IMR - Rakovica

Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

zameni mu gumice na razvodniku i manzetnu na klipu ja sam tako resio taj problem seckanja a ako i dalje zeza moraces razvodnik da menjas ili obradis a ako si sipao sae 30/60/90 a ne hd onda je definitivno razvodnik pa proceni sam
u njemu inace ide hd 46 i gusce ali svakako hd
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

Oduvek sam u njega imao sae30 samo je greskom moj brat sipao saje90 ali taj hidraulik nikada nije bio radjen a ima vec 6700r.h. Hvala ti puno.
 
topalovic je napisao(la):
borko jagodinac
gledo sam tvoj snimak gde objasnjavas hidraulik na rakovici 65 i sve si to lepo objasnio ali ja taj saf uopste nemam na mojoj rakovici :sta:

Pa koju rakovicu ti imas? Neke novije nemaju onakvu polugu, nego ona iza poteznice ulazi direktno u hidraulik. Koliko se ja secam na nekim sto sam video, imaju i one tu vijak i kontra maticu za stelovanje, ali kod vecine je ovako.
Opet kazem moze da se steluje dubina na maloj rucici, ali sve zavisi od traktora do traktora kako je taj sraf zavijen fabricki, i dali kad nastelujete na primer dubinu 25cm ta poluga deluje na ventil.
Kod mene je fabricki bio razvijen do kraja i na dubini od 40 cm poluga nije bila toliko nategnuta da bi mogla da pogura ventil. Ja opet kazem rucice su kod mene spustene do kraja i meni sraf stoji u jednom polozaju godinama, samo kad krenem da orem zavijem ga ili odvijem za pola kruga i ne okrecem se vise hidraulika nonstop varka plug i odrzava jednu dubinu i nikada mi plug ne propada u zemlju nenormalno duboko, niti iskace, a kada naidjem na neravninu i tada je ista dubina jer nije fiksiran malom rucicom, znaci traktor ce da se izdigne a plugovi ostaju na istoj dubini.
Kod pliceg oranja topling-gornja rupa na poteznici, dublje oranje topling-srednja rupa, ukoliko kacite na skroz donju regulisanje dubine ili plivajuci sistem ne funkcionise.
E, sad ne znam Topalovicu, koju rakovicu ti imas i koje godiste?
 
Igor74
Ja sam samo motins klipove ugradjivao u nase domace automobile(zastava) i nisu se dobro pokazali pucaju dosta izmedju karika i brzo se trose.
E sad ne znam, mozda sam ja pronasao neki falsifikat, ali ja ih ne bi ugradjivao.
Sigurno nije dzaba razlika u ceni ovakva.
Ja kada sam radio generalnu bas sam dosta para puko, ali sam zadovoljan, jedino me sada muci sto ne mogu da nadjem original auspuh, to me uzasno nervira i moram sada da uzmem nov hladnjak i da je prefarbam.
Post je spojen: [time]1266962259[/time]
_________________________________________________
leka je napisao(la):
e bas cu i ja sutra pogledati na mojoj r 76 da li ima taj vijak bas me zanima :sta:

Leko kod tebe je drugacije, iza poteznice poluga ulazi pravo u hidraulik, ali ja nikada nisam stelovao na takvim rakovicama, verovatno da moze i tu da se steluje
 
iskreno da ti kazem ja imam tocak na plugu 757 i olicno ide, a u pocetku sam orao bez tocka nisam ga imao i nisam imao problema kod dubokog oranja a plitko nisam mogao bez tocka
 
Ja imam r60 i r76 i obe imaju iste hidraulike i ni na jednoj nema dve rucice vec samo jedna za dizanje i spustanje,postoji jos neki nazovimo "prekidac" sa kojim se ukljucuje plivajuci hod :cool:
 
gabricn je napisao(la):
Ja imam r60 i r76 i obe imaju iste hidraulike i ni na jednoj nema dve rucice vec samo jedna za dizanje i spustanje,postoji jos neki nazovimo "prekidac" sa kojim se ukljucuje plivajuci hod :cool:
kako nemaju dve rucice,kod mene na r 76 2003 g imaju obe rucice-veca i manja
Post je spojen: [time]1267003717[/time]
_________________________________________________
borko jagodinac je napisao(la):
leka je napisao(la):
iskreno da ti kazem ja imam tocak na plugu 757 i olicno ide, a u pocetku sam orao bez tocka nisam ga imao i nisam imao problema kod dubokog oranja a plitko nisam mogao bez tocka
A jesi probao na maloj rucici da ga nastelujes
probao sam da nastelujem na maloj rucici ma duboko ide odlicno,a plitko ne moze-dosta njih mi je reklo koga sam pitao da sa tim plugom 757 nemozes bas plitko orati.
 
