PDA

View Full Version : IMR - Rakovica

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

borko jagodinac
19-02-10, 12:31
nije problem i ja se slazem da otvorimo nove teme.
a sto se tice tog stelovanja sto ti radis, ti samo fiksiras hidraulik do zeljene dubine, ali on tada ne pliva, a ko zna koliko ti je sraf zavijen ili odvijen i dali poluga uopste reaguje na ventil.
Kada se steluje na srafu tada hidraulik odrzava jednu dubinu i poluga nonstop pretiska ventil pomalo, tako da rajka ide bez problema. Hidraulik je tu najprecizniji. pokusajte nekad kad upalite traktor da rukom pogurate polugu i videcete kako se hidraulik dize onoliko koliko je vi gurate.
Ja sam orao sa raznim traktorima, ali verujte mi rajka ima najbolji hidraulik(znam ga u prste).
Bice jos slika za vikend i nekih skica. Poazdrav do tada od Jagodinca

Post je spojen: 1266579244________________________________________ _________
Jos nesto, obe rucice su kod mene u donjem polozaju u oranju, malu jedino koristim kada kacim prevrtac sena, bure za prskanje i rasturac djubriva

mmb
19-02-10, 18:55
Jagodinac,imas li broj tel. Perkins servisa?
Hvala?

igor74
19-02-10, 18:59
jagodinac cije su proizvodnje klipovi sto si ugradio u rajku?

topalovic
19-02-10, 20:23
DANAS NABAVIO UPUSTVO ZA RAJKU 76 za par dana ga kacim >:D >:D >:D >:D

mityoo
19-02-10, 20:44
Eee ljudi,
e pa tek sad vidim da neke stvari ne znam!!!!
Istina je ono sto se kaze:"Ucis se ceo zivot", bem'mu lebac!!!
Kaci bre sve sto imas brate!!

Imam R-65 od 1989 god, nova kupljena, a o tom stelovanju nisam imao pojma za taj sraf 17''

Orem sa leskovackim 16", tezak ali vuce Rajka, i nikad nisam nista stelovao osim sto prvo zavijem zadnje poluge skroz, pa onda pustim prvu brazdu pa onda nastelujem na topling i zadnje poluge odvijem po potrebi, zatim krenem drugu brazdu i tada su obe rucice za hidraulik u donjem polozaju, ee tad vracam na gore malu rucicu do zeljene dubine, stegnem osigurac za rucicu da nebi spadala i onda sve radim sa velikom ruckom dizanje i spustanje.

Predlazem da se za svaki vid tehnicke dokumentacije bilo to za neku masinu ili za neko orudje otvori nova tema kao :
RAKOVICA
R-65
teh.dokumentacija(radionicki prirucnik) za motor
teh.dokumentacija (radionicki prirucnik) za menjac
teh.dokumentacija (radionicki prirucnik) za hidraulik...
Dajte misljenje. :D ili ::lose::,
Pozdrav ::namigivanje::

Dokumentacija i radionički priručnici koji su dostupni su svi u temi:

http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ostale-diskusije-o-traktorima/tehni269ka-dokumetacija-radioni269ki-priru269nici-katalozi-rez-delova-za-traktor/

Pa birajte link koji vam treba za download!

topalovic
19-02-10, 21:06
Ja mislim da ovde nema za rakovicu nista sem motora

mityoo
19-02-10, 21:21
Pa postavite i vi nešto na boxnet ili na rapidshare pa će i to biti tamo postavljeno! Postavio je ko je šta imao.... Ako imate nešto samo javite, i ubacujemo linkove!

SKEMBA
19-02-10, 21:30
Zna li neko koju oznaku motora ima rakovica 65..

dukej
19-02-10, 22:02
DM34/T

borko jagodinac
20-02-10, 02:11

PERKINS, original klipovi imaju 4 karike, 2 kompresione,1 brisajucu i 1 mazajucu, dok perkins ima 5, jos jednu mazajucu, koja je dole ispod bolcni, mnogo bolje drzi pravac klipu, a i original klip ima samo udubljenje po sredini dok perkins ima udubljenje i u sredini siljak da bi bolje pravio vrtlog vazduha i goriva

Post je spojen: 1266628513________________________________________ _________

Hvala?

http://www.perkinsdelovi.com/kontakti.html
ja nisam uzeo kod njih, ali sam ih zvao, imaju svei rade generalne motora sa garancijom

igor74
20-02-10, 08:15
[quote=igor74 ]

PERKINS, original klipovi imaju 4 karike, 2 kompresione,1 brisajucu i 1 mazajucu, dok perkins ima 5, jos jednu mazajucu, koja je dole ispod bolcni, mnogo bolje drzi pravac klipu, a i original klip ima samo udubljenje po sredini dok perkins ima udubljenje i u sredini siljak da bi bolje pravio vrtlog vazduha i goriva

Post je spojen: 1266599713________________________________________ _________

Hvala?

pa to su klipovi za IMT 565, uljna karika je 6 milimetara? >:D

borko jagodinac
21-02-10, 19:34
http://www.youtube.com/watch?v=VyWAgy7NCgc
Evo snimio sam klip i malo objasnio kako ja stelujem hidraulik u oranju.
Nadam se da cete me razumeti, ako bas nekom nije jasno pitajte.
Mozete da stelujete dubinu na maloj rucici, ali tada poluge stoje u jednom polozaju i ne mogu da se spuste, to je samo problem ako je neravan teren, ali i tada ova poluga radi i poteznica je gura, ali pitanje je koliko je sraf zavijen ili odvijen i dali poluga reaguje na ventil.
Znaci poteznica gura ovu polugu, toliko koliko je plug opterecen, sto je vise u zemlji vise je gura.
Na primer kod mene je fabricki bilo, kada je cale kupio traktor mnogo odvijen sraf i poluga je mogla da reaguje na ventil tek kada bi plug sisao na 40cm dubine.
Tako da Cale nije mogao normalno da ore plice, dok nije malo zavio sraf.
Vidite na klipu da kada se sraf zavije previse, tada je ventil napadnut i poluge se dizu gore i ne mozete da ih spustite dok ga ne razvijete. VODITE RACUNA KADA ZAVIJATE I ODVIJATE SRAF DA SE NE NADJETE IZMEDJU TRAKTORA I PLUGA, PA DA SE POLUGE PODIGNU SAME :<<>
Ja prvo nastelujem plug kuci na ravnom, pa onda idem na njivu i kada krenem tada zavijam ili odvijam sraf dok ne nastelujem dubinu, vec sam to pomenuo da je nekad dovoljno i pola kruga.
Bitno je isto da onaj sraf sa strelicom u kabini bude okrenut na levo, da brze spusta i dize plug da bi bolje reagovao.
Kada krenete da orete topling gura poteznicu napred onoliko koliko je opterecen, i non stop pomalo gura polugu koja pretiska ventil unutar hidraulike, i nonstop varka plug.
Cim plug krene na dole, poteznica pogura polugu i tada se poluge malo podignu, ali to je sve neprimetno mozda za po 1cm.
Znaci tocak vam ne treba, i kod mene obe rucice stoje dole u radu, a kazem moze i na malu da se steluje ali i tada morate da nastelujete i na srafu da bi i tada poluga reagovala na ventil.
Izvinjavam se sto nisam okacio ove skice, ja nemam skener, hteo sam da uzmem od jednog drugara ali nisam uspeo da ga navatam sada za vikend, ali bice uskoro

dukej
21-02-10, 20:24
Hvala na trudu, sačekaćemo da nabaviš skener! >:({

borko jagodinac
21-02-10, 21:02
http://i48.tinypic.com/nwbkgl.jpg

Evo nesto sam slikao telefonom dok ne dodje skener, nije ispalo lose

Post je spojen: 1266783983________________________________________ _________
http://i50.tinypic.com/35hmtqo.jpg

jos jedna

milan_spay
21-02-10, 21:51
Mala ispravka na prethodno uputstvo za rad sa hidraulikom:
Taj vijak na kome Borko podešava dubinu pri operaciji oranja konstruktivno nije predviđen da se on stalno odvija i zavija, već služi da bi se podesila brzina reagovanja "plivajućeg".
Sa malom ručicom podešavaš željenu dubinu, a velikom podižeš i spuštaš prikljuno oruđe.
Sada ne mogu da nađem podatke za podešavanje hidraulika tj.tačno postoje podaci za podešavanje određenih delova sklopa u kućištu hidraulika po pozicijama sa gornje slike npr:
(37,38,39,40,41,42.) jedan sklop
(20,21,22,23,24.) drugi sklop i još nešto samo se ne sećam šta.(prva slika)
Ako pronađem knjigu sa zadovoljstvom ću je prikazati.

borko jagodinac
21-02-10, 22:15
Mala ispravka na prethodno uputstvo za rad sa hidraulikom:
Taj vijak na kome Borko podešava dubinu pri operaciji oranja konstruktivno nije predviđen da se on stalno odvija i zavija, već služi da bi se podesila brzina reagovanja "plivajućeg".
Sa malom ručicom podešavaš željenu dubinu, a velikom podižeš i spuštaš prikljuno oruđe.
Sada ne mogu da nađem podatke za podešavanje hidraulika tj.tačno postoje podaci za podešavanje određenih delova sklopa u kućištu hidraulika po pozicijama sa gornje slike npr:
(37,38,39,40,41,42.) jedan sklop
rekao sam moze i sa malom, ali ja podesavam ovde jer sa malom poluge su blokirane, tj ako naidjete na neravninu plugovi izlaze gore, a ja i cale na ovom srafu stelujemo od 86 godine i nista mu se nije desilo, to ne trebate zavijati i odvijati nekoliko kruga, pola kruga je nekad dovoljno.
A samo sam hteo da pokazem, jer mnogi ne znaju za taj sraf i za tu polugu kako radi.
(20,21,22,23,24.) drugi sklop i još nešto samo se ne sećam šta.(prva slika)
Ako pronađem knjigu sa zadovoljstvom ću je prikazati.

topalovic
22-02-10, 13:49
Za sve ljubitelje rakovica okacio sam tehnicko upustvo za rakovicu 76 http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ostale-diskusije-o-traktorima/tehni269ka-dokumetacija-radioni269ki-priru269nici-katalozi-rez-delova-za-traktor/msg111339/#msg111339

mmb
23-02-10, 15:24
[quote=igor74 ]

Post je spojen: 1266542113________________________________________ _________

Hvala?

ovako: motins sklopovi po jednom cilindru su oko 40 eura a perkins sklopovi su oko 85 eura po cilindru.Zna li neko kako su se pokazali motins sklopovi?
Pozdrav!

Post je spojen: 1266935370________________________________________ _________
Da li je neko ugradjivao motins sklopove?Razliku u ceni nije zanemarljiva izmedju mns-a i perkinsa.
^-^

igor74
23-02-10, 18:10
[quote=igor74 ]

Post je spojen: 1266513313________________________________________ _________

Hvala?

ovako: motins sklopovi po jednom cilindru su oko 40 eura a perkins sklopovi su oko 85 eura po cilindru.Zna li neko kako su se pokazali motins sklopovi?
Pozdrav!

