Oprema za seno i senažu

Odg: Oprema za seno i senažu

Radovane moze da se kupi tulaj(kukuruzovina) sa balerinama.Ja kupim vec godinama.Stvar je samo u brzini kardana.577 3 direktna preko tockova i to je to_Odes na jedan kraj i vratis nazad uz isti i otkos ti je ograbljen.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Ako mislite na onu kukuruzovinu posle beraca sto ostane, onda se slazem sa Maticem.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Hvala na odgovorima, sad cu sigurno kupiti Balerinu...
Maticu ako mozes malo bolje da mi pojasnis to u vezi sa kardanom...
 
Odg: Oprema za seno i senažu

zasto preko menjaca da bude sporije ili brze sta je svrha?? ja koliko znam bolje mi je da rasturim seno sa velikim claasovim rasturacem druga brza i menjac ok brze se okrece ali za kukuruzovinu nerazumem hocete verovatno sporije?? eto todorove slike vidi se kakva je detelina!! a ko kaze da se iza kondicionera sporije susi nego iza valjka hehe neznam sta da kaZem :D kako ide rakovica sa tegovima u dva tocka auuu bas juce sam kosio ide po 2 3 metra u dva tocka sa kosacicom mojom velikom!
 
Odg: Oprema za seno i senažu

u pravu su kombajner nešto je brže preko valjaka ali za to treba puno ::novac:: ::novac::ja sam gledao imt ovu sa valjcima pa mislim da bi je moja prambaba od 87god bolje napravila
 
Odg: Oprema za seno i senažu

25zjk49.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1242250325[/time]_________________________________________________
ja ipak mislim da je ovo zakon u odnosu na valjke
 
Odg: Oprema za seno i senažu

farova km 22 cr 165 zahvat
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242250654[/time]_________________________________________________
napraviću još koju sliku pa ću poslati
 
Odg: Oprema za seno i senažu

pa kod tebe je isti princip rada ko i u mene šta misliš dali bi se moglo još i valjci nabudžiti nekako
 
Odg: Oprema za seno i senažu

teško jer drugačiji pogon ide a i te sa valjcima su dosta skupe ,ja sam prvu imao od bojanića dok neko nije ubacio parče metala u njivu pa je bila skuplja opravka nego ta sipova
 
Odg: Oprema za seno i senažu

mislim da znam koja je to bila bila je oko 180 ili tako nešto
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242251574[/time]_________________________________________________
jer je on samo tu i dobio iz uvoza sa tim valjcima ,i moja je od njega
 
Odg: Oprema za seno i senažu

185 stojala je na salašu kod njega
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242251633[/time]_________________________________________________
ova je imala isti sistem kao i tvoja
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Za leguminozne biljke kao što su lucerka i detelina se koriste kondicioneri sa valjcima , jer sa udaračima oštećuju i sitne biljku !! Udarači se koriste za trave. E sad baš ni ona lucerka sa predhodne strane nije nešto zelena , viđao sam i zelenije košenu sa obično rotacijom sa 4(5) diska.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

kiki ne lupaj više sigurno bi ja koristio kondicioner da nije dobro a to da se detelina bržće suši sa običnom rotaqcionom NEMA ŠANSE
 
Odg: Oprema za seno i senažu

todor je napisao(la):
kiki ne lupaj više sigurno bi ja koristio kondicioner da nije dobro a to da se detelina bržće suši sa običnom rotaqcionom NEMA ŠANSE

Nešto ne vidim da sam ja pisao da se brže suši sa običnom rotacijom
, a ja kažem za čega se koriste sa udaračkim elementima, dok su valjci za lucerku . Verovatno si primetio da se na jedan isti tip kosačice ugrađuju valjci i udarači . Kod lucerke je važno da se iz stabljike istisne tečnost i da se isavija za čega služe rebra na valjcima.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

isavija ju nju ovi udarači i to još kako a to da je zelenija sa rotacionom bez kondicionera nema teorije ja sam kosio 2 otkosa bez i ostlo sa kondicionerom ta dva otkosa sam morao 3 dana duže da čekam da bude na suncu i požutela je od sunca
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Nisam rekao da udarači nisu dobri samo govorim za čega se koriste pretežno . I sigurno da se duže suši bez kondicionera u to ni ne sumnjam .
E sad požuti na suncu , ako se na vreme ograbi bude lepa zelena - isprobano . :cao:
 
Nazad
Vrh