Ugradnja hidro volana

skal je napisao(la):
jel ima neko pojma dali postoje dve vrste orbitrola ja sam pre kupovao orbitrol na rusa pasam moro na orbitrol prikačiti i neki regulator pritiska ili kako se već zvalo ..zanima ma dali postoji orbitrol koji ima u sebi taj regulator pritiska znači da nema na orbitrolu još ona budza sa strane ..mislim da shvatate šta me zanima
 
skal ima vise vrsta orbitrola ja znam za lifam mora da ima ispred sebe taj prikljucak gde dodju cevi znam iza ppt orbitrol on to nema ima jos marki ali u principu svi su slicni molio bi clan bubu da stavi sliku ventila prioriteta da vidimo kako da ga povezemo na vec postojecu pumpu hidraulike
 
adamov zoran je napisao(la):
skal ima vise vrsta orbitrola ja znam za lifam mora da ima ispred sebe taj prikljucak gde dodju cevi znam iza ppt orbitrol on to nema ima jos marki ali u principu svi su slicni molio bi clan bubu da stavi sliku ventila prioriteta da vidimo kako da ga povezemo na vec postojecu pumpu hidraulike
Da ,to bi bilo super,pa da krenemo u prepravku R 65. :ppozdrav:
 


Evo nadjoh sliku ventila na komsijskom forumu pa ne moram da se zavlacim ispod kombajna ili da trazim slike Torpedo traktora. Stvar je prosta, u ventil ulazi ulje pod pritiskom iz pumpe a izlazi prema volanu i prema ostalim potrosacima s' tim sto je oznaceno sta se spaja sa cime.
 
Bil se to moglo napraviti na IMT 539? Imam dobru pumpu pravo, od VW Passat (od njegovog serva), na njoj je remenica za klinasti remen, pa sam kontao da nesto nabudzim, da bude lakse voziti fergaća. Treba mi dakle jos klip i orbitrol, te crijeva svakako, ali kako to sve spojiti? Ima li neko hidrauličnu šemu?Jel moze da ostane stari volan i njegovi mehanizmi sa polugama, kao sto neki Zetori imaju (mehanički volan+pomoćni cilindar), ili bi sve moralo napolje, da ostane čisti hidraulik? Kako uošte izvaditi volan na 539 kad je kućište volana dio poklopca mjenjača??
 
zombi ima u temi imt kako je ugrađen hidro volan prelistaj malo temu i videćeš slike i ima objašnjenje kako je urađeno, da nepišemo ponovo ovde kad već ima napisano. Poz.
 
Kosjerac je napisao(la):
zombi ima u temi imt kako je ugrađen hidro volan prelistaj malo temu i videćeš slike i ima objašnjenje kako je urađeno, da nepišemo ponovo ovde kad već ima napisano. Poz.

Super, nisam znao, potrazicu tamo. Hvala na informaciji!
Post je spojen: [time]1297272287[/time]
_________________________________________________
Pošto je fino da imamo sve na jednom mjestu o ovoj vrlo zanimljivoj temi, evo kako izgleda originalno rješenje za IMT 539:

zl6sqs.jpg


Naravno da se moze i nesto slično napraviti i od neoriginalnih dijelova. Ja npr imam odličnu pumpu, fali mi dakle samo orbitrol (a ni to nije pretjerano skupo) i cilindar (a toga ima u Rumi, vidio sam od Zetora cilindar sa crijevima za 20E čini mi se).
 
Našao sam pumpu od kamiona ispravna skinuta, creva i posuda za ulje, ostalo nabavljam polako.

Miloše od čega je pumpa kod tebe, jel to od nekog auta putničkog pošto ima pk kaiš, jel koji orbitol na prodaju i kolko para.
 
Kosjerac druze!
Prodaje mi jedan, sve sem pumpe, za 200€, a ja imam pumpu od mercedesa 124, moze li to sve da se upasuje na moj 558? STA DA RADIM?? :sta:
 
od opela,najbolje se pokazala, obitrol beli je na prodaju 70 eur,trnavac može od mercedesa samo ce puno da štrči,ovu opelovu sam platio 20 e na otpadu
 
trnavac pa nije to skupo ako je ispravno a pumpu kao što reče miloš nađi opelovu jer će lepše da se spakuje. Miloše 'oćeš da ostaviš pk kaiš ili stavljaš klinasti, nevidim ovde na slici baš najbolje jer ta remenica od pumpe u pravcu od nastavka vodene pumpe mislim da na taj nastavak napraviš žljeb za kaiš pa da bude još jedan manji naravno samo da okreće pumpu.
 
256v7g5.jpg

wt8z8j.jpg

29e63c9.jpg

20swvpg.jpg

w0qjyd.jpg



ovoje nosač orbitrola,sinoć sam doneo creva (ala me je odero čovek uzo mi 7800din),ako mi bude malo bolje možda danas završim
 
pozdrav mene interesuje moze li na engleza 178 neka druga pumpa osim njegove orginal iod 577 mislim na neku od kola jeftinije je. hoce li imati dovoljnu kolicinu ulja da ga pokrece . englez vec ima klip sa reg. ventilom ali je pumpa oslabila. ili je bolje da stavim kamionsku imam od bekana na kais 100 bara( hoce li biti velik pritisak)
 
Nazad
Vrh