PDA

View Full Version : IMR - Rakovica

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27

mirmir
21-11-14, 23:49
Peugeot 505,fabricki ugradio IMR 1981 god.

- - - - - - - - - -

Poseta dece IMR-u

http://i62.tinypic.com/i1fvjl.jpg

cira92
22-11-14, 00:15
Danasnju decu bi mnogo zanimao IMR... ::lose::

577
22-11-14, 18:43
Djeca inače vole traktore bar muška dok su mali ja imam malog tri godine lud je za traktorom voli se voziti jedino 7 ne voli jer mu buči hehe

pujol
22-11-14, 19:24
Drugari danas mi je rakovica 65 na asfaltu zaribala,ustvari ne znam sta je al je strasno nesto pritropalo u motoru.Posto sam motor radio tri puta, i ne verujem da vise moze da se obradjuje,znam sigurno za radilicu da ne moze. Gde mogu da nadjem dobar polovni motor,ili nov kolko li kosta?

D_Magnum
23-11-14, 10:37
Ako si ga 3 puta generalku Radio, bilo
bi vrijeme da promijenes komplet Traktor.
Ako imas koji Dinar u steku ili da dines neki
manji poljoprivredni Kredit. nakon 3 prerade
sve drugo je isto ostarilo i oslabilo. Nije ni
rakovica Nova skupa. Jer polovan Motor je isto
samo privremen

Kremator
23-11-14, 10:43
@pujol koliko sati si sve skupa nabio? Lkl{{

mirmir
23-11-14, 13:45
Drugari danas mi je rakovica 65 na asfaltu zaribala,ustvari ne znam sta je al je strasno nesto pritropalo u motoru.Posto sam motor radio tri puta, i ne verujem da vise moze da se obradjuje,znam sigurno za radilicu da ne moze. Gde mogu da nadjem dobar polovni motor,ili nov kolko li kosta?
Kakvo menjanje motora,nemoj biti dete,promenes radilicu ako nemoze dalje da se obradjuje i to je to.Kod mene 540 preziveo tri generalne i tri puta menjane karike i radilica jos uvek na prvoj specijali.Traktor radi i nestedi se,tako ce i tvoja rajka,samo zameni sto je crklo i gas.

savle
03-12-14, 21:20
Мало да освежим тему:

https://www.youtube.com/watch?v=jxMJO9-R1kY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=XLuD0ZaZH6g

Tomić Toma
03-12-14, 22:36
Kakva je potrosnja u garenju sa ovim Leopardom?

brankovic
03-12-14, 22:59
Rakovica je inace mali potrosac,jos kad ima prednju vucu...Pretpostavljam da je @Savle prezadovoljan sa potrosnjom

savle
04-12-14, 00:31
Нисам мерио па не могу да кажем. Мало она ради са плугом, прошле године угарила ту парцелу на снимку и нешто мало зимског а ове године свега 2кј зимског узорала.

ShumadinacKijevo
09-12-14, 21:12
Pozdrav IMR-ovci. Ivan ovde iz okoline Kragujevca. Obradjujem oko 23 ha svoje zemlje. Imam Vladimrec t25A 74-to godiste koji je otisao u zasluzenu penziju 89-te kad je stigao IMT 539. Poslednja kupovina sto se tice traktora bila je 2004-te godine, naime kupio sam Rakovicu 65 S.Traktor doduse isporucen bez poluga i lanaca pa posle i to naknadno stiglo. Kabina kupljena naknadno od proizvodjaca MD metal Uzice (sve pohvale za njih i kabinu). Sa mojom Rajkom imam problem sto se tice spojnicke osovine.Prvi put je stradala pre tri godine. Samo u putu traktor stao i nece dalje. Otac i ja zamenimo spojnicku osovinu.Posle par dana opet stane - otisao lezaj na gornjem snopu u menjacu onaj sto ide odmahdo zvona i druk lezaja. Tom prilikom je opet skrunila spojnicku osovinu. Stavimo nov lezaj i novu spojnicku i sve u redu do prosle nedelje. Izvlacili smo stajnjak i opet Rajka samo stade. Opet spojnicka - skrunila sve ricne na sebi a ricne na osovini gornjeg snopa u menjacu tako zasiljene da samo malo fali pa da preskace po njima nova spojnicka. Ovog puta narucena nova spojnicka i nova ta osovina gornjeg snopa u menjacu. Lezaj sto je pre stradao je sada dobar jer je stavljen FAG nemacki ( originalno je bio neki ruski - sav se skrunio) i sutra sledi sklapanje traktora. Sa ovim prodavcem rezervnih delova pricao sam , kaze ne moze da ih nabavi koliko se traze spojnicke osovine za rakovicu 65. Inace sada je zvono i spojnicka na rakovici 65 ista potpuno kao na rakovici 76. Kad sam trazio u katalogu za rakovicu 65 totalno druga sema menjaca!!! SOK ne mogu da verujem pa tamo nije nista kao kod mene. Onda mi prodavac kaze cekaj to je novija rakovica 65 one su iste kao 76-ce i uzme covek katalog od rakovice 76 i stvarno tako izgleda kod mene. Ovi u IMR-u su ga izgleda malo poboljsavali "na gore" , pa ispalo ne daj Boze. Komsija moj imao je rakovicu 76 - cetiri spojnicke je promenio covek, na kraju mu je neko pravio krajeve od jaceg materijala i tako namontiranu je prodao. Ima li od vas IMR - vaca neko slicna iskustva kao ja i ako ima molim za neki predlog ili resenje ovog problema. Nije mnogo skupo ali je brate mnooooooogggoooo posla dok se sve ovo zameni... Pozdrav od Ivana.

cira92
09-12-14, 21:19
Druze moji imaju Rakovicu 65 jos od 1986 godine.. Evo sace skoro 4000rs i na njoj da kucnem u drvo menjana je samo Ac pumpa i Lamela jedanput... Sve ostalo pa i vodena pumpa su ORGINAL!!!!!!

A da zamenio sam pre mesec dana mozda malo jace zadnje gume koje su do sad bile fabricke...

http://www.dodaj.rs/f/42/LZ/2P8WibuX/111514155928.jpg

zeljkoo
09-12-14, 21:23
Pozdrav IMR-ovci. Ivan ovde iz okoline Kragujevca. Obradjujem oko 23 ha svoje zemlje. Imam Vladimrec t25A 74-to godiste koji je otisao u zasluzenu penziju 89-te kad je stigao IMT 539. Poslednja kupovina sto se tice traktora bila je 2004-te godine, naime kupio sam Rakovicu 65 S.Traktor doduse isporucen bez poluga i lanaca pa posle i to naknadno stiglo. Kabina kupljena naknadno od proizvodjaca MD metal Uzice (sve pohvale za njih i kabinu). Sa mojom Rajkom imam problem sto se tice spojnicke osovine.Prvi put je stradala pre tri godine. Samo u putu traktor stao i nece dalje. Otac i ja zamenimo spojnicku osovinu.Posle par dana opet stane - otisao lezaj na gornjem snopu u menjacu onaj sto ide odmahdo zvona i druk lezaja. Tom prilikom je opet skrunila spojnicku osovinu. Stavimo nov lezaj i novu spojnicku i sve u redu do prosle nedelje. Izvlacili smo stajnjak i opet Rajka samo stade. Opet spojnicka - skrunila sve ricne na sebi a ricne na osovini gornjeg snopa u menjacu tako zasiljene da samo malo fali pa da preskace po njima nova spojnicka. Ovog puta narucena nova spojnicka i nova ta osovina gornjeg snopa u menjacu. Lezaj sto je pre stradao je sada dobar jer je stavljen FAG nemacki ( originalno je bio neki ruski - sav se skrunio) i sutra sledi sklapanje traktora. Sa ovim prodavcem rezervnih delova pricao sam , kaze ne moze da ih nabavi koliko se traze spojnicke osovine za rakovicu 65. Inace sada je zvono i spojnicka na rakovici 65 ista potpuno kao na rakovici 76. Kad sam trazio u katalogu za rakovicu 65 totalno druga sema menjaca!!! SOK ne mogu da verujem pa tamo nije nista kao kod mene. Onda mi prodavac kaze cekaj to je novija rakovica 65 one su iste kao 76-ce i uzme covek katalog od rakovice 76 i stvarno tako izgleda kod mene. Ovi u IMR-u su ga izgleda malo poboljsavali "na gore" , pa ispalo ne daj Boze. Komsija moj imao je rakovicu 76 - cetiri spojnicke je promenio covek, na kraju mu je neko pravio krajeve od jaceg materijala i tako namontiranu je prodao. Ima li od vas IMR - vaca neko slicna iskustva kao ja i ako ima molim za neki predlog ili resenje ovog problema. Nije mnogo skupo ali je brate mnooooooogggoooo posla dok se sve ovo zameni... Pozdrav od Ivana.
Imam ja Rakovicu,nisam imao taj problem,nije ih imao niko u mom kraju a ima puno Rakovice,obicno stradaju lezajevi na spojnickoj,meni se to cuje lupa nikako da rasturim,ali moracu uskoro.moj ti je savet da kupis polovne delove koji su origanlni skinuti od rakovice,znam gde ima mozes da pitas coveka,ja sam se opekao sa reduktorom imt533 kupio nov on trajo 20dana,mekan kao sir,svi zubi se okrunili i onda odem kod coveka koji to radi,rastura traktore i prodaje dobre delove.
pod uslovom da ti ti zatreba, nadam se da nece.

josif92
09-12-14, 21:27
Ne znam u cemu je fora ali kod novijih rakovica od 2000 pa ma ovamo svi se zale na lamelu da brzo strada ja sam na staroj rakovici 47 2008 god bila na 400 sati u sejanju samo od jednom stala sad na ovoj 76 videcemo a cuo sam da na je jaca i jos brze strada,pitao sam neke ljude iz sela koji imaju rakovice iz 80 i neke godine nemaju tih problema..

ssule
09-12-14, 21:55
ja sam promenio lagere na spojnickoj osovini sa 17 rh, i koliko sam razumeo servisere nije toliko do loseg kvaliteta japanskih lagera koji su bili fabricki ugradjeni vec do broja podloski kojih je bilo cetiri sada su ugradjeni skf lageri i sedam ili osam podloski i za sada nemam problem

savle
09-12-14, 23:21
Има разлике у склопу спојничке осовине између старих и нових Раковица, то су ми сервисери ИМР-а рекли. Сад, не знам да ли су мислили на старе 60-це или 60-це и 65-це до неке године, углавном разлике има, покушали су да направе нешто боље а ето по искуствима изгледа да су урадили контра, плус што је због тих промена још и бучнија него претходнице, што је и био разлог зашто су ми помињали те промене.

sinisa1979
09-12-14, 23:44
60-ke i stare 65-ice imaju jednake spojničke tj krupni nut. Novije 65-ice imaju iste spojničke kao 76-ice tj sitan nut. Zašto pucaju nzm i nisam još imao čast da menjam na ovim novijim Rajkama,a ima ih par komada u selu. Sa starim Rajkama niko nije imao tih problema,a najstarija je negde 68-69-to godište.

Pottinger
10-12-14, 00:18
Pa jel moguce onda prepavit samo taj sitni na krupni nut? trebal bi spojnicka s krupnim nutom i prepostavljam u lameli krupni nut ili se prica o necemo skroz trecem? Ja sam svoju rasklapo zbog pustanja ulja i tad sam promijenjio jedan lezaj na gornjem snopu. Traktor ja kupio sa 700 rs fabricke gume bile na njem rekordove ispucale od starosti. Mijenjana lamela jednom, vodena pumpa prije par godina, oba semeringa na trubama, ac pumpa, letovan hladnjak jer je propustio na dnu spoja, obje prednje gume isto ispucale od starosti, osovina koja drzi ruke hidraulikei to je to vecih problema nije imala. Ako je pomjeren ugao paljenja prema naprijed ili prema nazad koji su znakovi? skido sam pumpu kad sam mazo blok tecnim metalom :D

MarkoSreta
10-12-14, 00:23
Kod rajke 76 je produzena spojnicka i zbog toga puca kao nenormalna na svakih 800 sati,bar je takva bila kod mene u selu,covek je slavio kada je prodao!