leka je napisao(la):
gabricn je napisao(la):
Ja imam r60 i r76 i obe imaju iste hidraulike i ni na jednoj nema dve rucice vec samo jedna za dizanje i spustanje,postoji jos neki nazovimo "prekidac" sa kojim se ukljucuje plivajuci hod :cool:
kako nemaju dve rucice,kod mene na r 76 2003 g imaju obe rucice-veca i manja
Post je spojen: [time]1266946117[/time]
_________________________________________________
borko jagodinac je napisao(la):
leka je napisao(la):
iskreno da ti kazem ja imam tocak na plugu 757 i olicno ide, a u pocetku sam orao bez tocka nisam ga imao i nisam imao problema kod dubokog oranja a plitko nisam mogao bez tocka
A jesi probao na maloj rucici da ga nastelujes
probao sam da nastelujem na maloj rucici ma duboko ide odlicno,a plitko ne moze-dosta njih mi je reklo koga sam pitao da sa tim plugom 757 nemozes bas plitko orati.

nemoze zato sto ti je sraf za stelovanje razvijen i on za plice oranje ne moze da reaguje na ventil i plug uvek ide dole, ali kazem ti kod r76 nisam nikada stelovao, a verujem da moze, samo mora da se vidi tu iza poteznice gde ide topling kakva je poluga, vec kod njih nisam siguran, ali mislim da je sklop hidraulika isti
 
Borko jagodinac. MOTINS i PETAR DRAPSIN nisu isto. sto se tice hidraulike na rakovici ima dva tipa. stari tip(bez male ručice) i novi tip ( sa malom ručicom i većim rezervoarom za ulje).nadam se da će mo uskoro uspeti skenirati radionički priručnik i staviti ga na forum pa će mo moći nastaviti diskusiju oko podešavanja. tako kako ti opisuješ podešavanje verovatno ni onima u rakovici nije palo na pamet ali ako radi svaka čast.pozdrav :cao: :cao: :cao:
 
Borko Jagodinac

nemoze zato sto ti je sraf za stelovanje razvijen i on za plice oranje ne moze da reaguje na ventil i plug uvek ide dole, ali kazem ti kod r76 nisam nikada stelovao, a verujem da moze, samo mora da se vidi tu iza poteznice gde ide topling kakva je poluga, vec kod njih nisam siguran, ali mislim da je sklop hidraulika isti
[/quote] Jel to onaj sraf kad stanes iza trktora pa tamo gde se kaci topling,to jest de je ona mala klapnica pa desno od nje?
Post je spojen: [time]1267042597[/time]
_________________________________________________
Gledao sam i slike koje su postavljene gde se kaci topling,i klip na yu tube o stelovanju hidrulike ali meni deluje da je to sve drugacije nego kod moje r 76 sutra cu slikati par slika pa cu postaviti da uporedimo :sta: :sta: :sta:
 
ja sam kupio rakovicu r65 u novembru 2009 i koliko sam ja nju probao lepo je orala ali kako ce u leto to neznam.saf nepostoji ali danas sam video da gde se kaca topling postoji jedna marzetna i tu postoji brezon sa kontra maticom sad dali je to to ili n ije ja neznam dok neprobam :sta: :sta: :sta:
 
topalovic je napisao(la):
ja sam kupio rakovicu r65 u novembru 2009 i koliko sam ja nju probao lepo je orala ali kako ce u leto to neznam.saf nepostoji ali danas sam video da gde se kaca topling postoji jedna marzetna i tu postoji brezon sa kontra maticom sad dali je to to ili n ije ja neznam dok neprobam :sta: :sta: :sta:
jel mislis kod one klapnice kod toplinga?
 
Nazad
Vrh