Post je spojen: 1266906570________________________________________ _________
Da li je neko ugradjivao motins sklopove?Razliku u ceni nije zanemarljiva izmedju mns-a i perkinsa.
^-^
petar drapšin je prva ugradnja za rakovicu. ja bih stavio drapšinov klip SM karike i bepko cilindar. uopšte neverujem da taj perkinsov sklop ima bilo kakve veze sa perkinsom .

topalovic
23-02-10, 20:17
borko jagodinac
gledo sam tvoj snimak gde objasnjavas hidraulik na rakovici 65 i sve si to lepo objasnio ali ja taj saf uopste nemam na mojoj rakovici ^-^

darks
23-02-10, 20:40
zameni mu gumice na razvodniku i manzetnu na klipu ja sam tako resio taj problem seckanja a ako i dalje zeza moraces razvodnik da menjas ili obradis a ako si sipao sae 30/60/90 a ne hd onda je definitivno razvodnik pa proceni sam
u njemu inace ide hd 46 i gusce ali svakako hd

dragan82
23-02-10, 21:18
Oduvek sam u njega imao sae30 samo je greskom moj brat sipao saje90 ali taj hidraulik nikada nije bio radjen a ima vec 6700r.h. Hvala ti puno.

borko jagodinac
23-02-10, 22:40
borko jagodinac
gledo sam tvoj snimak gde objasnjavas hidraulik na rakovici 65 i sve si to lepo objasnio ali ja taj saf uopste nemam na mojoj rakovici ^-^

Pa koju rakovicu ti imas? Neke novije nemaju onakvu polugu, nego ona iza poteznice ulazi direktno u hidraulik. Koliko se ja secam na nekim sto sam video, imaju i one tu vijak i kontra maticu za stelovanje, ali kod vecine je ovako.
Opet kazem moze da se steluje dubina na maloj rucici, ali sve zavisi od traktora do traktora kako je taj sraf zavijen fabricki, i dali kad nastelujete na primer dubinu 25cm ta poluga deluje na ventil.
Kod mene je fabricki bio razvijen do kraja i na dubini od 40 cm poluga nije bila toliko nategnuta da bi mogla da pogura ventil. Ja opet kazem rucice su kod mene spustene do kraja i meni sraf stoji u jednom polozaju godinama, samo kad krenem da orem zavijem ga ili odvijem za pola kruga i ne okrecem se vise hidraulika nonstop varka plug i odrzava jednu dubinu i nikada mi plug ne propada u zemlju nenormalno duboko, niti iskace, a kada naidjem na neravninu i tada je ista dubina jer nije fiksiran malom rucicom, znaci traktor ce da se izdigne a plugovi ostaju na istoj dubini.
Kod pliceg oranja topling-gornja rupa na poteznici, dublje oranje topling-srednja rupa, ukoliko kacite na skroz donju regulisanje dubine ili plivajuci sistem ne funkcionise.
E, sad ne znam Topalovicu, koju rakovicu ti imas i koje godiste?

leka
23-02-10, 22:49
e bas cu i ja sutra pogledati na mojoj r 76 da li ima taj vijak bas me zanima ^-^

borko jagodinac
23-02-10, 22:55
Igor74
Ja sam samo motins klipove ugradjivao u nase domace automobile(zastava) i nisu se dobro pokazali pucaju dosta izmedju karika i brzo se trose.
E sad ne znam, mozda sam ja pronasao neki falsifikat, ali ja ih ne bi ugradjivao.
Sigurno nije dzaba razlika u ceni ovakva.
Ja kada sam radio generalnu bas sam dosta para puko, ali sam zadovoljan, jedino me sada muci sto ne mogu da nadjem original auspuh, to me uzasno nervira i moram sada da uzmem nov hladnjak i da je prefarbam.

Post je spojen: 1266962259________________________________________ _________

e bas cu i ja sutra pogledati na mojoj r 76 da li ima taj vijak bas me zanima ^-^

Leko kod tebe je drugacije, iza poteznice poluga ulazi pravo u hidraulik, ali ja nikada nisam stelovao na takvim rakovicama, verovatno da moze i tu da se steluje

leka
23-02-10, 23:11
iskreno da ti kazem ja imam tocak na plugu 757 i olicno ide, a u pocetku sam orao bez tocka nisam ga imao i nisam imao problema kod dubokog oranja a plitko nisam mogao bez tocka

borko jagodinac
23-02-10, 23:49
iskreno da ti kazem ja imam tocak na plugu 757 i olicno ide, a u pocetku sam orao bez tocka nisam ga imao i nisam imao problema kod dubokog oranja a plitko nisam mogao bez tocka

A jesi probao na maloj rucici da ga nastelujes

gabricn
24-02-10, 08:37
Ja imam r60 i r76 i obe imaju iste hidraulike i ni na jednoj nema dve rucice vec samo jedna za dizanje i spustanje,postoji jos neki nazovimo "prekidac" sa kojim se ukljucuje plivajuci hod 8)

leka
24-02-10, 10:22
Ja imam r60 i r76 i obe imaju iste hidraulike i ni na jednoj nema dve rucice vec samo jedna za dizanje i spustanje,postoji jos neki nazovimo "prekidac" sa kojim se ukljucuje plivajuci hod 8)
kako nemaju dve rucice,kod mene na r 76 2003 g imaju obe rucice-veca i manja

Post je spojen: 1267003717________________________________________ _________

probao sam da nastelujem na maloj rucici ma duboko ide odlicno,a plitko ne moze-dosta njih mi je reklo koga sam pitao da sa tim plugom 757 nemozes bas plitko orati.

gabricn
24-02-10, 12:52
ah 2003 moja je sad blize 30 god.:D

borko jagodinac
24-02-10, 13:46
kako nemaju dve rucice,kod mene na r 76 2003 g imaju obe rucice-veca i manja

Post je spojen: 1266946117________________________________________ _________

probao sam da nastelujem na maloj rucici ma duboko ide odlicno,a plitko ne moze-dosta njih mi je reklo koga sam pitao da sa tim plugom 757 nemozes bas plitko orati.

nemoze zato sto ti je sraf za stelovanje razvijen i on za plice oranje ne moze da reaguje na ventil i plug uvek ide dole, ali kazem ti kod r76 nisam nikada stelovao, a verujem da moze, samo mora da se vidi tu iza poteznice gde ide topling kakva je poluga, vec kod njih nisam siguran, ali mislim da je sklop hidraulika isti

topalovic
24-02-10, 14:08
po nekom mom razmisljanju ja mislim da ove nove rakovice imaju isti princip na hidraulici kao one stare rakovice r76 ^-^

Rale 83
24-02-10, 18:54
DA samo su neke nijanse promenjene :lol: :lol:

igor74
24-02-10, 19:14
Borko jagodinac. MOTINS i PETAR DRAPSIN nisu isto. sto se tice hidraulike na rakovici ima dva tipa. stari tip(bez male ručice) i novi tip ( sa malom ručicom i većim rezervoarom za ulje).nadam se da će mo uskoro uspeti skenirati radionički priručnik i staviti ga na forum pa će mo moći nastaviti diskusiju oko podešavanja. tako kako ti opisuješ podešavanje verovatno ni onima u rakovici nije palo na pamet ali ako radi svaka čast.pozdrav >:D >:D >:D

leka
24-02-10, 20:27
Borko Jagodinac

nemoze zato sto ti je sraf za stelovanje razvijen i on za plice oranje ne moze da reaguje na ventil i plug uvek ide dole, ali kazem ti kod r76 nisam nikada stelovao, a verujem da moze, samo mora da se vidi tu iza poteznice gde ide topling kakva je poluga, vec kod njih nisam siguran, ali mislim da je sklop hidraulika isti
[/quote] Jel to onaj sraf kad stanes iza trktora pa tamo gde se kaci topling,to jest de je ona mala klapnica pa desno od nje?

Post je spojen: 1267042597________________________________________ _________
Gledao sam i slike koje su postavljene gde se kaci topling,i klip na yu tube o stelovanju hidrulike ali meni deluje da je to sve drugacije nego kod moje r 76 sutra cu slikati par slika pa cu postaviti da uporedimo ^-^ ^-^ ^-^

topalovic
24-02-10, 21:25
ja sam kupio rakovicu r65 u novembru 2009 i koliko sam ja nju probao lepo je orala ali kako ce u leto to neznam.saf nepostoji ali danas sam video da gde se kaca topling postoji jedna marzetna i tu postoji brezon sa kontra maticom sad dali je to to ili n ije ja neznam dok neprobam ^-^ ^-^ ^-^

leka
24-02-10, 21:29
ja sam kupio rakovicu r65 u novembru 2009 i koliko sam ja nju probao lepo je orala ali kako ce u leto to neznam.saf nepostoji ali danas sam video da gde se kaca topling postoji jedna marzetna i tu postoji brezon sa kontra maticom sad dali je to to ili n ije ja neznam dok neprobam ^-^ ^-^ ^-^
jel mislis kod one klapnice kod toplinga?

topalovic
24-02-10, 21:35
Pa nisu klapnice ima jedna marzetna i u njoj je brezon m10 sa dve matice

leka
24-02-10, 21:37
ne nisi me razumeo ne kazem da je klapna nego desno od klapne?

topalovic
24-02-10, 21:39
ne nisi me razumeo ne kazem da je klapna nego desno od klapne?

da da desno

leka
24-02-10, 21:49
to su kod mene serviseri iz rakovice stelovali kad sam prve godine orao dubok bez tocka i od tad ja to vise nikad nisam dirao,jel ti ores sa ili bez tocka?I koji plug vuces?

borko jagodinac
24-02-10, 21:55

e to je ta poluga koja kod mene stoji sa strane o koja gura ventil i regulise dubinu, nisam probao kod njei nisam siguran sto posto sta bi se desilo, ali ako budem imao prilike probacu

Post je spojen: 1267045278________________________________________ _________

Borko jagodinac. MOTINS i PETAR DRAPSIN nisu isto. sto se tice hidraulike na rakovici ima dva tipa. stari tip(bez male ručice) i novi tip ( sa malom ručicom i većim rezervoarom za ulje).nadam se da će mo uskoro uspeti skenirati radionički priručnik i staviti ga na forum pa će mo moći nastaviti diskusiju oko podešavanja. tako kako ti opisuješ podešavanje verovatno ni onima u rakovici nije palo na pamet ali ako radi svaka čast.pozdrav >:D >:D >:D

24 godina bez problema, a za to stelovnje je caletu rekao jedan mehanicar koji je radio u ovlascenom servisu za traktore jos dok je traktor bio na prvom servisu, tako da kod mene radi bez problema >:D

topalovic
24-02-10, 22:37
meni ovih dana treba da dodju iz servisa imr-a da ga servisiraju jer nijr prosao prvi servis pa kad prodje prvi servis cu da ih pitam za taj saf ::svaka cast:: ::svaka cast::

mica967
24-02-10, 22:57
Vase misljenje o IMR-120 ks >:D

leka
25-02-10, 11:35
meni ovih dana treba da dodju iz servisa imr-a da ga servisiraju jer nijr prosao prvi servis pa kad prodje prvi servis cu da ih pitam za taj saf ::svaka cast:: ::svaka cast::
pitaj za taj sraf,jel ima i na r76 2003 god

mims
25-02-10, 11:46

Ima po nešto o ovom traktoru na predhodnim stranicama.

leka
25-02-10, 11:54
ne znam stvarno meni na prvi pogled na oko izgleda mocno ali nisam vozio ne znam stvarno ^-^

mims
25-02-10, 12:16
Meni je u nekom razmišljanju za kupovinu, ali mi ne daju komšije. :lol:

leka
25-02-10, 12:44
http://www.dodaj.rs/f/31/JM/2MIhyep9/p2250002.jpghttp://www.dodaj.rs/f/31/JM/2MIhyep9/p2250002.jpg http://www.dodaj.rs/f/2u/Rd/25Tksoat/p2250004.jpg http://www.dodaj.rs/f/3C/8O/3j0lXyzB/p2250005.jpg http://www.dodaj.rs/f/3v/rl/7o8pMg2/p2250006.jpg http://www.dodaj.rs/f/3r/10o/1cspAYDt/p2250007.jpg http://www.dodaj.rs/f/2I/rg/27HKihVa/p2250008.jpg http://www.dodaj.rs/f/b/PZ/2mkotAnV/p2250009.jpg http://www.dodaj.rs/f/1B/Dj/1uzi4loj/p2250010.jpg http://www.dodaj.rs/f/35/143/2ddkpYPo/p2250011.jpg http://www.dodaj.rs/f/3R/ah/41wj3RYs/p2250012.jpg http://www.dodaj.rs/f/30/EQ/2ckux3ok/p2250013.jpg http://www.dodaj.rs/f/J/uI/3mlcBDo6/p2250014.jpg Borko Jagodinac Evo slika,ali ja tu nige ne vidim taj sraf?

topalovic
25-02-10, 13:52
Ja mislim da se na ovoj slici gde sam obelezio steluje ^-^
http://img2.imagetitan.com/img2/small/34/34_beznaslova773.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_beznaslova773.jpg)

francuz
25-02-10, 14:03
Sad cu da pogledam na moju Rajku, pa cu da kazem da li ima iline kod mene......

borko jagodinac
25-02-10, 14:09
Ja mislim da se na ovoj slici gde sam obelezio steluje ^-^
http://img2.imagetitan.com/img2/small/34/34_beznaslova773.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_beznaslova773.jpg)

da to sam video kod novijih rakovica, i to je je to, samo sto kod mene ide sa strane, imate sliku, a i vidi se na klipu.
Leko ja kod ovih novijih nisam stelovao, ali po nekom mom misljenju mora da bude isto, probaj malo ga presteluj, kod tebe verovatno kad ga razvijas produzavas sraf i tada ce pre da reaguje, a kada ga zavijas kasnije.
Nista te ne kosta da isprobas, i garantujem ti 100% da rakovici ne treba tocak na plugu.
Klapna u oranju obavezno u levo.

