Utovarne kašike i utovarivači

Tar

Član
Učlanjen(a)
26 Apr 2008
Poruka
1.167
Lokacija
Beograd
Da li neko ima iskustva u radu sa prednjom kašikom ?
Mene interesuje da sa njom čistim štalu i tovarim djubre, da je jednostavna za postavljanje i skidanje?
 
Odg: Utovarne kašike

Evo na sta sam mislio:

Samogradnja. Odlicno za ciscenje pileceg djubreta. Covek ugradio i servo volan na T.Vinkovica
http://www.majstor.hr/teme/2003/7/traktor/traktor.shtml
E sad mene interesuje kako to funkcionise na 539. Kazu mi da ne moze kasika da odvoji dobro sabijeno djubre sa slamom? Verovatno treba dograditi neku kontra "viljusku" da zatvori kasiku. Da li neko ima iskustva sa tim?
 
Odg: Utovarne kašike

Tar, za čišćenje đubreta se koristi "viljuška" i ide bez problema, staviću sliku ako nađem.
 
Odg: Utovarne kašike

Eto bas takva informacija mi treba posto ja nemam pojma.
 
Odg: Utovarne kašike

Evo i slike :cao:

113.jpg
 
Odg: Utovarne kašike

Uf, :zli:
kao iz filmova strave i uzasa.....

Znaci, mehanicke vile. Moze lako da se doradi.
Hvala!
 
Odg: Utovarne kašike

Takođe za Tara, vile i kašika, nove, domaće proizvodnje. :cao:

 
Odg: Utovarne kašike

To je to,
vidi se zasta je namenjeno. Meni izgleda ka o samogradnja? Nisam siguran al' mise cini da mu fali hidraulika za rotiranje kasike. Ako radis napolju onda OK. Ali u stali zbog visine.....?
 
Odg: Utovarne kašike

Nema potrebe da se diže toliko visoko, neće đubre spasti sa nje i ako je samo podignuto kao na donjoj slici. Što se tiče hidraulike za kašiku to je dooosta skuplja varijanta, ova kašika ima kao i ona sa vašara gore, mehaničko zabravljivanje, kada se spusti na zemlju zabravi se, uzimaš đubre, dižeš i kada hoćeš da istovariš povuče se sajla ili poluga, zavisno od modela, i gravitacija odradi svoje.
 
Odg: Utovarne kašike

Aha, to je OK i dosta jednostavno. samo mi nisi rekao da li je ovo samogradnja ili fabricka kreacija?
 
Odg: Utovarne kašike

Koliko se sećam pisao je da je fabrička, možda ima nekih dorada na kačenju za traktor.
 
Odg: Utovarne kašike

Ja sam skoro zvao firmu koja pravi nove. 14-ti oktobar iz Brusa kod Krusevca. Rekose mi da kostaju 240 000 din. imam i tel. nr.. 037-825-499. Preskupa je znam po tome jer je jedan moj komsija zvao pre par meseca i bila je 140 000. Ali su mozda postali alavi itd... ::lose::
 
Odg: Utovarne kašike

Gde moze da se kupi hidraulicni utovarivac za stajnjak onaj sto se kaci na poluge,ne mehanicki nego hidraulicni traktor stoji u mestu dok se radi sa utovarivacem.
Neznam kako se postavlja slika,
Zna li neko neki sajt(nemacki) za kupovinu traktora,prikljucni masina itd.
 
Odg: Utovarne kašike

Hvala puno cugi  :cao:
Evo na sta sam mislio, e sad gdje ima da se kupi kod nas,koja je cijena (ova je prodata za 1500e) ja bih da je duzina dohvata veca od ove (4m).Malo sam guglo i vidim da ih ima razni velicina ali nigde ne mogu da nadjem koristene a nove su skupe.
Da li neko ima i koliki je ucinak pri radu,za koliko se vremena moze natovariti prikolica stajnjaka,nekako mi ovo sto vidim malo (vile) nebih rekao da moze stati puno
 
Odg: Utovarne kašike

Preporučio bih ti utovarivač Carlo Peshi C4. Imao sam takav utovarivač na fergusonu i mogu ti reći da ako je sve OK radi samo tako. Prima dvije komadne odjednom i ako si sposoban ferguson nema kad uhvatit zraka. :osmeh: Malo je teško naći ga u dobrom stanju, no kod nas ih se može naći. Evo slika koje sam iskopao na netu.
 
Imao sam ja vec takav i prodao (jeftino)samo da mi ne zauzima prostora u dvoristu kupio ga i kad sam video koliko je komplikovano montirati ga na traktor prodao sam,nije se kacio na tri tacke nego se moralo montirati ispod traktora a za to je trebalo cio dan e nemogu da vidim ovaj na slici kako se kaci a ako dobro vidim i ja sam mogao prepraviti kao ovaj na slici da se prikopcava.
::sramota::
 
Nazad
Vrh