?

Lala iz Banata
13-05-10, 22:21
Kupio sam je u Promix-Servis Kikinda, proizvodjac saradnja IMT-KUHN, platio 248000 din, dobio povracaj 30 %.

sumar
14-05-10, 00:03
Pa dobro nije to mnogo sa povrcajem ya novu masinu zelim ti da te dobro i dugo godina sluzi >:({

dragannrt
15-05-10, 18:20
evo jedan link sa nekim informacijama u vezi ove teme...nije lose procitati u slobodnim satima....http://www.mojafarma.rs/index.php/Download-document/Mehanizacija.html

Zoko
20-05-10, 19:23
Pozdrav svima,mozeli mi neko reci:Gde ima prikolica koja kupi sama seno,gde mogu kupiti i kakve su cene.Hvala unapred.

todor
20-05-10, 19:54
Pozdrav svima,mozeli mi neko reci:Gde ima prikolica koja kupi sama seno,gde mogu kupiti i kakve su cene.Hvala unapred.
imaš u novosti oglasima

Farmer II
20-05-10, 20:45
da li ti možda ovo treba ? http://poljo.oglasi.rs/details.php?id=32191&back_ref=index.php?cat=6&page=1&order=date_added&order_way=desc&page=1

cika_jova
20-05-10, 20:50
Ljudi zasta sluzi onaj lanac sto se dobije uz rotacionu, bar sam ga ja dobio uz poljsku 165 ^-^

Lala iz Banata
20-05-10, 20:51
Da rasteretis hidraulik.

cika_jova
20-05-10, 20:59
a gde se kaci taj lanac?
za poluge?
jel to za u transportu da se rastereti hidraulik zato sto su one zabacene pozadi?

Lala iz Banata
20-05-10, 21:03
a gde se kaci taj lanac?
za poluge?
jel to za u transportu da se rastereti hidraulik zato sto su one zabacene pozadi?

Da, za transport. U radu ga otkacis.

cika_jova
20-05-10, 21:06
Hvala Lalo iz Banata
Da nisi radio siliranje lucerke?

Lala iz Banata
20-05-10, 21:14
Ne.

cika_jova
20-05-10, 21:33
Jel silirao neko lucerku, bilo prvu, bilo petu i kojom masinom?

Zoran Kostović
20-05-10, 22:23
Ja siliram SIP-ovom samoutovarnom prikolicom.Postavio sam sliku u temi "šta ste radili danas" na 79-oj strani.Trebalo je da je postavim u drugoj temi ali sam pogrešio.

cika_jova
20-05-10, 22:52
jel moze malo detalja?
koliko vremena nakon kosenja je kupis sa prikolicom?
pre toga verovatno grabuljas?
jel dodajes nesto jarmu, neki aditiv ili cista lucerka?

Zoran Kostović
20-05-10, 23:14
Vreme koje provede pokošena do kupjenja zavisi od temperature.Ove godine je trebalo čak i nekoliko dana da izgubi otprilike trećinu vlage.Kupio sam je direktno sa otkosa, bez grabuljanja (skupljanja), jer je bila jako bujna a SIP-ova prikolica ima takav sistem osiguranja noževa da vrlo brzo iskoče ako se preforsira količina ulazne mase.Nisam stavljao aditive.

cika_jova
20-05-10, 23:46
znaci pokosis, ostavis da se " sparusi da bude ko kuvana"?
onda za otkosom - od rotacione pretpostavljam - nateras prikolicu, a ona na sebi ima nozeve koji to dodatno iseku, pa samo iskipujes u rov,ne dodajes nista, nego samo pokrijes, ostavis da prevre - ko silaza kukuruza 6 nedelja?
koliko toga dajes kravama?

Zoran Kostović
21-05-10, 11:37
@cika_jova
Upravo tako .Jedino što ne čekam 6 nedelja, može da se sa potrošnjom krene i ranije. Moj prijatelj iz susednog sela otvara posle 3 nedelje i nikada nije bilo problema.Ja obično kravama dajem oko 20-25kg. dnevno u zavisnosti od laktacije. Jako dobro jedu.