Post je spojen: 1267103383________________________________________ _________

Sad cu da pogledam na moju Rajku, pa cu da kazem da li ima iline kod mene......

ajd >:D

leka
25-02-10, 14:11
znam za taj sraf desno od klapne ;D}

Marcco
25-02-10, 14:27
Leka,otidji do komsije nek ti nasteluje on ore bez tocka

borko jagodinac
25-02-10, 14:53

ma to je ljudi prosto, samo kad jednom nastelujete, svake sledece godine su samo finese, znaci pomalo, sve zavisi kakva je zemlja i kad krenete da orete tacno se cuje pumpa kako na sitno zuji kad poluga pogura ventil, zuji kad pogura malo ulja.
Za par dana kad se prolepsa vreme imam nesto da orem, pa cu sve snimiti da vidite kako ja radim, pa ako vam odgovara mozete i vi tako da stelujete.
Ja se za veliku rucicu jedino uhvatim na uvrati da podignem i spustim plugove, ovako u brazdi sve samo radi i ja vucem 14" leskovacki i nikada tocak

francuz
25-02-10, 15:29
"bem li ga, kod mene na R65 89 god, taj šraf nema il sam ja odlepio, nešto jeste...
A ima za malu rucicu stelovanje povezano sa zadnjim delom gde je deklo pored poteznice..
Moram da uzmem prospekt {"{": {"{": {"{": {"{":

b_a_t_a
25-02-10, 15:48
Moras ga imati,moja je 1983 godiste i ima taj sraf. >:D

leka
25-02-10, 16:01
Ma orao sam i ja duboko i plitko bez tocka ali plice mi se vise dopada sa tockom kod njega je to drugacije,a on i verovatno ne zna da ima taj sraf

mmb
25-02-10, 16:44
Evo nekih cena delova za rakovicu 65.
Za: g.din Branković Miodrag
Firma:
Tel.: Datum: 25.02.2010. Vaša oznaka:
Fax. Predmet: Info PONUDA Naša oznaka: 10035 Strana: 1/2

Poštovani g.dine,
kao ovlašćeni diler za Perkins motore, a po Vašem zahtevu, šaljemo Vam ponudu za sledeće:

Originalni rezervni delovi za motor Perkins M34

BR oznaka Opis robe Kol. Cena
(EUR) Ukupno (EUR)
1 Čaura klipnjače 4 1,80
2 Klipni prstenovi 91,4 mm. garnitura 4 14,00
3 Klip 91,4 mm. 4 31,00
4 Košuljica cilindra 4 30,00
5 Leteći ležajevi STD, garnitura 1 14,00
6 Leteći ležajevi 1 sp. garnitura 1 24,00
7 Leteći ležajevi 2 sp. garnitura 1 24,00
8 Leteći ležajevi 3 sp. garnitura 1 44,00
9 Ležeći ležajevi STD, garnitura 1 30,00
10 Ležeći ležajevi 1 sp. garnitura 1 48,00
11 Ležeći ležajevi 2 sp. garnitura 1 48,00
12 Ležeći ležajevi 3 sp. garnitura 1 50,00
13 Aksijalni ležaj STD. 2 3,00
14 Aksijalni ležaj STD. 2 3,00
15 Ventil usisni 4 6,00
16 Ventil izduvni 4 8,00
17 Vođica ventila 8 3,00
18 Semering radilice prednji 1 9,00
19 Semering radilice zadnji (2 kom.) 1 16,00
20 Filter ulja 1 6,00
21 Vijak klipnjače 8 5,00
22 Matica vijka klipnjače 8 1,25
23 AC pumpa 1 57,00

Napomena: Gore navedena lista rezervnih delova podrazumeva originale.

Način plaćanja: 100% avans, virmanski ( u dinarskoj protivvrednosti po bruto kursu poslovne banke prodavca na dan
uplate) Sve cene u tabeli izražene su bez PDV-a

Rok isporuke: 5 radnih dana po narudžbi

Garancija: (svi rezervni delovi su u originalnom, holohramom zaštićenom pakovanju, poreklom iz Velike Britanije,
proizvođača motora Perkins) Garancija ( 6 meseci) na rezervni deo važi samo ako ugradnju istog izvrši
Powerparts doo, na generalnu opravku motora 12 meseci

Važnost ponude: 3 dana (za cene iskazane u EUR), dinarske cene važe samo na dan ponude

Napomena: Powerparts doo ne snosi odgovornost za pogrešnu isporuku delova, ako kupac ne dostavi tačne podatke
o broju motora, ili dostavi pogrešnu katalošku oznaku rezervnog dela.

Za sva pitanja stojimo Vam na raspolaganju, u svako vreme.

Srdačan pozdrav !

Munjiza Nenad
parts & distribution
060 / 737 54 67

igor74
25-02-10, 17:15
Evo nekih cena delova za rakovicu 65.
Za: g.din Branković Miodrag
Firma:
Tel.: Datum: 25.02.2010. Vaša oznaka:
Fax. Predmet: Info PONUDA Naša oznaka: 10035 Strana: 1/2

Poštovani g.dine,
kao ovlašćeni diler za Perkins motore, a po Vašem zahtevu, šaljemo Vam ponudu za sledeće:

Originalni rezervni delovi za motor Perkins M34

BR oznaka Opis robe Kol. Cena
(EUR) Ukupno (EUR)
1 Čaura klipnjače 4 1,80
2 Klipni prstenovi 91,4 mm. garnitura 4 14,00
3 Klip 91,4 mm. 4 31,00
4 Košuljica cilindra 4 30,00
5 Leteći ležajevi STD, garnitura 1 14,00
6 Leteći ležajevi 1 sp. garnitura 1 24,00
7 Leteći ležajevi 2 sp. garnitura 1 24,00
8 Leteći ležajevi 3 sp. garnitura 1 44,00
9 Ležeći ležajevi STD, garnitura 1 30,00
10 Ležeći ležajevi 1 sp. garnitura 1 48,00
11 Ležeći ležajevi 2 sp. garnitura 1 48,00
12 Ležeći ležajevi 3 sp. garnitura 1 50,00
13 Aksijalni ležaj STD. 2 3,00
14 Aksijalni ležaj STD. 2 3,00
15 Ventil usisni 4 6,00
16 Ventil izduvni 4 8,00
17 Vođica ventila 8 3,00
18 Semering radilice prednji 1 9,00
19 Semering radilice zadnji (2 kom.) 1 16,00
20 Filter ulja 1 6,00
21 Vijak klipnjače 8 5,00
22 Matica vijka klipnjače 8 1,25
23 AC pumpa 1 57,00

Napomena: Gore navedena lista rezervnih delova podrazumeva originale.

Način plaćanja: 100% avans, virmanski ( u dinarskoj protivvrednosti po bruto kursu poslovne banke prodavca na dan
uplate) Sve cene u tabeli izražene su bez PDV-a

Rok isporuke: 5 radnih dana po narudžbi

Garancija: (svi rezervni delovi su u originalnom, holohramom zaštićenom pakovanju, poreklom iz Velike Britanije,
proizvođača motora Perkins) Garancija ( 6 meseci) na rezervni deo važi samo ako ugradnju istog izvrši
Powerparts doo, na generalnu opravku motora 12 meseci

Važnost ponude: 3 dana (za cene iskazane u EUR), dinarske cene važe samo na dan ponude

Napomena: Powerparts doo ne snosi odgovornost za pogrešnu isporuku delova, ako kupac ne dostavi tačne podatke
o broju motora, ili dostavi pogrešnu katalošku oznaku rezervnog dela.

Za sva pitanja stojimo Vam na raspolaganju, u svako vreme.

Srdačan pozdrav !

Munjiza Nenad
parts & distribution
060 / 737 54 67

ovo je za m34 a ne za dm 34. a cene su paprene

borko jagodinac
25-02-10, 18:00
http://i48.tinypic.com/33xu8hk.jpg

http://i50.tinypic.com/r0ttw7.jpg

dragan82
25-02-10, 22:06
A da li zna neko da mi kaze kako se vadi klip iz Hidraulika. Jer ja jednom kada sam bio skinuo hidraulik ja sam zamenio dihtung na prednju stranu i jednu malu gumicu. Jer je ta mala gumica pukla i posle je ulje probio i dihtung. Pa nisam znao da izvadim klip. Unapred vam hvala.

mmb
04-03-10, 12:40
Pomoc! Nasao sam perkins sklopove za rakovicu 65,stim sto na klipu u solji ima siljak a na mojim starim nema siljka.Da li to odgovara ili ne?Menja li to kompresioni prostor?

