IMR - Rakovica

Ja imam Rakovicu 65 od pre tri godine. Prve dve godine sam ima problema sa oranjem. Orala je sa IMT 755 plugom i stalno je proklizavala. Ove godine sam od dva jednobrazna IMT pluga napravio dvobrazni zahvata 2x35 i orala je fenomenalno na dubini 25cm prvom brzinom bez tocka za odredjivanje dubine. Kod moje je hidraulik izuzetno dobro podesen i moze da reaguje na 2-3 cm gore dole ako zatreba. Podesavanje hidraulika na mom traktoru se vrsi na sledeci nacin: kada je plug podignut podesim malu rucicu od prilike u srednji polozaj a zatim spustimo veliku rucicu da se poklopi sa malom. Ako dubina nije odgovarajuca onda skroz podignem plug velikom rucicom i korigujem malu gore ili dole, spistim veliku da se poravna sa malom i probam kolika je dubina. Ovaj postupak se ponovi dok se ne dobije zeljena dubina sa uparenim rucicama. Korigovanje dubine za par cm se u toku oranja vrsi velikom rucicom. Toplink je u gornjoj rupi. Nisam probao u srednju.
 
lucky je napisao(la):
Ja imam Rakovicu 65 od pre tri godine. Prve dve godine sam ima problema sa oranjem. Orala je sa IMT 755 plugom i stalno je proklizavala. Ove godine sam od dva jednobrazna IMT pluga napravio dvobrazni zahvata 2x35 i orala je fenomenalno na dubini 25cm prvom brzinom bez tocka za odredjivanje dubine. Kod moje je hidraulik izuzetno dobro podesen i moze da reaguje na 2-3 cm gore dole ako zatreba. Podesavanje hidraulika na mom traktoru se vrsi na sledeci nacin: kada je plug podignut podesim malu rucicu od prilike u srednji polozaj a zatim spustimo veliku rucicu da se poklopi sa malom. Ako dubina nije odgovarajuca onda skroz podignem plug velikom rucicom i korigujem malu gore ili dole, spistim veliku da se poravna sa malom i probam kolika je dubina. Ovaj postupak se ponovi dok se ne dobije zeljena dubina sa uparenim rucicama. Korigovanje dubine za par cm se u toku oranja vrsi velikom rucicom. Toplink je u gornjoj rupi. Nisam probao u srednju.
Sta da kazem?Hvala,probacu sve,al'znam samo da kad NEKAD orem bez tocka me uvece boli vrat od okretanja i vise gledam nazad nego napred. :zli: :zli: :ppozdrav:
 
Mene vrat boli samo kad orem kukuruzište koje je loše istarupirano, pa se bojim da se ne zaguši plug! Inače samo gas i neokreći se sine!
 
Farmer Bob je napisao(la):
E sad mi je krivo sto sam sve uzorao.Sve neverujem,da bi lakse oro da mi je topling u gornju rupu??!!Jel moguce da je u tome caka?Ja stalno orem u srednju rupu.A da li to vazi i za setvospremac?Kako to radite?I taj posao bez onih mali tockova mi nije po volji.Nego,izjednacim tockove,izravnam na topling i gas. :ppozdrav: :ppozdrav:
Pa zar ti nije ocigledno da se stavlja topling u gornjoj rupi?? mnogo mnogo preciznije
 
mityoo je napisao(la):
Mene vrat boli samo kad orem kukuruzište koje je loše istarupirano, pa se bojim da se ne zaguši plug! Inače samo gas i neokreći se sine!
Pa zato sad imas one pretpluznjake! :haha: Ej,sve ocu da te pitam,sto ne probas neki plug sa malo vecim klirensom i zahvatom,pa onda nece gusiti??Ili si i ti kao moj drug.Ima Ursusa 160ks a ore sa trobrazdnim vogelom 3x35?!Kaze,on voli brzo da ore dosta mu je sporog oranja sa prethodnim traktorima(zetor,577).Koliko konja ima tvoj Ursus?
 
Po mojoj proceni njegov ursus od 160 konja di dosta brzo orao i sa 4x35,ali takav je on tip.Pre ce kupovati zemlju nego gvozdje,tako kaze. :ppozdrav: :ppozdrav: Upss,odosmo malo u :off_topic:
 
Farmer Bob je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Mene vrat boli samo kad orem kukuruzište koje je loše istarupirano, pa se bojim da se ne zaguši plug! Inače samo gas i neokreći se sine!
Pa zato sad imas one pretpluznjake! :haha: Ej,sve ocu da te pitam,sto ne probas neki plug sa malo vecim klirensom i zahvatom,pa onda nece gusiti??Ili si i ti kao moj drug.Ima Ursusa 160ks a ore sa trobrazdnim vogelom 3x35?!Kaze,on voli brzo da ore dosta mu je sporog oranja sa prethodnim traktorima(zetor,577).Koliko konja ima tvoj Ursus?
Moj ursus je 82 konja i sasvim mu je dosta 3x35cm, e sad sa ovim tamjirom izbegnem da ostane kukuruzovine na površini, a to me nekošta para, a plug inače lepo ore pa zašto da bacam pare na novi plug?
Ako kupim većeg ursusa onda ću da razmišljam kakav plug da kupim za njega! I ako nisi primetio pisao sam da samo onda je bilo problema kad tarup nije radio kako treba! U mojim njivama što sam ja obrađivao nije bilo problema...Samo kod uslužnog oranja... Šteta pa nisam uslikao šta sam orao juče... ::lose:: ::lose:: :udri: :nono:
 
Motor joj ofarban u grno .
mozda si mislio na landin, oni su narandjasti i razlikuju se od r60 po anaseru i za 12cm je kraci ima linijsku pumpu i 5 ks manje
 
i ja mislim da su to landini ima jedan moj komsija iz 1968.Danas sam orao sa rakovicom 65 i topling je bio u srednjoj rupi a plug je bio 755 i islo je fenomenalno zao mi je sto nisam poneo telefon da uslikam.Kad prokliza ja samo malo pipnem malu rucicu i to je to.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Nije sigurno Landini jer se sećam natpisa dok je bila nova.
Obicno Landini imaju farove na sredini a Rakovice na vrhu haube.

Post je spojen: [time]1263401431[/time]
_________________________________________________
Imam Rakovicu 65 iz 89 godine, mazga je sa spora na vretenu u p.... m.... sa njom teram presu Welger AP41 pod 2000 do 2200 o/min, dok sa IMT 558 na oko 1500 ima jos bolji rad.
Cuo sam (mozda je trac ili mi je majstor isao uz dlaku) da je jedna serija R-65 izasla sa nekom modifikacijom u tom skopu gde je vreteno i ima veci broj obrtaja na manji gas kao kod IMT-a.
Sta vi znate o tome??
 
Ima serija R65n narandjaste boje , imamo 1 u selu i gazda joj nije zadovoljan.
Retke su te serije a landina ima puno a malo za prodaju, kazu da trose za nijansu vise od fergusona
a u oranju oko13-15lit po hektaru . Da se nelazeno to oranje moze biti da 20-22cm stvarno zvuci malo al videosam da oru po 2h i idu kuci. Oraosam paralelno sa landinom sa r60 na svaka moja 4 kruga on napravi 5 a razlika u dubini ?
 
Nazad
Vrh