cika_jova
21-05-10, 16:28
Pravo da ti kazem ja sa tim senom sa vecito unekoj stisci,nikako da se dovucem sa njim do nove godine, na ovaj nacin bi moglo da se prva smakne ranije bez obzira na vreme, probacu da se organizujem za petu da probam sa manjom kolicinom kako cu da prodjem..
Kod mene je covek u susednom selu terao silokombajn za trave - vuceni, platio ga nesto ludacki i terao dve godine sa 558, hoce traktor da eksplodira u prvoj sporoj - bar mi je tako pricao..
Ova varijanta sa samoutovarnom prikolicom mi deluje mnogo blize pameti, zbog lakse organizacije - ne treba ti mnogo traktora, a ne verujem ni da sa tom prikolicom zapinje ko sa silokombajnom, tako da mi je ova tema postala ponovo aktuelna.
Kojom brzinom teras i na koliko obrtaja?
Jel dodajes vodu u toku sabijanja, kako se sabija?

sokica
07-06-10, 23:18
cao,ko ce da mi kaze nesto vise o ovom rasturacu-sakupljacu sena,koji je dobar,da li ga proizvodi imt,koja je cena i da li ima modela za traktor imt 539?

francuz
08-06-10, 01:20
A sta mislite da se lucerka pokosi kosom koja ima i kondicijoner? vec usitnjeno i brze provenjava ^-^

kombajner
18-06-10, 12:00
Rasturac CLAAS nesto preko 4m nez tacno http://img2.imagetitan.com/img2/small/39/39_imag0722.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=39_imag0722.jpg)Balirka CLAAS 40 samoutovarna prikolica AGRAR, IMT 539 nije moj to je od rodjaka http://img2.imagetitan.com/img2/small/39/39_imag0773.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=39_imag0773.jpg) http://img2.imagetitan.com/img2/small/39/39_imag0775.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=39_imag0775.jpg)

todor
18-06-10, 13:20
cao,ko ce da mi kaze nesto vise o ovom rasturacu-sakupljacu sena,koji je dobar,da li ga proizvodi imt,koja je cena i da li ima modela za traktor imt 539?
ja imam dajc farov 5m širine vučeni i 539 ide sanjim bez problema

kombajner
18-06-10, 15:31
da al ti tvoju vuces na rudu?!! morat cu moju da izmerim mislim da je 4.5 m al necu da lupam

sumar
03-08-10, 00:18
Pozdrav svima >:D gde mogu hitno da nadjem da kupim delove za potinger grabulju kokretno se radi o lagerima sto pokrecu vile sa tockicima ako moze neki broj tel prestavnistva za srbiju potinger unapred hvala evo nekoliko slika kokretnog dela kako izgleda :
Deo koji je sa lagrom i slomljenom plastikom
http://i32.tinypic.com/4v30y8.jpg
http://i29.tinypic.com/mtq8t0.jpg
http://i29.tinypic.com/kbpvly.jpg
http://i27.tinypic.com/35bv3er.jpg
Ovde se montida slomljeni deo
http://i25.tinypic.com/1zn0a38.jpg
Marka i tip potinger grabulje
http://i31.tinypic.com/10dw3ma.jpg
http://i25.tinypic.com/168zker.jpg

Na svim poslatim informacijama unapred zahvalnim sa nestrpljenjem ckam pomoc >:({

Korisnik1787
03-08-10, 04:28
Ovlašćeni zastupnik za POTTINGER za Srbiju je firma Vait 21112 Novi Sad, Rumenacki put bb, P. Fah 46, tel.: +381 021 / 459 916, 459 450, 6215 302, 6216 790 >:D

sumar
03-08-10, 22:49
Hvala puno kolega na informaciji >:({

Miloš D.T
14-09-10, 14:18
Evo i moje balerine.http://i55.tinypic.com/5cjbsm.jpg

kombajner
27-09-10, 23:38
http://www.youtube.com/watch?v=meD-uT4fwdk&NR=1

Matic
27-09-10, 23:42
U je ala su ovo grabulje

Trnavac
30-09-10, 11:27
http://www.youtube.com/watch?v=meD-uT4fwdk&NR=1

dobo je nema sta! ali i mislim da nije za kod nas ( mozda samo na nekoj ekonomiji )
prvo:
treba mu njiva od 5 h
drugo:
mislim da je dobro samo za travu, jer bi lucerku, sa ovolikim valjanjem sve strosilo
trece:
sve bi se taj sakupljac polomio od losih puteva kod nas, i od uraslina kraj puta
moj zakljucak
samo BALERINA ili PAUK, kako ga jos ko zove :lol: :D >:({

sumar
30-09-10, 12:45
Po meni moze ovo dobro biti ali samo u vojvodini dok kod nas se ne isplati na jugu zbog malih povrsina mada kada bi radni zahvat bio malji oko 4-5m moglo bi i kod nas dobar poso zavrsiti .