ShumadinacKijevo
10-12-14, 02:39
Cao Marko, Ivan ovde iz Kijeva. Ko je to imao kod tebe tu 76-cu?

topalovic
10-12-14, 07:50
Ja sam moju rakovicu posle 5 godina (tj u oktobru isplacen kredit) rasturio jer je produvala..zao mi sto nisam slikao delove kad je majstor rasturao,klipovi NN proizvodjaca sa tri klipna prstena(nikad vidio tako nesto),lezaji leteci takodje od NN bez oznake,lufta u maloj pesnici par milimetara,uljna pumpa se raspala,da napomenem da su dizne i dihtung glave mazali "hermetikom" pa dok je majstor skidao dizne polomio jednu, a dihtung glave skidali gletom...toliko o nasoj IMR fabrici...SRAM IH BILO....

josif92
10-12-14, 10:32
Evo dve slike nove rakovice koju sam dobio u zamenu jer pare nisu mogli da mi vrate,doplatio sam da bude superka sad cekam jos servisere ovih dana da zamene ladnjak koji curi i semering na radilici,posle jedno pranje pa u zimski san http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/10/53046bc3c6d81f5eb2e37851b9121115.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/10/df66f50f132c46e2c0afb6a8cbee265c.jpg

MarkoSreta
10-12-14, 10:36
Cao Marko, Ivan ovde iz Kijeva. Ko je to imao kod tebe tu 76-cu?
Odgovor sam poslao na PP....

mirmir
10-12-14, 10:45
Evo jedna slika nove rakovice koju sam dobio u zamenu jer pare nisu mogli da mi vrate,doplatio sam da bude superka sad cekam jos servisere ovih dana da zamene ladnjak koji curi i semering na radilici,posle jedno pranje pa u zimski san http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/10/53046bc3c6d81f5eb2e37851b9121115.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/10/df66f50f132c46e2c0afb6a8cbee265c.jpg
Jel ova nova kad vec ima 215 sati?U svakom slucaju neka te dobro posluzi.
Jedan nedostatak ove limarije je sto arapi nece da kupuju ove kockaste rakovice,a sve ostalo su prednosti,prvenstveno funkcionalne a i estecke.

josif92
10-12-14, 10:50
Sat su stavili od stare jer navodno nisu imali,gume i prednji most takodje jer nemaju vise italijanske a koliko sam cuo nemaju uopste prednje mostove dv,puno je lepsa sa ovom maskom i moze sa se dize hauba lepo nema vise zajebancija kao pre i sa filterom za vazduh i jos nesto nema vise da zvoni pre sa starom limarijom ma odredjenim obrtajima sve je zvonilo a sa ovom milina

mirmir
10-12-14, 10:58
Bez ljutnje,usao si u zacaran krug polovnih vracenih rakovica,ovo nije nova,isto je vracena kao i tvoja koja ce zavrsiti kod nekog zato i nema sat.Prednji most Carero imaju,drugar je zvao pre 10 dana da pita oce da kupi 65dv,problem je sto nemaju karlice-kolevke za ovaj tip limarije i italijanski most.
Neznam kako ostali misle ali moje misljenje je da je ovakva kockasta rajka daleko lepsa i funkcionalnije od one zaobljene.Svaka pohvala za izbor.

josif92
10-12-14, 11:00
Bio sam tamo u fabrici 3 puta nije mi bilo tesko da odem za beograd i pratio sam ceo postupak sklapanja i farbanje cak sam video tako da sve je novo sem toga sto sam rekao znam da nemaju kolevku jer sam cekao 2 nedelje zbog toga

mirmir
10-12-14, 11:11
Ako si gledao to je vec nesto drugo>:({,obicno kad se radi zamena celog traktora oni uture polovan isto vracen.Mislim da je ovo dobar potez,jedino prednji most,izdrzljiv ali osetno manji ajnslang.

- - - - - - - - - -

Jel velika razlika u doplati?

- - - - - - - - - -

Ja sam moju rakovicu posle 5 godina (tj u oktobru isplacen kredit) rasturio jer je produvala..zao mi sto nisam slikao delove kad je majstor rasturao,klipovi NN proizvodjaca sa tri klipna prstena(nikad vidio tako nesto),lezaji leteci takodje od NN bez oznake,lufta u maloj pesnici par milimetara,uljna pumpa se raspala,da napomenem da su dizne i dihtung glave mazali "hermetikom" pa dok je majstor skidao dizne polomio jednu, a dihtung glave skidali gletom...toliko o nasoj IMR fabrici...SRAM IH BILO....
Ko hoce jeftin traktor,osetno jeftini od drugih to je ponuda.Koliko para toliko muzike.Delovi moraju biti sto jeftiniji da bi se uklopilo na 9000-10000 eura za traktor 65ks.

josif92
10-12-14, 11:37
Znam sta se radi tamo i bas zbog toga sam rekao da zelim da prisustvujem sklapanju traktora i da vidim sve kako se radi i direktor je pristao,dogovorili smo se razliku da doplatim 500 evra s obzirom koliko sam vremena izgubio i troskova sta sam imao sa proslom tako da je sve dobro proslo i svi zadovoljni a ajnslang ima skoro kao ove bez prednje vuce ja sam se cudio koliko malo prostora treba da se okrene i ovi iz servisa su rekli da skoro gde se okrece bez prednje tu i sa ovim italijanskim...

Jugi
10-12-14, 12:19
Da li oni uopste na svom parkingu ili u fabrici imaju glanc nove traktore??? Ako imaju kupis taj a ne polovne...

josif92
10-12-14, 12:33
Imali su jednu 47 sa kabinom i to sa otpumpanom gumom sramota,kazu vise ne rade ovako samo ako traze ali vidim za egipat idu na veliko 76tice sa velikim gama i nazad imaju sajbnu kazu njima to treba za navodnjavanje koriste,bas sam malo obisao sve pogone kad tamo gde se sklapaju motori sa menjacem visim monj stari motor i to isto filter ulja ostalo i ulje crno filter zguzvan kako su ga skinuli pa vratili menjac i hidrauliku video sam sa strane negde 100% i to ce da idrade u neki a kad sam ih pitao gde je stigao stari motor kao taj je bacen oni iskljucivo sve novo stavljaju i posle pricam sa jednim covekom tamo i kaze prijatelju ovde se nista ne baca,dobro da si ih ti pritegao i predlozio da vidis svaki deo jer svasza umeju da skarabudze i rekao mi da misli da taj prvi moj je bio sklopljen od polovnih delova ili vracenih jer nista se ne baca sad sam miran i znam da je svaki sraf nov poslednji put kad sam isao tamo ostalo je jos neke sitnice kaze ovaj sta je sef tamo jos nedno 2 dana ima,prosetam se malo i pitam neke sto su radili jos koliko ima i kaze jedan castis za pice i sklopicemo ga danas ispred tebe tako je i bilo doneo sam za pice skupili se njih 10 i caskom sklopili i ujutru vec bio kuci

ddragan
10-12-14, 12:45
Josife valjda ce sa ovom biti bolje,bez tih zajebancija i kvarova.
Mojoj je sad godinu ipo dana i do sad je besprekorno isla ima oko 550-600rs,nadam se da ce tako i dalje biti.
Evo jedan snimak setve sa Rakovicom od proletos

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7vFre52TCs0

Jugi
10-12-14, 12:50
Eto a posle kazu kupuj domace kako da kupis domace kada moras da castis da bi dobio traktor... E ne da smo bedni kao drzava nego smo dno dna, katastrofa....

josif92
10-12-14, 13:01
I ja se nadam da ce ova biti dobra bar za 1,5 meseca nez koliko vec imam napravila je oko 30tak sati jer vec su gotovi povrsinski poslovi za sta je ona kod mene i namenjena...Sta ces kakvi smo takvi smo od ovoga ne mozemo bezati...

mirosti
10-12-14, 13:03
Pa naravno da treba castiti..Lkl{{
Srbija je tolika da se maltene svi znamo..
Ma znamo se..

savle
10-12-14, 18:27
@ddragan Која је то кабина код тебе, је ли то нова Орашје?
Што се тиче окретности Раковице са италијанским мостом ја сам одушевљен и већ сам писао о томе. Не знам какав је мостарски али знам какав је стари, механички предњи мост, скоро да је окретност иста.
Прочитао сам и податак негде, када су ти мостови (италијански) испитивани пре уградње, податак угла закретања мислим да је 55 степени.
Шта сиротиња баца, крпи све само да преживи, тако је и у нашим фабрикама.
Поред свега што је за критику мислим да је њихов однос према купцу, од продаваца па до управе, изузетно коректан.
Ево једног кратког видеа из овогодишњег шпартања:

https://www.youtube.com/watch?v=DRMWz3fcknI

josif92
10-12-14, 18:39
Jako su korektni i hoce da izlaze u susret sta god da treba dok oni iz imt su jako bezobrazni i serviserima svaka cast kad su imali delove u roku od 2 dana su bili tu,sad su lepo rekli da nemaju ladnjak za superku da ce dobiti i tako je bilo evo posle dve nedelje zvali kazu dolaze sad u petak

rad78
10-12-14, 18:53
Savle blago tebi kod tebe matori sve radnje radi,lepo je pomoć imati i kad su od koristiLkl{{

ddragan
10-12-14, 21:59
@ddragan Која је то кабина код тебе, је ли то нова Орашје?Valjda je Orasje nemam pojma stvarno ko je radio,nisam nikad zagledao u plocicu sta pise,uglavnom jako malo razlike ima naspram tvoje.

mirmir
11-12-14, 23:05
Nisam se ranije setio,klipovi sa 3 karike su novi tip klipa Motins koji je po meni dno dna.Takve klipove sam video u juselu.
http://i62.tinypic.com/971zb7.jpg

Tomix
12-12-14, 18:09
Za moje polovne blatobrane (krila) od IMR 65 liku sam trazio 90 e. Po oglasima sam video da se novi krecu oko 120 e. On se umalo ne naljuti.
Kolege forumasi koji obilaze vasare Ruma, Palanka i sl molim za pomoc kolko se ti blatobrani cene na njima?

cira92
12-12-14, 18:23
Kolega ja moje NOVE blatobrane dao za 150e!!!!!!!! Znaci cim je stigla Rakovica odmah su skinuti i stavljena kabina.. Jedan dan bili u oglasima i drugi dan prodati za 150e...

90e je stvarno dzabe ako nisu krivi i polupani....

Tomix
12-12-14, 20:37
Nisu krivi ,farbani ni polupani. Stoje u suvom ne traze hleba a nece da istrule. Naci ce se vec neko.

>:({cira92

mirmir
12-12-14, 20:47
Blatobrani oko 100 eura,drugar je dao njegove sa nove rajke za 100 eura,bas ja sam skidao,utovarili u moj pik-ap i odvezao egipcanu.Cena je tu i tamo+-

Rodic
16-12-14, 18:13
Jedno pitanje za poznavaoce Rakovice... koliko ovde ima kilograma tegova? hvala unapred http://www.dodaj.rs/f/Q/ov/44JQzPtV/20141216175856.jpg

cira92
16-12-14, 18:22
Pa jedan teg je 40 kilograma tezak.. >:({

Rodic
16-12-14, 18:34
Ok, stoje mi u garazi vec 10 godina pa sam resio da ih prodam... Hvala Ciro...>:({

josif92
16-12-14, 19:29
Juce bili serviseri na prvi servis i kazu da ne proizvode vise to sta imaju jos da sklope par komada i gotovo.Mislio sam da ce barem oni da opstaju jer imt je gotov ali nista ni od njih steta...[emoji53]

cira92
16-12-14, 19:31
Znaci gotovo i sa Rakovicom!!!!!!??? Nemoj da pricas a ja bas mislio kako njima krenulo vidjam rakovice nove svuda!!! E bas steta znaci definitvno kraj nasim traktorima!!!

josif92
16-12-14, 19:33
Ni ja nisam mogao da verujem vidjam i ja dosta novih da ima kazu imaju jos delova za par komada i to je to...

cira92
16-12-14, 19:38
Neverovatno.... Koliko je novih Rakovica kupljeno,cak sam cuo da ODLICNO posluju i da ih je krenulo... Cak i kod mene u okolini je kupljeno dosta novih Rakovica..

Pottinger
16-12-14, 19:39
Steta za jedan takav traktor. Imam osjecaj kad naspem u rakovicu da zaboravim kad sam nasuo za razliku od zetora. Stvarno s rakovicom nekih posebnih problema nisam imao samo sipaj gorivo mijenjaj ulje filtere sto se mora pokvarit pokvarilo se ali za toliko vremena ne modernizovat makar malo te traktore to ih je mozda najvise i unistilo. Svaka modernizacija bi podigla cijenu traktoru al bi bilo i lakse radit sa njim i ljudi bi siguno kupovali ali kad strano trziste preplavi domace onda jednostavno pocne samo tonut a valjda joj ne bude kraj ko ce ga znat :-X

cira92
16-12-14, 19:50
I ja sam zadovoljan sa mojom Rakovicom... Samo redovno odrzavanje....

lucky
16-12-14, 19:51
Nije ni čudo što nam sve propada. Ovi naši majmuni od političara danima trube o nekakvim kineskim milijardama, a u stvari Kinez došao da zaposli svoje ljude i da proda svoju opremu a mi polako gasimo naše firme.

Izvinjavam se za :){{, ali nisam mogao da se suzdržim.

SasaK
16-12-14, 20:52
Neka nase propadne,uvozicemo tudje,uvek je bilo bolje tudje nego svoje,i uzimati lep kajmak.

Kosjerac
16-12-14, 21:19
Rodić imaš li onaj prvi teg (manji) što se kači na kolevku, sa 4 rupe gde idu šafovi?
Pre neki dan dolazio serviser iz rakovice, radio jednom drugaru motor na njegovoj rajki i doneo mu zupčanik i vratilo da ubrza kardan i to košta oko 28000 din. Sada je u rangu ferge, na 1600 obrtaja motora ima 540 obrtaja kardana. Kaže da to rakovica proizvodi ali ne ugrađuje u nove traktore, nego ih naknadno prodaje.

Rodic
17-12-14, 08:31
Kosjerac... nemam taj prvi teg otisao sa rakovicom....

mirmir
17-12-14, 20:26
Rakovica radi,nemojte mlatiti praznu slamu,imaju da sklope par traktora i gotovo ali za ovu godinu,idu praznici,kolektivni god.odmor a posle 15 januara opet u radne pobede.
U ovoj temi ste bar 20 puta do sad zatvarali IMRLkl{{

Rodicu tih tegova ima gde oces,burazer na otpadu sekundarnih sirovina ima bar 50 komada,a imam ih i ja vuku se po radionici,dobri su kao nakovanj kad zatreba.
jedan teg kosta 40kgx20din,znaci 800 din kad se daje na kilo ili kad se kupuje s otpada 1600 din.

josif92
17-12-14, 20:31
Ja nisam ovo za zatvaranje rekao od sebe nego sta su mi serviseri rekli sad ako oni lazu a sa prednjom vucom ne prave vise to sam mogu da potvrdim jer bio sam i video da nemaju vise prednjih mostova.

nikola indjija
17-12-14, 21:14
Blatobrani oko 100 eura,drugar je dao njegove sa nove rajke za 100 eura,bas ja sam skidao,utovarili u moj pik-ap i odvezao egipcanu.Cena je tu i tamo+-

Ja pre par nedelja pitam jel neko zna broj egipcana niko nezna^-^

Rodic
17-12-14, 22:56
Rakovica radi,nemojte mlatiti praznu slamu,imaju da sklope par traktora i gotovo ali za ovu godinu,idu praznici,kolektivni god.odmor a posle 15 januara opet u radne pobede.
U ovoj temi ste bar 20 puta do sad zatvarali IMRLkl{{

Rodicu tih tegova ima gde oces,burazer na otpadu sekundarnih sirovina ima bar 50 komada,a imam ih i ja vuku se po radionici,dobri su kao nakovanj kad zatreba.
jedan teg kosta 40kgx20din,znaci 800 din kad se daje na kilo ili kad se kupuje s otpada 1600 din.