Dragan18
04-03-10, 16:04
taj siljak u vrtloznoj komori ti bolje rasporedjuje smesu samim tim je bolje paljenje i iskoriscenost goriva.

borko jagodinac
04-03-10, 21:06
Pomoc! Nasao sam perkins sklopove za rakovicu 65,stim sto na klipu u solji ima siljak a na mojim starim nema siljka.Da li to odgovara ili ne?Menja li to kompresioni prostor?

ja sam te ugradio, i odlicni su bas ti sa siljkom, dragan ti je gore objasnio zbog cega

igor74
04-03-10, 21:08
taj siljak u vrtloznoj komori ti bolje rasporedjuje smesu samim tim je bolje paljenje i iskoriscenost goriva.
to je klip koji se koristi kod IMT565 obezbedjuje tisi rad motora ali bolji je orginalni klip koji nema taj siljak

topalovic
04-03-10, 21:17
ljudi danas mi je bio serviser iz imr-a i bili su ljudi u pravu sto su pricali za onas saf gde se kaca topling
on stvarno sluzi za stelovanje plivajuceg hidraulika.I reko mi je neke neverovatne stvari da se u servo pumpu koja sluzi za volan sipa sae 30 ulje,i da se u hidraulici isto sipa sae 30 ^-^ ^-^ ^-^

igor74
04-03-10, 22:06
KORIŠĆENJEHIDRAULIČNOG PODIZAČA Hidraulični podizač se uključuje velikom ručicom kojom se komanduje dizanje i spuštanje orudja.ručica gore-orudje se diže, ručica dole-orudje se spušta. malom ručicom se odredjuje koliko će se orudje spustiti, odnosno koliko će prodirati u zemlju;prilikom podešavanja dubine prodiranja orudja malom ručicom velika ručica treba da stoji u krajnjem donjem položaju. guranjem male ručice na dole orudje se više spušta, odnosno prodire dublje u zemlju.povlačenjem male ručice na više orudje se podiže ,odnosno pliće prodire u zemlju, a da bi hidraulični podizač odmah reagovao potrebno je veliku ručicu povući gore i odmah spustiti dole. kada se malom ručicom odredi željeni položaj orudja ona se fiksira graničnikom. zatim veliku ručicu postaviti u položaj na kvadrantu, koji odgovara radnom otpotu oruđa, a to se postiže na ovaj način:
-zaustaviti traktor i veliku ručicu polako povlačiti na gore sve dok ne počne oruđe da se diže,
-zatim tu ručicu polako pomerati prema dole sve dok se oruđe ne vrati u prvobitan položaj, odnosno dok se ne rastereti hidraulik.
-zapamtiti taj položaj velike ručice na kvadrantu i svaki put prilikom spuštanja oruđa veliku ručicu pomeriti do tog položaja. Ovako određen položaj velike i male ručice odgovara nekom određenom otoporu zemljišta. Kada se prilikom oranja naiđe na povećani ili smanjeni otpor tada se velikom ručicom to mora neutralisati i to tako što se prilikom nailaska na veći otpor velika ručica pomera na dole a prilikom nailaska na manji otpor velika ručica pomera na gore pa se zatim ta velika ručica vrati na ranije određeni položaj. Kada se prelazi na drugo zemljište sa drugčijim otporom moraju se obe ručice ponovo podesiti tako da njihov položaj zavisi od otpora zemljišta i dubine zahvata oruđa.
PREPISANO IZ KNJIGE UPUTSTVO ZA RUKOVANJE I ODRŽAVANJE TRAKTORA R76 A POŠTO SU HIDRAULIKE ISTE OVO VAŽI I ZA R65 >:D >:D >:D

Farmer Bob
04-03-10, 22:50
ljudi danas mi je bio serviser iz imr-a i bili su ljudi u pravu sto su pricali za onas saf gde se kaca topling
on stvarno sluzi za stelovanje plivajuceg hidraulika.I reko mi je neke neverovatne stvari da se u servo pumpu koja sluzi za volan sipa sae 30 ulje,i da se u hidraulici isto sipa sae 30 ^-^ ^-^ ^-^
Eto,a ja u volan strogo sipao ATF ono bistro crveno ulje ^-^ ^-^

dulegagic
04-03-10, 22:56

Eto,a ja u volan strogo sipao ATF ono bistro crveno ulje ^-^ ^-^

Za hidraulik nisam siguran,a za volan su i meni rekli SAE 30

borko jagodinac
05-03-10, 00:10
KORIŠĆENJEHIDRAULIČNOG PODIZAČA Hidraulični podizač se uključuje velikom ručicom kojom se komanduje dizanje i spuštanje orudja.ručica gore-orudje se diže, ručica dole-orudje se spušta. malom ručicom se odredjuje koliko će se orudje spustiti, odnosno koliko će prodirati u zemlju;prilikom podešavanja dubine prodiranja orudja malom ručicom velika ručica treba da stoji u krajnjem donjem položaju. guranjem male ručice na dole orudje se više spušta, odnosno prodire dublje u zemlju.povlačenjem male ručice na više orudje se podiže ,odnosno pliće prodire u zemlju, a da bi hidraulični podizač odmah reagovao potrebno je veliku ručicu povući gore i odmah spustiti dole. kada se malom ručicom odredi željeni položaj orudja ona se fiksira graničnikom. zatim veliku ručicu postaviti u položaj na kvadrantu, koji odgovara radnom otpotu oruđa, a to se postiže na ovaj način:
-zaustaviti traktor i veliku ručicu polako povlačiti na gore sve dok ne počne oruđe da se diže,
-zatim tu ručicu polako pomerati prema dole sve dok se oruđe ne vrati u prvobitan položaj, odnosno dok se ne rastereti hidraulik.
-zapamtiti taj položaj velike ručice na kvadrantu i svaki put prilikom spuštanja oruđa veliku ručicu pomeriti do tog položaja. Ovako određen položaj velike i male ručice odgovara nekom određenom otoporu zemljišta. Kada se prilikom oranja naiđe na povećani ili smanjeni otpor tada se velikom ručicom to mora neutralisati i to tako što se prilikom nailaska na veći otpor velika ručica pomera na dole a prilikom nailaska na manji otpor velika ručica pomera na gore pa se zatim ta velika ručica vrati na ranije određeni položaj. Kada se prelazi na drugo zemljište sa drugčijim otporom moraju se obe ručice ponovo podesiti tako da njihov položaj zavisi od otpora zemljišta i dubine zahvata oruđa.
PREPISANO IZ KNJIGE UPUTSTVO ZA RUKOVANJE I ODRŽAVANJE TRAKTORA R76 A POŠTO SU HIDRAULIKE ISTE OVO VAŽI I ZA R65 >:D >:D >:D

e IGORE da ja ne bih toliko komplikovao, podizao stalno i spustao veliku rucicu zavisno od zemljista, tj. kakav je otp[or, ja bre brate to lepo stelujem na srafu i veliku rucicu, a i malu ne poipam uopste.
pa sta ako postoji knjiga i uputstvo, nijedan traktor ili auto ili kamion uz koji dodje uputstvo se ne ponasa bas kako je to proizvodjac predlozio.
To sto su oni objasnili u redu je, ali malko komplikovano i non stop se trzas i gledas pozadi u plugove.

igor74
05-03-10, 18:58
ja sam prepisao iz uputstva kako se koristi hidraulik a svako moze da radi kako je njemu lakse. sto se tice ulja. hidraulik HD68 , HD100. a upravljac ATF ulje >:D

milan_spay
05-03-10, 21:36
@Borko
reci mi kako oreš recimo repište ili kukuruzište koje je brano u klipu, tu se javlja stalno razlika otpora zemljišta skoro od prohoda do prohoda.

Sika
05-03-10, 22:42
evo moje rakovice 60... ne smem ni da pomislim gde je sve bila... 76 godiste ja msm... 1. vlasnik(moj deda) :D

http://img2.imagetitan.com/img2/small/35/35_dsc00843.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=35_dsc00843.jpg)

borko jagodinac
05-03-10, 23:13
@Borko
reci mi kako oreš recimo repište ili kukuruzište koje je brano u klipu, tu se javlja stalno razlika otpora zemljišta skoro od prohoda do prohoda.

bez problema, uvek stelujem pozadi i nisam nikada imao probleme.
Sad sam skoro orao njivu gde sam brao beracem po vlaznom i bilo je dosta ugazeno, kad sam krenuo nastelovao dubinu i sve je bilo isto. javi se veoma mala razlika, a i sve zavisi koje plugove koristis i kako su ustelovani.

b92miki
07-03-10, 22:22
Moj komsija je sipao sae 30 u hidraulicnu pumpu,pa je zaribala i kada je dosao covek iz servisno remontnog centra imt je rekao da u hidraulicnu pumpu volana sipa atf ulje.

srdjan7
08-03-10, 20:13
a ovo je moja http://i49.tinypic.com/23w5r15.jpg ...malo osvezena... http://i45.tinypic.com/2e3y3hw.jpg http://i49.tinypic.com/bgu63r.jpg

lucky
08-03-10, 20:28
Stvarno je lepo sredjena :D
Cije boje si koristio?

borko jagodinac
08-03-10, 21:14
srdjane svaka cast, lepo izgleda 8)

mica967
08-03-10, 22:51
A i nosac za rotaciju je super resenje ::svaka cast::jel siga sam pravio >:({

dulegagic
08-03-10, 22:55
Svaka cast za rajku ::svaka cast::

Farmer Bob
08-03-10, 23:06
Gde se mogu naci one velike kabine za IMR,ili nesto poput ove @srdjanove i koja im je sad cena?

saleso
09-03-10, 07:27
mislim da tu radi arma iz baca i da joj je cena 2000evra

mityoo
09-03-10, 07:56
mislim da tu radi arma iz baca i da joj je cena 2000evra
Pa za te pare može kupiti ceo traktor! Da meni treba, za te pare, ja bih kupio nov materijal pa bih sam izvario kabinu, kupio stakla i kedere, i eto ti kabina! A za ostatak para bih častio sebe i suprugu.....

milos bota
09-03-10, 13:59
i sigurno bi bila duplo kvalitetnije nego armina

topalovic
09-03-10, 14:03
Ma ja sam gledao moze se naci solidna kabina za 400-500evra u halo oglasima

srdjan7
09-03-10, 20:07
Stvarno je lepo sredjena :D
Cije boje si koristio?

dugina,radjena po tonu...trazio sam helios,ali bezuspesno... ::lose::

Post je spojen: 1268161854________________________________________ _________

A i nosac za rotaciju je super resenje ::svaka cast::jel siga sam pravio >:({
ma da, malo cevi i strpljenja i eto...kada treba spustis,(M8)da ne kacis po granju i to je to!

borko jagodinac
10-03-10, 00:43
a ovo je moja http://i49.tinypic.com/23w5r15.jpg ...malo osvezena...

srdjane jesi li sam pravio ove drzace za retrovizore ili je to bilo na kabini?

srdjan7
10-03-10, 18:25
srdjane jesi li sam pravio ove drzace za retrovizore ili je to bilo na kabini?

ma sam onako na vratima se pomerali i smetali mi kada otvorim vrata...jos ovih dana da namontiram velike retrovizore,da budu u razmeri... >:({

North ARMY
10-03-10, 19:05
Zar bas morate citat jedan za drugim u kojima su potpuno iste slike velike rezolucije,pa imajte malo kolegijalnosti prema clanovima koji imaju dial up internet.

dalibor79
10-03-10, 19:22
slazem se u potpunosti ,ljudi nemoj da se vredjate ali nema potrebe citirati slike bez komentara

Izbačene suvišne slike iz citata!

borko jagodinac
10-03-10, 19:24
izvinjavamo se!
nece da se ponovi :<<>

North ARMY
10-03-10, 19:27
@Borko mozes li poslikati malo postolje rotacije kako je reseno?? >:D

borko jagodinac
11-03-10, 01:06
za rotaciju pitaj srdjana, to je njegova rajka! >:D

galki
13-03-10, 18:56
pita me drugar za prednju vucu za rakovicu 76 koju da stavi gde ima i posto je a ja neznam da mu odgovorim zna li ko od vas?

