Oprema za seno i senažu

ZvonaHR je napisao(la):
kiki ove dvije zadnje slike jesu skupljači a ne razbacivači

Tu nisi upravu , ako rotira vile oko ose tj. može podigne vile u određenom položaju pri rotaciji oko velikog ležaja onda može i da skuplja ! :cao:
 
~Kiki~ je napisao(la):
ZvonaHR je napisao(la):
kiki ove dvije zadnje slike jesu skupljači a ne razbacivači

Tu nisi upravu , ako rotira vile oko ose tj. može podigne vile u određenom položaju pri rotaciji oko velikog ležaja onda može i da skuplja ! :cao:

Upravo ceradom se regulise da li skuplja ili razbacuje.
Skinuta cerada razbacivanje.
Postavljena cerada skuljanje.
 
Upravo tako . Može i bez cerade ali onda su širi redovi. Ali bez onog mehanizma za zakretanje nema ništa od skupljanja. Didi-jeva mašina nema taj meh. za zakretanje i samim tim nema skupljanja ! :cao:
 
Te dve zadnje slike i jesu sakupljači ,a ne razbacivači.Kada te mašine sa te dve zadnje Kikijeve slike razbacaju otkos ja ću da ga skupim sa pincetom.Ta kurbla na sredini oruđa na Šošarinoj drugoj slici je bila i kod mene i ona reguliše nagib prstiju.Na taj način približuješ prste tlu ,a samim tim im dižeš zadnji kraj pa dalje(uvis) bacaju otkos.Samo što kod mene to nije radila u samoj glavi(na zubčanicima) već na celom oruđu podjednako.Ukošavala ga ka napred i samim tim odizala prste u položaju nazad.To sad delimično radim toplingom.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

To zakretanje je u stvari podizanje prstiju ili vila radi ostavljanja sena odn. oblikovanja otkosa.

Konstruktori su napravili dve masine pauk i balerinu koje rade slicno a opet razlicito bas zbog razlicitih operacija.Kome sta odgovara to i koristi a braca farmeri sa zapada koriste obe jer im standard to dozvoljava.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Gospodo one balerine mogu samo skupljati sjeno a ne i rasturati ili razbacivati sjeno.odnosno mogu ali to nije razbacivanje.Dok tkz pauk neke serije sa dva rotora imaje mogučnost da uz razbacivanje mogu i skupljati otkos u zboj.Zapadni farmeri koriste ta dva stroja ne zato što imaje mogučnost nego što različite operacije rade.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Pored toga sto si rekao a istina je,nasi ljudi koriste samo sunce ili sunceve zrake i raspali po otkosu..

Voleli bi mi da mozemo priustiti sebi kao zapadnjaci za svaku operaciju po masinu.

Sta ces to ti je standard. :cao:
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Zar nije jednostavnije kositi kosom koja razbaci otkos pa ti netreba razbacivac vec samo skupljac otkosa!
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Da li ove BALERINA grablje mogu da skupljaju tulaj? Posto hocu da ih kupim... Trebalo bi da su bolje od sunce grabalja...
 
Odg: Oprema za seno i senažu

mityoo je napisao(la):
Zar nije jednostavnije kositi kosom koja razbaci otkos pa ti netreba razbacivac vec samo skupljac otkosa!
a koja kosa ga razbacuje kaži i odmah idem da je kupim
 
Odg: Oprema za seno i senažu

da da koja je ta kosa da razbacuje seno majke ti?? kao sto znamo ja i todor smo pisali postoji kondicioner nase kose ga imaju ali on otkos samo izudara da stoji lepse da se susi da nebude glatko ali isto je on otkos a rotaciona da razbacuje otkos jos nisam cuo barem ja
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Jesili video kako stoji otkos iza IMT kose? On se osusi mnogo brze od onog koji je kosen sa kosom sa dva diska!
 
Odg: Oprema za seno i senažu

mogce ali ne brze i bolje od moje i todorove jer ujedno ona ostaje i zelena negubi boju jel tako todore??/
 
Odg: Oprema za seno i senažu

ni vasa se ne susi brzo,vasa izudara,bolje se osusi kada je iscedi sa valjcima.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

RADOVAN je napisao(la):
Da li ove BALERINA grablje mogu da skupljaju tulaj? Posto hocu da ih kupim... Trebalo bi da su bolje od sunce grabalja...
Bolje su milion puta... Tulaj? Ne verujem.
 
Odg: Oprema za seno i senažu

mityoo je napisao(la):
Jesili video kako stoji otkos iza IMT kose? On se osusi mnogo brze od onog koji je kosen sa kosom sa dva diska!
od ove sa kondicionerom nema šanse da se pre osuši
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241638524[/time]_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
ni vasa se ne susi brzo,vasa izudara,bolje se osusi kada je iscedi sa valjcima.
ali od tvoje se osuši 3 dana pre ja sam u subotu noću kosio i juče već presovao i to zelenu ali suvu
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241638577[/time]_________________________________________________
kombajner je napisao(la):
mogce ali ne brze i bolje od moje i todorove jer ujedno ona ostaje i zelena negubi boju jel tako todore??/
tako je kombajner
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241638752[/time]_________________________________________________
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Ajde ako je neko probao da skuplja tulaj nek napise nesto o tome...
 
Odg: Oprema za seno i senažu

Ako ti je tulaj kukuruzovina posle žetve onda je moj stric skupljao trakastim-na kaiševe (mislim da je bio sipov ili tako neki crven eh yu proizvođač) beračem. Izuzetno je jak i može da okreće otkose sena a tako i kukuruzovinu a takođe može sa njim da se ide unazad i prikuplja otkos. Dosta je brz i nije za lucerku, ali je za ljulj i livade odličan
 
Nazad
Vrh