IMR - Rakovica

nije problem i ja se slazem da otvorimo nove teme.
a sto se tice tog stelovanja sto ti radis, ti samo fiksiras hidraulik do zeljene dubine, ali on tada ne pliva, a ko zna koliko ti je sraf zavijen ili odvijen i dali poluga uopste reaguje na ventil.
Kada se steluje na srafu tada hidraulik odrzava jednu dubinu i poluga nonstop pretiska ventil pomalo, tako da rajka ide bez problema. Hidraulik je tu najprecizniji. pokusajte nekad kad upalite traktor da rukom pogurate polugu i videcete kako se hidraulik dize onoliko koliko je vi gurate.
Ja sam orao sa raznim traktorima, ali verujte mi rajka ima najbolji hidraulik(znam ga u prste).
Bice jos slika za vikend i nekih skica. Poazdrav do tada od Jagodinca
Post je spojen: [time]1266579244[/time]
_________________________________________________
Jos nesto, obe rucice su kod mene u donjem polozaju u oranju, malu jedino koristim kada kacim prevrtac sena, bure za prskanje i rasturac djubriva
 
francuz je napisao(la):
Eee ljudi,
e pa tek sad vidim da neke stvari ne znam!!!!
Istina je ono sto se kaze:"Ucis se ceo zivot", bem'mu lebac!!!
Kaci bre sve sto imas brate!!

Imam R-65 od 1989 god, nova kupljena, a o tom stelovanju nisam imao pojma za taj sraf 17''

Orem sa leskovackim 16", tezak ali vuce Rajka, i nikad nisam nista stelovao osim sto prvo zavijem zadnje poluge skroz, pa onda pustim prvu brazdu pa onda nastelujem na topling i zadnje poluge odvijem po potrebi, zatim krenem drugu brazdu i tada su obe rucice za hidraulik u donjem polozaju, ee tad vracam na gore malu rucicu do zeljene dubine, stegnem osigurac za rucicu da nebi spadala i onda sve radim sa velikom ruckom dizanje i spustanje.

Predlazem da se za svaki vid tehnicke dokumentacije bilo to za neku masinu ili za neko orudje otvori nova tema kao :
RAKOVICA
R-65
teh.dokumentacija(radionicki prirucnik) za motor
teh.dokumentacija (radionicki prirucnik) za menjac
teh.dokumentacija (radionicki prirucnik) za hidraulik...

Dajte misljenje. :D ili ::lose::,
Pozdrav ::namigivanje::
Dokumentacija i radionički priručnici koji su dostupni su svi u temi:

http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ost...-priru269nici-katalozi-rez-delova-za-traktor/

Pa birajte link koji vam treba za download!
 
Pa postavite i vi nešto na boxnet ili na rapidshare pa će i to biti tamo postavljeno! Postavio je ko je šta imao.... Ako imate nešto samo javite, i ubacujemo linkove!
 
igor74 je napisao(la):
jagodinac cije su proizvodnje klipovi sto si ugradio u rajku?
PERKINS, original klipovi imaju 4 karike, 2 kompresione,1 brisajucu i 1 mazajucu, dok perkins ima 5, jos jednu mazajucu, koja je dole ispod bolcni, mnogo bolje drzi pravac klipu, a i original klip ima samo udubljenje po sredini dok perkins ima udubljenje i u sredini siljak da bi bolje pravio vrtlog vazduha i goriva
Post je spojen: [time]1266628513[/time]
_________________________________________________
mmb je napisao(la):
Jagodinac,imas li broj tel. Perkins servisa?
Hvala?
http://www.perkinsdelovi.com/kontakti.html
ja nisam uzeo kod njih, ali sam ih zvao, imaju svei rade generalne motora sa garancijom
 