tine
30-09-10, 22:35
U informaciju, košta blizu 100.000 eura.

inzinjerac
18-10-10, 17:32
http://www.nemosvjerovat.com/slike/284/10.jpg

ja bi rado sa ovim skupljao seno i slamu >:({

mazalo
22-10-10, 23:24
Da predstavim i ja svoju Balerinu , inace je u pitanju univerzalni razbacivac i skupljac sijena SIP URO 320, samo je malo zelen (nisam imao crvene farbe kad sam ga dotjerivo) ,dobra masina , jedan prikljucak a radi dvije operacije i jos je noseni sto je po meni puno bolja opcija nego vuceni.http://i51.tinypic.com/j7b2uo.jpg

velja imt 540
27-10-10, 22:16
milos d t koji je to traktor u pozadini moze li neka slika

Kosjerac
28-10-10, 00:15
mazalo ubaci neku veću sliku od tog rasturača, zanimljiva mi ta stvarčica. Poz.

Lala iz Banata
05-11-10, 21:38
http://www.youtube.com/watch?v=V1L5LssUHRA

mazalo
05-11-10, 22:46
mazalo ubaci neku veću sliku od tog rasturača, zanimljiva mi ta stvarčica. Poz.
ma nesta me zeza kompjuter , al cim to sredim bit ce detaljne slike od URE inace je odlicna strojka , barem meni.

igordulic
04-01-11, 03:58

kolko si platio ovu zvercicu? :)

Post je spojen: 1294106567________________________________________ _________

razbacuje otkos kao i svi ostali a cena 400e s tim što ima još jedno kolo koje je skinuto radi remonta

to sam ja teo uzeti i kad sam odlucio i zvao ga ponovo kaze prodato :D kako te sluzi? jel uspes posle skupiti detelinu kad razbacis?

Miloš D.T
04-01-11, 16:54
[quote=MILOŠ D.T ]

kolko si platio ovu zvercicu? :)

Braćane 1350 evrića >:({

igordulic
05-01-11, 03:55
to je super cena kod nas na vasaru je bila jedna takva i vise se nije pojavila msl da je kostala 1600e.Tj ja je nisam ni video samo mi matori reko kao video sam jednu dobru al joj i cena bila dobra.

VetMed
07-01-11, 15:28
Pozdrav svima, imam problem sa balerinom. Pred kraj sezone u radu se samo odjednom culo kao nesto da je puklo, nisam nigde zakacio nije bila mnogo spustena do zemlje, vodim racuna o tome. Podigao sam i kada ukljucim da radi u mestu uvek kada naidje na odredjeno mesto u krugu klecne nesto, cuje se kao da cvakne, a kada je iskljucena i kada se rukom okrece kada dodje na to mesto ima malo otpora, zapinje, teze se okrece. Predpostavljam da je slomljen neki zub na konusnom i tanjirastom zupcaniku koji se nalaze unutra. Interesuje me kako bi se najlakse mogla rasklopiti i da li je neko nekada imao takvih problema. Balerina je marke Fahr evo i slike:
http://i56.tinypic.com/2rhaek9.jpg
http://i51.tinypic.com/10ro0hv.jpg
Hvala unapred, pozdrav.

Korisnik1787
07-01-11, 15:53
Gospodine VetMed
Na ovoj slici imate strukturnu šemu kako da dodjete do odgovarajućih zupčanika i onda ćete moći da uradite defektažu.Ovo nije baš taj model ali šema je slična. >:D
http://i54.tinypic.com/6tfh55.jpg

VetMed
07-01-11, 16:11
Hvala puno za semu. Samo nemoj molim te ovo gospodine, mlad sam ja jos i daleko od gospodina. :D

Zoran Kostović
13-01-11, 23:00
Varijacija na istu temu:
http://www.dodaj.rs/f/h/fF/rxbi1cP/25-12-101021.jpg
http://www.dodaj.rs/t/38/D0/4BjNFjIE/25-12-101022.jpg (http://www.dodaj.rs/?38/D0/4BjNFjIE/25-12-101022.jpg)

Matic
13-01-11, 23:08
To i mene čeka na mojoj balerini. {"{":

igordulic
13-01-11, 23:09
i sta to kosta?

