IMR - Rakovica

e ljudi da vas pitam el vam se desilo nekad da vam zamrzne nafta u traktoru?? i da vam zamrzne sat za ocitavanje pritiska ulja??
 
Nikola, ja sam kupio Rajku (moj prvi traktor) pre 4 godine i naslušao sam se svega i svačega. Ono što mogu da ti kažem iz ličnog iskustva - upali Rajku, pusti da se zagreje, i onda joj promeni i ulju i filter z aulje. Ali nemoj da slušaš one koji ti kažu da je svako ulje dobro. NIJE !!! Jedino koje zadovoljava i kvalitet i cenu je FAM FENIX 20-60 iz Kruševca. Em je multigradno, em vrlo lepo drži kompresiju i kad zagreje motor i kod velikog opterecenja (siliranja, teško oranje).
Pre nego što sipaš novo ulje, proveri da li se ono ispušteno oseća na naftu !! Može da se desi da ti pomalo AC pumpa ispuštala naftu u karter, pa je razredila ulje, a nije to uradila odjednom da bi podgla nivo ulja - i to mi se dešavalo kada sam morao da sipam eurodizel !!!
 
hvala kombajner :ppozdrav:

otprilike znam princip na kome radi, bas tako kako si i objasnio. Gledao sam jedne godine na sajmu u NS rasecenu rakovicu. Tada jos nisam imao ovu 47icu pa me nisu zanimali detalji, ali ponesto sam i upamtio. Inace, jos mi se ni jedan mehanizam nije izvukao da ne proradi, tako da sam i ovoga puta optimista. Malo sam alergican na mehanicare pa ih maksimalno izbegavam i svo odrzavanje radim sam. Samo da smeksa vreme malo pa se bacam na posao. Evo obecavam da ce biti i slika. Mozda jos nekome zatrebaju.
 
ja neznam sta su ovi moji sipali al kolko sam cuo sipali su neko rusko ulje sa buvljaka a sipao sam i ja linq moli (nisam siguran dal se ovako pise) i opet isto!!!
 
ako me secanje ne vara ispod traktora sa obe strane diferencijala imas sarafe sa kontramaticom pa ih probaj dostelovat ako to ne pomogne skidajtockove pa bocne reduktore pazi tesko je da ne ostetis lezaj a posebno semering koji ne dozvoljava da ti ule iz dif. ne pokvasi kocione obloge. Za ovu operaciju ti ne treba majstor samo par jaki komsija ili neka dizalica.

Edit by Branko: nastavak prepiske prebačen u novu temu

http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ostale-diskusije-o-traktorima/odg-imr-rakovica/msg82686/#new
 
mtd metal uzice 031/572-752 mislim da je ovo njihova kabina slikana u agroridu
inxzyo.jpg
 
Tako lepa kabina i nikad se nesete da je naprave malo širom , tapaciranom ... To je neznatno više para , a značilo bi . Ne razume našu filozofiju . :sta:
 
da to ja ta sto sam mislio tapacirana je ta cena joj je u uzicu da ti je donesu i namontiraju 1750 evra
 
ja sam se moje ratosiljao (prodao sam ).A sto se tici pritiska ulja i ja sam imao problem pa sam zamenio sat i onda je je bolo ok.A mozes da probas i da odvijes dovod ulja do sata i malo zaverglas da izbaci ono ulje sto je u cevi pa da probas ali ipak je u pitanju sat. ::novac:: :ppozdrav:
 
macvanin je napisao(la):
mtd metal uzice 031/572-752 mislim da je ovo njihova kabina slikana u agroridu
inxzyo.jpg

Nije MTD nego MD Metal Uzice

Darko Cirovic, dipl.ing.masinstva
064/1230208
ili broj koji je gore naveo macvanin
 
Da li je neko video kakve su to kabine za IMR sto prodaje neki privatnik u Rumi na vasaru.Remontovane.Ja sam samo cuo. I da li je jos kome "otisla"spojnicka osovina na R65 na 550 sati rada?Sta tu preduzeti da se to ne desi ponovo? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Farmer Bob je napisao(la):
Da li je neko video kakve su to kabine za IMR sto prodaje neki privatnik u Rumi na vasaru.Remontovane.Ja sam samo cuo. I da li je jos kome "otisla"spojnicka osovina na R65 na 550 sati rada?Sta tu preduzeti da se to ne desi ponovo? :ppozdrav: :ppozdrav:
Prodati rakovicu i kupiti TRAKTOR
 
Pazljivosam procitao sve postove, imaosam rakovicu r60 (nazalost u nedostatku ::novac::prodo)
niko nespominje koliko traje lamele kod r60-r65 , nistese setili da uporedite rad na uzbrdici stoje na strani rakovice. Dabi orali sa rakovicom treba puno vestine (poteznice moraju bitimax produzena dabi vucna sila padala na tockove) ajslang-radijus okretanja neverovatan, snaga na prikljucnom vratilu 34kw (pici frezu 2.5) 540obrtaja postize na 1800 obrtaja motora za r60 kipovanje katastrofa( hidraulicno ulje kapacitet 7l) potrosnja je rentabilna. Setvospremacem 2.9m 2 transportnom brzinom :sta: mozda 3-4 cm u pesku. Moje misljenje mnogobolj od 560 akose zna iskoristiti (50% jetraktor a 50% vozac i orudje). Umalo da zaboravim davno nisam video 560 da solidno koci :D
 
@ farmer bob
Jel to novija rajka?Prijatelj mi se zalio pre neki dan.Na 5 sati,motor (blok, radilica) na vracanju motora pri prvom verglanju jos jednom motor, lezaj na radilici (sve pod garancijom 5 x za bgd na ubedjivanje da je do njih). Posle tog,na nekih 10/12 sati menjac neki lezaj oko spojnicke pa na 25 jos jednom.Posto su menjac radili sami nazovu fabriku da cuju el ima neka caka ,i tip im ladno kaze da je spojnicka nesto duza nego sto treba i da treba ubaciti valjkasti lezaj mesto kuglicastog (valjda je uzi) negde treba duplirati klingerit da bi se dobilo na duzini, sipati malo vise ulja u menjac da bi valjci bolje radili.Sve u svamu ispostavilo se da su sva sranj upravo zbog spojnicke nastala. Rajka mu danas ima 250h i posle svega onoga kaze da radi skroz ok al i kaze da john deer za njega vise nije skup traktor.
 
Ja sam moju 65 rajku odkacinjao posle 2-3 brazde i zakacinjao 558 da bi mogo da orem ko covek,a ko nije probao neki drugi traktor on misli da je rakovica ok.

p.s. to vise u moju "avliju" ne ulazi pa da mi je neko da za dz...
 
Nazad
Vrh