borko jagodinac je napisao(la):
igor74 je napisao(la):
jagodinac cije su proizvodnje klipovi sto si ugradio u rajku?
PERKINS, original klipovi imaju 4 karike, 2 kompresione,1 brisajucu i 1 mazajucu, dok perkins ima 5, jos jednu mazajucu, koja je dole ispod bolcni, mnogo bolje drzi pravac klipu, a i original klip ima samo udubljenje po sredini dok perkins ima udubljenje i u sredini siljak da bi bolje pravio vrtlog vazduha i goriva
Post je spojen: [time]1266599713[/time]
_________________________________________________
mmb je napisao(la):
Jagodinac,imas li broj tel. Perkins servisa?
Hvala?
pa to su klipovi za IMT 565, uljna karika je 6 milimetara? :cao:
 
http://www.youtube.com/watch?v=VyWAgy7NCgc
Evo snimio sam klip i malo objasnio kako ja stelujem hidraulik u oranju.
Nadam se da cete me razumeti, ako bas nekom nije jasno pitajte.
Mozete da stelujete dubinu na maloj rucici, ali tada poluge stoje u jednom polozaju i ne mogu da se spuste, to je samo problem ako je neravan teren, ali i tada ova poluga radi i poteznica je gura, ali pitanje je koliko je sraf zavijen ili odvijen i dali poluga reaguje na ventil.
Znaci poteznica gura ovu polugu, toliko koliko je plug opterecen, sto je vise u zemlji vise je gura.
Na primer kod mene je fabricki bilo, kada je cale kupio traktor mnogo odvijen sraf i poluga je mogla da reaguje na ventil tek kada bi plug sisao na 40cm dubine.
Tako da Cale nije mogao normalno da ore plice, dok nije malo zavio sraf.
Vidite na klipu da kada se sraf zavije previse, tada je ventil napadnut i poluge se dizu gore i ne mozete da ih spustite dok ga ne razvijete. VODITE RACUNA KADA ZAVIJATE I ODVIJATE SRAF DA SE NE NADJETE IZMEDJU TRAKTORA I PLUGA, PA DA SE POLUGE PODIGNU SAME :nono:
Ja prvo nastelujem plug kuci na ravnom, pa onda idem na njivu i kada krenem tada zavijam ili odvijam sraf dok ne nastelujem dubinu, vec sam to pomenuo da je nekad dovoljno i pola kruga.
Bitno je isto da onaj sraf sa strelicom u kabini bude okrenut na levo, da brze spusta i dize plug da bi bolje reagovao.
Kada krenete da orete topling gura poteznicu napred onoliko koliko je opterecen, i non stop pomalo gura polugu koja pretiska ventil unutar hidraulike, i nonstop varka plug.
Cim plug krene na dole, poteznica pogura polugu i tada se poluge malo podignu, ali to je sve neprimetno mozda za po 1cm.
Znaci tocak vam ne treba, i kod mene obe rucice stoje dole u radu, a kazem moze i na malu da se steluje ali i tada morate da nastelujete i na srafu da bi i tada poluga reagovala na ventil.
Izvinjavam se sto nisam okacio ove skice, ja nemam skener, hteo sam da uzmem od jednog drugara ali nisam uspeo da ga navatam sada za vikend, ali bice uskoro
 
nwbkgl.jpg


Evo nesto sam slikao telefonom dok ne dodje skener, nije ispalo lose
Post je spojen: [time]1266783983[/time]
_________________________________________________
35hmtqo.jpg



jos jedna
 
Mala ispravka na prethodno uputstvo za rad sa hidraulikom:
Taj vijak na kome Borko podešava dubinu pri operaciji oranja konstruktivno nije predviđen da se on stalno odvija i zavija, već služi da bi se podesila brzina reagovanja "plivajućeg".
Sa malom ručicom podešavaš željenu dubinu, a velikom podižeš i spuštaš prikljuno oruđe.
Sada ne mogu da nađem podatke za podešavanje hidraulika tj.tačno postoje podaci za podešavanje određenih delova sklopa u kućištu hidraulika po pozicijama sa gornje slike npr:
(37,38,39,40,41,42.) jedan sklop
(20,21,22,23,24.) drugi sklop i još nešto samo se ne sećam šta.(prva slika)
Ako pronađem knjigu sa zadovoljstvom ću je prikazati.
 