Reci burazeru da ih stavi u oglase.. mene je zvalo bar 10 ljudi za tegove, slalo poruke ovde na forumu, na mobilni, problem je uglavnom transport tegova, inace bi otisli jos prvi dan.... pozdrav...:){{

borko jagodinac
18-12-14, 23:22
Sve lose ide, popisa se zaba i ona staje :lol:

http://youtu.be/L-9iQsEZkds

mirmir
20-12-14, 16:40
Ja pre par nedelja pitam jel neko zna broj egipcana niko nezna^-^
Ja znam ali taj broj nedam,mozes samo da dobijes broj "druga ruka">:({

- - - - - - - - - -

Reci burazeru da ih stavi u oglase.. mene je zvalo bar 10 ljudi za tegove, slalo poruke ovde na forumu, na mobilni, problem je uglavnom transport tegova, inace bi otisli jos prvi dan.... pozdrav...:){{
Ljudi uopste i neznaju posto su novi tegovi,kao naprimer karter za S44,polovan je 150 eura nema sile da se nadje jeftiniji a u fabrici nov 100 eura.

vladj
21-12-14, 18:56
Rakovica 135 http://www.polovniautomobili.com/oglas5686613/imr_120/

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/568/5686613/f38f332a4e11-800x600.jpg

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/568/5686613/d2851e8355fa-800x600.jpg

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/568/5686613/26c7adacb700-800x600.jpg

cira92
21-12-14, 19:40
E ovo je prelepo sredjeno!!!!!!!!!!!!!!!! Svaka cast vlasniku...

Tomić Toma
21-12-14, 20:12
Video sam je na oglasima. Dobro odradjeno, nema sta. Vlasnik je pritom i veliki patriotaLkl{{

Vojkanvrelo
27-12-14, 21:49
Jel uocio neko ovaj oglas???
http://www.halooglasi.com/poljoprivreda/traktori/rakovica-130ks.o-746515.128.html

cira92
27-12-14, 22:04
Najlepsa je ona meni sa ORGINALNOM maskom i svim ostalim... To joj daje neku draz.. A ovo glupiranje nevolim uopste...

pocerina
28-12-14, 10:04
Po meni to nije nikakvo glupiranje, pogotovu ova gore plava sto su postavljene slike super izgleda... Mnogo bolje nego ona fabricka hauba, sa farovima kao na starom Belarusu...

Tomić Toma
28-12-14, 11:11
Kad su je konstruisali, izgleda da su zaboravili dizajn:lol:Sve ostalo je odradjeno kvalitetno.
Ova plava sa oglasa je skroz dobro uradjena, ali najbolje sredjenu Rakovicu je imao Gospodin Lakatus iliclan Ganga>:({

vladj
28-12-14, 12:17
Kad su je konstruisali, izgleda da su zaboravili dizajn:lol:Sve ostalo je odradjeno kvalitetno.
Ova plava sa oglasa je skroz dobro uradjena, ali najbolje sredjenu Rakovicu je imao Gospodin Lakatus iliclan Ganga>:({

To bese cuveni "Ganga Deere".Lkl{{

- - - - - - - - - -

Nadjoh i sliku.

http://oi37.tinypic.com/2euuczp.jpg

Tomić Toma
28-12-14, 12:37
To bese cuveni "Ganga Deere".Lkl{{

- - - - - - - - - -

Nadjoh i sliku.

http://oi37.tinypic.com/2euuczp.jpg
E taLkl{{
Uradjena je predobro

MarkoSreta
28-12-14, 14:40
Jel ovo kabina od Same-a ? dobro uradjena!!

Kremator
28-12-14, 14:59
Ova rakovica "svetsko" a nase .

vladj
29-12-14, 20:08
Jel ovo kabina od Same-a ? dobro uradjena!!

Izgleda identicno, kao na Same-u.

Attila
29-12-14, 20:36
U postu 43 je sve napisano iz kojih delova sastavljen

http://poljoinfo.com/showthread.php?1926-Koji-je-ovo-traktor/page3&highlight=ganga+deere

vedran R.srpska
06-01-15, 16:26
http://www.pik.ba/artikal/15269838/rakovica-130-prednja-vuca-065910191/

Uporni baksuz
17-01-15, 23:36
Ovo su nase danasnje muke sa Rakovicom
http://www.dodaj.rs/f/2c/5C/3a5y0v7g/img20150117145814.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2f/v8/pswQcJS/2/img20150117145511.jpg
Vise u temi Nikad ovako

borko jagodinac
18-01-15, 19:04
http://youtu.be/cBveNRiRQCE

fabian83
21-01-15, 12:05
Postovana gospodo. Zamolio bi nekog og vas koji imate u posed radionicarski prirucnik za rakovicu 65. Imam problem sa rakovicom iskace mi poluga kardana dok je u radi i zeleo bi da to sredim dok traje ova takozvana zima. Unapred se zahvaljujem svima koji bi mi pomogli a posle zavrsenog posla stavicu i ja slike svojih majstorija oko rakovice.

ddragan
21-01-15, 12:35
Rucica za ukljucivanje kardana ti iskace?Ako je 65-ca gde sa sa leve strane dole ukljcuje proveri da nije mozda elasticna civija dole pukla pa ne uzubljuje kako treba,to je najprostije sto moze da joj se desi a meni se desavalo par puta.Ako je noviji tip gde se kardan ukljucuje sa desne strane,morace neko drugi da ti pomogne.

Pottinger
21-01-15, 14:42
Takodje isto se iemeni desavali ako je pukla civija onda je muka izbit. Uglavnom to je problem ili se mozda snio onaj pipak sto zaglavljuje pregledaj i njeg kad budes skido mozes ga slobodno navarit i obradit malo :) jedno od ovog dvoje jest sigurno al prije ce bit ovo prvo jer se ne uzubi dobro zupcanik :)

fabian83
21-01-15, 17:43
Hvala vam na nesebicnom odgovoru. Sa leve strane mi se ukljucuje kardan. Rucika na osovinici vidim da ima malo mesta i mislim da bi to donekle mozda bio i problem. Onaj pipak sam narucio i sutra idem po njega u Zrenjanin. Kada sam otvorio iskocio mi je pipak iz kanala zupcanika ostalo je sve ok. Ovi iz radnje kazu kada se menja pipak menja se i osovinica i ploca. Obecavam slike za boze zdravlja 3 dana...hvala jos jednom. Onaj prirucnik jer se moze naci negde ovde na net?

mirmir
24-01-15, 23:11
Danas smo se malo fotografisaliLkl{{
http://www.dodaj.rs/t/33/43/4qZs6glN/24012015213.jpg (http://www.dodaj.rs/?33/43/4qZs6glN/24012015213.jpg)http://www.dodaj.rs/t/1Q/l9/3TigWgfL/24012015215.jpg (http://www.dodaj.rs/?1Q/l9/3TigWgfL/24012015215.jpg)

Kremator
24-01-15, 23:13
Kada ugae imt i imr, ima mi da kupujemo te rakovice iz egipta :lol:.

mirmir
24-01-15, 23:20
IMR se neda,nece da ide lako sa gasenjem te fabrike,nedaju je radnici i gen.direktor ali drzava(domacinska kuca)rasprodaje stecenu imovinu da bi prezivela.Bas me zanima sta ce da se prodaje kad se sve rasproda,nasi zivoti?

Manjevic
24-01-15, 23:37
@ Mirko 015 Jel to kod Bugija?

mirmir
24-01-15, 23:41
Nije ali ima i njegovih rajki na slici,kod mene u komsiluku je.Svi smo mi povezani ko crevaLkl{{

Kremator
24-01-15, 23:42
Mirko jel prodajete i zejtin egipcanima? Lkl{{

mirmir
24-01-15, 23:48
Da ali samo onaj Maslinov:lol:

borko jagodinac
24-01-15, 23:56
Mirko jel moze da se nadje neka prednja vuca?

mirmir
25-01-15, 00:12
Moze ali moras da das tvoj prednji most,kompletan.

Kosjerac
25-01-15, 10:25
Prodaju li se te kabine?

pocerina
25-01-15, 10:32
Prodaju se...

Kosjerac
25-01-15, 10:38
Koliko li su para, treba mi jedna?

Tomix
25-01-15, 10:58
Ja prosle godine kupio za moju rajku kabinu za 320 e sa svim staklima.
Mirko jer se sa prednjom vucom prodaje i hidro volan ? Mislim o zameni svog prednjeg mosta za dv ali nemam hidro volan . Kolko para je zamena prednjih mostova ?

pocerina
25-01-15, 11:05
Koliko li su para, treba mi jedna?

Od 300 evra pa navise.

- - - - - - - - - -

Ja prosle godine kupio za moju rajku kabinu za 320 e sa svim staklima.
Mirko jer se sa prednjom vucom prodaje i hidro volan ? Mislim o zameni svog prednjeg mosta za dv ali nemam hidro volan . Kolko para je zamena prednjih mostova ?

Ide i hhidro volan... Cena mislim da je oko 1300-1500 evra i dajes tvoj prednji most...

Tomix
25-01-15, 11:13
Jer i hidro pumpa, u volanu (sta vec treba), klip i dv prednji most u zamenu za obican most i 1300-1500 e ako sam dobro shvatio?

pocerina
25-01-15, 11:45
Tako je.. A ti dajes pored mosta i kompletan upravljacki mehanizam, znaci volan, kuciste, spona...

Tomix
25-01-15, 12:06
Najprostije receno meni od obicne Imr 65 pravimo Imr 65 dv sa hidro volanom. A ja njima moje skinute delove + novac?

Tomić Toma
25-01-15, 13:21
Tako nekakoLkl{{ Za oko 1500evra dobijes mnogo bolji i savremeniji traktor. Cudo su ovi nasi Macvani:lol:
--------------------------------------
Kad smo vec kod ovih sto rade sa Arapima, ima li mozda kod njih da se kupe zadnje felne za Eakovicu? Potrebni su mi samo obrucevi.

mirmir
25-01-15, 18:46
Prvo nismo Macvani vec Pocerci a kao drugo felne imajuLkl{{

Tomić Toma
25-01-15, 18:52
Znas li mozda kako se krecu cene? Moram da vidim sa calom da li mu odgovara, on je gazda, a ja sam El Fiziko:lol:

fabian83
26-01-15, 17:03
Postovana gospodo radovi su u toku i uskoro postavljam slike. Danas kada sam menjao lezajeve na osovini kardana primetio sam da na zupcaniku diferencijala je izasla biksna i ima mesta na osovini zupcanik. Sta raditi dalje i kako mogu izvaditi osovinu? Video sam odigurace osovine koji se nalaze na konusnom tanjirastom. Kako se vadi osovina ako mi moze neko reci ili postaviti neku semu pomoglo bi mi bas bas...

mirmir
28-01-15, 23:30
Iz bogate africke arhive
http://www.dodaj.rs/t/1r/Un/4lLSiQR8/152489913829251319690631.jpg (http://www.dodaj.rs/?1r/Un/4lLSiQR8/152489913829251319690631.jpg)
africki jusel:lol:
http://www.dodaj.rs/t/3t/BT/3JumWezf/153867513829248053024291.jpg (http://www.dodaj.rs/?3t/BT/3JumWezf/153867513829248053024291.jpg)
ako malo bolje pogledate videcete sa leve strane kakve su rajke isle 198 i neke za afriku,hauba kao rakovica 120 samo umanjena
http://www.dodaj.rs/t/1i/e7/4XPXPex2/104402151523313374592504.jpg (http://www.dodaj.rs/?1i/e7/4XPXPex2/104402151523313374592504.jpg)

cira92
29-01-15, 21:22
Mirko sta ce im toliko krsina tamo koje samo skupljaju prasinu????? Ako ih vec kupuju zasto se ne voze nego stoje po placevima???

goran89
01-02-15, 20:55
Bas dosta Rakovice idu za Afriku. Kod mene u selu se covek hvali kako je prodao rakovicu65 s 80ineko godiste za 5000 evra nekim ljudima sto to izvoze za Afriku.
Ako stvarno toliko placaju ja bih moju sutra prodao.

pocerina
01-02-15, 21:18
Ako je S model Rakovice, onda ne moze biti 80 i neko godiste... Te S su sa servo volanom i cini mi se da je najstarija 93 godiste...

goran89
01-02-15, 21:24
Dobro mozda. A cena?

Tomić Toma
01-02-15, 21:24
Bas dosta Rakovice idu za Afriku. Kod mene u selu se covek hvali kako je prodao rakovicu65 s 80ineko godiste za 5000 evra nekim ljudima sto to izvoze za Afriku.
Ako stvarno toliko placaju ja bih moju sutra prodao.
Ne smeju da imaju nijednu pukotinu (blok motora) i nesme da bude ni jedan var koji nije fabricki>:({ Tako je bar kod ovih u susednom selu.

pocerina
01-02-15, 21:40
Dobro mozda. A cena?