Zoran Kostović
13-01-11, 23:19
Košta živaca...
Uzeli, završili posao, razbili kućište, vratili na mesto i nikome ni reči. Recept za uspeh...
Danas sam završio krpljenje kučišta, biće slike sutra.
Pozdrav za gospodina @panonstib-a.

igordulic
13-01-11, 23:22
a para ? meni je covek nudio kuhnovu msl balerinu al kaze nemoj uzeti jer ce se raspasti kao us elu smo da me ne proklinjes 400e je komplet zupcanika,dok ima kod nas strugar koji napravi ve bez kucista da idu ajko dugo stavi lezajeve mesto onih plastika i ostruze spiralu jacu i peglaj.

Kazner
17-01-11, 01:06
sta je ovo,kakav je ovo prikljucakhttp://www.youtube.com/watch?v=R3XCwiHvBNc&feature=related

cika_jova
17-01-11, 11:00
ovaj nagib zgodan za rolo-bale, sve se skupe na jednom mestu :D

todor
17-01-11, 12:05
sta je ovo,kakav je ovo prikljucakhttp://www.youtube.com/watch?v=R3XCwiHvBNc&feature=related
skupljač na otkos

Post je spojen: 1295258839________________________________________ _________
http://www.youtube.com/watch?v=meD-uT4fwdk evo imaš i ovde na kom principu radi

juznijetuznije
17-01-11, 12:16
Prijatelji dali neko zna gde mogu da nadjem tanjirasti zupcanik za kuhnovu balerinu.Ovde kod mene strugari traze da odliju i obrade zupcanik 250e neznam kakav bi to bio kvalitet.Pa vas molil za neki broj tel,od distributera ili neke prodavnice unapred hvala.

Korisnik1787
17-01-11, 13:49
Gospodine @juznijetuznije,
ako mi date broj modela, godište i serijski broj mogu i opišete gde se nalazi taj konusni zupčanik ili ako imate kataloški broj možda može da se poruči kao originalni deo ako cena odgovara. >:D

juznijetuznije
17-01-11, 17:10
Probacu da slikam stari zupcanik jer neznam dali ima plocicu znam samo da je 89g,pa se cujemo hvala.

Dragan18
04-02-11, 00:41
http://www.youtube.com/watch?v=geE8md4nseA&feature=related

sta kazete za ovo :D

Post je spojen: 1296772991________________________________________ _________
http://www.youtube.com/watch?v=pdjd7rYho8w&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=uBQ9a6aG3HE&NR=1

igordulic
10-02-11, 15:29
sta mislite o ovome? fela je u pitanju 4 kopirna tocka danas bio da gledam.

http://i54.tinypic.com/f2j2tx.jpg

http://i55.tinypic.com/awap28.jpg

levak
10-02-11, 21:12
ne kupuj grabulju koja nema reduktor da se kupa u ulju a ova nema sem ako nisu neke male pare

Ratko
10-02-11, 22:10
sa cim je mislis vuci.jako je teska

Lala iz Banata
10-02-11, 22:13
Morace sa Rusom. Ja imam balerinu slicne velicine IMT-Kuhn 4.2 m, radim sa 820.

Ratko
10-02-11, 22:27
kad sam kupovo presu pogodio sam i takvu balerinu ali sam odustao jer 560 nije mogo da je digne.kasnije sam uzo kuhn koji i rastura i skuplja

igordulic
11-02-11, 00:02
videcemo ako kupim,sto se tice reduktora u ulju to me ne interesuje jer kad ode 400e je sklop zupcanika,a ovo kod nas strugar napravi extra za stitinjak evra i teraj do mile volje,obrusi deblju spiralu i stavi caure gvozdene ili tano nekako i kazu l;judi da je super.
A sad planiram je vuci sa 539 novi tip i staviti tegove napred a ako ne mogo tu je rus pa nije ni to problem,mada ako nosi 4 reda nodetku nosice i to ne verujem da je puno teza od nodetke,no mozda nece moci videcemo.
A fazon je sto ima kopirna 4 tocka i puno manje je habanje jer bolje kopira teren.

