Ugradnja hidro volana

Nema nikakva pločica na njoj da vidim koliki pritisak pravi i razmišljao sam da je iskoristim prilikom ugradnje hidro volana, naravno i još sve šta dolazi iz to.
 
Kosjerac ovo je pumpa od Vladimirca dosta dobra pumpa na vladimircu dize poteznice na nekim tipovima rusa radi kao pumpa za upravljanje.Ja se danas ponovio sutra stize orbitrol.Pazario sam desni od 100 ccm.Jedno pitanje za iskusne - Imam cilindar od fapa koji dize kabinu dvosmerni naravno ima hod negde oko 25 cm ali su mu prikljuci mnogo sitni neznam da li ce to da skodi ako njega ugradjujem kao cilindar uz orbitrol.Na orbitrolu su izlazi 1/2col a ovi su za holender negde za kljuc 17 tako odprilike.Dosta je manji otvor tj otvor za ulje trebala bi solidno velika redukcija da se radi da li to pase
 
339pt10.jpg
 
Cilindar mozes da stavis od cega oces,samo da ima duzinu i precnik.Takodje su bitni i prikljucci,moze da se desi da nema dovoljan protok i da pravi problem.Orbitrol mozes isto od cega oces samo da je sa 4 prikljucka.Neznam na koji traktor ugradjujes ali se neces zeznuti,hidro volan vredi na traktoru dosta.Ovi lifam orbitroli se ugradjuju fabricki na rakovicu i dobro su se pokazali.
 
Koliko para je bio ovaj orbitrol,posto i ja planiram napokon da ugradim na moj 540 hidro volan.
 
ovi su za holender negde za kljuc 17 tako odprilike.Dosta je manji otvor tj otvor za ulje trebala bi solidno velika redukcija da se radi da li to pase
Nisu mali priključci, ne brini. Na nekim traktorima i kombajnima su toliki priključci fabrički.
Što se tiče hidrauličnog cilindra, zavisi kolika mu je zapremina i kako je zakačen (dužina poluga), od toga zavisi koliko će ti biti osetljiv volan, tj koliko krugova volana treba od kraja do kraja ajnšlaga točkova.
 
I ja pitao,tacno 150 za nov,a ima polovnih od 50-80 eura.Klipovi standardno oko 20 eura.
 
Hocu da ugradim na moj 540 hidro volan,e sad voleo bih da znam kako se pokazao u praksi ovaj sistem sa PK kaisom i pumpom od auta.Video sam da je Milos Bota ugradio tako na 560,pogledao sam i video zapis.:ppozdrav:
 
Imam pumpi na kilo,mondeo,eskort,pasat....Sve su na oko fizicki iste,PK remenica na svim.
 
Ovo su navoji na orbitrolu fi 20 i u unutrasnjosti rupe gde se spajaju holenderi je otvor negde oko 7 mm tako da sam sa cevima ispratio taj otvor manje vise nadam se da nece da se greje ulje.Evoi slika sutra se nadam privesti kraju.
142vk3.jpg

Ovo je kako sam resio orbitrol staviti na rusa,njegova pozicija na traktoru.Svi koji imaju rusa znaju kako je na njemu upravljac postavljen.E ovo je nesto od resenja koje smatram najbolje.
jaylqv.jpg

Ovaj cilindar mislim da ce biti dovoljno jak i ima hod oko 25 cm mislim i vise nego dovoljno
 
Evo i vretena zaboravih da ga ubacim sa ovim slikama.Odneseno na strug i zavareno,centrirano.Sto se orbitrola tice isao je u zamenu dao sam STIHL 010 testeru sa neispravnim karburatorom za njega.Upravljacki sistem sa rusa sam skinuo nije lepo radio ustvari nije uopste sluzio svrsi i kod rusa je to ujedno i mana ulje na upravljacu uvek kaplje sto nisam hteo i resih orbitrol ili nista.
2ztap9i.jpg
upravljac od rusa.Visak (ostaje samo rezervoar za ulje njega vracam na ruju).
27xdzzq.jpg
Vreteno upravljaca sa orbitrol navarenim zavrsetkom.Posle je ukopan kanal za zeger da volan ne moze da se iscupa i to je to
27xdzzq.jpg
 
Odlican posao,svaka cast.Klip ce biti dobar,i ja mislim da mu je 25 cm hoda dovoljno.Za orbitrol si prosao idealno povoljno.Ako se nevaram ovo je nov lifam orbitrol.
 
Pa rus nema cilindar on ima onaj sistem pomocnog serva ili kako se vec zove neznam ni ja.Jeste orbitrol je nov i uz njega sam dobio i ovaj nastavak sto ide na vratilo volana u obliku torex kljuca.Inace to mi je bio problem morao bih da pravim jer ovde kod nas nema otpada da uzmem sa neke masine ili traktora.Lifam je u pitanju kad je rec o orbitrolu u pravu si.Mislim da sam ga povoljno uzeo da povoljnije nisam mogao da prodjem.Imam garanciju za njega i tako dalje.Nadam se da cu sve to sutra (danas) uspeti da povarim (cevi) jer moram kod komsije a njega nikako naci kuci ja nemam autogeni da mogu da hadletujem mesingom cevi.A postavljanje cilindra i pravljenje spona nebi trebalo da ide tesko.
 
pozdrav ja bi da ugradim pumpu na torpeda posebno za volan ali pogon da ima sa prednje remenice ali plašim se da će se grejati jer se brzo okreće.Hoću da volan nema veze sa hidraulikom.
 
Nazad
Vrh