Pa ako je mladja od 93 god i u dobrom stanju, i kao sto je Toma rekao da nije pusao blok onda 5000 moze zgodno da se proda.
Koje je godiste tvoja Rakovica ?

nikola indjija
01-02-15, 22:33
Meni lokalni nakupac nudi za moju 4500e, a 1984god je

pocerina
01-02-15, 22:52
Ako je extra stanje, dobre gume, a koliko mi se cini ima i kabinu, mada cudi me da nakupac nudi toliko...
Jedan moj drugar je pre nekih mesec dana uzeo dobru 65, sa osrednjim gumama, 88 god, ugradjen servo, za 3800 evra...

nikola indjija
01-02-15, 22:57
Zaboravio da napisem da je nakupac iz Golubinaca sto prodaje po oglasima i na vasaru.

Proka Azanja
10-02-15, 19:05
Narode da li je bilo price na forumu o onoj Rakovici sa nabudzenim motorom S46/T? Probao sam da pretrazim forum ali nisam nista o tome nasao. Radio bih nesto na tu temu pa me zanima zna li ko kako se takva modifikacija pokazala da se ne mucim dzabe.
Ova lepo radi:

https://www.youtube.com/watch?v=4VFLuk-lGbE

Pottinger
10-02-15, 19:53
Koliko sam uspio nac na netu taj motor je 77 kW? ako je tako onda je razlika u odnosu na 65 30kW sto je oko 40KS i izadje oko 101KS. Mislim da je to preveliko optrecenje na mjenjac. Da je u ppitanju 10KS ili 20 onda hajd ( ja nikad nisam imo porblema sa mjenjacem i cini mi se da na forumu vecina nije imala) i nekako bi mozda moglo. STa bi na to sve rekla i lamela na toliku snagu?. Mislim da je to previse snage za onaj mjenjac koji je trenutno na njoj. Na tebi je da sam saberes utiske sta bi taj traktor mogo radit s tim motorom jer kolko sam vidio da je 6 klipova i mislim da opet ne bi mogo vuc neke 3 brazde s njom jer je jednostavno prelagana za svoju ionako snagu(65) a kamoli 100 KS

Tomić Toma
10-02-15, 20:42
Na snazi je dobio sigurno, sad je pitanje kako se ponasa menjac^-^
Vidjao sam Rakovice sa IM 036 motorima. Sestak od Zmaja 780, ali taj motor je slicne snage kao M34, tj DM34. Ovo je 105 KS sto mislim da je malo previse za ovaj menjac.

Proka Azanja
10-02-15, 21:33
To i ja debatujem sa caletom,kazem mu da je mozda 100 i kusur konja previse za njen prenos.R76 ima isti menjac kao R65 i odlicno ga nosi ali ovo je jos nekih 25-30 konja vise.
Nije lako ubediti coveka koji iza sebe ima skoro 40 godina servisiranja traktora. Ima kod mene jedna Rakovica sa IM036 motorom i tera ga bez problema.Postoji i opcija busenja njegovih klipova na 91,4 mm i mozda da se malo na bos pumpu izvuce.Radio sam to na par IMT 533 i funkcionise bez problema. Tezina do nekle moze da se resi (dupli tegovi pozadi i jos neke zafrkancije) a i sam motor je tezi nego M/DM. Veci mi je rebus koliko bi to trajalo jer ne znam nikog ko je to uradio.

mirmir
10-02-15, 23:31
Rakovica odlicno nosi motor S44(76-ca)ali ne nosi spojnicka koja zna da puca na 76-ci a na 100 i kusur konja to bi bilo vec izrazeno u nekom vecem zapinjanju.
Komsija Pocerina je imao 76-cu pa je koliko se secam 3 puta kidao spojnicku.

Pottinger
11-02-15, 00:05
za te spojnicke je bilo pricke o sitnim i krupnim nutovima mislim da se spominjalo prije i da je to razlog. Znaimljivo rjesenje hidraulike volana nesto sam razmisljo o vakvom poduhvatu. fali orbitol i ventil prioriteta i onda skontam da na ovo mjesto dodje nocas kabine http://www.pik.ba/artikal/15561235/traktor-rakovica-65/ (http://www.pik.ba/pretraga?trazilica=+rakovica&id=1093&kategorija=1093&stanje=0&vrstapregleda=grid&sort_order=desc&stranica=3) i jos jedan zanimljiva 76 http://www.pik.ba/artikal/15059609/traktor-rakovica-76/ 88 godiste . Nisam ni znao da su se proizvodile tad ^-^

Proka Azanja
11-02-15, 14:19
R76 mislim da je pocela da se proizvodi '80-'81.

Ispravka pocela je da se proizvodi '85-'86 godine.

vedran R.srpska
14-02-15, 00:26
http://www.pik.ba/artikal/15206844/traktor-rakovica-65/

cini mi se poskupa i cudna u ovoj boji

Pottinger
14-02-15, 10:56
pa i nije poskupa ako je motor u dobrom stanju i ako je tacno ovo sto pise ispod.Gume su zadnje gotov nove to je preko 1000KM. Ja svoju isto ispod ove cijene ne bi sad dao. Pa malo bolji 539 je tih para a ona ce uradit 3 putav vise posla od 539 :) Po meni realna cijena a procito sam negdje da je ovakva rakovica napravila 18000rs bez generalke.

milan971
14-02-15, 11:57
Ista kao moja samo sto je moja kod mene uzorala ohohoooo...
Vredi te pare sigurno.

mirmir
16-02-15, 12:27
Iz bogate kolekcije afrikanskih rajki,evo kakva je izvozna rajka 1989-1990
http://www.dodaj.rs/t/1n/nS/1EFI0PfN/106962691551413395115835.jpg (http://www.dodaj.rs/?1n/nS/1EFI0PfN/106962691551413395115835.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/s/JZ/3KVJ2Gh9/104495281551401268450381.jpg (http://www.dodaj.rs/?s/JZ/3KVJ2Gh9/104495281551401268450381.jpg)

I

577
16-02-15, 12:46
Kakve su rakovice bile crvene boje neki dan sam gledao od 60 konja s prvom vučom šteta što nisam imao s čim poslikati.

Matic
16-02-15, 12:59
Mirko kakve su joj to prednje gume?

Tomić Toma
16-02-15, 17:42
http://www.dodaj.rs/t/1n/nS/1EFI0PfN/106962691551413395115835.jpg (http://www.dodaj.rs/?1n/nS/1EFI0PfN/106962691551413395115835.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/s/JZ/3KVJ2Gh9/104495281551401268450381.jpg (http://www.dodaj.rs/?s/JZ/3KVJ2Gh9/104495281551401268450381.jpg)

I
A' je ruzna... Pitam se jel' ova radi sta kad je motor suv ko barut? Ove kod nas skoro sve propisaju na svakom semeringu i dihtungu:lol:
I kakvo li je ovo crevo na cepu za sipanje ulja? Izgleda da je tu izveo iberlauf i crevom odveo na vazdusni filter.

nikola indjija
16-02-15, 21:22
Ruzna al suva kao barut.

savle
16-02-15, 22:07
Може Раковица да буде сува, 60-ца 77 годиште до генералке 2000-те сува као барут после чега сам мислио да ће процурити због лошијег квалитета заптивки али није, отишла је из домаћинства 2012 такође сува, наравно само је цурила на радилици код замајца, то је бољка. Све може само треба имати осећаја, не треба кидати трактор. Ево пар слика пре него што је отишла:
http://www.dodaj.rs/t/3L/XG/2SG5kkDd/sdc10193.jpg (http://www.dodaj.rs/?3L/XG/2SG5kkDd/sdc10193.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/26/Za/Loaog0Y/sdc10192.jpg (http://www.dodaj.rs/?26/Za/Loaog0Y/sdc10192.jpg)
@577 Можда мислиш на наранџасту, то је серија између 60-це и 65-це. То је практично 60-ца са побољшаним хидрауликом.

Tomić Toma
16-02-15, 22:27
Moja pusta na dihtungu izmedju hidraulicne pumpe ionogmetalnog kucita na koje se srafi,negde naonimbrezonima kod pumpe za vodui nameracu. Ali zatopusta naftu na nekim cevima i negde na pvp. Kad pogledam kakve su neke, moja je ko barut:lol:

Proka Azanja
17-02-15, 11:50

I

Da'l je moguce da su fabricki stavljali ove haube?! Ruzna sacuvaj Boze. Pa ja bih je bolje napravio a nemam veze sa limarskim zanatom.

mirmir
17-02-15, 21:54
Mirko kakve su joj to prednje gume?
Oni stavljaju ravne gume jer rakovice koriste za transport po gradu,duze traju,ne pucaju kao ove sa tri linije.Zadnje gume 16,9-28 ili 16.9-30 su pozeljne kod njih,zbog transporta one su brze sa vecim gumam+okretne,veliki ajnslang,mogu da se zavuku u svaku ulicicu u kairu.

- - - - - - - - - -

Proko,fabricke,imam i slike gde su rakovice 60 sa tom haubom a ako obratis paznju i krila uz tu haubu su sasvim drugacija od nasih.

pujol
17-02-15, 23:58
Drugari radim generalnu motora na moju rajku 65,gde je najbolje da uzmem delove,koji su najbolji ? ima li neko neki predlog?

Šanana
18-02-15, 13:25
Šta se mene tiće uzmi PDM sklopove i NPR karike, a ti kako želiš. Ja sam prije godinu i po radio generalnu na DM34T motoru sa tom kombinacijom ia za sada je odlično.

Proka Azanja
24-02-15, 18:25
PDM sklopovi,Bepco ili NPR karike.E sad za lezajeve radilice nisam siguran.Do sada smo ugradjivali Daido Kotor i ekstra su bili,medjutim sad sam na jednom IMT 533 radio generalnu i majstor na masinskoj obradi primeti da su novi lezajevi krivi sacuvaj Boze pa smo ugradili Indijske.Mozda im se provukla greska u proizvodnji.

borko jagodinac
24-02-15, 23:21
Kakve su ove indijske glave, konkretno me zanima za R65? Jel neko ugradjivao i kakva su iskustva?

Proka Azanja
26-02-15, 16:56
Ja sam ugradjivao na IMT 533 i 539 i dobro su se pokazale. Na Rakovicu jos nisam. Ima i onaj nas privatnik sto pravi glave,mislim da se firma zove "Solarevic" i one nisu lose.

mirosti
26-02-15, 17:54
On ne pravi DM34 glave.
Ja sam ugradio indijsku SunRise glavu 2011 i sve je za sada ok.
Doduse birao sam sa plicim ventilima i dodatno sam ih uslajfao.
Zao mi je sto nisam nasao da kupim bakreni Perkins dihtung, nego ovo domace

Proka Azanja
27-02-15, 01:29
E vidis to nisam znao.Mislio sam da radi ceo program za domace traktore.
Dobri su i Cobestovi dihtunzi,malo su postali aljkavi sto se pakovanja tice(samo nabacano) alo im je kvalitet i dalje ok.

mirosti
27-02-15, 08:24
Cobest dihtunzi su cisto djubre u odnosu na bakrene perkins dihtunge.
Da sam mogao naci da kupim, slatko bih ga platio i 50€.
Cobest sam stavio, dva puta dotezao i oba puta sam zatekao skoro labavo toliko se sabio.

Proka Azanja
27-02-15, 16:23
Bakarni dihtunzi jesu zakon ali moje iskustvo sa Cobestom nije toliko lose.Nikad mi se nije desilo da njihov dihtung popusti.Glavu stegnem na meru,pustim je 10-15 minuta i proverim.Nikad nije mrdnula.

sremac88
27-02-15, 16:53
Cobest dihtunzi su cisto djubre u odnosu na bakrene perkins dihtunge.
Da sam mogao naci da kupim, slatko bih ga platio i 50€.
Cobest sam stavio, dva puta dotezao i oba puta sam zatekao skoro labavo toliko se sabio.

Ima u Budisavi predstavnik Perkinsa http://www.perkinsdelovi.com/

577
27-02-15, 18:15
Perkinsov dihtung i ne paše jer nisu isti motori.
A dihtung odlazi ako nešto nije u redu.
Inače nisu loši .

borko jagodinac
27-02-15, 23:44
Hvala! Kupio sam ipak polovnu dobru i nove ventile i sad je na obradi, sutra ugrađivanje

borko jagodinac
27-02-15, 23:48
Perkins pase jer sam gledao glavu kod ovog gdesam kupio polovnu, ima original perkins za DM 34 motor i potpuno je ista, samo je duplo skuplja

vica022
28-02-15, 10:32
Jedan veliki borac
https://www.youtube.com/watch?v=KCnQVvNPfa8

577
28-02-15, 10:55
Perkins pase jer sam gledao glavu kod ovog gdesam kupio polovnu, ima original perkins za DM 34 motor i potpuno je ista, samo je duplo skuplja

Ja sam pitao to onda jedino za njega na ove druge ne paše tako su rekli.
A većinom ode dihtung ako je blok kriv ili glava.

gabricn
28-02-15, 12:01
Gde kupiti dobar simering za radilicu za r76?

mirosti
28-02-15, 12:05
Kod mene pase sigurno jer je MF65, pa samim tim original perkins..

cenejac111
02-03-15, 12:14
http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/6034555/imr-rakovica-65dw :D

Homoljac
02-03-15, 12:23
Da li neko zna pri ubacivanju motora s44 na rakovicu 60 šta bi se trebalo promeniti odnosno šta ne paše????

Proka Azanja
02-03-15, 18:52
Mislim da mora da se menja zvono menjaca ili da se pravi neka medjuploca jer nije isti raspored srafova.I prednja kolevka nije ista i moraju da se produze uporne spone.

milos.jovic.140
02-03-15, 20:03
http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/6034555/imr-rakovica-65dw :D

E ovo lici na savremen traktor :)

vladj
02-03-15, 20:08
Za ljubitelje IMR-a. Kamo srece da je zazivela ova serija.