Dragan18
13-03-10, 23:40
Original je najvece s...nje , moj je izgoreo za 1,5 godinu , kupi od prohroma onaj manji (da ne prelazi kabinu) i da te bog vidi. >:D

borko jagodinac
14-03-10, 00:17
dali taj od prohroma ima dobar prigusivac, to mi je bitno, nervira me ova buka i glava me boli kad radim nesto duze

Post je spojen: 1268523010________________________________________ _________
http://www.youtube.com/watch?v=hMa5CZj1ZbI

evo oranja malo sa rajkom 13.03.2010god.
bilo malo vlazno, ali moralo se

Dragan18
14-03-10, 04:24
http://www.youtube.com/watch?v=Lfs9JKZMPNw
http://www.youtube.com/watch?v=2heM6HpJh4c&feature=related
na ovim snimcima se vidi i cuje kako izgleda taj novi auspuh ( inace rakovica je prodata) >:({ >:D

mmb
14-03-10, 12:33
Pozdrav!
Ima li neko radilicu za R65?Moja se zajela kod pletenice,i ukopali se aksijalni lezajevi...

adamov zoran
14-03-10, 16:08
uradi metalizaciju

Boki-Vl
16-03-10, 00:27
Da li zna neko posto se krece Rakovica 65 i 75, cuo sam da ministarstvo za domace traktore povracaj uplacuje u roku od 7 dana firmi od koga se kupuje a ostatak se placa u kesu ili preko banke. Da li neko zna tacnije informacije? >:({
Deo prepiske o gumama prebacen u odgovarajucu temu. http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ostale-diskusije-o-traktorima/gume/90/

Farmer Bob
16-03-10, 22:28
Ja znam da je IMR-76 oko milion i 65.ooo dinara,ali pogledaj na netu,DOO"Coric agrar" Basaid tamo ima sigurno... >:({

IMT558
16-03-10, 23:39
i ja se neckam da li da uzmem novu Rajku 76 kod mene u selu je jedan kupio jesenas Rakovicu 76 (novu) i ima 80 rh i napatila ga je zesce kad je hteo da opere traktor otpalo mu je 90% farbe ovi iz servisa kad su dosli nisu mogli da veruju a i dizne je menjao bile su neke stare u njoj a ona nova a za mesec dana mu istice garantni rok

igor74
17-03-10, 00:23
i ja se neckam da li da uzmem novu Rajku 76 kod mene u selu je jedan kupio jesenas Rakovicu 76 (novu) i ima 80 rh i napatila ga je zesce kad je hteo da opere traktor otpalo mu je 90% farbe ovi iz servisa kad su dosli nisu mogli da veruju a i dizne je menjao bile su neke stare u njoj a ona nova a za mesec dana mu istice garantni rok
neki dan pitao za novu 76 u agroridu kazu da je cena oko1220 hiljada sa kabinom i pdv i odbijenom subvencijom. a sto se tice kvaliteta mislim da je RAKOVICA dobra to sto se desilo tvom komsiji moze biti posledica loseg goriva. nedaleko od mene covek je kupio letos R65 i sad ima oko 50 sati, prosle nedelje je bio servis i skinuli su glavu motora. bio sam prisutan kad su skidali glavu i nisam mogao verovati sta sam video. ventili i klipovi su bili slepljeni nekom masom koja je dosla sa gorivom. kad su izvadili gorivo iz rezervoara bilo je oko litar necega sto ja neznam da objasnim sta. da nevolja bude veca desetak dana ranije jedan MTZ je kod istog prijatelja razbio blok. pretpostavka je daje uzrok isto gorivo, gorivo je kupovao na jednoj privatnoj pumpi. mi smo imali 5 novih rakovica , zadnju smo kupili 2002 i nikad nismo imali problema sa njima. >:D >:D >:D

borko jagodinac
17-03-10, 21:54
ja nesto i nemam poverenja u ove novije traktore(nase domace), jesenas su stigla kod mene u selu dva novba fergusona, dva rodjaka ih kupila, od iste firme.
Jedan se nije pokazao lose, da zanemarimo sto mu curi antifriz i ulje na sve strane, dok drugom je na 5rs pukao semering na radilici i propisao ulje i bili iz servisa pa sredili.
Kada ga je razradio posle nekih 50-60 sati on zakacio berac da obere svojih dva hektara sto ima, i tada mu je motor poceo izbacivat ulje na auspuh 3l po hektaru, pa su mu sada uzeli motor da rese taj problem.
A ovaj drugi sto mu se kao dobar pokazao, uplasio se i zakacio odmah plug da ga proba u oranju malo da se vidi dali ce i on da trosi i izbacuje ulje.
tako da ne znam sta da mislim o nasim traktorima, imao sam prilike pre par godina da idem u IMR po neke delove za rajku i ljudi ono je jadno kako izgleda onakav gigant, pune kancelarije, a u pogonu vidis samo par ljudi koji sklapaju jedan traktor, onako lagano kao da imaju celu vecnost na raspolaganju.
ne znam sta bih radio ako bih trebao da kupim novi traktor, ja bih se sada pre odlucio za neku ocuvanu rajku nego za novu >:D

topalovic
17-03-10, 22:03
nemojte da se sekirate i kod mene jesenas kupljena rajka 65 sva farba spala ispod blatobrana ali zato serviseri dosli sa cetkicom i hteli da je ponovo ofarbaju :lol: :lol: :lol: kad mene nestrefi slog a oni zamalo da popiju batine.Motor je izgleda ok nigde ne curi ulje iako sam vec sa 20 sati isao u oranje i bas je ganjao kao da nije moja za sad nemam zamerku sem farbe i par nekih sitnica tipa nenastelovan trap,nesipano dovoljno ulja u reduktore......

lakarije
17-03-10, 22:16
Žalosno.ali za divno čudo,još po nešto proizvode.Kakve su nam druge fabrike oni su još i dobri.A to za semering,pa to je normalno,kad privatnici prave delove.Dok su pre 30 godina sve pravile državne velike firme,onda je i valjalo...

Rale 83
18-03-10, 20:54
A bili su to dobri traktori nekad

francuz
19-03-10, 07:32
Eh, ...., kad se setim, al se nekad dobro jelo........bas!
Nema vise toga, sad ti je : Drzi bure vodu dok majstori odu.
Lik je kod mene uz'o novog fergusona 539 pre godinu dana i brzo ga prodao, ....., nezam sto? :lol: :lol: :lol:

Sve je to obican lom, pa gde ima nov traktor za 5-6 K eura!!!!

borko jagodinac
19-03-10, 12:11
ja sam cak video na nekim novim traktorima neke poluge varene, a te poluge na starijim traktorima su iz jednog dela, kao da su uzeli neki stari traktor i reparirali ga, pa prodaj kao novo.
Zbog cega su i u ostalom pustili taj program staro za novo >:D

~Kiki~
19-03-10, 12:28
Pa zar nisu kod 53X varene donje poluge , fabrički . ^-^

borko jagodinac
19-03-10, 21:24
nisam mislio na nosece poluge , nego poluge koje idu za kvacilo i kocnice, kod starijih fergusona sam video da je to iz jednog dela, a kod ovih vareno tamo gde ja mislim da nebi trebalo, ali mozda su to promenili

dulegagic
19-03-10, 22:27
Na mojoj rakovici 65s (2007 god.) nosece poluge su varene,ali ja se ne brinem,imaju ispod vara ojacanje :lol: :lol: :lol:

borko jagodinac
20-03-10, 02:30
ma te poluge su varenme i kod mene, nisam ja mislio na njih :D

dukej
20-03-10, 08:53
Koliko vam brzo diže hidraulik na Rakovici? Kod mene na Rakovici 65 je prilično spor, naročito dok se ne ugreje ulje u hidrauliku, a to može da potraje i dok ne uradim nekoliko jutara. To mi posebno smeta kad radim npr. sa setvospremačem, i onda na kraju svakog prohoda moram da stanem dok ona ne podigne hidraulik pa nepotrebno hakam kvačilo a i gubim vreme. Kod IMT-a samo povučem ručicu i setvospremač je odmah gore i samo okrećem na leniji bez zaustavljanja. Inače hidraulik kad digne ne upušta, dok na IMT-u polako spušta ako ugasim traktor.

I još dva pitanja, gde treba da stoji strelica na onom šrafu za izbor rada hidraulika kod rada sa setvospremačem? Ja je okrenem na gore, da li je to dobro? I da li na podiznim polugama koristite rupu ili prorez za rad sa setvospremačem?

borko jagodinac
20-03-10, 09:52
Dukej strelica na onom srafu kada je na gore tada ti hidraulik sporo dize i sporo spusta, kada ti je okrenuta prema levom tocku tada brzo dize i brzo spusta, a prema desnom tocku kipovanje.
Koje ulje koristis, ja sam par godina stavljao u hidraulik sae30(cuo sam da je bolje za njega)ali niuje jer je dosta gusto i dok se ne zagreje ne moze da radi lepo, a sad sam ponovo poceo da stavljam hidrol68 i nemam problema, mada kod svih rakovica hidraulik malo kasnije dize od imt-ovih traktora.
Takav je sistem kod nje, npr. taj sraf sa stelicom ti je jedan obican ventil koji regulise gde ce ulje da ide i kojom brzinom.
A jos nesto proveri i filter za ilje u hidraulik, evo slika gde se nalazi i obelezio sam ga.

http://i42.tinypic.com/313pvh4.jpg

dukej
20-03-10, 15:01
Hvala!

Okrenuću šraf da strelica bude prema sredini traktora pa ću probati. >:({

blaz
20-03-10, 19:14
jer ima ko kakvu ideju kako smanjit buku u kabini od R65:lol:?

blaz
20-03-10, 19:20
kako,gdje

igor74
20-03-10, 19:34
Koliko vam brzo diže hidraulik na Rakovici? Kod mene na Rakovici 65 je prilično spor, naročito dok se ne ugreje ulje u hidrauliku, a to može da potraje i dok ne uradim nekoliko jutara. To mi posebno smeta kad radim npr. sa setvospremačem, i onda na kraju svakog prohoda moram da stanem dok ona ne podigne hidraulik pa nepotrebno hakam kvačilo a i gubim vreme. Kod IMT-a samo povučem ručicu i setvospremač je odmah gore i samo okrećem na leniji bez zaustavljanja. Inače hidraulik kad digne ne upušta, dok na IMT-u polako spušta ako ugasim traktor.

I još dva pitanja, gde treba da stoji strelica na onom šrafu za izbor rada hidraulika kod rada sa setvospremačem? Ja je okrenem na gore, da li je to dobro? I da li na podiznim polugama koristite rupu ili prorez za rad sa setvospremačem?
toje problem kod svih rakovica ovih dana cu staviti oprugu ispod servo ventila pa cu vam javiti utiske, sto se tice srafa ja ga okrenem na levo i podignem orudje i onda spustam i okrecem sraf prema gore dok ne dobijem zeljenu brzinu spustanja. kad radim sa povrsimskim orudjima uvek su poluge u prorezima >:D

srdjan7
20-03-10, 21:21
jer ima ko kakvu ideju kako smanjit buku u kabini od R65:lol:?
ovako...provereno...3 cm sundjer i deblji skaj-i to izgleda ovako+ obavezno gume pod haubom,okohaube i kabine itd... http://i39.tinypic.com/i3gjrq.jpg

Bogdan
26-03-10, 23:21
Pozdrav! Jel bi mogao neko ko ima rakovicu bez prednje vuce da postavi koju sliku prednjeg trap, pod uslovom da ima hidraulicni volan. Znaci, zanima me polozaj hidraulicnog cilindra, spona, cevi.
Unapred zahvalan!

blaz
01-04-10, 19:53
koji bi mogo bit razlog vece potrosnje na R65?

igor74
01-04-10, 21:23
ako razlog nije u uslovima rada (teško izvodjenje operacija ili teranje do maksimuma) razlog može biti u zaprljanom vazdušnom filteru , loše gorivo ( biodizel ili eurodizel), neispravne dizne , loše zatvaranje ventila , PVP u lošem stanju .... itd. ovo su samo neke smernice i šta bi trebalo proveriti
>:D >:D

galki
01-04-10, 21:39
nemas katanac na cepu >:D

topalovic
01-04-10, 21:58
ljudi kako tanjirate sa rakovicom 65 gde ide topling u koju rupu i kojom tanjiracom tanjirate molim za neki komentar
>:D

ratarhr
02-04-10, 07:33
Evo i moja rakovica 60: http://i43.tinypic.com/2a9nu3o.jpg
Radio sam tocno prije godinu i nešta na njoj generalku to sam ju iz šupe istero, probo sam orat s njom, par njih mi je reklo da se nemoze orat dok nisam uzeo rajkino upustvo ima neka kao ručica dole ima dva položaja mislim da su to P=KONTROLISANI POLOŽAJ A IMA I KONTROLISANI OTPOR ali sam zaboravio kojim je on slovom označen.... >:({
Brali smo i kukuruz s njom ima nove gume prednje sijem s njom sijacica za soju 6-redi prskalica nekad 440l, nekad 600l Leško, rasipač Megametal neki manji a probo sam radit i s amazone u kojeg stane 1T i nasuli smo u njega 800kg i lagano na jednoj suvoj njivi razbacili jel nesmjem dat gasa ljuja ju dosta iso sam 1.brzom....
Od mene samo dobre rijeci za Rakovicu sviđa mi se taj traktor...! :D >:D >:({