Post je spojen: 1297350406________________________________________ _________
evo jedna u francuskoj ista samo je farba bolja i ima kardan http://www.agriaffaires.de/gebrauchte/schwader/1389636/fella-ts415.html

Post je spojen: 1297375974________________________________________ _________
evo de se vidi oznaka :
http://i51.tinypic.com/2drflhi.jpg

Lala iz Banata
11-02-11, 08:59
Mozes da mu stavis koliko hoces tegova, on ce skakati ko jarac. :lol: Probali smo mi i sa 539 i sa Rakovicom, i na kraju je zakacili za 820. Jako je dugacka i sav teret je na kraju.

igordulic
11-02-11, 09:43
Verovatno si u pravu lalo,ali ako i ne mogo moze ona i da se vuce jer se moraje sklapati ove viljuske pa cemo je vuci :) no videcemo. :)

Ratko
11-02-11, 17:42
evo moje balerine http://i51.tinypic.com/2jfcf9i.jpg

igordulic
11-02-11, 18:02
jel ovo prepravljeno od razbacivaca?

Ratko
11-02-11, 18:22
to je kombinacija. na slici je u polozaju za rasturanje,

jel ovo prepravljeno od razbacivaca?

Kazner
11-02-11, 18:33
kako se krecu(cjenovno)ovake kombinovane kao ovaj kuhn i sl.

igordulic
11-02-11, 18:34
a kako ga prebacis da skuplja?

Ratko
11-02-11, 18:40
skupe se vile i pomeri greda.slikacu sutra sad je mrak

kako se krecu(cjenovno)ovake kombinovane kao ovaj kuhn i sl.
600 evra pre 2 god

Zoran Kostović
11-02-11, 18:47
Kod nas u selu je bilo par sličnih mašina, dve i jednoj, što bi rekli u reklamama. Sve su prodate i u funkciji su samo standardni skupljači i rasturivači. Razloga ima više, pratio sam jer me je zanimalo zbog uštede pri kupovini.

Ratko
11-02-11, 18:50
ja sam sa ovim prezadovoljan.skupi 200 lanaca godisnje usluzno a moje i rastura

igordulic
11-02-11, 18:53
to su stvarno male pare :) kolko kod vas ide grabljenje?

Ratko
11-02-11, 18:58
kosenje i skupljanje 4000 din po lancu

igordulic
13-02-11, 19:01
Kupio sam balerinu :)

Miloš D.T
13-02-11, 19:02
Di je slika? >:D

igordulic
13-02-11, 19:03
evo slika :
http://i56.tinypic.com/2nu26au.jpg

Post je spojen: 1297616652________________________________________ _________
to sam sad sliko kad sam iso kuci.

Miloš D.T
13-02-11, 20:58
Koliki je zahvat?

Ratko
13-02-11, 21:25
pogledaj da li ima lufta u tockovima oce da se odvije matica i da spadne .nek te dugo sluzi >:({

igordulic
13-02-11, 21:29
4.15m sutra cemo da je agretiramo za 539 da vidimo jel moze i kolko tega treba.
A sto se tice lufta nema nigde dosta je dobro stanje :) hvala :)

Lala iz Banata
13-02-11, 22:16
Mi kad smo nasu zakacili za 539, kako povlacim rucicu hidraulika na gore, tako prednji kraj fercike sve lepse gleda u nebo. :lol: Mada je ova moja dosta masivnija o te Felle, mozda je i budes mogao nositi sa 539. ^-^

igordulic
13-02-11, 22:24
Naviko je tata sa zadnjim utovarivacem da gleda u nebo :lol: :lol: :lol:

BELIT577
15-02-11, 00:27
Zdravo ljudi,procitah ceo forum ali nigde ne nadjoh da neko radi silazu bez prethodnog prosusivanja trave? ^-^

Zoran Kostović
15-02-11, 00:40
Mogli ste se prvo predstaviti ali pošto je u Sjenici hladno možete i kasnije kad otopli.
Kod nas se travna silaža i ne radi. Uglavnom je od kukuruza, lucerke, stočnog graška i sl. Pretpostavljam da bi bez prosušivanja bilo previše vlage o otežana fermentacija pa samim tim i kvalitet.
Ako bude interesovanja otvorićemo temu o travnoj silaži jer ovo i nije prava lokacija za priču o njoj.

http://poljoinfo.com/index.php?topic=1923.0

BELIT577
15-02-11, 02:19
E,a ja mislio da cela Srbija spava ::)!Pa ovako ja sam Mihailo iz Sj.i rado bih cuo neke savete od clanova ovog foruma po pitanju trave silaze.