milan_spay je napisao(la):
Mala ispravka na prethodno uputstvo za rad sa hidraulikom:
Taj vijak na kome Borko podešava dubinu pri operaciji oranja konstruktivno nije predviđen da se on stalno odvija i zavija, već služi da bi se podesila brzina reagovanja "plivajućeg".
Sa malom ručicom podešavaš željenu dubinu, a velikom podižeš i spuštaš prikljuno oruđe.
Sada ne mogu da nađem podatke za podešavanje hidraulika tj.tačno postoje podaci za podešavanje određenih delova sklopa u kućištu hidraulika po pozicijama sa gornje slike npr:
(37,38,39,40,41,42.) jedan sklop
rekao sam moze i sa malom, ali ja podesavam ovde jer sa malom poluge su blokirane, tj ako naidjete na neravninu plugovi izlaze gore, a ja i cale na ovom srafu stelujemo od 86 godine i nista mu se nije desilo, to ne trebate zavijati i odvijati nekoliko kruga, pola kruga je nekad dovoljno.
A samo sam hteo da pokazem, jer mnogi ne znaju za taj sraf i za tu polugu kako radi.
(20,21,22,23,24.) drugi sklop i još nešto samo se ne sećam šta.(prva slika)
Ako pronađem knjigu sa zadovoljstvom ću je prikazati.
 
igor74 je napisao(la):
borko jagodinac je napisao(la):
igor74 je napisao(la):
jagodinac cije su proizvodnje klipovi sto si ugradio u rajku?
PERKINS, original klipovi imaju 4 karike, 2 kompresione,1 brisajucu i 1 mazajucu, dok perkins ima 5, jos jednu mazajucu, koja je dole ispod bolcni, mnogo bolje drzi pravac klipu, a i original klip ima samo udubljenje po sredini dok perkins ima udubljenje i u sredini siljak da bi bolje pravio vrtlog vazduha i goriva
Post je spojen: [time]1266542113[/time]
_________________________________________________
mmb je napisao(la):
Jagodinac,imas li broj tel. Perkins servisa?
Hvala?
pa to su klipovi za IMT 565, uljna karika je 6 milimetara? :cao:
ovako: motins sklopovi po jednom cilindru su oko 40 eura a perkins sklopovi su oko 85 eura po cilindru.Zna li neko kako su se pokazali motins sklopovi?
Pozdrav!
Post je spojen: [time]1266935370[/time]
_________________________________________________
Da li je neko ugradjivao motins sklopove?Razliku u ceni nije zanemarljiva izmedju mns-a i perkinsa.
:sta:
 
mmb je napisao(la):
igor74 je napisao(la):
borko jagodinac je napisao(la):
igor74 je napisao(la):
jagodinac cije su proizvodnje klipovi sto si ugradio u rajku?
PERKINS, original klipovi imaju 4 karike, 2 kompresione,1 brisajucu i 1 mazajucu, dok perkins ima 5, jos jednu mazajucu, koja je dole ispod bolcni, mnogo bolje drzi pravac klipu, a i original klip ima samo udubljenje po sredini dok perkins ima udubljenje i u sredini siljak da bi bolje pravio vrtlog vazduha i goriva
Post je spojen: [time]1266513313[/time]
_________________________________________________
mmb je napisao(la):
Jagodinac,imas li broj tel. Perkins servisa?
Hvala?
pa to su klipovi za IMT 565, uljna karika je 6 milimetara? :cao:
ovako: motins sklopovi po jednom cilindru su oko 40 eura a perkins sklopovi su oko 85 eura po cilindru.Zna li neko kako su se pokazali motins sklopovi?
Pozdrav!
Post je spojen: [time]1266906570[/time]
_________________________________________________
Da li je neko ugradjivao motins sklopove?Razliku u ceni nije zanemarljiva izmedju mns-a i perkinsa.
:sta:
petar drapšin je prva ugradnja za rakovicu. ja bih stavio drapšinov klip SM karike i bepko cilindar. uopšte neverujem da taj perkinsov sklop ima bilo kakve veze sa perkinsom .
 
borko jagodinac
gledo sam tvoj snimak gde objasnjavas hidraulik na rakovici 65 i sve si to lepo objasnio ali ja taj saf uopste nemam na mojoj rakovici :sta:
 
Nazad
Vrh