Sika
02-04-10, 11:06
ja topling zakacim na 2 tj srednju rupu....a tanjiram sa ovom tanjiracom(nzm jej nariv) uglavnom ima 6 diskova.Ovo je slikano pre mesec dana,pre nego sto sam poceo da radim malo sam je sredio.. 8)

http://img2.imagetitan.com/img2/small/36/36_dsc00845.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=36_dsc00845.jpg)

blaz
02-04-10, 11:18
topling isto u 2 rupu a tanjurace 24 i 28 diskova
[/quote]

http://i42.tinypic.com/20k7j0m.jpg

Sika
02-04-10, 11:26
izvinjavam se greska.. ::namigivanje::
ima 7 diskova po jednoj osovini,sto znaci 28 ukupno... :D

borko jagodinac
03-04-10, 14:59
http://i41.tinypic.com/wbduh4.jpg

http://i39.tinypic.com/v5fuih.jpg

http://i40.tinypic.com/24pe4ut.jpg

http://i41.tinypic.com/2d6jfw0.jpg

http://i40.tinypic.com/23s9ixg.jpg

striceva rajka, rasturili se dva lezaja sto drze osovinu, razlog nepoznat, dali je to sto ulje nije menjano ili godina proizvodnje ne znam.
jedino je dobro sto nije isao brzo kad mu je tocak ukocio, da je isao 3 brzom pod teretom svasta je moglo da se desi

topalovic
06-04-10, 20:32
koje je godine rajka izgleda da je bas zestoko puklo kuciste reduktora ::lose::

Farmer Bob
06-04-10, 21:19
I ja tanjiram sa leskovackom tanjiracom 28 diskova,1 brzom,a topling u srednju rupu.To kad tanjiram za zito neorano,a oranje skoro i da ne tanjiram.Sad sam prvi put probao da setvospremiram sa toplingom u gornjoj rupi i bez tockova na spremacu i dobro je islo.To sam procitao ovde na forumu.Hvala! :D >:D >:D

Post je spojen: 1270581884________________________________________ _________

toje problem kod svih rakovica ovih dana cu staviti oprugu ispod servo ventila pa cu vam javiti utiske, sto se tice srafa ja ga okrenem na levo i podignem orudje i onda spustam i okrecem sraf prema gore dok ne dobijem zeljenu brzinu spustanja. kad radim sa povrsimskim orudjima uvek su poluge u prorezima >:D
U jeb..... i ovo nisam znao, da treba poluge da su u prorezima ^-^ ^-^ Hvala!

borko jagodinac
07-04-10, 01:01
Rajka je 87, bila pod teretom i mi je probali napred nazad kad je ukocila i kuciste puklo. trebali smo da je ostavimo i da je nekako doslepamo pa da se rastura

Bubu
07-04-10, 11:43
Kada ste je probali napred-nazad, podvukla vam je kuglicu od lezaja izmedju zupcanika i kucista i kuciste vam je reklo 'hvala'...

blaz
07-04-10, 13:10
[quote=blaz ]
ako razlog nije u uslovima rada (teško izvodjenje operacija ili teranje do maksimuma) razlog može biti u zaprljanom vazdušnom filteru , loše gorivo ( biodizel ili eurodizel), neispravne dizne , loše zatvaranje ventila , PVP u lošem stanju .... itd. ovo su samo neke smernice i šta bi trebalo proveriti
>:D >:D

problem je bio u diznama radila je samo na jednoj.......hvala

mmb
08-04-10, 20:25
Pozdrav!Evo i moja R 65 je stala na noge.Uradjena generalna,korpa,lamele,d.lezaj,lezaj spojnicke,lezajevi diferencijala,namesten zazor dif.,kocnice,elektrika,farbanje...Pojela mi ::novac:: {"{":

Post je spojen: 1270622481________________________________________ _________
http://i43.tinypic.com/122jb04.jpg[/I

Post je spojen: 1270654990________________________________________ _________
[img]http://i43.tinypic.com/2ldx108.jpg

Post je spojen: 1270687479________________________________________ _________
http://i43.tinypic.com/2ldx108.jpg

Post je spojen: 1270719984________________________________________ _________
http://i43.tinypic.com/33wxxqt.jpg

Post je spojen: 1270752494________________________________________ _________
http://i41.tinypic.com/sg2tg9.jpg

Sika
09-04-10, 01:11
odlicno izgleda.. :D
a koje je godiste ako nije tajna?? >:D

dukej
09-04-10, 02:21
@ mmb

Izgleda kao nova! ::svaka cast::

mmb
09-04-10, 07:55
odlicno izgleda.. :D
a koje je godiste ako nije tajna?? >:D
april 1990.Kupljena u srecno vreme i izdrzala je 20 god.,bez vecih ulaganja do sada.

Post je spojen: 1270792854________________________________________ _________
Nebi ni sada stala da nije otkazala uljna pumpa.Upalio sam je na mrazu i ostavio je da radi dok ja popijem kafu i posle par minuta ":":{ {"{":

Sika
09-04-10, 09:00
e jbg...pa dobro sada ce biti sigurno bolje... :D
ipak je to relativno mlad traktor...ja imam rakuvicu sedamdeset i neko godiste nzm tacno..
hos uvek nije videla ni kljuca ni srafcigera,a tera kao nova... ::namigivanje::

borko jagodinac
10-04-10, 17:11
@ MMB
extra boja, odlicno uradjena ;D}

nego kazi mi sto si menjao lezajeve na diferencijalu, culi se ili sta je u pitanju

dulegagic
10-04-10, 19:33
@ mmb
Svaka cast,odlicno izgleda! ::svaka cast::

mmb
10-04-10, 19:42
kad pocnu da se cuju onda ":":{
Svako ukljucivanje blokade,ako nije dobar zazor diferencijala,se odrazava na njima.Pritiskom blokade reaguje se na srce diferencijala,ako ima lufta ono se pomera tako da lezaj ne stoji dobro u svom kucistu i trosi se.Vremenom se luft povecava,trkaci stradaju,lezaj se prospe,valjak upadne gde ne treba i ":":{
Blagovremenom proverom zazora se sve to izbegava.Zazor se podesava vadjenjem podloski.
Kod mene nisu bili losi lezajevi ali ipak posle 20 god. to nije skupa investicija.Neka ovi sluze toliko i :D

topalovic
14-04-10, 22:10
koji je broj semeringa prednjeg na rakovici r65

zorancile
14-04-10, 22:56
57,15 x 76,2 x 12,7

mityoo
14-04-10, 23:01
Baš lep okrugao broj! {"{": {"{":

Sika
14-04-10, 23:02
ahhahahaha.... :lol:

mityoo
14-04-10, 23:12
Naši biseri od konstruktora ni toliko nisu bili u stanju da izmene, to je semering colovne mere preuzet od perkinsa, i nisu bili u stanju da ga zamene sa nekim iz standardne milimetarske ponude.... A Masey Ferguson proizvodi ceo traktor u milimetarskom sistemu za tržište gde se koristi metrički sistem....

zorancile
14-04-10, 23:14
Ima i milimetarski 57 x 76 x 12 (mala privreda) pase i taj... :D

mityoo
14-04-10, 23:20
Ma da... ima, a i taj je standardan do mojega.... Ali nema veze....

mmb
14-04-10, 23:38
kakav standard...kada su nasi napravili nesto dobro?Pored rakovice 65 imam i mf-a 35 iz 1965 god.,koji ne zna za kvar.A od rakovice me glava boli i ako je mladja "samo" 25 god! :lol:

Bubu
17-04-10, 11:16
Jel zna neko gde ima da se kupi komplet rucica i onih kukica za haubu od Rakovice? >:D

mmb
17-04-10, 12:14
Jel zna neko gde ima da se kupi komplet rucica i onih kukica za haubu od Rakovice? >:D

imas u juselu-sabac tel:015 300 000

Bubu
17-04-10, 16:14
Zahvaljujem na brzom odgovoru! :D

Kosjerac
19-04-10, 22:07
dragan82 jesi li izvadio klip od hidraulike, ako nisi javi pa da ti kazem postupak jer ja sam to radio. >:({

topalovic
19-04-10, 23:03
meni se dasava da pod vecim opterecenjem na r-65 izbaci ulje na cep gde se sipa ulje za hidrauliku
dali ima neko ovakav problem

dragan82
20-04-10, 07:55
Topalovic. Meni ulje izbacuje samo tada kada imam visak ulja. Znaci to se desava i meni na rakovicu 60. Ja znam samo ovoliko da ti odgovorim. >:D
Kosjerac. Nisam nikada iyvadio cilindar. Skinuo sam hidraulik, ali nisam znao da skinem cilindar. Kazi mi kako se to radi. >:({

Kosjerac
20-04-10, 21:22
Sasvim lako, prvo skines razvodnik sa prednje strane, spustis ruke hidraulika u donji polozaj da klip izadje u prednji polozaj, uzmes dva sravcigera i potkacis klip pod onaj zeger prsten i nategnes ga na" vagu" i on izlazi napolje. Tu na klipu ispod zegera imas jedni podlosku i sesirastu gumicu, zamenis gumicu vratis podlosku i zeger ( pod uslovom da klip i hilzna nemaju "riseve" ), stavis onu veliku gumicu u kanal oko klipa i one dve male na svoja mesta i to je to ( operacija uspela pacijent umro :lol:) >:({

dragan82
20-04-10, 21:31
Hvala ti puno. >:({ >:D

Farmer Bob
26-04-10, 21:45
Ljudi,ja sam "opet"dovukao Rakovicu kuci. ":":{ ":":{ prima brzine a kad pustam kvacilo ono krci,drobi nesto {"{": .Na 550 sati smo vec menjali spojnicku osovinu i vucnu lamelu,a traktor sad ima 1370 sati. Da poludis!! Nego,kazite vi meni ja sam cuo da moze da se ubaci od stare Rakovice 60 spojnicka i jos nesto,pa kao nece vise biti problema,jer na starim rakovicama to ne crkava.Vlasnici IMR-a POMAGAJTE! Sta je tu resenje majku mu.....?!U sred setve ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::

KishRobert
26-04-10, 21:47
kad ti lalici odrzavaju traktor...

Farmer Bob
26-04-10, 21:50
kad ti lalici odrzavaju traktor...
Ma ajde..... Rakovica nije isla kod njih....

galki
26-04-10, 21:58
cudi me da imas tih problema niko se kod nas nije zalio na to mora da ima neki razlog sto ti se to desava losi delovi mozda ili neka greska

Farmer Bob
26-04-10, 22:00
Neznam sta da kazem,inace traktoru je punih 5 godina ili 1370 sati..... ":":{ ":":{

galki
26-04-10, 22:18
poslo sam ti pp ako ti treba broj javi

zorancile
26-04-10, 22:28
@Farmer Bob
Jel ste menjali i ona dva lezaja od spojnicke (to je kad se traktor razdvaja izmedju zvona i menjaca)?

mmb
26-04-10, 22:36
Ljudi,ja sam "opet"dovukao Rakovicu kuci. ":":{ ":":{ prima brzine a kad pustam kvacilo ono krci,drobi nesto {"{": .Na 550 sati smo vec menjali spojnicku osovinu i vucnu lamelu,a traktor sad ima 1370 sati. Da poludis!! Nego,kazite vi meni ja sam cuo da moze da se ubaci od stare Rakovice 60 spojnicka i jos nesto,pa kao nece vise biti problema,jer na starim rakovicama to ne crkava.Vlasnici IMR-a POMAGAJTE! Sta je tu resenje majku mu.....?!U sred setve ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::
rakovica je dosta osetljiva na kvacilu...razbija srce lamele.U novijim rakovicama je lamela sa sitnim nutom a kod starijih krupan nut.I za jedne i za druge prodaju se "kron" lamele.A "kron" vise ne postoji niti proizvodi iste...Tako pazi sta kupujes i kako stelujes lamelu!Ima tu caka i naravno dobar majstor!