Post je spojen: 1297782755________________________________________ _________
ma pokusali su i kod mene da rade od kukuruza,pa pao sneg na kukuruz tacno za 1jun! :lol: :lol: :lol:

BATONI
16-02-11, 01:46
Travnu silazu ili sjenazu sam prvi put radio prosle godine i to usluzno sebi nisam
moja saznanja od ljudi kojima sam radio su da je svaka suvlja masa ljepse mirisala i bolje fermentisala znaci i kvalitetnija

BELIT577
16-02-11, 08:57
ma ija sam to pokusao prosle godine prvi put,ali sam je direktno kosio i siliro uzelovim silokonbajnom,dve operacije u jednom prohodu nije lose to, ali bila je malo vise vlazna.

Post je spojen: 1297839515________________________________________ _________
batoni sa cim si ti seko travu?

fiat615
21-02-11, 20:25
http://oi53.tinypic.com/1w600.jpg

Zoran Kostović
21-02-11, 22:12
Mašina moćno izgleda ali imate temu:
http://poljoinfo.com/index.php?topic=4670.0

kvicoje
21-05-11, 16:26
Gde da nađem zupčanike za rastresač Fela IH 270 D ili TH 270 D ne vidim jasno na pločici

bata87
01-06-11, 22:36
Evo cime mi sakupljamo i mesamo seno. Kod mene u kraju se najvise koristi sunce i traka, ostalog ima malo. Samo ljudi imaju losu naviku pa ga ne okrecu u transportu, pa tako jedan pre 2 godine umalo da ubije jednog starca.
Evo slike kad smo ga sklapali
http://i54.tinypic.com/aoku9x.jpg

savoris
05-06-11, 10:53
evo naletio sam na ovu balerinicu , prodaje se u komšiluku
interesuje me vaše mišljenje
zahvat je 2 metra (meni dovoljno) , ima neki čudan sistem kačanja , isto je u 3 tačke ali ram ide posebno od grablji i nekako se samo nakači jedna blcna gore na toplinku a dole gdje su poluge samo se uklopi u neke lijevkove

http://static.pik.ba/galerija/2011-06/slika-143524-2011-06-1307276822-velika.jpg

http://static.pik.ba/galerija/2011-06/slika-143524-2011-06-1307237770-velika.jpg

Zoran Kostović
06-06-11, 23:10
Deluje mi suviše komplikovano i teško. Kolika je cena?

savoris
07-06-11, 01:52
zoki brate pa ja volim masivne stvari 8)
cijeni se 500 savremenih

Zoran Kostović
07-06-11, 17:34
To je već stvar ukusa. Cena i nije previše žestoka. Može li se pojednostaviti taj "ceremonijal" kačenja?

savoris
07-06-11, 21:01
pa prilično je jednostavan , prvo na traktor staviš onaj ram što ide u tri tačke i samo pridješ priključku pa podigneš poluge da se uklopi jedan bolcn , izadješ i samo staviš osigurač , nema nikakvog natezanja

francuz
09-06-11, 01:22
Potrebne su mi gume za trakastu grabulju tipa Blace,
Zna li iko gde se mogu nabaviti gume sa vise platana, gume su promer od rucnih kolici 4.00.8 ili 4.00.10 nzm tacno..
Hvala

savoris
09-06-11, 10:19
francuz ako nemožeš da nadješ ili nemožeš da se snađeš onda stavi ove od ručnih kolica ali duplo
nožom odsiječeš onaj obruč što ide oko felne u kojem je žica sa jedne vanjske gume i nju ubaciš u drugu kompletnu gumu , onda sve namontiraš na felnu i staviš i unutrašnju
nije neko bajno rješenje ali dosta pomogne

francuz
09-06-11, 10:25
Savo sta mislis da postavim gumu(unutrasnju i spoljasnju) i da je napunim pur penom?

savoris
09-06-11, 10:30
ništa ti purpjena neće pomoći jer se sva izubija (izgazi) i vrlo brzo od nje nema ništa , a i drugi problem će da ti se desi jer se pjena unutra neće nikada potpuno osušiti jer joj je za to potreban vazduh

francuz
09-06-11, 10:36
A ja mislio "sad sam nas'o pravu stvar" ::jako_besan::

salgija
18-06-11, 23:32
ima li gdje da se kupi rastresač trave, polovan, ali da služi samo za privatne potrebe, nista usluzno, do nekih 250 €

savoris
19-06-11, 00:39
ima li gdje da se kupi rastresač trave, polovan, ali da služi samo za privatne potrebe, nista usluzno, do nekih 250 €

ima u mome komšiluku ,ali sa dva rotora , nisam ga gledao jer me nije zanimao ali čovjek mi je pričao o njemu i pohvalio ga , nije skup koliko znam

francuz
19-06-11, 02:42
@savoris,
kupio sam u Palanci gume za trakastu grabulju, 4.00.10 C sa 4 platna, valjda ce to da bude dobro, 2 spoljne i 2 unutrasnje oko 3.500 din

