IMR - Rakovica

North ARMY je napisao(la):
kabina je od nekog torpeda ako se ne varam,mityoo slabo pratis na casu :D
kabina jeste od torpeda RX..naravno da je dobro odradjena.. :cool:
Post je spojen: [time]1250691590[/time]
_________________________________________________
Trnavac je napisao(la):
:D Svaka cast majstorski odradjeno , nema sta!!! :D
Koja bi joj bila cena :haha:
dobijao sam 16000 eura,ali nije na prodaju dok ne zavrsim sledecu.. :nono:
 
Procitao sam temu i na početku je bilo reči o brujanju u trećoj brzini (Rakovica 60,65), ja sam pre tri četiri godine kupio polovnog Landina '71 godište, koliko sam shvatio samo se motor razlikuje u odnosu na R60. I ja imam problem sa brujanjem koji je sve izraženiji sa vremenom i gubitkom ulja (koje curi na sastavu između menjača i motora ima odozdo neka rešetka, ulje nije iz motora jer isti ne gubi ulje, verovatno iz menjača ili nekog kartera, sipao sam pre neki dan 5 l ulja u menjač ali se nije ništa promenilo), kada je kupljen nije brujao upšte i sada ne bruji kada motor drži ili po ravnom u trenutcima kada usporava. Interesuje me gde sve treba sipati ulje i gde se nalaze kontrolnici za nivoe ulja, kod menjača je šraf ispod kočnice (namerno sam prepunio), ali za ostale neznam gde su. Ne verujem da je samo na tom mestu, nevidim kako bi to moglo da bude kontrola za zupčanike u čizmi.
 
Zdravo drugari.

Imam problem, pa bih molio za pomoc. Ne mogu da nastelujem levu kocnicu na R47. Stelovao sam par puta uspesno preko sipke, ali sada vise ne moze :(

Slika51.jpg



Nema vise navoja.

Danas sam skidao poklopac koji je ispod, i tu postoji neki sraf... cemu on sluzi, i cemu sluzi ovaj manji sraf koji viri spolja, obelezen strelicom?

Slika52.jpg



Da li nekako mogu da nastelujem levi tocak da koci ili moram da rasklapam traktor? Taj levi tocak u stvari koci, ali nize nego desni, tako da kada su pedale spojene on u stvari ne koci uopste :( Molim vas za pomoc...


Pozdrav,
Dare
 
Bobo je napisao(la):
Ovakva Rakovica 120:


je imala ovakav mjenjac:


s ovoliko rucki u kabini:


Posebna pedala za mjenjac, posebna za kardan... Slike "ukradene" s farmphoto foruma.


momci kod ovog mnjenjeca kako ga vi neki nazivate (ctf ili cdf) kako sam vidjeo nije to ispravno.
to je njemacki mnjenjac ZF, sto je skracenica za ZAHNRADFABRIK,sto u prevodu na SRPSKOM jeziku znaci fabrika zupcanika.
a ovo ZF,bi se trebalo kod nas izgovarati CF,jer ako je ko ucio njemacki u skoli bi treba znati da jenjihovo Z.nase C.
a taj mnjenjac ZF,ne samo da se ugradjuje u traktore,vec ima i siroku primjenu,najvise se ugradjivao u kamione i dan danas (kao na pr.MERCEDES;MAN;DAF;IVEKO i mnoge druge)i mnogo pouzdan mnjenjac.
a radili su i prednje vuce na JOHN DERRE,koji se proizvode u njemackoj.
nisam imao namjeru nikoga da uvrijedim sa ovim tekstom nego cisto da razjasnim ime mnjenjaca.
 
didi je napisao(la):
Ako misliš na ovu ,svaka ti čast zemljak.Ovako nešto sređeno se retko sreće.Pošto sam je lično video mogu samo da ti kažem da ste ti i tvoji kod kuće prave majstorčine. :bravo:
2zgdusg.jpg

Koliko bi bila neka orjentaciona cena ovako sređene Rajke?

svaka cast.......prijatno sam iznenadjen.....sta si sve ukomponovao ovde......
 
ja imam rakovicu 65. , 87. god kod mene je napravila oko 9000 radnih sati i uradjena joj generalna ! isto mi se desava kao i kod ovih nesto mi bruj u 3 brzu! koristim je za sve radove , sa njom sam vukao 7 bunkera kuruza od po 1000 kg jeste da izagleda nemoguce al imao sam duple stranic ! zimi pali odlicno i odlicno me sluzi! samo sto imam malio veci plug pa ga malo teze vuce kad je suvo al ovako ide ko sasava!
 
ma necu da ga menjam sad kad zavrsim sa oranjem posto mi ostalo jos nekih 100 ari cu da ga repariram! :cao:

:ppozdrav:
 
didi je napisao(la):
Ukoliko na sledećoj licitaciji državne zemlje uspem da se dokopam malo više površine zasigurno će ovakva rakovica biti prvi traktor koji ću tražiti da kupim.Prednost će imati one sa mercedesovim motorima ali ni dobar perkins neće loše doći.To je jedini traktor za koji moj ćale ,koji je inače bio mehanizator u jednoj velikoj poljoprivrednoj firmi 38 godina,kaže da bi ga kupio polovnog.Pošto sam ga i ja vozio u firmi par godina definitivno mislim da je od traktora iz stare fele u klasi od 100-135 ks ovo neprevaziđen traktor.Pa razmislite samo zašto je strani+domaći lobi odradio da se zabrani u srbiji proizvodnja ovog traktora?
evo ti vec jedna,gotovo u komsiluku,ako ti bude trebala.
http://www.poljomasine.com/index.ph...category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=71
 
Nazad
Vrh