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/603/6034555/42881a46c19a-800x600.jpg

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/603/6034555/2e3ba9abb0a3-800x600.jpg

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/603/6034555/3135d0c83ffb-800x600.jpg

Manjevic
02-03-15, 20:15
KOj motor nosi? Koliko brzina ima?

milos.jovic.140
02-03-15, 20:16
Lepsi je ovaj model nego one kockaste...

cira92
02-03-15, 20:20
Motor je od 65-tice ali menjac neznam koji nosi...

Pottinger
02-03-15, 20:43
Najvjerovatnije da nije zazivila jer je ovde 70% drugi proizvodjaci samo je motor cini mi se rakovica ^-^ a da je zazivila sigurno bi se ovi zetori iste snage posramili rakovice po potrosnji a i sigurno bi ih bilo dosta na poljima Lkl{{ Stvarno prelijepa u ovom izdanju steta sto nije zazivila proizvodnja.
.................................................. ........................
Nadjo na njihovoj stranici http://www.imr-rakovica.com/razvojr6575big.html

vladj
02-03-15, 20:52
Motor je 65ks kao sto rece kolega Cira. Menjac je sinhronizovan sa 12. brzina, i 4. rikverca. Kardan je sa tri brzine, mokro kocenje. Masa traktora je 3260kg.

- - - - - - - - - -
Evo i oglasa

http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/6034555/imr-rakovica-65dw (http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/6034555/imr-rakovica-65dw)

cira92
02-03-15, 21:00
Lep traktor ali lepa i cena...

milos.jovic.140
02-03-15, 21:23
http://www.imr-rakovica.com/imr-traktori-r110_dv_turbo.html

mirosti
02-03-15, 22:27
Pored sveg vaseg odusevljenja, ja nevidim nista revolucionarno na ovom 'prototipu'.
Dizajn limarije je pocetnicki, kao da su ga radili srednjoskolski ucenici dizajna a ne profesionalci. Boja je bezveze(iako je rakovica style), IMT je tu sa JD projektom bio dosta ubedljiviji.
Traktor sa DM34 motorom je u osnovi snage kao i moj MF65 od pre pola veka.
Taj menjac sa dvanaest brzina mi je takodje sumnjiv, sa izmestenim palicama bocno koje izgledaju vrlo nezgrapno. Dali je to novokonstruisani menjac-zna li iko ista o njemu, ispitivanja itd..
Traktor ove snage opterecen na tezinu od skoro 3.5t mora da je samo tako zivahan..
Garantujem da bi standardna R65dv uz ulog od 3000€ izgledala i funkcionisala bolje od ovog prototipa, kod nekog ko zna sta hoce.
Nisam kivan na Rakovicu sto je napravila nesto novo, nego sto to nije uradila kako dolikuje renomiranoj fabrici traktora..

Goran Lukić
02-03-15, 23:26
Rakovici ne smeta toliko ni limarija ni boja ni motor ni menjač ni težina koliko joj smeta hidraulik.Zahvaljujući toliko lošem hidrauliku,Rakovica od 65 ks teže ore od IMT od 40 ks.

mirosti
02-03-15, 23:38
Sve to smeta ako je cena traktora 15k€.

Tomić Toma
02-03-15, 23:44
Slazem se da je cena malo (verovatno i previse) velika.
Ali da sa 65KS ore teze od IMT sa 40KS, malo je nelogicno. Tu mnogo faktora utice, od tipa zemljista, stanja traktora, same ustelovanosti pluga...>:({

Goran Lukić
03-03-15, 00:00
U istom tipu zemljišta,njiva do njive,Rakovica od 65 ks teže ore od IMT od 40 ks.Jednostavno taj hidraulik nije dobro osmišljen za oranje.Ore ona ali se jako muči,jer nema hidraulik kao IMT koji zavisno od otpora zemljišta u sekundi reaguje i rasterećuje motor.Ko nije probao ili video kako ore jedan a kako drugi teško mu je to objasniti.A što se tiče cene mislim da i ove obične Rakovice imaju nerealno visoke cene samo zbog izvoza u Egipat.

Truya 86
03-03-15, 00:26
Bez uvrede druze al mislim da nikad nisi orao sa Rakovicom,ako jesi onda neznas koristiti njen hidrauluk ili ti je bio neispravan 3 ne postoji.Navozao sam se raznih traktora i radio sa njima. Na r60 i Landinu sam odrastao a r65 ima malo bolji hidraulik od njih,nikakav hendikep nije hidraulik na Rakovici nek je 30% losiji nego na imt-u kad je ispravan i kad se korisi pravilno nema problema,kacio sam ranije u temi oranje a i u temi Rakovica snimke oranja sa r60 gde se vidi da se rucica hidraulike podesi do odredjene dubine i dalje se nedira,plivajuci polozaj lepo odradjuje svoj posao bas kao i na svakom drugom traktoru.Mnogo faktora utice na rad hidraulika i samo oranje,pocev od ulja koje se koristi u hidrauliku,do tacke kacenja toplinka,podesenosti pluga,stanja raonika,guma na traktoru....Moje oranje
http://youtu.be/bNDDY0YYUlE

mali.alen
03-03-15, 05:51
Slažem se. Ja isto radim sa R60 i ako je sve ispravno i dobro uštelano ore bez točka na plugu bez ikakvih problema. Možda nije precizan kao IMT al da ore slabije od imt 539 ili 540 nema šanse.

http://youtu.be/yrEgSIogYbw

milos.jovic.140
03-03-15, 11:05
Dobra je rakula za oranje samo mora da se ima snage da se obuzda...

Vlasto
03-03-15, 11:31
U istom tipu zemljišta,njiva do njive,Rakovica od 65 ks teže ore od IMT od 40 ks.Jednostavno taj hidraulik nije dobro osmišljen za oranje.Ore ona ali se jako muči,jer nema hidraulik kao IMT koji zavisno od otpora zemljišta u sekundi reaguje i rasterećuje motor.Ko nije probao ili video kako ore jedan a kako drugi teško mu je to objasniti.A što se tiče cene mislim da i ove obične Rakovice imaju nerealno visoke cene samo zbog izvoza u Egipat.

Kod R65 nije precizan hidraulik bas kao na IMT, al stavis tocak i nema problema kod oranja.. Nebi se slozio da 540 ore bolje od R65 posto orem sa oba ta dva traktora...

Truya 86
03-03-15, 12:12
Ako je hidraulik ispravan (na r65 zna da zeza,na r60 je jednostavniji i to radi godinama)nema nikakve potrebe za tockom,imam razlicite tipove zemljista i teska i laka za obradu,nikad problema sa hidraulikom uvek radi dobro i nikad ne koristim tocak a imao sam prilike da orem sa plugom kome je dodat tocak i mogu reci da skoro nema razlike al zato kad je mokro zna biti jako veseo rad sa tim tockom.Na plugu sa 2 brazde po meni skoro da nema smisla ubacivati tocak jer je jako kratak i ako je hidraulika ispravna odradjuje svoj posao i bez tocka.Na plugovima sa 3 i vise brazde to je vec druga prica...

Pottinger
03-03-15, 12:27
Inetresantno ja jos nisam u svom kraju vidio da 540 ili 542 vuce 756 plug vecina vuce 755 a rakovica opet puca od snage da ima tezinu mogla bi vuc i veci plug u odnosu na snagu motora. Kod mene rakovica poderala 755(prepraljen na 756) i nikad am bas nikad nije nigdje zapala ili da nije mogla i to jos malo trosi. Ko nece da se zajebaje sa stelvanjem hidraulike stavi tocak i cao. Al et kako se stela hidraulik uopste ? uz pomoc onih polugica?

Truya 86
03-03-15, 13:16
Na r65,imas 2 rucice vecu i manju,iz manje stelujes brzinu reagovanja hidraulika, ne koristim bas toliko cesto r65 al mi se cini da na gore kad ide mala rucica onda je hidraulika brza tj brze reaguje znaci dobijas plivajuci hidraulik spustanjem rucice na dole povecava se otpor hidrulika.Velikom rucicom normalno dizes i sustas poluge tj orudje koje nosi na njima plug, sejalica...Dakle na r65 imas finu regulaciju hidraulika iz male rucke i za nijansu je precizniji hidraulik nego na r60 gde imas jednu rucku za podizanje i spustanje poluga znaci isto kao i na imt-u.Na r60 ispod glavne rucke za podizanje poluga imas jedan preklopnik kad je u gornjem polozaju onda je hidraulik u plivajucem hodu,kad se preklopnik spusti na dole onda hidraulika radi grubo.I na r 65 i na r60 hidraulika je najosetljivija kad je toplink ugornjoj rupi na vrhu sto je u oranju jako bitno,dok se recimo u tanjiranju ili nekoj drugoj tezoj operaciji toplink spusta u srednju rupu ili skroz donju i pozeljno je onda smanjiti otpor hidraulika da nebi previse odizalo vuceno orudje od zemlje.To je ukratko objasnjene da ne duzim.U hidraulik je pozeljno da se sipa Transhidrol 46-48 sa tim uljem hidraulika na rakovici najpreciznije radi pogotovu zimi i na nizim temperaturama,filter ulja takodje bi trebalo redovno menjati hidraulika ce raditi svoj posao odlicno.Kod naseg naroda je problem sto vecina u hidraulik sipa ko sta stigne vecinom sae 30 filter ulja kako je sisao iz fabrike niko ne menja,negde ga izbace nacisto ,,da ne zeza hidraulika" itd...U mom kraju 70% vlasnika rakovice nezna da nasteluje plivajuci polozaj na r65 a na r60 vecina i nezna da postoji preklopnik koji odredjuje u kom ce rezimu hidraulika raditi pa odatle i dolaze te price kako je na rakovici hidraulika jako losa i da je los orac zbog toga.

vica022
03-03-15, 14:29
I na r65 ima prekklopnik za osetljivost hidraulike .Jedan vijak mislim da je 19 kljuc i na njemu strelica. Ispod sedista je fakticki . U upustvu za koriscenje sve lepo pise samo ga retko ko procita. Drugar ima originalno pa znam iako veoma retko sa njom radim

zlatiboraccc
03-03-15, 14:53
rakovica ima odlican hidraulik znam iz iskustva.mislio sam da ne valja nista do prosle godine jer me zezao u oranju a sve zbog toga sto je unutra bila ispala opruga sa cevi i nije mogao da radi plivajuci vratio namestio uz pomoc majstora iz imr preko tel.se culi i sada radi perfektno

josif92
03-03-15, 16:38
Ajde kad smo kod hidraulika da li neko zna kako da radi kip nezavisno od poluga sad se bas razmisljam pre nego sto pocnem bacat vestacko a rasipac ima hidraulicno otvaranje pa stvarno su muke stalno treba okrenuti onaj ventil te da mogubda spustim rasipac pa posle okreci ponovo za otvaranje.Iznad tog ventila ima jedan sraf i taj nije bio dobro stegnut fabricki primetio sam da ima jak pritisak tamo pa sam ja mislio tamo da prikopcam dodatni razvodnik...u pitanju je rakovica 76 voleo bih da resim ovu stvar jer stvarno je jako resko zezati se sa tim ventilom

mali.alen
03-03-15, 18:34
Ja mislim da bi morao staviti posebni sistem za vanjsku hidrauliku (pumpa na motoru) da radi nezavisno

vica022
03-03-15, 18:39
Ako je sistem kao kod beraca onda ti mogu pomoci. Znam da radi nezavisno od poluga . Ima rucica posebno gde se prebacuje dal za poluge ili neki prikljucak pozadi. Zatim ide za berac 224 posebna rucica za odvajanje kipovanja i podizanja kljunova. Tu imaju dva creva i izvoda. E sad tacno kako ti i sta treba da funkcionise kod tebe neznam napamet. Isti je sistem i 65 i 76 ice. Obe imaju dodatnu pumpu samo sto se resava sa onim srafom ispod sedista. Otvoris rasipac na polozaju desno i prebacis uvis strelicu i poluge nastelujes na koju visinu. Sad sam sa drugarom nesto popricao. Nemoze odvojeno da radi u isto vreme

MONTOYA
03-03-15, 19:09
Najbolje bi bilo na glavni vod od pumpe da se razvede do novog razvodnika npr. od 577 i onda će raditi i poluge i razvodnik zajedno
evo jedne lepo odrađene poteznice na R76
http://thumbnails111.imagebam.com/39454/ea6f0f394535074.jpg (http://www.imagebam.com/image/ea6f0f394535074)

Pottinger
03-03-15, 19:24
Kod me mene na rakovici imaznaci te 2 rucice i ta manja se koristi recimo za grubo podesavanje u oranju za dubinu pluga( al imam tpcak pa je ne koristim) ili kad kosim s rotacionom da mi rotaciona bude ravna tj da kad podignem velikom rucicom ona se digne a kad spustim veliku rucicu rotaciona opet ostane ravna zahvaljujuci maloj rucici. Kod mene na velikoj rucici hidraulika reaguje samo kad dodje na vrh do tad nista. Imal kakvo stelovanje za to? mislim da imaju veze one polugice sto idu od onog dijela gdje se kopca toplink. Nasut je u nju hidrol 46 jer je odvojen od mjenjaca a na onom dole sarafu gdje se prebacuje kljuc 17 desno okrenuto je za kipanje gore za dizanje a lijevo za brzo spustanje. malo im je cudan taj sistem da se neda koristit i kipanje i ona hidraulika. Sta bi bilo kad bi se taj ventil izbacio skorz pa da ulje ide kud mu je lakse ? jel ko o tome razmisljo

josif92
03-03-15, 22:19
Najbolje bi bilo na glavni vod od pumpe da se razvede do novog razvodnika npr. od 577 i onda će raditi i poluge i razvodnik zajedno
evo jedne lepo odrađene poteznice na R76
http://thumbnails111.imagebam.com/39454/ea6f0f394535074.jpg (http://www.imagebam.com/image/ea6f0f394535074)
Pa mozda je tako i lakse od pumpe pa da se stavi novi razvodnik i resen problem ne bi trebalo da bude problema sa volanom,videcu ovih dana nesto da skarabudzim pa da vidimo kako ce raditi...

vica022
03-03-15, 23:01
Verovatno ce onda trebati prioritetni ventil zbog volana.Jebes hidrauliku kad nista nerese za tolike godine a prikljuci sve komplikovaniji

sinisa1979
04-03-15, 00:33
Sta bi bilo kad bi se taj ventil izbacio skorz pa da ulje ide kud mu je lakse ? jel ko o tome razmisljo
Sam si sebi dao odgovor.
Kada bi podig'o veliku ručicu za dizanje poluga, t.j preusmerio ulje iz slobodnog cirkulisanja na cilindar i klip, ulje bi kroz ventil "pobeglo" prema razvodniku jer mu je tamo lakše.
Rakovičina hidraulika tako radi da pumpa ulja ne može istovremeno snabdevati dva potrošača. Ako se prepravi ventilom proriteta ili ubacivanjem još jedne pumpe onda može.

