IMR - Rakovica

Ljudi ja imam rakovicu 65 84 godiste,orem zimsko 25-30,potrosnja do 16 po jutru,plug 757,1 brzinom,ko je nije vozio neka cuti...transport je cepam 30,jos malo pa ko rus :D :D
 
kombajner je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
76 je solidan orac sa imt 757 2 brazde, samo... neki kazu da nije najblje konstruisan neki kazu obrnuto... e sad...kome je verovati ...razlicita su iskustva :cao:
i rakovica 60 i 65 su dobri oraci onako solidni ali upravo to nisu dobro konstruisani i plug nekakko uvek zapinje nikako neide kao da pliva i uvek je napor u poteznicama pa zato nama u sezoni recimo zimskog oranja puknu sigurno sarafovi spanera poteznica po 2 3 put
Napor je zato sto nosis manji plug.Sa IMT 757 nema napora,na spanerima.A njen hidraulik nije ni blizu kao IMT.I ja orem sa njom.Laka je,menjac krut,sreca sad u servo volan.Ja neznam ovi vlasnici onih starih 60tki,sto su toliko zaljubljeni....istina,onda je bio veci kvalitet.Ja sam na 550 sati vec menjao spojnicku osovinu.... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1263237887[/time]
_________________________________________________
SasaK je napisao(la):
Ljudi ja imam rakovicu 65 84 godiste,orem zimsko 25-30,potrosnja do 16 po jutru,plug 757,1 brzinom,ko je nije vozio neka cuti...transport je cepam 30,jos malo pa ko rus :D :D
Jel si ti oro sa nekim IMT traktorom...?Hidraulik u dlaku!!!!!
 
Tih 5cm razlike u plugumoze se nadoknaditi suzenjem traktora pa da sve legne na svoje mesto.
Stare R60 se motaju kao mali frguson jos u kombinaciji sa gasom kakav servo , imr ugraduje hidro glave-orbitore
 
saleso je napisao(la):
a jel si ti nekad orao sa rusom netrba mu fina hidraulika on ide kao blasav
Pa kao i IMR treba mu tocak na plugu.Sve zavisi od tipa zemlje.O tome bi mogli do ujutru... :ppozdrav: :ppozdrav: E,Rale 83 kako to mislis.."Asuzenjem traktora.."A za volan,pa dobro na to sam i mislio.
 
Ma kakav točak na plugu ursusu to netreba, a ko je orao sa ursusom9xx taj neverujem da će hvaliti rakovicine oračke osobine!
 
ja znam da kada se prebaci onaj "dilcik" gde se kaca topling rajkin hidraulik je onda plivajuci i onda reaguje na finije stelovanje pa mozes orati kao sa imt traktorima :cao:
 
ja imam i rakovicu i t-40 oba oru sa istim plugom rakovica mozda ide za nijansu bolje samo zato sto je novija i blokada dobro drzi i zesci je motor ipak je ona nova a i na t-40 me zeza blokada to ja u principu tu samo sto t-40 trosi kao upaljac
Post je spojen: [time]1263241512[/time]
_________________________________________________
a nije taj "dilcik" za to ne moze to da se meri sa imt hidraulikom ali moram da priznam da mu to jako pomaze ustvari ako je dobro mamesteno radi kao neki hidropojacivac kad se zariva on ga uvek malo odize
 
evo sta se povela prica o rajki kod druga na slavi 9-og znaci pre par dana.
R 60 puuuno kvalitetnija od r65 i motor ali ima i poluosovine jace i jos neke .... r65 je odlicna kao univerzalac(povrsinske i transport) ali nije za oranje i kazu da voli da srkne goriva.
 
R65 u odnosu na R60 = r65 puuuno zivahnija na gasu zbog direktnog ubrizgavanja , motor je zbog toga za nijansu kratkovecniji od R60 zbog vise karika. R65 bolji volan (sa hidrovarijantom) ostalo je sve slicno ili isto.
Post je spojen: [time]1263242121[/time]
_________________________________________________
samo je razlika u kvalitetu izrade i kontrole :ppozdrav:
 
po meni R65 imaju samo jednu manu, i to je lamela. mala je.
u setvi trosi malo vise od 539, za setvu i medjurednu kultivaciju je idealna na 4 reda
dobar i za transport...vuce ko blesav :ppozdrav:
 
saleso je napisao(la):
ja imam i rakovicu i t-40 oba oru sa istim plugom rakovica mozda ide za nijansu bolje samo zato sto je novija i blokada dobro drzi i zesci je motor ipak je ona nova a i na t-40 me zeza blokada to ja u principu tu samo sto t-40 trosi kao upaljac
Post je spojen: [time]1263241512[/time]
_________________________________________________
a nije taj "dilcik" za to ne moze to da se meri sa imt hidraulikom ali moram da priznam da mu to jako pomaze ustvari ako je dobro mamesteno radi kao neki hidropojacivac kad se zariva on ga uvek malo odize
Kod mene to stoji prebaceno na levo i ne primecujem ja neku pomoc.A cuo sam da to nije kod svakog isto nastelovano,a ja ne smem da diram.Sa tockom mi je puno lakse da orem.Bez tocka,u jednom prohodu moram nekoliko puta sa velikom rucicom da vracam plug,jer tone.
 
Ko kaze da rakovica trosi vise od 22 23 litra po hektaru u oranju TAJ LAZE... pa se vi ljutite koliko hocete i to je maximum potrosnja jer moja ima preko 4000rc i nista zamenjeno ili se pokvarilo ne trosi vise od 20l po hektaru u oranju!! te price o 25 30 samo dokazuje da neznate onda o rakovici i da je nemate!!!
 
Neko je obecao da ce postaviti slike hidraulike od rakovice.Postavite nekoliko slika od pozadi da vidimo kako to izgleda.
 
kombajner je napisao(la):
Ko kaze da rakovica trosi vise od 22 23 litra po hektaru u oranju TAJ LAZE... pa se vi ljutite koliko hocete i to je maximum potrosnja jer moja ima preko 4000rc i nista zamenjeno ili se pokvarilo ne trosi vise od 20l po hektaru u oranju!! te price o 25 30 samo dokazuje da neznate onda o rakovici i da je nemate!!!
I kod nas ona vazi za manjeg potrosaca.Oko 12l/jutru.Naravno,u ritu vise.
 
Masto kacenja toplinga i sistem koji blokira polugice koje idu prema hidrauliku,kao i rucice za dizanje i regulaciju hidraulika.Davno sam video rakovicu izbliza ,ali mi se cini da ima sistem poluga koji regulise plivajuci polozaj.
 
@kombajner
koliko ti trosi rajka kad ores 3spora u smolnici
@FarmerBob
suzis zadnje tockove i imt756 gurnes do kraja na kolenastu i smanjices 1brazdu , samim tim i bocnu vucu.
Stabilizator na rakovici dobro reaguje nagore kad zapne plug ona odreaguje super, al kad naidjes na meku zemlju radijoj sta oces plug ima da tone ako nema p.tocak :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh