Ugradnja hidro volana

Pa rus nema cilindar
Pa šta ga onda navija? Nema izdvojen hidraulični cilindar (kao Imt, Imr, Torpedo), ali ga ipak ima.

pozdrav ja bi da ugradim pumpu na torpeda posebno za volan ali pogon da ima sa prednje remenice ali plašim se da će se grejati jer se brzo okreće.Hoću da volan nema veze sa hidraulikom.
Zašto bi to da radiš?
 
Ma rus ima bar ove serije hidrauliku jako lose resenu,to je moje licno misljenje da ne pominjem curenje ulja koje je boljka i tako dalje.On ima poluservo u originalu pomocni hidraulicnim ehanizam a ja idem na opciju ciste hidraulike.Malopre sam zavrsio projekat,pustio u pogon i radi odlicno ali pri izracivanju hidraulike pukne mi cev tj crevo koje je verovatno bilo zavazduh a ja sam ga pricepio na pumpu i rikne mi.Stao sam jer sutra tesko da ce ko moci da vari svetac je crveno slovo i onako idem na dve slave ali bice sutra i slika danas vec pao mrak pa nisam slikao.Imam samo jedan zakljucak za one koji pocinju ovako nesto - nista nije onako kako izgleda,sve sto ste planirali budite sigurni da nece da bude tu nego negde drugde.Moja iskustva sa ovim projektom.
 
Ma rus ima bar ove serije hidrauliku jako lose resenu,to je moje licno misljenje da ne pominjem curenje ulja koje je boljka i tako dalje.On ima poluservo u originalu pomocni hidraulicnim ehanizam a ja idem na opciju ciste hidraulike.Malopre sam zavrsio projekat,pustio u pogon i radi odlicno ali pri izracivanju hidraulike pukne mi cev tj crevo koje je verovatno bilo zavazduh a ja sam ga pricepio na pumpu i rikne mi.Stao sam jer sutra tesko da ce ko moci da vari svetac je crveno slovo i onako idem na dve slave ali bice sutra i slika danas vec pao mrak pa nisam slikao.Imam samo jedan zakljucak za one koji pocinju ovako nesto - nista nije onako kako izgleda,sve sto ste planirali budite sigurni da nece da bude tu nego negde drugde.Moja iskustva sa ovim projektom.
Taj orbitrol mora imati i regulator pritiska nemozeš ići direktno iz pompe u orbitrol jer stvara veliki pritisak i zato pucaju creva jasam pre dve god.to isto radio
 
Rus ima regulator pritiska na samoj pumpi jer i njegov upravljac isto ima izvod sa pumpe preko regulatora pritiska jer se steluje pritisak tj razlika u pritisku izmedju hidraulike i upravljaca.Od cega si ti stavio regulator pritiska ?Jel ima to kakve vrednosti mislim jel ima neka skala od do ili kako?
 
Jedno pitanje,da li moze od mini ven-a krajsler Vojadzer da se ubaci sve sto treba na vola i da se ugradi na tockove za hidraulicni volan za 539 ili vladimirca?
 
Vidi ovako to je sistem kao na mercedesu 123 rekao bih.Moze da se uradi ali jedan problem postojij er svi auti guraju spone volana popreko auta a traktor to mora po duzini.Znaci postoji sansa da se postavi samo da se promeni smer ulja jedan covek je tako uradio i dan danas na 558 tako korosti bas od mecke 123 upravljac komplet je ugradio na vratilo gde dolazi kompresor na 558
 
Ipak zakljucak da ovaj tip cilindra ne moze da se ugradi kao pokretac hidro volana.Mali protok i postoje ventili za stajanje cilindra posto je sluzio kao podizac kabine.Uglavnom kupljen je drugi cilindar od imt 577 nov 90 evra plus creva pravio sam 35 evra.Sada ide prepravka i nadam se probna voznja konacno.Imam ventil rewgulacije pritiska ako nekomje treba inaj cuveni ventil koji ispusta na 110 bari kad se optereti a moze i da se steluje pa ako neko planira da ugradjuje hidro volan neophodna stvar definitivno.
 
postavio sam pitanje i u temu utovarne kasike ali tamo je rjedja posjecenost pa da probam ovde,jer je vezano za hidrauliku

ja imam problem sa razvodnikom na prednjem utovarivacu,a problem je sledeci da kad hocu da pustim utovarivac nemam finu kontrolu nego odjednom krene sa pustanjem tj velikom se brznimom pusta i a kad treba nesto polako i preciyno pustiti ne mogu,dok to nije slucaj pri dizanju,negdje sam procito za neki prigusni ventil e sad ja to nisam nikad vidio i kako on uopste radi,zamisao je bila da na crijevo koje vrsi povrat iz cilindara da presjecem pa da ga ubacim,.ako neko ima sliku pa da postavi ili ima neko drugo rjesenje nek kazuje
 
To što tražiš se kod nas zove prigušnica, imaju je kombajni da bi polako spuštali heder. Ona radi tako što u jednom smeru pušta ulje sa potpunim protokom, a u suprotnom smeru ga prigušuje, pa sporije spusti. Može da se podešava prigušenje. Postavlja se na crevo koje diže, ima ulaz i izlaz za ulje.

Nemoj da radiš to što si mislio, inače će ti sporo i dizati i spuštati.
 
ventil.jpg
 
Stavi prigušnicu (tj pravilno se zove prigušni ventil), sa slike. Možda ćeš naći negde istu stvar, ali da malo drugačije izgleda, nisu svi ovakvog izgleda.
 
A sta ako je to coveku lepo radilo pa se problem tek sada javio mozda ima prigusne ventile u samom cilindru.Ja imam jedan takav

e sad dali je to nekad radilo kako treba ne zanam,jer sam tako kupio i namontiro,ne bi reko da su cilindri u pitanju vec je razvodnik jer u njemu je problem sto nema finu regulaciju kad dize sve je dobro ali kad treba pustiti ide velikom brzinom tj nema finu regulaciju,
usput kolko odprilike kosta prigusni ventil
 
i ja sam poceo da skupljam za preradu volana na belarusu.
Zasad imam samo orbitrol polovan koji sam platijo 100 e.
sad trazim klip
 
Nazad
Vrh