IMR - Rakovica

koliko brzina ima rakovica 65??
meni je sejao soju sa 6rednom decko koji ima IMT 567,a njivu pored je sejao komsija sa rakovicom 65,567 em sto je isao i brze i manje se cuo. Za 567 znam da ima 5 brzina,a koliko ih ima 65??
 
RAkovica ima brzi diferencijal od 560-tke. a zavisi koje gume ima tvoj ujak na 560 a koje imas ti
cini mi se da si napisao da imas 14 coli jel da?
 
ma da...ali kod nas u ataru jako proklizava kod oranja i 560 ga prestize dok rajka napravi krug 560 krug i po
 
didi je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
ma da...ali kod nas u ataru jako proklizava kod oranja i 560 ga prestize dok rajka napravi krug 560 krug i po
Potvrđeno i kod mene u ataru.
Ja imam R-65 i uzasno mnogo proklizava u oranju. Sta mislite, da li bi dodatni tegovi na zadnjim tockovima resili problem?
 
Ja imam rakovicu 76 ks i nemam tih problema,imala je dosta deciji bolesti ali je prelezala sve :D
 
LEKA tvoja rajka r76 ima 70ks kao i imt 577 jer su to isti motori S44 koji imaju 70ks pri 2200obr. :D
 
Rakovica 76 SUPER je univerzalni traktor savremenog dizajna. Oprema traktora R 76 SUPER obezbedjuje povoljne radne karakteristike i siguran komfor vozača. Ovaj traktor se proizvodi u standardnoj verziji pogona preko zadnjih točkova (4x2) ili u verziji sa pogonom na sva četiri točka (4x4) sa opremom po želji kupca. Njegove najvažnije karakteristike su: ekonomičnost, lakoća rada, pouzdanost, univerzalna upotreba (poljoprivreda, gradjevinski radovi, šumarstvo, komunalne delatnosti itd.).



MOTOR IMR S44T, dizel sa direktnim ubrizgavanjem, 4 cilindra, vodeno hladjenje
Zapremina cilindara (lit.) 4,07 l
Prečnik cilindra 101 mm
Hod klipa 127 mm
Snaga motora 56 kW pri 2250 o/min prema JUS M. F2. 026
Maks. momenat 272 Nm pri 1350 o/min

SPOJNICA Suva, frikciona, dvostepena

MENJAČ MT 280 - 6B
Broj stepeni prenosa 6 za hod napred, 2 za hod nazad
Prednji most upravljački
Zadnji most mehanička blokada diferencijala
 
Dragan18 je napisao(la):
Rakovica 76 SUPER je univerzalni traktor savremenog dizajna. Oprema traktora R 76 SUPER obezbedjuje povoljne radne karakteristike i siguran komfor vozača. Ovaj traktor se proizvodi u standardnoj verziji pogona preko zadnjih točkova (4x2) ili u verziji sa pogonom na sva četiri točka (4x4) sa opremom po želji kupca. Njegove najvažnije karakteristike su: ekonomičnost, lakoća rada, pouzdanost, univerzalna upotreba (poljoprivreda, gradjevinski radovi, šumarstvo, komunalne delatnosti itd.).



MOTOR IMR S44T, dizel sa direktnim ubrizgavanjem, 4 cilindra, vodeno hladjenje
Zapremina cilindara (lit.) 4,07 l
Prečnik cilindra 101 mm
Hod klipa 127 mm
Snaga motora 56 kW pri 2250 o/min prema JUS M. F2. 026
Maks. momenat 272 Nm pri 1350 o/min

SPOJNICA Suva, frikciona, dvostepena

MENJAČ MT 280 - 6B
Broj stepeni prenosa 6 za hod napred, 2 za hod nazad
Prednji most upravljački
Zadnji most mehanička blokada diferencijala
svaka cast bas si upucen u rakovicu
 
leko da nema feniksa ti ne bi znao koliko ks ima tvoj traktor :D :D
e jbg i ona me razocarala sa menjacem 6+2 ::lose:: a inace nije los traktor,ima je jedan kod mene u selu i zadovoljan je :ppozdrav:
 
Johny CASE IH je napisao(la):
znaci menjac na r76 je isti kao na rajki r 65 6+2
skroz isto.. mom dedi se na R-76 nekoliko puta desavalo da popusi kutija menjaca mozda fabricka greska ...nemam pojma

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244637207[/time]_________________________________________________
ako IMT577 moze da radi sa tim menjacem 6 +2 (one starije verzije ) onda bi po logici trebalo i ovo da funkcionise dobro !
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244637274[/time]_________________________________________________
ustvari LEko kaze da nije isti menjac :sta:
 
ma izgleda,bitno da ona vuce 2 x 35 cm dubokog oranja,a imam jedan problem treci put mi procurio rezervoar,jel zna neko od kog drugog traktora odgovara da nabavim,moze i polovan-ovoga sam krpio 3 puta a u garanciji su mi zamenuli tri- ovo sve ostalo je sada ok.inace rakovica je 2003 god i ima 800 rs
_________________________________________________Post je spojen: [time]среда, 10. јун 2009. 05:40:18 MST[/time]_________________________________________________
ja kazem da menjac nije isti ko kod imt 577 a mislim da je razlika izmedju rakovice 76 i 65 samo u motoru ali nisam siguran
 
Nazad
Vrh