Pottinger
04-03-15, 01:19
Ako ima vece muke od tog prebacivanja po citav dan kad se silira jer ovi giganti iz rakovice nisu mogli skontata da naprave automatsku kuku. Pa kad hoces zakopcat podigni s polugama na visinu kad hoces kipat prebaci i tako u krug citav dan. A sad i ja skonta za ovaj ventil da on kroz razvodnik samo prolazi konstantno a ventil tj ona rucica ga usmjeri u koji izlaz ce da ide i cim se ona vrati u nulti polozaj opet ulje cirkulise kroz razvodnik i ide u rezervar :/ znaci od ovoga nista. Jedino onda tandem pumpa ili kako je na novim rijeseno normalna gore za volan i napravit i razvodnik za kiper od te pumpe dobijat ulje ali odma ulja nisu ista ali mogolo bi se nesto iskombinovat a za poluge ubacit mejnjac kao na 60 :/

Драган Пешић
04-03-15, 09:28
Пријатељу ниси у праву.Ја сам се у орању са Р-65 мучио све док ми један пријатељ није показао пар цака.Хидраулика јој стварно захтевна,али када је једном укапираш сви проблеми нестају. Орем са ИМТ 756 и 757 плуговима,при чему ми 756 нема точак и немам баш никакав проблем.
Раковица тражи више знања. Имам и 539 и 560 па мислим да сам довољно компетентан да изнесем своје мишљење.
Поздрав.

milos.jovic.140
04-03-15, 11:00
Пријатељу ниси у праву.Ја сам се у орању са Р-65 мучио све док ми један пријатељ није показао пар цака.Хидраулика јој стварно захтевна,али када је једном укапираш сви проблеми нестају. Орем са ИМТ 756 и 757 плуговима,при чему ми 756 нема точак и немам баш никакав проблем.
Раковица тражи више знања. Имам и 539 и 560 па мислим да сам довољно компетентан да изнесем своје мишљење.
Поздрав.
U potpunosti se slazem sa tobom...

djele
04-03-15, 12:23
Mislim da moze da se napravi hidraulik da radi i pomocni razvodnik i za kipovanje i glavni za poteznice u isto vreme na svakoj rakovici...Elem,ako glavni vod kojim ulje dolazi pod pritiskom iz pumpe(nebitno gde se ona nalazi) umesto na glavni razvodnik odvedemo na ulaz u pomocni razvodnik,a sa izlaza iz pomocnog razvodnika odvedemo na glavni razvodnik.Teoretski to tako povezano na red i tim redosledom moze da radi...ali u praksi moze da se pojavi problem sa vecim zagrevanjem ulja... Da cujem vase misljenje,a ako neko ima neki kontak nekog ing.iz fabrike ne bi bilo lose pitati za savet.

Pottinger
04-03-15, 19:14
@Dragan pa podijeli te cake sa nama bas me interesuju?
@djele ma nek se grije dobro si to primjetio jedino je pitanje kako bi to razvodnik podnio jer mi se cini da su tanje cijevi na razvodniku od dovoda pa bi stavralo vec pritisak u samom sistemu do razvodnika. Ideja je extra sto se tice ideje jedino bi mozda trebalo staviti veci razvodnik mozda cak neki i sa 4 izlaza i onda mislim da bi ulje islo nesmetano¸kroz razvodnik. Lkl{{

djele
04-03-15, 21:12
Mislim da bi te cevi(kod mene su metalne) trebale da trpe tih 210 bari bez problema samo treba dobro stegnuti spojeve i holendere da ne bi negde curelo ulje.A sto se tice razvodnika-moze i taj a mozes i neki sa vise parova,protok je uvek isti ili priblizan.Broj parova ne utice na protok ulja,samo ako koristis dva u isto vreme opterecenje se sabira. Idem za neki dan u Cacak do Ateni-comerca i kupicu cevi za hidrauliku i bas cu da to odradim. Ostaje jos sto je izvod iz glavnog razvodnika ostao otvoren,onaj sto je ranije isao ka pomocnom,ali na njega ide ulje samo ako se okrene strelica ka spolja ili ako su mu lose gumice, a one dve funkcije normalnog i sporog spustanja poteznica rade normalno. Ja imam neki jednosmerni razvodnik koji cu da prikacim na taj izvod i da ga koristim po potrebi za kipovanje i sl,posto mi je onaj fabricki u funkciji kao dvosmerni zauzet zbog hidro toplinga.

Pottinger
04-03-15, 21:56
Pa ovaj to je isao u kiper mozes nekim crijevom spojit u povrat ulja ono gjde je ona u obliku s cijev a ionako bi mozda malo ulja tu curilodalo bi se tu mozda i nesto drugo zavrnuti obicni saraf i eliminisat skroz na oba mjesta. Dobra ti je ideja nema sta u tom pravcu nisam razmisljo i mogli bi bas lijepo funkcionista. Sad procita na kraju da planiras dodat jos jedan taj jednosmejrni. Bolje probaj ovaj dvosmjerni na ovaj nacin kako si prvo gore objasnio za jednosmjerni jer ces opet morat prebacivat hidrauliku dole na sarafu kad treba za toplink a ovako bi mogo odjednom sve.

djele
04-03-15, 22:25
Moze i tako,a moze i da se povezu na red ta dva pa onda da ide u glavni...moze koliko hoces razvodnika samo da na kraju bude glavni razvodnik od hidraulike za poteznice.
A onaj fabricki pomocni razvodnik ce raditi po zelji i kao dvosmerni i kao jednosmerni bez prebacivanja na onom safu na glavnom razvodniku,a taj jednosmerni ce raditi samo kad se prebaci na onom safu(kljuc 17)...ukratko bice ovako:
1.strelica okrenuta ka sredini traktora ili ka gore-radi hidraulik za dizanje poteznica i u isto vreme moze da radi i pomocni razodnik bilo kao dvosmerni ili kao jednosmerni.
2.strelica okrenuta ka spolja - radice pomocni razvodnik koji je vec fabricki ugradjen i u isto vreme taj jednosmerni koji planiram da ugradim.
Ili moze ovako,na taj prikljucak na koji cu ja da stavim jednosmerni razvodnik moze da se stavi hidraulicno crevo na cijem se drugom kraju nalazi prikljucak za kip crevo.Koristi se na sledeci nacin:strelica upolje i ako recimo hocemo da kipujemo samo podignemo rucicu hidraulika uvis,a ako treba da se spusta samo gurnes rucicu nizbrdo,radilo bi kao na IMT-u.

savle
04-03-15, 22:53
@djele Ако могу да помогнем, или да одмогнем мало.
Можда нисам добро разумео, али план је по питању решавања истовремене употребе спољне хидраулике и подизача у томе да се довод од пумпе доведе директно на разводниг за спољну хидраулику а од њега на разводну главу. Нисам сигуран да је то баш добра идеја. Тиме би се за употребу спољне хидраулике потпуно заобишла разводна глава, на којој је скуп разводних, тарирајућих, блокирајућих, серво, сигурносни вентила, који наравски имају своју улогу.
Вентил за спољну хидраулику је претпостављам само обичан 4/3 разводни вентил и када би ставили директно довод до пумпе или би пумпа цркла или би негде пропишало, нема уље где да иде.
Ево једне слике хидраулика и разводне главе, "мозга" хидраулика а много више слика и објашњења имате у претходним постовима, колега dukej је поставио:
http://www.dodaj.rs/f/a/CK/2tTHJE0C/img0008.jpg
Нека се јаве и људи из праксе, ако сам нешто превидео или нисам добро идеју разумео извињавам се, али свакако је боље да ја грешим него да се потроше паре, уложи труд и направи штета због ваше грешке.

djele
04-03-15, 23:25
Kolega savle,u pravu si da se svi ti elementi zaobilaze.U tome i jeste poenta jer su oni svi potrebni samo za rad razvodnika za upravljanje poteznicama. Jedini elemenat koji je potreban za ostalu hidrauliku je sigurnosni ventil.Ali i za to postoji resenje a to je dodatni sigurnosni ventil koji bi se ugradio odmah posle pumpe, a u slucaju preopterecenja bi ulje islo kroz njega nazad u rezervoar.

sinisa1979
04-03-15, 23:26
@djele Ако могу да помогнем, или да одмогнем мало.
Можда нисам добро разумео, али план је по питању решавања истовремене употребе спољне хидраулике и подизача у томе да се довод од пумпе доведе директно на разводниг за спољну хидраулику а од њега на разводну главу. Нисам сигуран да је то баш добра идеја.
1 Тиме би се за употребу спољне хидраулике потпуно заобишла разводна глава,
на којој је скуп разводних, тарирајућих, блокирајућих, серво,
2 сигурносни вентила,
који наравски имају своју улогу.
Вентил за спољну хидраулику је претпостављам само обичан 4/3 разводни вентил и када би ставили директно довод до пумпе или би пумпа цркла или би негде пропишало,
3 нема уље где да иде.

1 Pri upotrebi spoljne hidraulike (fabrička izvedba) razvodna glava se i zaobilazi. To što ulje prolazi kroz nju nemoj da te zavarava.
2 Sigurnosni ventil,na originalnom rakovičinom razvodniku a i na manje više većini razvodnika ppt-ke,postoji pa je tako onaj unutar hidraulike nepotreban tj ne igra nikakvu ulogu razvodniku.
3 Ulje ima gde da ide jer kroz isti taj razvodnik u originalnoj fabričkoj izvedbi ulje cirkuliše sve dok ga komandom ne preusmerimo na željeni izvod.
Djele,dobra je ideja i mislim da bi moglo raditi,jedino ne bi moglo istovremeno da se koriste i poluge i izvodi hidraulike.

djele
04-03-15, 23:41
Da zaboravio sam da dodam da ulje non stop cirkulise kroz razvodnik od ulaza ka izlazu kada je rucica u neutralnom poozaju.
Ovo bi bila sema u slucaju sa jednim dvosmernim i jednim jednosmernim pomocnim razvodnikom pre glavnog razvodnika...
http://i60.tinypic.com/n6sys5.jpg

- - - - - - - - - -

Kolega sinisa mislim da bi se ponasalo ovako: ako koristimo pomocni kao dvosmerni ulje iz povratnog voda bi dalje prenosilo pritisak samo ako je on manji od onog na dovodu u razvodnik ili manji od 210 bara(recimo da je na toliko podesen sigurnosni),a ako koristimo kao jednosmerni pomocni razvodnik tad sve dok je aktiviran ulje ne tece ka sledecem razvodniku,sve dok ne otpusis komandu.
Poenta je da ce to da radi bez saltanja onog safa na gl.razvodniku!>:({

sinisa1979
04-03-15, 23:47
Poenta je da ce to da radi bez saltanja onog safa na gl.razvodniku!>:({
Baš tako nekako.

lucky
04-03-15, 23:57
Dobra je ova ideja sa rednim vezivanjem pomoćnog razvodnika, samo treba proveriti da li povratni vod na pomoćnom razvodniku sme da bude pod pritiskom.
Kod ovog razvodnika npr. http://www.northerntool.com/images/downloads/manuals/45464.pdf piše da je maksimalni pritisak u povratnom vodu (MAXIMUM TANK PORT PRESSURE) 500 PSI što je oko 34 bara. U ovom dokumentu ima primer rednog vezivanja, ali drugi razvodnik nije vezan na povratni vod prvog razvodnika, već na poseban prikljičak.

savle
05-03-15, 00:33
@sinisa1979 Ако кроз разводник у неутралном положају пролази уље, кад се активира разводник уље од пумпе иде директно до потрошача. Шта кад кроз потрошач престане проток, дође до краја?

sinisa1979
05-03-15, 10:35
Kad potrošač dodje do kraja pustiš ručicu razvodnika (ono što i inače radiš,zar ne?!?) i ulje nastavlja putanju kroz povratni vod a u našem slučaju nastavlja prema glavnoj traktorskoj hidraulici-hidraulika za poluge. Ako mislimo na isto....
Jedini problem bi mogao biti taj pritisak u povratnom vodu.... Ovo što je lucky napisao. Znajući kako izgleda ppt-in razvodnik mislim da bi mogao izdržati dovoljno velik pritisak za rad glavne hidraulike. Na kraju krajeva pritisak u tom povratnom vodu ne bi bio isti za podizanje npr. 2-braznog pluga ili rasipača od 600+kg nosivosti. Znači da bi neko ko koristi lakša orudja 99% mogao tako povezati i nesmetano raditi a neko možda i ne bi.
Priznajem,svašta sam budžio i pravio ali ovako nešto nisam i ovo napisano je samo moje mišljenje.....

lucky
05-03-15, 10:48
@sinisa1979

Malo sam guglao i uspeo sam da nađem na sajtu firme Caproni razvodnik sa posebnim izvodom za sledeći razvodnik u nizu i ta opcija se zove high pressure carry over http://www.caproni-hidraulika.com/pdf/p40.pdf.
Znači, rešenje sa rednim vezivanjem je primenjivo.

Pottinger
05-03-15, 10:49
Dobra je ovo zamisao nema sta samo ugradit sigurosni prije razvodnika ili naci razvodnik sa vec sigursnosnim ventilom u sebi i bazdarit ga. A mislim da bi i ovaj posejeci razvodnik izdrzo pritisak. Kako izdrzi podizanje prikolice silaze ili djubreta ili neceg slicnog. velik je pritisak potreban i za to ^-^

djele
05-03-15, 11:14
A ja sam mislio da je izlazni pritisak na povratku iz razvodnika dosta nizi jer nema nikakva prepreka koja bi stvorila povecanje pritiska...dok bi u mom slucaju bio cesto opterecen poprilicno zbog pojedinih prikljucaka koji se kace na poteznice.
Pa jel moze fabricki pomocni da se optereti na izlazu 210bara ili ne?

sinisa1979
05-03-15, 11:49
Lucky,ali ovaj na slici nije takav. Ili ja ne tumačim dobro podatke?
Potinger,kada podižeš prikolicu onda pritisak ide u deo razvodnika koji vodi ka brzoj spojnici tj taj deo razvodnika i jeste predvidjen za pritisak. Povratni vod možda i nije. Pišem za oridji rakovičin tj razvodnik Prve petoletke.
Djele,u trenutku ne korišćenja glavne hidraulike,razvodnik i njegov povratni vod nisu pod pritiskom. Čim počneš da koristiš glavnu hidrauliku,razvodnik trpi opterećenje jer kroz njega prolazi ulje..... Pitanje je da li bi povratni vod mogao to da izdrži. Verovatno na Petoletkinom sajtu piše koliki pritisak razvodnik može da podnese,ali ja sad nemam vremena da surfam. Već kasnim na posao.

djele
05-03-15, 14:29
Jasno je meni da se opterecenje stvara samo kada se neko orudje zakaceno na poluge podize,a kada se spusta ili drzi u zeljenom polozaju nema opterecenja... Samo treba naci koliki taj izlazni pritisak sme da bude max bara...

- - - - - - - - - -

Malopre sam zvao ppt i razgovarao sa jednim covekom a on mi je rekao da razvodnik moze da podnese to opterecenje bez problema to jest da pumpa ne moze da preoptereti razvodnik jer u njmu postoji sigurnosni ventil koji moze da se podesava. Jedino bi se pumpa vise opterecivala ako bi koristili dve operacije istovremeno(i dizanje poluga pod teretom i rad sa dodatnim hidraulicnim cilindrom) zbog cega bi mozda stradala pre vremena...

lucky
05-03-15, 15:12
@djele

Opterećenje pumpe zavisi od pritiska a ne od broja operacija koje obavlja, ali to nije bitno jer čim se aktivira jedan ventil na dodatnom razvodniku više se ulje ne prosleđuje dalje.

egog
06-03-15, 09:08
Поздрав,имам Раковицу65 и имам проблем са малом ручицом хидраулика,доста тешко се помера горе или доле,морам да применим доста јаку силу да би је померао.Да ли она може нешто да оштети у самом хидраулику,ако је на такав начин насилни померам,и како да је разрадим,да се помера лако као и велика што се помера?

Драган Пешић
06-03-15, 10:00
[QUOTE=Pottinger;980844]@Dragan pa podijeli te cake sa nama bas me interesuju?

"Дукеј" је то тако лепо написао,да је светогрђе било шта додати или одузети.

Pošto na plugu imam točak, spustio sam ga na oko 2 cm više od radne dubine, tek toliko da imam orijentir na kojoj dubini radim, a i da mi ne potone plug previše ako uleti u jako mekano. Evo da malo pojasnim to oko točka: kad plug ide na radnoj dubini onda se točak samo ovlaš oslanja na zemlju i kotrlja se po njoj (pošto u mehanizmu kojim se podešava visina točka ima taman toliko lufta), ali se po njemu tad tačno vidi da nije sva težina pluga na njemu jer se mrda levo desno i čuje se da malo tandrče Lkl{{ . Kad plug potone za oko 2cm više od radne dubine tačno se po točku vidi da se sva težina pluga oslonila na njega, niti mrda levo desno, niti tandrče... Međutim, kad plug naiđe u jako tvrdo zemljište, hidraulik podigne plug za oko 2-3 cm (vidi se i po točku koji se tad odvoji od zemlje za ta 2-3 cm), tako da hidraulika jako lepo održava radnu dubinu.

Hidraulik sam podesio po uputstvu iz Rakovicinog uputstva za upotrebu, dakle sa velikom ručicom skroz dole, malom sam tražio potrebnu dubinu. Podignem malu ručicu sve do neke visine gde bi već trebalo da diže hidraulik, ostavim je u tom položaju i uđem u brazdu (veliku ostavljam skroz dole posle spuštanja pluga u brazdu), i polako malu ručicu guram na dole sve dok plug ne potone na traženu dubinu.

(Naravno, to ne može trenutno, već prvo malo spustm malu ručicu i odmah potom veliku ručicu brzo podignem skroz gore i odmah spustim skroz dole da bi hidraulik odreagovao na ono pomeranje male ručice. Onda pređem desetak metara (ili čak i više uz još poneko brzo dizanje/spuštanje velike ručice) i stanem pa proverim dubinu, pa ako nije dobra ponavljam postupak sve dok ne nađem traženu dubinu.)

I kad sam pronašao potreban položaj male ručice, nju onda fiksiram, pa onda vratim veliku u položaj na kvadrantu gde počinje brzo spuštanje oruđa (rasterećenje hidraulika).

(Stanem, plug je u zemlji, velika ručica je skroz dole, polako podižem veliku ručicu sve dok plug ne krene da se diže, kad plug krene gore odmah veliku ručicu malo vratim dole tek toliko da se zaustavi dizanje pluga (jer da ne vratim veliku ručicu samo malo dole od položaja gde krene dizanje - hidraulik bi se podigao skroz gore bez obzira i da veliku ručicu ostavimo u tom položaju, tj. čak i da ne nastavimo da je podižemo još više na kvadrantu). Plug je sad zaustavljen u dizanju i tek je izašao nekoliko cm (npr. desetak cm) u visinu. Sad polako veliku ručicu počnem da guram još dole i plug počne polako da se spušta na dole, ali ono baš polako mic po mic. Veliku ručicu i dalje nastavljam da polako guram na dole i u jednom položaju plug iz spuštanja mic po mic naglo padne dole. To je taj položaj gde nastaje rasterećenje hidraulika. U tom položaju je onaj točkić koji je oslonjen na upornicu, i preko kog se prenosi sila sa toplinga na razvodni ventil baš na vagi i trenutno reaguje na promene sile preko toplinga kad se plug počne zabijati u zemlju da ga hidraulik cimne na gore. To da je taj položaj velike ručice baš onaj pravi, se lako vidi po tome što ako posmatrate kupu pluga i topling, onda vidite niz kratkih i brzih udaraca toplinga i odgovrajućih cimanja hidraulika na gore. Što su ti udarci brži i kraći, to je bolje podešen položaj velike ručice, tj. tu je najbrže reagovanje hidraulika.
(Kad plug krene da se zabija topling počne da pritiska upornicu, i to hidraulik oseti pa onda cimne plug na gore, i samim tim vrati taj topling nazad pa se to čini kao da je kratak udarac toplinga u upornicu. Što je taj udarac kraći i brži, znači da je hidraulik brže odreagovao i sprečio veće zarivanje pluga, a samim tim i preneo dodatnu silu preko točkova na zemlju pa se smanjuje proklizavanje i traktor "korača", a ne šlajfuje. Ako je velika ručica u nekom drugom položaju od onog najboljeg, onda onaj točkić koji se oslanja na upornicu nije na vagi i ne prenosi trenutno silu sa toplinga na razvodni ventil, pa dolazi do kašnjenja reagovanja hidraulika, odnosno cimanja pluga na gore pa se zbog toga plug više zabija u zemlju pa i traktoru bude teže, a istovremeno kasni i potisak preko točkova na zemlju pa se onda to odaržava povećanim proklizavanjem i sporijim radom... Ako će nekom biti jasnije, ta vaga o kojoj govorim (verujem prilično nerazumljivo Lkl{{ ) je ono što npr. Borko radi sa štelovanjem onog šrafa na sisitemu poluga (a koji je povezan sa velikom ručicom) kojim se od točkića na upornici prenosi sila do ventila, kad podešava dubinu oranja...

Da još samo napomenem da je kod mene hod velike ručice na kvadrantu oko 1-2 cm između rasterećenja hidraulika i položaja gde krene spuštanje mic po mic, i još oko 3 cm gde je hidraulik zabravljen, a nakon toga kreće dizanje.)

Slučajno se potrefilo da su tad i mala i velika ručica jedna naspram druge, i kad spuštam plug na početku brazde onda samo veliku ručicu spustim do položaja male (koju više ne diram, tj. fiksiram je na tom mestu), a i flomasterom sam obeležio na kvadrantu položaj rasterećenja hidraulika pa i po njemu mogu da se ravnam koliko da spustim veliku ručicu kod spuštanja pluga na početku brazde. I tad hidraulik jako lepo radi, tj lepo održava potrebnu dubinu sa +/- 2-3cm (namestio sam na 26-27, a dubina je varirala (na mnooogo merenja) od 24 - 30 cm zavisno od toga da li je trag iza kombajna ili međured gde se nije uopšte gazilo od setvospremiranja, s' tim da je u najvećem broju merenja dubina bila baš traženih 26-27 cm).

Knjiga kaže da se ovaj postupak ponovi uvek kad se prelazi s' parcele na parcelu zbog različitog otpora zemljišta. Međutim, moje iskustvo je da je isti položaj ručica bio bez obzira da li sam radio sojište (koje se ove godine ekstra lako i lepo ore), ili džombišta koje se već malo teže radi i manje lepo rasipa (mada i dalje lako u odnosu na neke druge godine). Tako sam ja ponavljao postupak na 2-3 parcele i kad sam video da se uvek radi o istim položajima ručica, onda ih više nisam dirao i nisam primetio razliku u dubini bez obzira da li sam radio sojište ili džombište gde je brao berač ili vro kombajn.

Takođe, knjiga kaže da se velikom ručicom može anulirati kad se naiđe na promenu otpora zemljišta, tako da ako se naiđe na tvrđe onda se velika ručica malo više gurne dole iz onog pronađenog položaja koji odgovara prethodnom otporu zemljišta, i obratno ako se naiđe na manji otpor zemljišta. Moje iskustvo je da ako se naiđe na veći otpor zemljišta da veliku ručicu treba mnogo više gurnuti dole da bi se videla promena reagovanja hidraulika. (Tako npr. kad ulazim u brazdu ja veliku ručicu mahinalno gurnem skroz dole da ne vodim računa o njenom položaju - jer tad pazim o pravom momentu spuštanja i preciznom ulaženju u brazdu, pošto to sve radim iz jednog poteza bez stiskanja kvačila (uradim i po desetak krugova bez diranja kvačila). Kad sam već ušao u brazdu onda samo veliku ručicu iz skroz donjeg položaja podignem do one oznake flomasterom, i vidno se u tom trenutku olakša traktoru, kao da je znatno poplićio rad. Međutim, probao sam da u normalnom radu pokušam da produbim rad spuštanjem velike ručice još malo dole - onako kako knjiga kaže. Ali tu je bilo potrebno spustiti veliku ručicu znatnije (možda čak i do polovine puta skroz do dna na kvadrantu) da bi se dobilo par cm dubine. Malo je kontradiktorno sa malopređašnjom pričom o ulasku u brazdu, ali se kod mene sad tako ponaša hidraulik.)
Što se tiče priče o poplićenju kad se naiđe na mekšu zemlju, tu sam brzo odustao od eksperimenata jer u povlačenju velike ručice na gore od onog položaja gde je rasterećenje hidraulika vrlo lako se može doći do momenta gde ponovnim ulaskom u tvrđu zemlju hidraulik potpuno podigne plug. Ali ta varijanta mi je i manje važna, jer šta mi smeta da plug ode i na 30-32 cm ako pri tom ne povećava otpor vuči traktora. A uostalom, zato i imam točak na plugu pa ako se zahteva idealna dubina onda nek točak odradi svoje...

Sad bi se neko pitao čemu onda uopšte podešavanje hidraulika ako se već točkom i toplingom može podesiti radna dubina pluga. Može, ali nije to - to! Evo i tog iskustva: završio sam jednu parcelu i rešio da idem kući. Očistim plug i prebacim onaj peckeš što blokira topling u transportni položaj. I u putu se predomislim, i odem da započnem jednu parcelu gde je komšija posejao žito, pa da po suvom uradim taj prvi prohod gde jednim točkom gazim po žitu. I naravno, zaboravim da odblokiram topling. Tu sam uzorao oko 1 kj i primetio sam da mi povremeno traktoru bude teško, čak i da počne da proklizava, ponekad skoro i stane... Kad sam se okrenuo u tim trenutcima vidim da plug ide dublje nego u normalnom radu, ne mnogo ali prva brazda se baš vidi da ide dublje. Samo sam malo cimnuo veliku ručicu i plug se malo izdigao, i opet je išao na radnoj dubini jedno vreme pa se opet malo zabio. Tako sam morao da ga cimnem nekad jednom, nekad dva puta, a nekad ni jednom na 400m. Već sam se pomirio da se nešto poremetilo na hidrauliku, da bih pri polasku kući krenuo da blokiram topling i video da ga nisam ni odblokirao, i da sam to jedno jutro uzorao bez hidraulične regulacije dubine. Dakle može, ali jako jako teško, i uz dosta proklizavanja, i stalnom gledanju nazad pa pravovremenim cimanjem podizanja na hidrauliku...

vladj
06-03-15, 10:12
Koliki post, a tek sam zavrsio sa citanjem 4. pasusa. Lkl{{

mirosti
06-03-15, 12:53
Mislim da je ovo dosad nevidjeno..

