IMR - Rakovica

Ok 558 jako dobar traktor , leva strana-poteznica se nesteluje, potrosnja :sta: menjac skoro isti kao na r60 bocni reduktore mislim da ima tezina ita razlika ostaje samo hidraulika :D potrosnja ::lose::
 
ja sam kupio novu na sajmu prvi sam doterao u nas kraj kako drzava subvensinise,kod mene je otisla ac pumpa to su mi odma poslali i sad kad sam orao poceo da curi polumesecasti na radilici sad ce dici da ga promenu
 
@siks
Branicevski region, opstina M.Crnice Kobilje je prelaz iz stiga u Homoljske planine.
Vecita polemika ikod nas je Rakovica-IMT560/558, na ravnicama prednost dajemo IMT-ju a u brdima Rakovici,
 
@ rale 83
objasni mi molim te to za produzene poteznice za oranje ja sam ove jeseni prvi put orao sa rakovicom islo je solidno ali me ipak interesuje,a sta si mislio koliko traje lamela
 
Hvala Sasi 22 na objasnjenju.Da,to je traktor od 4 god.Bilo je jos sitnih problema,a kad sipam vise ulja ona sve to izbaci malo po malo.Tu ispod sedista je masna dibidus.Vidis,i to je zanimljivo,moram probati jos da spustim poluge.Mislim da joj najbolje lezi,sve osim pluga i setvospremaca 2.9m.Mora prvom,a u oranje i trecom sporom sa plugom imt 757 i to 25 do 28cm.Jedna anegdota:kazu vlasnici stare R60,da ni ne znaju sta je to spojnicka osovina?!Verujem... :ppozdrav:
 
Rale 83 je napisao(la):
Pazljivosam procitao sve postove, imaosam rakovicu r60 (nazalost u nedostatku ::novac::prodo)
niko nespominje koliko traje lamele kod r60-r65 , nistese setili da uporedite rad na uzbrdici stoje na strani rakovice. Dabi orali sa rakovicom treba puno vestine (poteznice moraju bitimax produzena dabi vucna sila padala na tockove) ajslang-radijus okretanja neverovatan, snaga na prikljucnom vratilu 34kw (pici frezu 2.5) 540obrtaja postize na 1800 obrtaja motora za r60 kipovanje katastrofa( hidraulicno ulje kapacitet 7l) potrosnja je rentabilna. Setvospremacem 2.9m 2 transportnom brzinom :sta: mozda 3-4 cm u pesku. Moje misljenje mnogobolj od 560 akose zna iskoristiti (50% jetraktor a 50% vozac i orudje). Umalo da zaboravim davno nisam video 560 da solidno koci :D

Objasni malo šta to znači? :sta:
 
2i08ccz.jpg

ovo je poluga za stelovanje poteznica (bioje lapsus produzivanje poteznice, produzujese poluga a poteznica spusta) levu treba produziti na 3/4 pa onda iz desne i toplinga stelovati plug , tako da poteznice budu blago nadole prilikom oranja , tako da prenese opterecenje vuce na zadnje tockove
a da nepodize prednjinu. Ovako ce u transportu biti malo problema al ..... i nemoj sparati blokadu
toje skoro neunistljivo i cuva srce(kuciste)diferencijala . Lamele kratko traje 300/700 sati imaju mali precnik i lako proklizava pase i korpa ugreje tosuresili katastrofalno , cuosam da stavljju neke platne da ojacaju neke federe u korpi.
 
Naravno cenim i postujem svacije misljenje ja imam samo reci hvala za rakovicu,a rakovicu ko nije imao bar 5-6 godina ne treba da komentarise negativno,nego treba malo bolje da se raspita.Svi mi bi voleli da imamo JOHN DEER :D ali kakvo je stanje kod nas u poljoprivredi jedino nekog polovnog od 20 god kome je dusa isterana ali ipak to je samo moje misljenje :ppozdrav:
 
leka je napisao(la):
Naravno cenim i postujem svacije misljenje ja imam samo reci hvala za rakovicu,a rakovicu ko nije imao bar 5-6 godina ne treba da komentarise negativno,nego treba malo bolje da se raspita.Svi mi bi voleli da imamo JOHN DEER :D ali kakvo je stanje kod nas u poljoprivredi jedino nekog polovnog od 20 god kome je dusa isterana ali ipak to je samo moje misljenje :ppozdrav:
:ppozdrav:u pravu si leko,ja je vozim 4god.al'ipak mislim da je skupa naspram njenih kvaliteta u odnosu na druge traktore.npr.MTZ 82 itd. :ppozdrav:
 
Ja poznajem coveka koji nije menjo ulje u rajki punih 8 godina samo je dolivo i verovali ili ne ona jos uvek pici a da nepricam sta je sa njom radio ::lose::
 
Pa ako je stalno dolivao to mu dodje kao da je redovno menjao... Znam rakovice u selu koje troše litru ulja na tank goriva! Tu nemože da bude rabljeno ulje kad mu na 50-60 sati dospeš ulja u količini koja se sipa prilikom zamene ulja!
 
samo lirtu na tank prsole godine covek na 577 u oranju 10 litara ulja na sto litri nafte
 
Ali što da menja ulje kad je faktički uradio 4-5 zamena godišnje?(potrošio je 40 litara ulja za godinu dana...)
 
Faktički ispadne da jeste zamenio ulje 4-5 puta ali realno gledano to nije menjanje ulja već dosipanje i mešanje prerađenog sa novim a to je kombinacija udri me do zore koja baš i nije preporučljiva
 
Nazad
Vrh