IMR - Rakovica

Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

Proverio sam ulje, na to uvek vodim racuna. Inace ide motorno SAE30.
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

stvarno to sada nbisam siguran mislim da sam i u reduktore i u hidrauliku sipao sae80 ali nisam siguran, jel se trese i ladan. Mislim da je puma ista kao na IMT ako jeste onda ide gusto kao na IMT zetor sae 80-90.
Doksam je imao samo sam jedanput proverio ulje u hidraulik . Napraviosam u 3 god 1500sati i prodao ispravnu
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

ja se izvinjavam malo sam fulnio rakovica 60 i 65 se bitno razlikuju u hidraulici mada r60super ima hidrauliku kao r65 ulje je hd46 ali ako igra hidraulika to je razvodnik valjda to postoji na toj tvojoj rakovici ako ti pomaze imam digod knjigu radionicki prirucnik r60 :cao:
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

Ipak bi staro za novo, samo zato sto nemam vremena da je ja sam radim.Jer ja sam kuci maksimalno mesecdana godisnje. Sad kad sam bio u novembru sam sam je rasturio i zamenio dihtung i gumicu. Veruj mi da mi je jako bila potrebna ta knjiga. A da li se moze iz razvodnika izvuci 2 izlaza. Mislim da u isto vreme 1 da vrsi pritisak na odredjeni cilindar, da drugi da prima ulje iz istog. i obrnuto.
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

dragan82 je napisao(la):
Proverio sam ulje, na to uvek vodim racuna. Inace ide motorno SAE30.
ako ti je to ulje u njoj prospi ga i zameni filter i sipaj hidrol 46 ili 56. imas firmu u cacku koja radi sve hidraulike i pumpe za hidraulike i sto je najbitnije dobri su mislim da rade i zamenu uz doplatu
 
Cuprija
jel to ceo snop zupcanika sa poklopcom na zadnjem delu traktora gde je izlaz za kardan??
ako je to, majstor koji mi je radio presu iz Kraljeva mi je rek'o da je samo jedna serija izasla i da postoji kao rezervni deo ta "skalamerija"
Cuprija je napisao(la):
da li je neko resio ubrzanje kardanskog vratila? imr sada to prodaje po ceni od 850 eura kao rezervni deo a ne ugradjuje u nove traktore.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Zar ne mogu da se odrade novi zupčanici , koji će ubrzati kardan .
E Kiki, kiki...treba to znati i izračunati pa i napraviti... Nije svugde mala privreda kao u Adi...
 
Pa ni 539 nema neku snagu pa okrece presu k'o lud,
ja licno mislim da za osnovne operacije ne mora da traktor ima vecu snagu od 50 KS, a vise od 15 KS ne moze da izgubi u snazi pa da je pita!!
MONTOYA je napisao(la):
Kod nas kupuju vratilo kardana i zubčanik od zadrugar-landine za rakovicu 65 i dobiju brži kardan 540 pri 2000 motora ali izgube na snazi
 
nisam video ali sam cuo da je covek na osovinu pogonsku od sempetera jednoradnog ubacio menjac od fice i postigao extra rezultat jer velikim traktorom vuce mali berac na jako malo obrtaja.
 
@ francuz

Imao sam berač KK30 i jasam ga sam remontovao i ubrzao. To se radi na glavnoj pogonskoj osovini, odnosno zameni se glavni pogonski zupčanik koji u originalu ima 10 zuba sa zupčanikom od 13 zuba,
Potrebno je i produženje lanca, prilagođavanje španera itd. Tu se dobije 30% brže, ali se mora obazrivo voziti jer dolazi do gušenja na komušačkom stolu.

Isto takvu izmenu sam napravio i na EKO 3500, stim da sam ubrzao i elevator tako što sam za pogon lanca stavio veći pogonski zupčanik i tu nisam imao problema sa gušenjem.
Norma mi je bila 1 jutro za oko 2,5 sata dobrog kukuruza, IMT542 3-5. spora brzina.

Ako te interesuju detalji slobodno pitaj, mada već 7 godina ne berem pa se moram prisećati!!

@ NA

Ja sam imao prilike da vidim menjač ubačen ispred glavnog pogona, ali to je po meni teška "budževina" !!
 
Hvala Bata Mirko!!!
nas kraj je pasivan do zla Boga, prvi sam kupio presu pre 6-7 godina, prva rotacijona kosa sip 165 '89 god, itd..
Ali ovde neke prepravke na poljomasinama nisu nikad izvedene da nesto daju rezultate.
Eto dobre teme,
PREPRAVLJENE POLJOMASINE, ko sta kako za koliko........, gotov sam za 15tak dana 26 sati na forumu :off_topic:, zena oce da se razvede.......
Pozdrav
 
Nazad
Vrh