IMR - Rakovica

KishRobert je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
Au,gagi ko je taj paor,bog te mazo:haha: ::lose:: ::lose:: :ppozdrav:
pa vranjevcan!
:D
He,he,he... ::jako_besan:: ::jako_besan:: :zli:dacu ja tebi... :udri:
Post je spojen: [time]1262041060[/time]
_________________________________________________
Znas gagi,on je na granici :haha:,ali koperira sa becejcima tako daaa... :zli: :zli:
 
Rale 83 je napisao(la):
2i08ccz.jpg

ovo je poluga za stelovanje poteznica (bioje lapsus produzivanje poteznice, produzujese poluga a poteznica spusta) levu treba produziti na 3/4 pa onda iz desne i toplinga stelovati plug , tako da poteznice budu blago nadole prilikom oranja , tako da prenese opterecenje vuce na zadnje tockove
a da nepodize prednjinu. Ovako ce u transportu biti malo problema al ..... i nemoj sparati blokadu
toje skoro neunistljivo i cuva srce(kuciste)diferencijala . Lamele kratko traje 300/700 sati imaju mali precnik i lako proklizava pase i korpa ugreje tosuresili katastrofalno , cuosam da stavljju neke platne da ojacaju neke federe u korpi.

Čekaj kako kažeš blago nadole , pa taj ugao ti određuje dubina rada pluga sa visinom pluga naravno . Kačenje donjih poluga nemožeš štelovati . Nerazumem baš ili si ti pomešao sa toplingom .
 
Mislim da znam šta je Rale hteo da kaže, ali to ne igra ulogu nikakvu, jer plug određuje kako će stojati poluge a ne poluge kako će stojati plug. Pretpostavljam da želi takav položaj poluga (on ih naziva poteznicama), da se zamišljene linije koje povlači preko poluga ka središtu traktora seku u težištu traktora i tako dobije najbolju vučnu silu. A za to, gde će se preneti opterećenje na traktor, veliku ulogu ima i dužina kolenaste osovine pluga, al' to se već ne može štelovati već šta imaš s' tim se pati. :D
 
@ dukej
hvala stosi obrazlozio umesto mene.
Moj ujak je samo dosipao ulje u kombi i posle 50.000 km mu prolupa ispred kuce zacepiomu filter ulja.
Ako vec dosipamo ulje u velikim kolicinama pase neisplari menjatiga zamenite bar filter onisu jeftini, a ko ima
centrifugalni :sta: nekaga ocisti
 
Malo je OFF , ali se izvinjavam .

Rale 83 je to malo više pojednostavio . U vertikanoj ravni produžena linija donjih poluga se seče sa linijom toplinga i ona određuje kolika će sila biti prenešena na prednje , a kolika na zadnje točkove . U horizontanoj ravni produžena linija donjih poluga daje tačku koja spajanjem sa napadnom tačkom na plugu daje kako će delovati sila tj. da li će traktor imati kosu vuču ( tu igra ulogu dužina kolenastog vratila na plugu ). O tome ima više u temi IMT i Leoprad .

2hplj6f.jpg
 
ako neko ima tehnicke podatke od rakovice R-120 ili R 135 turbo i menjaca ili bilo sta od tog traktora neka ostavi pozzzz
 
imam rakovicu 135 turbo imrov motor ljudi to je masina, zf menjac nemacki i prednja vuca zf,orao sam sa tri brazde za voce dubune 45 santimetara u zemlji koja i nije bas lagana,nemam dvobrazni plug i netreba mi i to krajem avgusta ,kidao je sante skoro kao televizor velicine ppotrosnja dvadeset litara po jutru natu dubinu i sirinu dimi ali i pici temperaturu mi je drzao na 75 stepeni masine su to :bravo: :bravo: :bravo:poslacu neke klipove za par dana ,drugar mi je to snimao sa telefonom samo ako nije izbrisao nadam se da cuva jos poz svima :ppozdrav:
 
Kakvi su orači ove veće Rakovice od 120 i 135ks, pošto kažete da ove manje i nisu neke.
 