Farmer Bob
26-04-10, 22:37
@Farmer Bob
Jel ste menjali i ona dva lezaja od spojnicke (to je kad se traktor razdvaja izmedju zvona i menjaca)?
auu,pa ne secam se.Jedino sutra da ti javim mozda se majstor seca.Stvarno neznam... zasto?

zorancile
26-04-10, 22:48
Mi smo to menjali coveku na r-65 dok je bila prilicno mlada, ne secam se tacno oko 3-4 godine staroosti, odavno je to bilo. Posle par godina smo mu opet menjali kad smo mu radili generalnu. Radili smo to na jos jednoj R-65 u selu, a i ona je bila relativno mlada.
Ti lezaji se cuju kad pustis kvacilo, ne mora da je ubacen u brzinu. U pocetku se cuju pomalo, kasnije sve jace i jace... mozda su poispadale kuglice iz jednog ako se tako jako cuje...?

topalovic
26-04-10, 22:54
nije tacno da kron nepostoji http://www.bratel-kron.rs/

mmb
27-04-10, 07:23
nije tacno da kron nepostoji http://www.bratel-kron.rs/
kron ne radi! I ne proizvodi lamele za r 65.A sad kako ko hoce... >:({

Post je spojen: 1272345946________________________________________ _________
da se nadovezem...promenula je vlasnika tako da vise ne rade ni vazdusne filtere...koji su bili prva ugradnja... >:D

borko jagodinac
28-04-10, 00:05
kod mene se cuju ti lageri pa sigurno jedno 15 godina i sad sam resio da ih menjam, nervirame da se cuju nonstop, a cuo sam od nekih sto su menjali i sto su imali problema sa tim lagerima vise puta da su umesto kuglucnih stavljali valjkaste, to cu i ja da uradim.
A sto se tice lamele, prva mi je trajala 3500 sati, a druga koju sam ugradio neku(makedonsku) evo bije vec 2000 sati i nemam problema.
Jeste dosta komplikovano da se usteluje korpa, ja sam koristio radionicki prirucnik i tamo sve lepo objasnjeno tako da nisam imao problema oko stelovanja.
Cuo sam od jednog majstora starog da je bitno za menjac specijalno kod rajke da se nikad ne izbacuje iz brzine kada traktor stoji i radi jer tada spojnicka se okrece i ona je skroz gore, nema ulja da je podmazuje, nego treba izbacivati reduktor i tada se ceo sklop okrece i podmazuje sve lagere.
Mislim da ima smisla :D

Farmer Bob
28-04-10, 22:02
Cek,cek sta to znaci "treba izbacivati reduktor"? Kako to mislis da traktor radi u mestu a da nije izbacen iz brzine?? >:({

Kosjerac
28-04-10, 22:08
Pa izbacis reduktor na ler a menjac u brzinu i traktor stoji u mestu zupcanici se okrecu i dizu ulje tj. zapljuskuju lezajeve itd.

Farmer Bob
28-04-10, 22:11
Aha,vi zovete reduktor onu palicu sto sluzi za brzi i spori hod,na levoj strani??Kod nas neko zove reduktor blokadu tockova kad ores. >:({

borko jagodinac
29-04-10, 01:54
da ta palica se zove reduktor, jer redukuje brzine, kako si i rekao spore i brze >:D

kombajner
29-04-10, 10:19
Aha,vi zovete reduktor onu palicu sto sluzi za brzi i spori hod,na levoj strani??Kod nas neko zove reduktor blokadu tockova kad ores. >:({
i kod mene se zove reduktor za brze i spore,a blokada tockova kad ores prosto blokirac! >:({

Sika
29-04-10, 10:25
@kombajner

i kod mene isto tako.. :D

dulegagic
29-04-10, 22:32

Koliko ja znam da je reduktor brze-spore,a blokada je blokada.
Sto se tice rada rakovice u mestu pozeljno je da bude ubacena u 3. brzinu a reduktor u ler!

topalovic
29-04-10, 22:43
tako je i meni serviser rekao kada sam je razradjivao da mora biti u brzini a reduktor u neutralnom polozaju ,nego meni stalno izbacuje ulje na cep od hidraulika dali je neko imao takav problem ,rece ^-^mi danas neki majstor da skinem i ocistim filter na hidraulici

b_a_t_a
30-04-10, 13:07
Ja nikada nisam niti iko od mojih izbacivao reduktor u ler,a menjac sluzi bez greske 20 i kusur godina.

srdjan7
30-04-10, 22:03
tako je i meni serviser rekao kada sam je razradjivao da mora biti u brzini a reduktor u neutralnom polozaju ,nego meni stalno izbacuje ulje na cep od hidraulika dali je neko imao takav problem ,rece ^-^mi danas neki majstor da skinem i ocistim filter na hidraulici
99% rajki imaju taj problem...nemoj se brines...

agrotraders
07-05-10, 21:31
http://i41.tinypic.com/9qej5e.jpg

Moja R 47 ima sve više posla.

KishRobert
07-05-10, 21:32
auuuu!!!
daj malo vise slika od tog patenta!
super stvar!

francuz
08-05-10, 15:46
Agrotrader
Objasni malo, kako dizes orudje apred, ostalo, sta sve radis prednjim delom Rajke?

agrotraders
08-05-10, 19:01
Sistem podizanja je izveden preko prilkjučaka za kipovanje pomoću dvosmernog klipa .
Za sada radim špartanje i podrezivanje pasulja.
Plan je daska za sneg. A ostalo nemam u planu pošto nemam ideju za predni izvod kardana sa radilice. Mada mislim da će ovo biti sasvim dovoljan posao za R 47 da nemora ništa više raditi napred. ::namigivanje::
Više slika će biti kasnije samo recite koji deo i biće.

Sika
08-05-10, 20:25
pa slikaj ga svuda u krug da vidimo kako si napravio taj patent... :D

Kosjerac
08-05-10, 22:59
Agrotraders jeli ti na rajki hidraulični volan ili mehanički?

agrotraders
09-05-10, 11:58
Hidro.

Post je spojen: 1273242819________________________________________ _________
http://i44.tinypic.com/23wl4ya.jpg

Post je spojen: 1273275935________________________________________ _________
Kada ga ne koristim onda stoji ovako.
http://i44.tinypic.com/e9g287.jpg

Post je spojen: 1273308789________________________________________ _________
Ovo je najniži radni položaj.

Post je spojen: 1273341252________________________________________ _________
http://i39.tinypic.com/a3e33a.jpg

Post je spojen: 1273374274________________________________________ _________
Ovo su položaji u kojima stoje poluge kad se kači ili kad je nepotreban pr. hidraulik.
http://i44.tinypic.com/2s9sojq.jpg

Post je spojen: 1273406801________________________________________ _________
Nadam se da je dovoljno vidljivo da se vidi kako je konstruisana hidraulika.

cika_jova
21-05-10, 09:29
Imam rakovicu 60 1978god, nece da pali..
Odem do majstora, skine covek alnaser stavi ga na sto sve radi ko doxa..
Pogledamo zamajac,a od zuba ni z..
Sad ga palim tako sto ubacim u trecu, pa ga gurkam dok ne naidje na jedan deo gde ima malko zuba, i onda upali ko mina ne treba mu mnogo..
Al ako ne upali ":":{ , ponovo gurkaj..
Interesuje me da li je neko to menjao - od prevrtanja zamajca nema nista posto gde nema zuba tu stvarno nema zuba, slizali se po celoj duzini, a ovo malo gde " ima" ima samo donja polovina..

cukaneca
21-05-10, 10:06
@agrotraders- svaka čast, samo nisam siguran da li bi najniži radni položaj trebo biti još malo niži
@čika jovo- a što ne dodješ sledećeg 15. u palanku i nadješ polovan zamajac, ja drugo rešenje ne vidim

cika_jova
21-05-10, 15:31
ja idem skoro svakog 15 u palanku, ima onaj na kamionu sto prodaje rasturene rakovice, al nisam vadjao da ima zamajac..
Da li je na zamajcu venac koji se menja?
Nije valjda da se ceo zamajac menja?
Da li neko ima ideju koliko bi taj zamajac kostao?

zorancile
21-05-10, 21:57
Raspitaj se koliko košta nov venac (zupčanik na zamajcu), nema potreba da menjaš ceo zamajac.

Kosjerac
21-05-10, 22:06
Čika Jovo da bi zamenio venac na zamajcu moraš da razdvojiš traktor na pola, skineš korpu ,zamajac i stari venac a novi ugreješ i nabaciš na venac da sam naskoči bez kucanja čekićem, sačekaš da se ohladi i montiraš obrnutim rasporedom.

zorancile
21-05-10, 22:09
Tačno tako. :D

meeker
21-05-10, 22:12
Jel neko ovo video uživo? Proizvodi li se i prodaje? Kolika je cena?

Rakovica 50DV

http://i48.tinypic.com/2gt6jat.jpg
>:({

gregorije83
21-05-10, 22:13
totalno razocarenje.....ja imam rakovicu 65s, danas sam bio kod njih da uzmem nov motor.....kosta 3200e......znaci nisu normalni, ceo traktor je 9000....e da bog da propali i da se tu gde se nalaze napravi park pa da kerovi imaju gde pisati, bar neke vajde da bude!!!!!!!1

cika_jova
21-05-10, 22:16
kako da ga ugrejem ?
breneron?

topalovic
21-05-10, 22:19
ma s

kako da ga ugrejem ?
breneron?

stavi bre na smederevca 15 minuta i to je to

meeker
21-05-10, 22:23
Ne brenerom! Potrebno ga je ravnomerno ugrejati. Može u rerni šporeta . >:D

cika_jova
21-05-10, 22:25
a sto mi kvacilo odvaja na milimetar?

zorancile
21-05-10, 22:26
Meeker, to je Rakovica sa Lombardini motorom, neznam da li je prototip, ili se proizvodila serijski, ali u prodajnom centru Ćorić nikad nije stigla ni jedna takva.

Čika Jovo, ugrej ga autogenim aparatom, ali ravnomerno, u krug.

MONTOYA
21-05-10, 22:31
totalno razocarenje.....ja imam rakovicu 65s, danas sam bio kod njih da uzmem nov motor.....kosta 3200e......znaci nisu normalni, ceo traktor je 9000....e da bog da propali i da se tu gde se nalaze napravi park pa da kerovi imaju gde pisati, bar neke vajde da bude!!!!!!!1
pa majstore radi generalnu >:D

gregorije83
21-05-10, 22:56
pa tako ce i biti......nisam lud da im dam tolike pare za motor.....da si video samo baju kada je dosao i poceo da mi objasnjava zasto kosta toliko.....hteo sam da mu prisijem samarcini i oteram u k..........c......
brate koja su oni sramota

Bobo
21-05-10, 23:09
Ova nova rakovica je slikana u trgovini nedaleko od mene. nisam ni znao da jos uvijek prodaju rakovice... Otici cu za koji dan ako bude lijepog vremena da ju pogledam malo iz blizeg...