Kosjerac
19-06-11, 09:48
Francuz jesu li ovakve kao na slici, ili.. http://thumbnails39.imagebam.com/13717/bd5f53137168944.jpg (http://www.imagebam.com/image/bd5f53137168944) http://thumbnails47.imagebam.com/13717/944741137168950.jpg (http://www.imagebam.com/image/944741137168950)

savoris
19-06-11, 11:39
juče sam balirao redove koje je sakupljao ovakav sakupljač i redovi su fantastično jednaki i nisu nabijeni , znači dovoljno je samo sakupljanje u redove i trava se osuši tako , nema potrebe za razbacivanjem i prevrtanjem

mogu vam reći da me oduševio , juče sam ga gledao malo detaljnije uživo i mogu vam reći da nije nimalo naivno napravljen
evo jedna slika takvog sakupljača što sam ja slikao kod čovjeka koji prodaje priključke , davno sam slikao ja mislim da je tada tražio za njega 250e nisam siguran , morat ću ga posjetiti da vidim ima li još koji pošto ih je bilo nekoliko a niko nije htjeo da kupi jer je čudan

i vrlo moguće da bih ja uzeo tako nešto

ima li još neko ?

http://img14.imageshack.us/img14/3171/image0090u.jpg

juznije.tuznije
19-06-11, 13:15
Prijatelji gde mogu da nadjem ovakav tanjirasti zupcanik,inace toje skupljac sena khum.http://i52.tinypic.com/wldi6e.jpghttp://i53.tinypic.com/hvngk3.jpghttp://i52.tinypic.com/107niwx.jpg
Ja sam ga ukopao da zavrsim sezonu,inace za pravljenje mi traze 150e.

savoris
19-06-11, 17:41
uzmi na glodalicu ove postojeće zube samo produbi za 4-5mm i podbaci toliki distancer sa druge strane da primakneš zupčanik onome malom

Kosjerac
19-06-11, 22:02
Savo ajd slikaj taj skupljač u radu, intresantna mi stvar nisam do sada video takav.

Kazner
19-06-11, 22:48
stvarno zanimljiva masina,nikad vidio ovko nesto,kako li se ponasa kad je trava velka,bas bi volio viditi u radu

savoris
20-06-11, 03:34
pa nisam ga ni ja vidio u radu , došao sam da baliram a redovi se već bili sakupjeni , meni su redovi izgledali fantastično , ići ći opet ovih dana da baliram na isti kraj pa ću pokušati da ga uhvatim u radu
ovaj čovjek je prije par godina ga platio cijelih 100 evra , to je džaba , samo da ga nadjem po toj tarifi i odmah kupujem

francuz
20-06-11, 10:02
@Kosjerac,
nisu takve, k'amo srece da jesu.... gde li ima onakvih guma kao sto si ti slikao?
Evo i slika, a dim. su 4.00.8C
http://i56.tinypic.com/2im49xj.jpg
http://i56.tinypic.com/mkj7ew.jpg

savoris
21-06-11, 01:19
evo ja danas kupih ovu čudnu grtalicu za sijeno
dovezao sam je ciganski
http://img196.imageshack.us/img196/33/image054uo.jpg

pa sve lijepo spložio na gomilu i razradio one dijelove gdje se okreću točkići , podmazao, očistio
http://img121.imageshack.us/img121/6862/image057ho.jpg

zakačio i probao ''na suvo'' pošto nigdje k'o u inat da je neko pokosio
http://img863.imageshack.us/img863/7640/image058e.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/3103/image059vw.jpg

zahvat joj je 250cm , znači po vrhovima vila , prilično veliki zahvat
još mi je ostalo da joj montiram i ovaj prednji treći samoudesivi točkić jer je tako lakše držati visinu nego na polugama

ima neka tri položaja
1 transportni
2 radni
3 neznam da dešifrujem šta piše , morat ću slikati , teško je protumačiti

kada je u transportnom onda se zakrene u desno gledajući odzada i tako dodje malo uža
kada je u radnom položaju onda je slobodna da se kreće lijevo desno ali imaju dvoje opruge koje je uvijek navlače u neki srednji položaj , znači vuče se iza kao prikolica recimo

ispod ovih ''suknji'' imaju gumeni točkovi tako da se vozi na njima , ni ja nisam znao šta je ispod dok je nisam prevrnuo , ja sam mislio da su diskovi kao kod kosačice sa dva doboša

goran 85
21-06-11, 01:35
Savo druze slikaj to cudo u radu zivome interesuje kako radi.Ja skupljam seno sa balerinom.
http://i52.tinypic.com/2iwa6it.jpg

KishRobert
21-06-11, 08:25
I snimaj obavezno.