Od traktora u tom rangu što se godina i konjskih snaga tiče nema im premca(među naj boljima).Svako ko bude rekao drugačije onda nije vozio te traktore.
 
76 je solidan orac sa imt 757 2 brazde, samo... neki kazu da nije najblje konstruisan neki kazu obrnuto... e sad...kome je verovati ...razlicita su iskustva :cao:
 
Dragan18 je napisao(la):
76 je solidan orac sa imt 757 2 brazde, samo... neki kazu da nije najblje konstruisan neki kazu obrnuto... e sad...kome je verovati ...razlicita su iskustva :cao:
i rakovica 60 i 65 su dobri oraci onako solidni ali upravo to nisu dobro konstruisani i plug nekakko uvek zapinje nikako neide kao da pliva i uvek je napor u poteznicama pa zato nama u sezoni recimo zimskog oranja puknu sigurno sarafovi spanera poteznica po 2 3 put
 
Možda se kod vas lakše ore,kada smo orali za setvu pšenice pitao sam jednog druga ima 65 i plugove imt 756.20 koliko mu troši,rekao mi je 25 l po hektaru dubina oko 20 cm a duboko kaže i 30l
 
MONTOYA je napisao(la):
Možda se kod vas lakše ore,kada smo orali za setvu pšenice pitao sam jednog druga ima 65 i plugove imt 756.20 koliko mu troši,rekao mi je 25 l po hektaru dubina oko 20 cm a duboko kaže i 30l
pa mi uvek oremo na 30cm i kazem ti nisam siguran da bas 20 neka bude 20 do 25 ali 30 l bas je mnogo...nije nasa zemlja bas laka kako mislite
 
Ja sam imao Rakovicu 60 74god. prodao sam je 2007god., prezadovoljan sam bio s njom, na 12000 sati sam radio generalku to je bilo 1999 god. do tada ni bos pumpu joj nisam radio znaci nista dirao na njoj nisam. I dan danas mi je zao nje, ali hocemo vece traktore, vise zemlje da radimo. Tako nesto ja mislim da nikad vise nece da se proizvodi.
 
rakovica 60 1979.god. prvi vlasnik samo sam dva puta menjao semering radilice i jednom lamele i to je to.sat je odavno stao tako da neznam koliko r.s. nije na prodaju i nikada nece biti :D
 
Boki-Vl je napisao(la):
Ja sam imao Rakovicu 60 74god. prodao sam je 2007god., prezadovoljan sam bio s njom, na 12000 sati sam radio generalku to je bilo 1999 god. do tada ni bos pumpu joj nisam radio znaci nista dirao na njoj nisam. I dan danas mi je zao nje, ali hocemo vece traktore, vise zemlje da radimo. Tako nesto ja mislim da nikad vise nece da se proizvodi.
cukaneca je napisao(la):
rakovica 60 1979.god. prvi vlasnik samo sam dva puta menjao semering radilice i jednom lamele i to je to.sat je odavno stao tako da neznam koliko r.s. nije na prodaju i nikada nece biti :D
sta jos da se kaze KADA najbolje znaju vlasnici!!!Ko nije vozio moze da kaze sta hoce ali ko je poseduje i cak ko je kupio novu najbolje zna ipak je RAKOVICA veoma dobar traktor :ppozdrav:
 
Doksam radio sa rajkom R60 sa 756-20 ako moze da ore 1.brzom 20l po hektaru ako 3sporom skoro 30 i naravno sa blokiracem. Jesanas sam gledao R76 kako leti po njiovi sa plugom 620.20 mislim znam da hvata 2x40 malo je zaostajao za mojim fergusonom sa sajelicom, rominjalaje kisa pa sam forsirao sejalicom 2 na 1600-1800 obrtaja, i rajka nije dimila.
 
ja sam kupio novu 65 u maju mesecu ne mogu da kazem da trosi malo ali ljudi kakvih 30 litara po hektaru moja je u repistu trosila 11 po jutru a ostalo nije prelazila 9-10 vukla je plug 756
 
Nazad
Vrh