Tu sam kupio svoju prikolicu, bila je parkirana u ovom prvom natkrivenom prostoru ;)

Kosjerac
22-05-10, 18:57
Gregorije83 najbolje reženje je da uradiš generalnu na tvom motoru, ona je negde oko 800-900 evra, zavisi gde nađeš delove i po kojoj ceni i imaš opet nov motor (možda i bolji od sadašnjeg fabričkog). A tu razliku para do 3200evra staviš u đep i prst u uvo i samo zviždiš (piješ ladno pivo i zezaš krizu).

borko jagodinac
23-05-10, 10:04

A jesi li pitao koliko je menjanje staro za novo, i kolka je doplata , cisto me interesuje dal to rade ^-^

gregorije83
26-05-10, 08:01
rade i to....tvoj ti cene 20%......odnosno odbija se toliko od cene motora....i to ako ti nije varen karter ili blok i ima jos nekoliko stvari koje te ispitaju tamo a ja sam ih zaboravio, jer sam bio besan i samo razmisljao zasto sada da ja ne zategnem sa pesnicom tog njihovog direktora, cisto da mu docaram sta mislim o toj ceni

Spajki
26-05-10, 20:41
rade i to....tvoj ti cene 20%......odnosno odbija se toliko od cene motora....i to ako ti nije varen karter ili blok i ima jos nekoliko stvari koje te ispitaju tamo a ja sam ih zaboravio, jer sam bio besan i samo razmisljao zasto sada da ja ne zategnem sa pesnicom tog njihovog direktora, cisto da mu docaram sta mislim o toj ceni

Uradis generalnu i Bog da te vidi! Taj novi motor mozda ima losije delove nego sto bi ti ubacio na generalci.Ne vuces ti sa njom plug i podrivac zar ne ^-^ :lol: :lol: sala mala,ja sam na mojoj vec dve GO uradio i sljaka kao besna... >:({

borko jagodinac
27-05-10, 00:41
ma najbolje generalna, ja sam isto radio pre 10 god i zadovoljan, sto kaze @spajki- ko zna kakvog su kvaliteta ti delovi koji se sada ugradjuju >:D

Spajki
27-05-10, 23:22
Ne bi trebalo da su losi ali s obzirom da su nam kinezi buducnost :lol:...

gregorije83
02-06-10, 13:11
ma najbolje generalna, ja sam isto radio pre 10 god i zadovoljan, sto kaze @spajki- ko zna kakvog su kvaliteta ti delovi koji se sada ugradjuju >:D

tako ce i biti, generalna

Kosjerac
06-06-10, 19:28
Evo kako je napravljena kočnica na prednjim točkovima na rakovici 60. Doboši od imv kombija a poluga ručne od fap-a 13-tice. http://img2.imagetitan.com/img2/small/39/39_slika0054.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=39_slika0054.jpg) http://img2.imagetitan.com/img2/small/39/39_slika0055.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=39_slika0055.jpg) http://img2.imagetitan.com/img2/small/39/39_slika0056.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=39_slika0056.jpg)

diklofen
09-06-10, 15:03
Evo rajke da se ne stidi konkurencije ;D}
http://i49.tinypic.com/10qdwm1.jpg
http://i48.tinypic.com/2qbztp3.jpg

zorancile
09-06-10, 21:40
Ko je to radio?

diklofen
09-06-10, 21:53
Dobri majstori

b_a_t_a
09-06-10, 22:13
Svaka cast majstorima za odradjenu masinu. ::svaka cast:: ::svaka cast::

zorancile
09-06-10, 22:16
Nešto u tom stilu su radili neki limari iz Zrenjanina sa zelenog polja. Ima u Kumanu jedan koji su oni radili.

diklofen
09-06-10, 22:27
Pa i ovaj traktor je trenutno u Zrenjaninu i na prodaju je.To je ta ekipa majstora sa Zelenog Polja.

milos bota
09-06-10, 22:29
znaš li cenu, godište u da li je jos nešta rađeno sem limarije?

zorancile
09-06-10, 22:30
Jel imaš još slika? I krov je preradjen koliko se sećam.
Koliko košta?

diklofen
09-06-10, 22:46
To je rakovica 1994godište.Oni su je kupili na licitaciji u NaftaGasu.Nikad nije orala već je samo vukla cisterne i slično.Odrađena je puna generalna motora i svih sklopova,komplet izremontovan ZTF menjač i Bošova hidraulika.Unutra je verujte možda i bolje sređena od pola traktora sa sajma.Sedište i svi instrumenti su novi.Za nju traži 13000eura ali cena nije poslednja.Hteo je samnom da se cenka ali je meni puno i 10000 a kamoli 12000-13000eura.Ovako sređen traktor još nikada nisam video.Ovu su još jedine dve slike koje imam.
http://i50.tinypic.com/33n89k5.jpg
http://i45.tinypic.com/2dh8z8w.jpg

PS:Sve što sam o traktoru napisao sam čuo od vlasnika.

amac86rs
10-06-10, 02:58
e bas mi se svidja raka skroz naskroz :D ;D}

Svetki a nase ;D} ::svaka cast::

vladimir 85
25-06-10, 08:51
da li rade usluzno sredjivanje,mozda bi mogao moj 558 ovako slicno da zasija :lol: ::svaka cast:: pozdrav

meshter
27-06-10, 20:03
Jos jedna svetska a nasa rakovica 120 iz zrenjanina, inace slika je sa muncanovog sajta http://prometalmuncan.com/proizvodi/18-traktori.html

http://i49.tinypic.com/mjwabr.jpg

Bubu
28-06-10, 00:02
Nešto u tom stilu su radili neki limari iz Zrenjanina sa zelenog polja. Ima u Kumanu jedan koji su oni radili.

U Kumanu kod Sinise i njegovog oca?

zorancile
28-06-10, 00:07
Da, kod njih. Mislim da je baš to ta Rakovica što je na slici. A ona Rakovica što je slikao Diklofen je na putu za Lazarevo, mada nisam shvatio dali je i za nju Munćan pravio limariju?

Bubu
28-06-10, 00:27
Ta Rakovica sto je kod Sinise je vec par godina sa tom limarijom koliko sam ja razumeo njega. Moguce je da je to ta, uglavnom sam kod njega isao sa Tesinom zbog drugih poslova pa nismo ni zagledali Rajku. Inace, Tesin je od Sinise kupio 5136...

zorancile
28-06-10, 00:28
Onaj što je ubačen mercedes?

Bubu
28-06-10, 00:30
Rajka je sa Meckom, Brena je sa njenim motorom...

cukaneca
06-07-10, 12:59
Kod mene svakog 15. u mesecu /S. Palanka/ se održava kao i u Rumi 3. pijaca polovnih poljomašina. Vidjao sam ljude koji prodaju delove polovne za rakovice.

ratarhr
06-07-10, 13:13
Ja, imam R60 hidraulik nije, Bog zna što ali je kod mene naređeno na mislim "kontrolisani otpor" jer imam upustvo od rakovice.. i nema onog da ti brzo spustis.. a on padneon lagano fino pusta..koliko god ti maznio po kuglici.. (ručici).. a za kipanje sam mislio da nece ona imat dosta ulja za 222 ZMAJA..ali ima sasvim normalno kipa bez posebnog rezervara...!!! >:D >:D >:D

Kosjerac
06-07-10, 19:39
Milanco probaj da izguglaš jusel Šabac pa pogledaj da li oni slučajno nemaju (inače delove šalju i sitijem)

dragan82
07-07-10, 23:39
Da li bi mogli da se ugrade spoljni cilindri na rakovicu 60 ili na 65 ?

IMT558
09-07-10, 13:29
Ej ljudi da li neko moze da mi kaze gde sve mogu da se kupe nove Rakovice trenutno pucam na rajku 76 sa kabinom? hvala vam unapred >:({

kiraj
09-07-10, 21:19
Verovatno kod Kiće u Bašaid.
http://www.coricagrar.rs/index.php?show=pretraga

vedran R.srpska
09-07-10, 23:10
Jel neko ovo video uživo? Proizvodi li se i prodaje? Kolika je cena?

Rakovica 50DV

http://i48.tinypic.com/2gt6jat.jpg

ta je bila prosle godine na sajmu u N.S imam negdje sliku zaturitu kad nadjem cu je okacim

Nikola_91
13-07-10, 12:28
evo posel velike pauze i ja da se javim. imam jedo pitanje za clanove koji poseduju rakuvicu 65. sta da radim cesto mi se gasi ko da nema lep dovod goriva tj ko da povuce vazduh a gorivo ima:lol: ^-^
hvala unapred..

kombajner
13-07-10, 13:14
evo posel velike pauze i ja da se javim. imam jedo pitanje za clanove koji poseduju rakuvicu 65. sta da radim cesto mi se gasi ko da nema lep dovod goriva tj ko da povuce vazduh a gorivo ima:lol: ^-^
hvala unapred..
membrana na AC pumpi!

SasaK
13-07-10, 18:22
Pogledaj sito u casici AC pumpe,da nije prljavo...

milos bota
13-07-10, 18:36
hvala unapred..

izmenjaj sve bakarne platne nacelom sistemu za dovod goriva

Vladimir Milin
13-07-10, 20:04
Sito ac pumpe i sito na ulazu u pumpu visokog pritiska a to ako nisi nikad sam radijo konsltuj se sa nekim majstorom posto tu ima jedan mali ventilcic da ga nebi izgubijo

igor74
13-07-10, 20:42
Ej ljudi da li neko moze da mi kaze gde sve mogu da se kupe nove Rakovice trenutno pucam na rajku 76 sa kabinom? hvala vam unapred >:({
md metal uzice, pitaj kod njih, to su oni sto prave kabine za rakovice >:D

Post je spojen: 1279046687________________________________________ _________

hvala unapred..
da li ti se gasi kad oduzmes gas?

gogi666
14-07-10, 19:25
Zamolio bi nekoga za snimak rakovice 135 turbo ako moze!?
Ima fantastican zvuk sa turbom!

zorancile
14-07-10, 19:38
Ako misliš na onu sa Mercedes motorom, imaš snimak u temi zmaj kombajni od pre dva dana.

Nikola_91
17-07-10, 21:06
resio sam problem ..
otisli su ventilici na AC pupi..
kombajner a ako ode membran onda mesa ulje i naftu..

kombajner
17-07-10, 21:39
resio sam problem ..
Ja imao isti problem i menjao sam AC pumpu .... tako sam sredio stvar sad ne znam sigurno dali je membrana ili sta vec ali sam tako cuo da membrana zeza pa se traktor gasi! >:({

francuz
18-07-10, 00:35
@ Nikola 91
jel ti je ova slika sa profila R65 sa duplom vucom?
@ svi koji citaju
moze li da se dogradi prednja vuca na R65 i koliko kosta, zna li ko??

Nikola_91
18-07-10, 13:05
@ Nikola 91
jel ti je ova slika sa profila R65 sa duplom vucom?
@ svi koji citaju
moze li da se dogradi prednja vuca na R65 i koliko kosta, zna li ko??

jeste sa duplom vucom.
ja mislim da moze da se dogradi ali nisam bas nesto siguran...

Post je spojen: 1279451262________________________________________ _________

resio sam problem ..
Ja imao isti problem i menjao sam AC pumpu .... tako sam sredio stvar sad ne znam sigurno dali je membrana ili sta vec ali sam tako cuo da membrana zeza pa se traktor gasi! >:({

ja mislim da su ti samo otisli ventilici.. ako jos imas tu staru ac pumpu otvori je i ako se ventilici raspali oni su problem.. >:({ tako su meni bar rekli majstori..

German hunting terrier | Jagdterrier