Драган Пешић
06-03-15, 20:27
Када су Руси напустили источну Немачку оставили су пар старих МИГ-29.
Када су их пробали ови из западне рекли су:
Ф16 је мерцедес а ове 29ке су ферари.
Пилоти са истока су им одговорили:
Да сте пробали СУ-27 видели би сте шта је авион,иде ко Раковица.

П.С. ко зна зна,а ко не зна силује.Није срамота не знати,срамота је тиме се хвалити.

Tomić Toma
06-03-15, 20:35
Поздрав,имам Раковицу65 и имам проблем са малом ручицом хидраулика,доста тешко се помера горе или доле,морам да применим доста јаку силу да би је померао.Да ли она може нешто да оштети у самом хидраулику,ако је на такав начин насилни померам,и како да је разрадим,да се помера лако као и велика што се помера?
Da nije zapekla? Ako je taktor bez kabine i ako je kislo, verovatno je malo korozirala. Probaj da naprsces sa WDom ili slicnim sprejem, mozda malo omeksa>:({

egog
07-03-15, 08:54
Јесте,без кабине је.Пробао сам са wd-oм,али слабо делује.Једино да покушам више пута.Хвала у сваком случају.

borko jagodinac
07-03-15, 23:21
Evo cisto da vidite kako izgleda felna za 16.9-30 gumu kod rakovice, naravno ko nije imao prilike da vidi

http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/6054783/imr-rakovaca-65

cira92
08-03-15, 09:49
Moj drugar ima Rakovicu sa 16.9-30 gumama.. Svaki dan je skoro vidim... Lkl{{

Mnogo je brza od moje Rakovice sa 14.9-28...

savle
09-03-15, 23:09
Мало времеплова:
http://www.dodaj.rs/f/1m/p8/2dF7ESH/r135-manja.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1t/9S/2vxNjmBm/r135-1-manja.jpg

milos.jovic.140
10-03-15, 09:15
Do koje godine su se pŕoizvodile?
[emoji1] [emoji1]

cira92
12-03-15, 20:36
Sta mislite da li vredi ovo da stavim na Rakovicu??

Danas vozio ovu Rakovicu i bas se fino mota sa ovim volanom,i u mestu smotam jednom rukom lagano..

http://www.dodaj.rs/f/1/Zb/4BUIG7Ut/031215114522.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1d/sL/9noF6VI/031215114557.jpg

http://www.dodaj.rs/f/28/ve/1MZT0nQN/031215114545.jpg

Sta mislite koliko vredi ovaj poduhvat???

Tomić Toma
12-03-15, 20:51
Ovako moze da te kosta samo materijal i dan-dva zezanja oko ugradnje>:({
Ja sam vise za originalnu varijantu. Ako bi ugradjivao, najpre bi stavio original orbitol, na hidraulicnu pumpu kocku(ventil prioriteta valjda) od zmaj kombajna ili neceg slicnog. Mislim da je bolje kada je hidr. cilindar na samom mostu kako ne bi vrsio opterecenje na centralnu biksnu.

borko jagodinac
13-03-15, 18:56
Usijao ga

https://youtu.be/JEny4hrbtFg

srdjan7
13-03-15, 19:19
Ovako moze da te kosta samo materijal i dan-dva zezanja oko ugradnje>:({
Ja sam vise za originalnu varijantu. Ako bi ugradjivao, najpre bi stavio original orbitol, na hidraulicnu pumpu kocku(ventil prioriteta valjda) od zmaj kombajna ili neceg slicnog. Mislim da je bolje kada je hidr. cilindar na samom mostu kako ne bi vrsio opterecenje na centralnu biksnu.Nema opterecenja na centralnoj bolcni,postoje uprege dve na mostu koje drze sve to...a ovaj sistem ne bi se usudio na traktor da stavim,orbitrol i dvosmerni klip je proverena prica,kod nas evo 4-5 godina radi jako lepo...

cira92
13-03-15, 19:30
PA sta mislite zasto je ovo rizicno stavljati na traktor???

Nasao sam ljude koji hoce da odrade sve to za 400e.. Znaci sve njihovo moje je samo da dam 400e.. Lkl{{

borko jagodinac
13-03-15, 19:59
Ciro bolje odradi sa klasicnim klipom dvosmernim nego ovako, mislim da je jednostavnije, a dosta sigurnije.
Po meni najbolje tandem pumpa, orbitrol i dvosmerni klip

cira92
13-03-15, 20:00
Najveci problem je ta tandem pumpa...

borko jagodinac
13-03-15, 20:10
Sto? http://www.hidraulika.biz/p/imr-r65a/

srdjan7
13-03-15, 20:13
Nije ona nikakav problem,ona je najmanji problem,4 srafa i 30 000 dinara i kraj...daleko veci problem je sve uklopiti,namestiti da to i lici na nesto,podesiti tacan hod klipa,nosac klipa,nosac orbitrola...malo se igrati,ali ODGOVORNO pre svega,jer upravljacki sistem nije za potceniti....

Tomić Toma
13-03-15, 20:28
Nema opterecenja na centralnoj bolcni,postoje uprege dve na mostu koje drze sve to...a ovaj sistem ne bi se usudio na traktor da stavim,orbitrol i dvosmerni klip je proverena prica,kod nas evo 4-5 godina radi jako lepo...
Znam da ima te upore, ali opet kod mene most hoda 2-3mm napred nazad a lufta nema. Moram da uradim kod strugara distanc podlosku i stavim izmedju mosta i kolevke. Volan je mehanicki i uvek podmazan, nema lufta u biksnama vec most samo seta napred nazad na osovini.
Sta ce to biti kad Cira radi neku bdzevinu? Kaoliko znam, on voli kad je sve original:lol:

cira92
13-03-15, 20:42
Pa ta pumpa je najskuplja...

- - - - - - - - - -

MA nisam ja odlucio to da uradim.. Ko zna dal ce moja Rakovica ikad dobiti servo.. Uvek nesto prece..

tm30
13-03-15, 20:48
[QUOTE=cira92;985723]Pa ta pumpa je najskuplja...Evo kako sam ja to odrado

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/t/3Z/Zb/MWNz8Yz/slika0783.jpg (http://www.dodaj.rs/?3Z/Zb/MWNz8Yz/slika0783.jpg)http://www.dodaj.rs/t/b/kG/1bwCLY6z/slika0784.jpg (http://www.dodaj.rs/?b/kG/1bwCLY6z/slika0784.jpg)http://www.dodaj.rs/t/3h/fa/3fQb79iy/slika0785.jpg (http://www.dodaj.rs/?3h/fa/3fQb79iy/slika0785.jpg)http://www.dodaj.rs/t/1x/El/3WoX5RDa/slika0786.jpg (http://www.dodaj.rs/?1x/El/3WoX5RDa/slika0786.jpg)http://www.dodaj.rs/t/3k/DM/3bsYtYAd/slika0787.jpg (http://www.dodaj.rs/?3k/DM/3bsYtYAd/slika0787.jpg)http://www.dodaj.rs/t/15/Vm/ONZOeiq/slika0788.jpg (http://www.dodaj.rs/?15/Vm/ONZOeiq/slika0788.jpg)http://www.dodaj.rs/t/1J/Zt/28ctjXRG/slika0789.jpg (http://www.dodaj.rs/?1J/Zt/28ctjXRG/slika0789.jpg)http://www.dodaj.rs/t/2m/U3/2EoMUtXS/slika0790.jpg (http://www.dodaj.rs/?2m/U3/2EoMUtXS/slika0790.jpg)http://www.dodaj.rs/t/6/Nb/30XEVAxM/slika0791.jpg (http://www.dodaj.rs/?6/Nb/30XEVAxM/slika0791.jpg)http://www.dodaj.rs/t/1V/10r/4WUGkIhi/slika0792.jpg (http://www.dodaj.rs/?1V/10r/4WUGkIhi/slika0792.jpg) zupcanik sam zaboravio da slikam

- - - - - - - - - -

borko jagodinac
13-03-15, 21:07
tm30@ Svaka cast ali ipak ovo je R60 i tu nema problema, veci je problem na R65 gde staviti drugu pumpu

Tomić Toma
13-03-15, 21:12
Zar nemoze ventil prioriteta kao na kombajnima da se namontira na izlaz? Koliko znam, i Zmaj kombajni imaju jednu pumpu za volan i radnu hidrauliku. Cak i ove sa fabrickim servom nemaju duplu pumpu, vec se kako sam dobro video, ulje dovodi na orbitol gde se grana i deo odlazi za volan a drugi deo u samu hidrauliku.

borko jagodinac
13-03-15, 21:31
Tomo moze, ali hoce da zeza pri koriscenju podizaca i volana, nesto malko zataji. Na novim rakovicama pumpa napred je samo za volan, pumpa za hidraulik je ispod kucista podizaca kao na R60

zlatiboraccc
14-03-15, 12:29
nema sta da zataji ja imam samo jednu pumpu i koristi se za hidrauliku i volan .Radi perfektno

borko jagodinac
14-03-15, 19:00
nema sta da zataji ja imam samo jednu pumpu i koristi se za hidrauliku i volan .Radi perfektno

Koja pumpa? Original ili neka jaca?

zlatiboraccc
15-03-15, 17:58
original nikad remontovana

mirmir
15-03-15, 23:01
Rakovica 65 stari tip,ako je pumpa hidraulika dobra.
Orbitrol 100 eura,
Nutovi za osovinu volana 10 eura
Boca ulja od Fap-a 10 eura
Creva+reduciri 50 eura
Ventil prioriteta od Zmaja 131,132,133 oko 10-30 eura
Ulje 2 litre 5 eura
Klip oko 50 eura

plus trud i rad i gvozdja za nosac orbitrola,klipa i jos neke sitnice>:({

Vase staro kuciste volana ako je OK prodate za 100-150 eura jer ima budala koje se zaludjuju mehanickim volanom u 21 veku.
Zapamtite Rakovica je fabricki izbacila mehanicko kuciste volana iz upotrebe pre 22 godine.

Tomić Toma
15-03-15, 23:08
A koliko kosta kod tvog komsije sto prodaje Rakovice komplet za servo volan (klip, orbitol, creva i sta sve ide) ako prodaje? Bio tata kad je kupovao felne ali nije pitao za servo volan.

mirmir
15-03-15, 23:18
Ne kosta uopste jer to nece da skida sa traktora koji imaju hidro volan.Arapi mnogo bolje placaju rakovice koje imaju hidro volan.Znaju i oni sta valjaLkl{{

- - - - - - - - - -

Kupovina rajki u egiptu bez hidro volana je prilicno opala,posto oni te traktore koriste masovno za transport po gradu hidro volan je sve vise od presudnog znacaja.Plus na sve to dolazak velike kolicine novih rajki koje imaju hidro.Uskoro se moze ocekivati drastican pad cene rajke bez hidrovolana,doce na nezanimljiv i jeftin traktor sto je i bila pre dolaska arapa.
Rakovice 65S posle 1993 ostaju aktuelne u cenovnom rangu sto i jesu i danas.Drasticna je razlika u ceni Rakovice 65 iz 1992 i rajke 65S iz 1993.

Kosjerac
15-03-15, 23:25
Da li će egipćani posle da prodaju te rakovice, da kupim i ja jednu pa da imam uvozni traktor. Lkl{{

mirmir
15-03-15, 23:35
Tesko,kod njih je Rajka kao kod nas i u Bosni Golf 2Lkl{{

- - - - - - - - - -

Sve ove rakovice sa slike sto stoje neprodate su bez hidro volana
http://www.dodaj.rs/t/41/12a/YW7Zzwt/155757813829261186356315.jpg (http://www.dodaj.rs/?41/12a/YW7Zzwt/155757813829261186356315.jpg)http://www.dodaj.rs/t/i/u9/d3nG7wK/150332813829260853023011.jpg (http://www.dodaj.rs/?i/u9/d3nG7wK/150332813829260853023011.jpg)

gabricn
16-03-15, 19:57
Ugradjen danas hidrovolan na r 76,ovo su delovi i naravno jos plus creva,oko 400 evra me izaslo
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/16/54d8be55da3861e590bcf0f3ed4da99f.jpg

srdjan7
16-03-15, 21:11
A krajnja slika,na traktoru?

gabricn
17-03-15, 17:35
Evo i krajnjih slika,doduse treba jos elektrika da se poveze [emoji1]
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/17/0b56fe38d9310feec604361537e5434e.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/17/1e18a4129f009c0cd1cfa0ddf317c186.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/17/de703c1c5293082fa67cb35113584ead.jpg

Tomix
17-03-15, 19:04
gabricn lepo odradjeno !
Od cega je klip ? Cena je po meni prihvatljiva za sve ovo .

Stojan-ki
17-03-15, 20:04
Po meni je klip od djure djakovica sa vitla.

gabricn
17-03-15, 20:43
Nemam pojma,kupio sam ga na vasaru,kaze lik da sve donosi iz inostranstva

Tomić Toma
18-03-15, 20:24
Tata juce registrovao Rakovicu, danas namontirao nove gume pozadi. Sad je obuvena 100%. Osaje mi jos da uradim sediste, signalizaciju(bar svetla da osposobim jer nemam slobodnog vremena) i mozda do kraja godine nabacim kabinuLkl{{.

Kosjerac
18-03-15, 21:31
Znači registrovao si je sa starim gumama i bez signalizacije, neka mućka a. Lkl{{

milos.jovic.140
18-03-15, 21:32
Hahahhahaha :D

German hunting terrier | Jagdterrier