IMR - Rakovica

jeste jeste ! :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244638237[/time]_________________________________________________
RAKOVICA 65 - 12 BS DV
Osnovne karakteristike traktora: ekonomičnost, jednostavnost rukovanja, pouzdanost u radu, univerzalna primena (poljoprivreda, zemljani radovi, šumarstvo, komunalne delatnosti itd).


MOTOR

Marka, tip IMR, DM 44T, Dizel, 4-cilindra DI, vodeno hladjenje
Prečnik 91,4 mm
Hod 127 mm
Radna zapremina 3330 cm3
Maksimalni momenat 206 Nm / 1350 min -1
Maksimalna snaga 47 kW / 2300 min -1

TRANSMISIJA

Spojniva dvostepena, suva, frikciona
Menjač MT 280 - 12 BS
Br. stepeni prenosa 12 napred / 4 nazad
Prednja osovina PUM 320 sa hidrostatičkim servo upravljačem
Zadnja osovina Sa blokadom diferencijala
Priključno vratilo Sinhronizovano sa menjačem: Dvobrzinski; 540/750 min-1 na 200 min-1 motora ; mehaničko uključenje
Maksimalna snaga 40 kW

HIDRAULIČNI SISTEM

Maksimalni kapacitet 30 l u minuti
Maksimalni pritisak 200 bar
Maksimalna sila dizanja 2000 dN
Regulacija Po otporu, položaju, mešovito
Dodatni razvodnik Dva izvoda, jednostruki ili dvostruki

RAZMAK TOČKOVA

Zadnji 1400 mm
Prednji Podesivi 1400 - 1900 mm

PNEUMATICI

Prednji 8.00 - 20
Zadnji 14.9 - 28

POTEZNICA

Vešanje orudja u tri tačke, kategorija II, podesiva poteznica

KOČENJE PRIKOLICE

Radni pritisak 4.7 - 5.3 bar
Kapacitet rezervoara 20 l

REZERVOAR GORIVA

Ispod poda 60 l

KABINA

Sigurnosna sa elastičnim osobinama i grejno ventilacionim uredjajem

MASA TRAKTORA

Ukupna masa 3250 kg.
Prednji tegovi 210 kg.
Zadnji tegovi 140 kg.

OVO JE ZANIMLJIVO nova rakovica 65
 
kod mene su prednji pmeumatici 6,5-20 to se vise ne moze nigde naci kad se pokida stavicu 7,5-20 nema mi druge zadnji 16,9-30 Dragane,jel znas jel rezervor od R 60,65-76 isti moram nesto resavati :sta:
 
rezervoar od R 60 i r 65 su ja mislim isti sa mozda nekim malim zanemarljivim nijansama . KOliko nafte stane u tvoj rezervoar!?
 
moze naravno,ali ja nikada ne orem vise od 4 jutra dnevno-nemam potrebe radim samo 30 jutara To su inzinjeri u Rakovici namerno napravili da ne mozes ceo dan orati-da se ne umoris :D
 
jeste 6+2 i to sto kazes dragane ali dobro se pokazala sada pomalo baca dim ali nijedna popravka ulje nigde necuri nista malo mi popusta ulje hidraulik :zli: ali se dodaje !! od 92 god se ona tera sve sto treba za 10 krava i 70 jutara sad i vise !! dragane kupi rakovicu ja preporucujem i posto si je imao malo nisi mnogo rakovica uopste netrosi mnogo koliko trosila tvoja u oranju pa da ti kazem koliko moja??masina napravljena da vuce kao luda ona da malaksa malo po malo nema sanse jak srpski celik gvozdjurija!!amo moja nedize temperaturu preko 60 stepeni nikada!(gas do daske nikada nije primila :D )
 
ja sam napravio sa mojom 500 sati efektivnog rada a i moj stric od '92 ima r-65 pa sam se sa njim vozao i radio.
a ti si godinu dana mladji od mene .... pa nisi ti od kad si se rodio vozio svoju rakovicu .

koliko si ti sati napravio ?

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244645552[/time]_________________________________________________
moja u oranju od 10 do 13 L .
 
neradi mi sat vec sa 2 sajlom ali stala na oko 4000 neznam tacno u sat tako i moja trosi a za rakovicu znam mozda za rusa bas neznam za rakovicu niko nemoze da mi soli pamet
 
leka je napisao(la):
jel rezervor od R 60,65-76 isti moram nesto resavati :sta:
Skini ga i odnesi kod pravog majstora, neka ga talači vodom pa ćeš vidjet gdje sve pušta, i gdje bi pustio ako nije do sada, pa neka ga povari i nema više problema. Malo boje, prefarbaš i samo toči.. Ili ako imaš s čime povarit sam, napraviš sve sam.
 
jesam ti ja mozda solio pamet?

a evo je i moja bivsa rajka
a2wsqs.jpg
 
dobre su rajke,covek koji meni seje usluzno,a i mnogima vozi vec trecu rakovicu(kupi novu i radi sve sa njom 15-ak-20g i proda je i kupi novu) radi do 25kj zemlje
 
to je 2.9 setvospremac 1 brza pun gas
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244648755[/time]_________________________________________________
samo da napomenem da isti taj spremac vuce moj stric sa 560 i 1 i 2 stavio je 16 coli gume u 1 brzoj ide 10 km/h
 
hoces da kazes da bolje ide 560?? pa eto i ja sa mojom spremac 2.40 drugom spremam mada sada dajc opet ponavljam!bezveze po emni sto si prodao ai ti znas sta radis!! rakovica ti je izgledala super skroz isto kao moja sve sve koliko mogu da uocim!!560 i rakovica 65 nije velika razlika ali takodje velika 560 ima bolju hidrauliku bolji menjac (mislim na saltanje) rakovica krci i hidraulik nije bas precizan ali ide kao luda!! jel ono bila na sajmu 65 sa prednjom 10000 evra??
 
bolje ide 560, bolje ga nosi !
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244649773[/time]_________________________________________________
rakovici svaki 3 put ubodes brzinu bez krcanja
moja je kostala nova 9500 evra a tad sa prednjom kostala je oko 11 000
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244649813[/time]_________________________________________________
13000 sa kabinom. i prednjom vucom
 
Nazad
Vrh