Nego kako se ona ponasa u seno koje je pokislo,pa je dosta zbijeno u zemlju?Jel pokupi?

galki
21-06-11, 09:57
ima covek ovakav sakupljac kao savov kod mene skuplja super dobro samo ima manu kada je livada neravna svaki brescic preore

savoris
21-06-11, 11:13
pa to je valjda prednost , dva u jednom , sakupljač i ravnjač :lol:

šalu na stranu , svaki sakupljač drlja ako je njiva neravna , neki manje neki više ali nijedan nije nježan

zombie_666
23-06-11, 00:19
Vidio sam ovakav u Crnjelovu kod jednog lika dok sam trazio traktor, samo sa 4 diska. Lik nije imao pojma da mi opiše kako to radi ili koje su mu osobine, a ja nikad prije nisam vidio takav skupljač. Kod tebe kako vidim jedan disk dodaje drugom a on prebacuje tamo na lijevu stranu do onog rama? Jesi probao, ajd snimi, bas me zanima kako radi.

savoris
23-06-11, 10:37
evo jutros probah ovaj čudan stroj , otišao da sakupim 4 dunuma slame iza kombajna kojem je kosa 180cm pa se ne isplati ići presom jer nemaš radi čega

najkraće rečeno , za manje para bolji priključak nisam uzeo

lijepo sakuplja , ne rasipa , hoće nekih 250-300 obrtaja kardana , tu najbolje radi , ustvari sve više obrtaja i bolje radi , samo previše obrtaja ne vjerujem da bi valjalo u detelini zbog otresanja , 250-300 sasvim dovoljno

kosa kombajna je 180cm a meni je falilo par cm da uhvatim dva otkosa , u prvom prolazu uhvatim dva , ali u povratku nemožem jer moram da zagrlim onaj prethodni red koji sam sakupio

evo kako je izgledalo posle kombajna
http://img121.imageshack.us/img121/4266/image069e.jpg

a evo kako posle sakupljanja
http://img829.imageshack.us/img829/6715/image070g.jpg

znači oni redovi tamo dalje su rađeni na nekih 150-200 obrtaja kardana i lošije izgledaju , kada sam otkrio da dodavanje gasa pravi ljepše redove onda sam i slikao , znači ovaj prvi red odakle sam slikao je rađen na nekih 250rpm

Kazner
23-06-11, 23:33
pa ovo je odlicno jer nije moro da grabi skroz pri dnu,ali ko ce se ponasati u sjenu i gdje je trava velika

Dajo
29-06-11, 10:14
Pozdrav narode.......
Jedno pitanje......dal neko zna gdje mogu kupit NOV sakupljat (balerinu) u r. srpskoj bilo gdje.......i dal zna neko koliko se krecu mislim na cijenu.....

sova
29-06-11, 17:25
Pozdrav narode.......
Jedno pitanje......dal neko zna gdje mogu kupit NOV sakupljat (balerinu) u r. srpskoj bilo gdje.......i dal zna neko koliko se krecu mislim na cijenu.....
Ukucaj na google, "Agro mehanika Posusje" oni u BiH zastupaju John Deere, kuhn, tehnostroj,westfaliu itd, imaju kuhn_ovu opremu za sijeno boli glava, ali je i cijena vjerovatno boli glava. Onda imas u Djakovu EIBL&WONDRAK oni zastupaju Claas za Hrvatsku i BiH, ali ih moras kontaktirati tamo, u Djakovu, ali su i tu cijene otpadaju usi. Isplatljivije ti je da uzmes polovan iz svabije, ako hoces mogu ti dati broj covjeka iz Janje kod koga mozes naruciti, mom rodjaku je donio za cini mi se 550 evr. kuhn balerinu u dobrom stanju. Usput, Dajo odakle si tacno?

German hunting terrier | Jagdterrier